Rama: Ndryshimet në QSUT vazhdojnë

January 30, 2015 09:20

Rama: Ndryshimet në QSUT vazhdojnë

Kryeministri Edi Rama ka postuar një tjetër video nga punimet në QSUT.

Ai thotë se punimet në këtë qendër vazhdojnë.

Në videon që postoi pak ditë më parë nga QSUT, Rama u akuzua nga ana e opozitës, se ajo ishte e montuar.

January 30, 2015 09:20
Komento

19 Komente

 1. Ela January 30, 09:26

  Atje te pafsha te shtruar, ne QSUT. Boll talle bythen tende te madhe me kete popull o faqezi!
  Per cfare QSUT-je e ke fjalen? Per ate spital ku shkon i shendoshe e te semurin ata mjeke matrapaze? Per ato “ilace” qe vijne nga tenderi i ministrit Beqja? Per spitalin ku minorenia ne vend te kurohet filmohet duke u ngacmuar seksualisht?
  Po ik o debil fshihu gjekundi per ca kohe e mos llap kote neper gazeta e TV. Ik puno o dembel qe nuk e di se cdo te thote pune. Thirri kokes tende bosh sa me pare se do na sjellesh Saliun sa hap e mbyll syte perseri ne pushtet.
  Fare e keqe, nga na mbive?!

  Reply to this comment
  • "Horri i Bulevardit" January 30, 09:46

   Na moj Ela, po sta ka fajin Edi Rama se te kruhet ty shume, keshtu eshte kur e stervit 5 here ne dite, njehere mos ta stervitesh taravolen, fillon krujtja.
   Shko futi nji treshe se bo vaki qetsohesh.

   Reply to this comment
   • Ela January 30, 10:26

    Po shko ti kruaju me Ramen o idiot, se je bere avokati i tij, o Morri i bulevardit.
    Cdo qe merresh me komentet, merru me artikullin. Pastaj palloshi i gjate ka boll avokate, s’ka nevoje per “avokaturen” tende.

    Reply to this comment
    • "Horri i Bulevardit" January 30, 12:51

     Po mij Ela, ta fus sta fus, kjo eshte pyetja.
     Ti mi pjake ste vje mire qe po ndryshon dicka per mire, se si bythlepirse e saleshit, jeni msu me nejt me derrat dhe ju vje era qelbsinllik.
     Si boj avokatin Edi Rames, por jam xhahili i shpellareve si puna jote moj zuske berishiane.

     Reply to this comment
 2. Votuesi January 30, 09:41

  Po shko mor shkerdhate hiq njehere ate kryekiosken Burbuqen ne krye te QSUT mos na bej per budallenj ne me keto montazhet me ngjyra. Jepni dinjitet mjekeve dhe infermiereve mos i denigorni studiove si ai dudumi yt mbreme. Ik mor ndyresire!

  Haram vota ime ne 23 qershor

  Reply to this comment
 3. arjani January 30, 09:41

  Vazhdo punen Ti pa zagaret ate pune kane te lehin.

  Reply to this comment
 4. Artani January 30, 09:45

  Pafytyresia e ketij nuk njihka kufinj more! Pu,pu,pu! Ju thote njerezve po e ndryshojme QSUT duke bere ca lulishte e duke mbjelle ca peme! Nuk e di,vertet u bene 25 vjet qe te gjithe qeveritaret e kane mashtruar kete popull duke jua shitur sapunin per djathe,por doza e mashtrimit te ketij tipit ja kalon gjithe te tjereve.Kete lloj sjellje mund ta beje vetem ai politikan qe njerezit te cileve ju ka marre voten i konsideron turme,dele,bageti!

  Reply to this comment
 5. Apollo14 January 30, 09:47

  Qeveria i mposhti “lehtë” bandat e Lazaratit dhe Dukagjinit. Të shohim sa energji do t’i nevojiten për të mposhtur bandën e fallxhorëve që nuk i binden shtetit.
  Ka një fushatë të dhunshme kundra punës për përmirësimin e shëndetësisë shqiptare.
  Çfarë mjekësh janë ata që u marrin para edhe kolegëve të tyre, duke shkuar kundër edhe betimit të Hipokratit?
  Sikur nuk e kanë të qartë disa, qeveria nuk po kërkon të testojë mjekët, por personelin mjekësor që punojnë në shtet. Le të na thonë mjekët që nuk duan testimin sesi e kanë fituar vendin e punës dhe me çfarë konkursi?!

