Rama: Në 30 qershor vendosim fatin e Shqipërisë për 30 vjet

June 16, 2019 12:54

Rama: Në 30 qershor vendosim fatin e Shqipërisë për 30 vjet

Kryeministri Edi Rama tha nga Maliqi se në 30 qershor nuk do vendosen vetëm kryetarët e bashkive por fati i Shqipërisë për 30 vitet e ardhshme.

“Plani ishte ndryshe por ishte kërkesa e shumë prej jush që ta zhvillnim një takim të madh edhe pse kishim planifikuar thjesht një vizitë. E kam thënë edhe herë të tjera se kjo është një fushatë shumë e lehtë sepse punët flasin më shumë se fjalët.

Në këto zgjedhje punët u ngatërruan pak por për shak të kundërshtarëve tanë janë kthyer në zgjedhje politike,, qytetare dhe atdhetare. Nuk do vendoset se kush do drejtojë bashkitë por si do jetë fati i Shqipërisë në 30 vitet e ardhshme.

Sot ata kanë ikur nga parlamenti për të penguar Shqipërisë sepse vettingun nuk e bllokuan dot. Vettingu do shkojë para dhe ne do arrijmë që reforma në drejtësi të jetë e paprekshme, tha Rama.

l.h/ dita

June 16, 2019 12:54
Komento

28 Komente

 1. Sharlatani i Selanikut Fahri Xharra June 16, 12:58

  Skllverit pellazg me kafka superiore te KOLONIS SHQIPERI mendojn se geziston Shqiperia

  Reply to this comment
 2. President të fërguar apo tavë me president? June 16, 13:02

  Flakët sec po brambullojnë
  Dhe kazanët po valojnë
  Thikat sec po vringëllojnë
  populli

  President të fërguar apo tavë me president?

  Parlamenti shqiptar të hënën do ta fus në furrë presidentin-është lajmi që na vjen nga përtej detit
  ne emigrantëve.Menuja e shqiptarëvë në mëmëdhe do të ketë edhe një asortiment më shumë.

  Nikoqiret shqiptare mund te gatuajnë spinaq me president,tavë me koqe presidenti,mëlci presidenti të fërguara,pace me këmbë presidenti etj.etj.
  Monika duke shtruar tavolinat e grënies për miqtë në sallën e madhe të Gjirit të Lalëzit është e shqetësuar
  se cilën verë duhet të zgjedh për Saliun dhe Lirinë.

  Floriri i saj ishte për tu pjekur edhe vite më parë për atë bllokun e mallkuar, por ishte Saliu me Lirinë që ja behën për vizitë dhe gjykatësit i thhërritën mendjeve, sepse vera dhe gatimet e Monikës ishin të mahnitëshme!!

  Madje sivjet Monika shkëlqen edhe prej ndërhyrjeve kirurgjikale qe bëri në Itali.
  I kushtuan nja dy protesta këto ndërhyrje,por nejse…

  Reply to this comment
  • Drenova June 16, 13:20

   Mire ne shqiptaret,por keta nderkombetaret, si nuk e kuptojne se keshtu sic flet ky kryeminister,vetem te CMENDURIT flasin me njeri tjetrin?

   Reply to this comment
   • Nje nderkombetar: June 16, 13:52

    Po nuk ka asgje per te kuptuar..mjafton te zbatohen ligjet.

    Tani me sa shikohet skiptarte nuk pijne duhan ne vendet publike.
    Vendosin rrypat e sigurimit gjate udhetimeve.
    Nuk lozin me kumar..
    Paguajne faturat e elektrikut dhe te ujit

    Vetem kur skiptarte te behen te urte e te bindur e te zbatojne te gjitha ligjet…te shohim mos bejme ndonje gje..