  Reply to this comment
  • andromeda January 30, 10:34

   Po nuk bëhet reforma në mjekësi duke mbjellë pemë, o KM ynë! As nuk reformohet Shqipëria me rregullimin e ca lulishteve në qendrat e qyteteve. Bëhu pak më i zgjuar,shoku, se po e humb besimin e votuesve tuaj e po na e sjell sërisht viçidolsin. E po erdhi kësaj rradhe, të mjerët ne se do bëhemi sërisht me mbret. Dhe ti do të jesh kontribuesi kryesor i mbretit tonë ‘Sali Berisha i I-rë’.

   Reply to this comment
   • Apollo14 January 30, 11:27

    Ata që mbjellin pemë, në radhë të parë, tregojnë se kanë mendësinë për të menduar edhe për brezat që do të vijnë!
    Sa i përket reformës ajo bëhet duke u plotësuar kushtet punonjësve, mbulim shëndetësor i gjithësishëm për shoqërinë dhe investime të parashikuara mirë në fushën e shëndetësisë, mbledhja e detyrimeve shoqërore të çdo shtetasi.
    Çfarë mendon z. Kalo për mbulimin shëndetësor?
    Shqiptarët nuk janë emigrantë në Shqipëri, që të marrin si shembull SHBA-në. Le pastaj që nuk ka sistemin shëndetësor më mirë në botë. Sa për dijeni, ajo SHBA-ja ka 46 milion shtetas të përjashtuar nga shërbimi shëndetësor! Po ku t’i dini ju këto, ju vetëm fletushkën e partisë lexoni.
    Më vjen keq që mjekët në Shqipëri kur shtrojnë një çështje, nuk kalojnë përtej hundës së tyre.
    Sa për ata që kanë parë filma apo janë vizituar ndonjë herë tek mjeku jashtë Shqipërisë, ta kenë të qartë se nuk marrin vesh nga shëndetësia dhe të merren me ndonjë gjë më të dobishme për jetën e tyre.

    Reply to this comment
    • info analitike January 30, 13:31

     Apollo 14
     Ata qe mbjellin peme perpara telekamerave e bejne per tu dukur dhe jo sepse mendojne per brezat e ardhshem perndryshe do te kishin menduar edhe kur psh. mbushnin me cimento Lagjen Komuna e Parisit ne Tirane.
     Nese reformen e fillon me dallavere, ryshfete, skandale atehere eshte pak veshtire te realizosh objektivat qe propgandohen. Po sic e thua edhe ti, Shqiperi hesapi dhe ministrat bashke me Kryeministrin shprehin mendesine kleptokratike te gjese publike e te tenderave publike.
     Ti dukesh qe nuk lexon fletushken e partise sepse je pjese e propagandes se saj. Kjo menyra arrogante e perqasjes, tipike e rilindesve qe i dijne te gjitha, karakterizon shpesh edhe Kryeministrin, sidomos kur perballet me kritika.

     Reply to this comment
     • Apollo14 January 30, 15:25

      info analitike,
      pema do të jetë aty për shumë vite. Ndërsa këta njerëz që sot qeverisin, jo!
      Për botëkuptimin tim ,qeveritarë janë punëmarrës, të votuar nga shoqëria shqiptare.
      Si të tillë të ndërrueshëm aq herë sa nuk i përmbahen marrëveshjes që kanë bërë me zgjedhësit, punëdhënës.
      Për mua e vetmja Rilindje është ajo Kombëtare, kur njerëz të mëdhenj në mendje e shpirt shkrinë pasurinë dhe dhanë jetën për këtë vend. Ndryshe nga disa që Rilindja i pasuron dhe japin trupin! Nuk ka lidhje me Rilindjen Kombëtare, Leverdia Socialiste për Internim!

      Edhe unë lexoj fletushka,si p.sh. këto:

      http://www.who.int/universal_health_coverage/en/
      http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs395/en/
      http://www.who.int/countries/alb/en/
      Nëse quhesh arrogant në përhapjen e këtyre fakteve, edhe pse nuk jam, nuk shqetësohem nëse më quajnë arrogant.

      Tani që të jeni i bindur se unë jam propagandoj qeverinë po ju them pak fjalë.
      Nuk është e drejtë që një polic të paguhet sa një mjek! Qeveria ka kohë që ka bërë një fushatë për rekrutim policësh. U rriti rrogën, mirë bëri, por harroi mjekët!
      Sikur harrohet se përse është i armatosur polici. Për ta përdorur si mjet dhune dhe për të vrarë, në rastet e përcaktuara me ligj. U fol sesa bukur do të dukeshin ata që mbanin uniformën, por asgjë për mjekët. A thua se kemi nevojë vetëm për ushtarë dhe jo njerëz që duhet të merren me shkencë.
      Në teori e them këtë, sepse janë të rrallë ata mjekë që kanë botuar ndonjë gjë të hairit në revistat shkencore. Nëse kanë botuar?
      Shqipëria ka numrin më të ulët të mjekëve për numër popullsie dhe deri më tani më të mirët janë duke ikur!
      Mjeku nuk mund të barazohet me policin, sepse detyra dhe misioni i tij janë të veçanta. Madje, gati hyjnore!
      Qeveria premtoi rritje rrogash në buxhetin e vitit 2015 për mjekët, por nuk e mbajti fjalën.
      Të gjitha këto ndodhën e askush nuk foli një fjalë.
      Mjekët duhet të kenë të qartë një gjë, pas reformës së drejtësisë, më këtë cilësi shërbimi që japin disa, kam frikë se turnet do t’i bëjnë në paraburgim.
      Stresi më i madh do të jenë paditë penale dhe civile.
      Nuk ia uroj një gjë të tillë, por fatkeqësisht, disa nuk kanë për t’i shpëtuar dot.

  • Lida January 30, 14:11

   Futuro ne kozmos o idioti i strehuar ne Apollo 14.Fluturo dhe ik sepse pa u larguar trutharet dhe trushpelaret si puna jote nuk ka per tu bere Shqiperia asnjehere vend europian.
   Ne Europe qeverisin politikane te cilet vertet e konsiderojne veten si cdokush nga ata njerez te thjeshte qe kane fatin te qeverisin e jo sundimtare qe tallen ne menyre kaq cinike me vuajtjet dhe padurine e bashkekombasve te tyre.Ne Europe ministrat shkojne ne zyre ne kembe apo me biciklete dhe marrin lopaten per te punuar sepse vertet jane te tille.Jo per tu shtirur sikur jane,ne facebook dhe kopertina gazetash,sa per mashtruar budallenj si puna jote.

   Reply to this comment
   • Apollo14 January 30, 15:44

    Më falni, duke qenë se udhëtimi është i gjatë, do të doja të dija se çfarë telenovele më këshilloni të shoh. Vë re se paskeni kulturë në këtë fushë!
    Faleminderit!

    Reply to this comment
 6. tani January 30, 10:48

  duket si pafytyresi kjo ideja e propagandes per dicka qe eshte ne syte e te gjithve.ne sistemin shendetsor ka rendesi sherbimi ,me pak ambjenti.eshte nje sherbim qe ska nevoje per reklame se bie ne sy menjeher dhe i ofrohet nje nr te madh njerezish,keshtu qe sado video propagande te hidhen nese ai sherbim le per te deshiruar efekti i propagandes eshte vetem nje irritim i jashtzakonshem se i bie te te marrin per idiot.jam dakort qe eshte e veshtire te rregullohet shendetesia,po ne rastin konkret do preferoja te mos shprehesha fare sesa tu hidhja hi syve njerzve.se di kush e keshillon ramen ne kete pike po po e keshillon gabim