    Reply to this comment
    • Psss... June 16, 15:11

     Harrove edhe nje gje,kur pushtetaret e qeverrise mos te vjedhin me tenderat,fondet publike dhe pronen private

     Reply to this comment
    • Tomorri June 16, 22:56

     Bravo karo nderkombetari se ke harruar te thuash edhe disa arritje te tjera te qeverisjes se Rames:
     1-Sipas Bankes Boterore ne Shqiperi sot jane 37% te te punesuarve qe punojne ne te zeze,pra per keta mijra te punesuar,jo vetem nuk u paguhet rroga e plote nga pronaret,se nuk kane as kontrate pune,por edhe nuk u jane derdhur as kontributet per Sigurimet Shoqerore e Shendetesore,pra nuk u njihen vitet e punes per efekt pensioni dhe nuk perfitojne sherbim shendetesor falas!
     Sic e sheh ti avdall nderkombetari kjo eshte nje arritje e madhe se nuk ka nje vend tjeter ne bote qe te kete 37% te te punesuarve ne te zeze,pra qe nuk funksionon shteti fare!
     Dhe mbi te gjitha,duke mos derdhur miliona leke kontribute,shteti per te kompesuar pagesat e pensioneve derdh nga buxheti edhe 29 miliard leke!
     Dhe te gjithe ketij krimi i shtohet edhe fakti,qe institucionet shteterore ne vitin 2018 kishin krijuar difiocit per mos derdhjen e sigurimeve shoqerore per punonjesit e tyre 110 milion euro!
     Si te duken vetem kaq fakte zyrtare per te shporrur Ramen dhe qeverisjen e tij te korruptuar?

     Reply to this comment
 3. Zogisti Enver dhe fashisti Omer nga shpetuan nga zogo-fashizmi June 16, 13:06

  Kur Dada Gonxhe Bojaxhi vendosi lule tek varri i zogo-fashistit Enver, pellazget me kafka superiore duhet te kuptonin se cdo gje ishte dhe do te ishte loder.

  Reply to this comment
 4. Aladini me eskorte June 16, 13:12

  hajde hajde
  keta duan te behen te gjithe si xhaxhi enveri

  e pse u dashka te rrish ti 30 vjet mor xhan?

  po putin dhe erdogan i kane ngritur vendet e tyre ne piedestale ekonomie dhe zhvillimi dhe prape nuk guxojne ta thone kete gje

  ju jeni ca dështakë te mjere more Edvin qe nuk.mbani dot ne shtepi as 3.milion frymè qe kane marre arratine.

  Dini vetem te sherroseni dhe te shurroseni dhe dashkeni te rrini kaq gjate?

  Po hajd se keshtu thoshte dhe saliu pak dite para se te binte
  me sa duket sa me shume iu afron fundi, aq me shume flisni per te ardhme me dekada ju

  narcist qe di vetem te llomotitesh blla blla blla ne media, i pangopur.

  Shko or puno, barbon

  Reply to this comment
 5. Peza June 16, 13:18

  Rama: Në 30 qershor vendoset fati i Shqipërisë për 30 vitet e ardhshme
  Te tilla parulla perdorte edhe Hitleri nazist para se te pushtonte tere Europen!
  Nga i gjen ky sharlatan arrogant,fashist etj,se fati i 30 vjeteve te ardheshem do u vendoska me 30 qershor?
  Po pse more diktator i zi,keta kryebashkiake 30 vjet do rrine ne pushtet?
  E kujt i sherben ky 30 vjetshi yt,pervec teje?
  Ne se paske bere kaq shume hesap[e,pse nuk i ke bere transparente ne popull keto,por i mban per vete?
  Dhe meqenese paske ideuar Shqiperine e pas 30 vjeteve,qe do te thote se edhe ti do jesh ne pushtet per 30 vjet te tjera me rradhe,po te bej ca pyetje:
  1-Deri kur do te fshish nga historia e Shqiperise Luften Nacional Clirimtare?
  2-Deri kur do t’i heqesh nga varrezat e deshmoreve 28 mije deshmorewt partizane duke i zevendesuar me ata ballisto-zogiste?
  3-Deri kur do nxjerresh jashte ligjit te gjithe partite e tjera opozitare, gazetat dhe TV e pavarura kundershtare te tuat,duke mbajtur vetem ERTV tende private?
  4-Deri kur do ta shfuqizosh Kushtetuten e Shqiperise duke e zevendesuar me VKM e qeverise tende?
  5-Deri kur do ta heqesh nga funksioni postin e presidentit dhe t’ia kalosh kompetencat e tij vetes?
  ]6-Deri kur do lejosh qe te gjithe shqiptaret te komunikojne midis tyre vetem me fjalorin tend me “Ta q… robt,ku t’i kesh,maskara ” etj?
  7-Meqenese je bere super diktator,kur do t’i heqesh nga puna te gjithe deputetet,ministrat etj per deri sa deri me sot ketu eshte bere cdo gje sic ke dashur ti?
  8-Kur ke ndermend ta SHESESH SHQIPERINE ME…PPP?

  Reply to this comment
  • intelektuali June 16, 13:41

   Edvini po e fshin LANC-in kriminal jugosllav te Enverit?

   PO C’A JE TUJ THU O BOLE ENVERISTE?

   Pyet Gerdallen enveriste, Spartak Braho qe Edvin Droga me baba kriminel te Enverit e ka emeruar si Keshilltar personal me nje Lukuni spiunash te sigurimit te Enverit nga pas, te gjithe tip “Venusash” ne majat me te larta te KLP dhe te Shtetit, por shiko edhe dekoratat dhe medaljet qe u ngjit Edvini Nexhmijes dhe Vitons bashke me Aranit Celen, Kasapin e Enverit nga pas me nje Lukuni xhelatesh te Partise dhe si i rrit pensionet si veterane te LANC-it kriminal qe vrau anglezet ne Kanalin e Korfuzit,

   dhe:

   Pastaj o BOLE fanatike fol sa te duash si Edvin Droga me baba kriminel te Enverit qe firmosi varjen ne litar te Havzi Neles, poet disident, antikomunist ne vitin 1988, ka tradhetuar kauzen tuaj bolshevike plot me tollona dhe bunkere qe e beri Shqypnine si:

   FIS PREJ AFRIKE ZULU

   Reply to this comment
 6. A ka egzistuar Marin Barleti? June 16, 13:31

  Pellazget me kafka superiore mendojn se i ka kush ne hesap me cirqet demokratike qe organizon PRONARI.

  Reply to this comment
 7. intelektuali June 16, 13:42

  Edvini po e fshin LANC-in kriminal jugosllav te Enverit?

  PO C’A JE TUJ THU O BOLE ENVERISTE?

  Pyet Gerdallen enveriste, Spartak Braho qe Edvin Droga me baba kriminel te Enverit e ka emeruar si Keshilltar personal me nje Lukuni spiunash te sigurimit te Enverit nga pas, te gjithe tip “Venusash” ne majat me te larta te KLP dhe te Shtetit, por shiko edhe dekoratat dhe medaljet qe u ngjit Edvini Nexhmijes dhe Vitos bashke me Aranit Celen, Kasapin e Enverit nga pas me nje Lukuni xhelatesh te Partise dhe si i rrit pensionet si veterane te LANC-it kriminal qe vrau anglezet ne Kanalin e Korfuzit,

  dhe:

  Pastaj o BOLE fanatike fol sa te duash si Edvin Droga me baba kriminel te Enverit qe firmosi varjen ne litar te Havzi Neles, poet disident, antikomunist ne vitin 1988, ka tradhetuar kauzen tuaj bolshevike plot me tollona dhe bunkere qe e beri Shqypnine si:

  FIS PREJ AFRIKE ZULU

  Reply to this comment
 8. sa te peshtire jane lehsit e shpelles or tej ! June 16, 13:51

  -Ne momentet kur bandat opizitare ishin ne pushtet

  vidhnin buxhetet e shtetit -Thesaret e Shtetit

  kur shpartallonin institucionet e i mbushnin ato me

  Stalliere e Lopcare ne Gjykata e Prokurori

  Drejtore Policish e Ambasadore te trafiqeve neper Bote

  — kjo vaprimtari antiligjore quhej nga banda ishpushte ,

  ” D E M O K R A T I ” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ———————————————————

  Ndersa sot kur ajo veprimtari kriminale e shkelje te

  hapura ligji e kushtetute ,
  vrasjet e shqiptareve ,

  vendosja para Drejtesise e ktyre abuzuesve te pafytyre

  vs Pushtetit e popullit shqiptare ,

  pra konfrontimi me Drejtesine qe ndodh sot ,,,per

  te hipur Shtetin ne shinat e Njerezimit —

  kto banda opizitare krimielesh -kane surratin prej majmuni

  ti nxjerrin gjuhen dhe ta emrojne Diktature !!!!

  Njelloj si bejne sot me Fjalorin qe ka disa fytyra ne Retoriken e tyre para Medies ,

  i pari jane fjalet e zgjedhura te pirimeve Europiane (qe i perdorin