  Reply to this comment
 7. Pacienti January 30, 11:11

  Jam i sigurte qe nqs rregullohet pamja e jashtme e QSUT do te kete me shume qe do ta shohin dhe ndjejne ndryshimin nga mijera njerezit qe kalojne perdite aty se sa nga postimet idiote te Rames ne FB.
  Keta me duket se nuk jane te afte te bejne ndryshime ne thelb dhe merren me fasada. Shko Rame kapu me:

  -furnizimin me ilace dhe mjete;
  -Hiq drejtuesit e korruptuar dhe arrogant te QSUT;
  -Hiq shefet dashnore te te forteve nga drejtimi i QSUT;
  -Rregullo ambientet e brendshme njehere pastaj ato te jashtme
  -Thuaji bundrave drejtuese qe shesin pordhe me rroba e parfume firmato qe te behen me te njerezishem me punonjesit
  -Mos u trembni punonjesit por jepuni atyre dinjtet dhe respekt

  -Lerini k*rlliqet me provime por shto stafin dhe vendos sistemin e referimit se behen urgjencat si stalle vetem per njerez qe kane nevoje per nje injeksion
  -Hiqe ate cibanin qe merr leke aty tek hyrja
  -Drejtorevica e ka vene me koke te vet ate aty pyete sa leke ka marre nga koncesioni

  Reply to this comment
 8. Doktori January 30, 12:07

  Jepi o Rama,vazhdo e tall menderen me ata qe te dhane voten.Sa kohe te kesh Saliun dhe ate kurven e familjes se tij perballe ne politike,as qe ta ndjen per kete popull.U mor vesh ky muhabet.
  Mire ja ke gjetur mendjen ketij mileti idiot.U mesuan ketu e 70 vjet njerezit te genjehen me lugen bosh.Te lumturohen nga fasadat e bukura te sistemit dhe te ndertesave e ta harrojne mizerjen qe gelon brenda tyre.Fshataret dhe injorantet duan kurban,gezohen dhe e harrojne se ku jane ne te vertete,mjafton qe tu japesh kurban per hallet e sikletet qe qeverite as mundohen t’ua zgjidhin.Dhe ju e keni gjetur kurbanin.Jane mjeket dhe infermeret,kriminelet,te pashpirtet,kasapet,te korruptuarit.Atje duhet drejtuar zemerimi i injoranteve dhe mjeraneve te cilet fatkeqesisht qenkan te shumte ne Shqiperi.Shikoni komentet e kesaj kategorie ne portalet online.Mjeket e kane fajin edhe per ilacet qe analizat tregojne se nuk jane ilace,edhe per pajisjet e amortizuara,edhe per mungesat e pafund me te cilat punojne.Qeveria ja ka arritur plotesisht qellimit te saj.Miletin ta hedhim ne sulm kunder mjekeve dhe keshtu nuk shikon njeri se si firojne miliona euro per gjithefaresoj punesh te sajuara kot,qe nga check up-et e deri tek mirembajtjet e pajisjeve.Per keto pune ka para pa hesap qeveria,por per ta paguar mjekun dhe infermjerin te pakten sa ne Kosoven me shtate vjet shtet dhe me ekonomi e nivel shendetesie shume me te ulet se Shqiperia,nuk ka para!
  Nuk i ka bere llogarite keq z.Rama.Perderisa kaq shume injorante i gelltisin keto brockulla dhe perderisa personeli shendetesor nuk organizohet ne sindikate qe te ngrihet ne kembe e ti tunde dhembet qeverive per te kerkuar page dinjitoze dhe per te ndalur neperkembjen prej shtetit,mire e ka.
  Vazhdo ne kete rruge o Udheheqes i ndritur! Dhe mos harro ti jesh mirenjohes Saliut ore!Bustin e tij sa nje mal ta vendosesh ne zyren tende!

  Reply to this comment
 9. artur January 30, 13:15

  Me pak fjale, me teper pune. Perse nuk e mjekon nenen tende ne qsut?

  Reply to this comment
 10. Leksi January 30, 13:30

  Foto e bukur kjo e Rames ne pune. Dicitura : Qe populli te bjere rehat, Rama e Berisha te punojne me lopat!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim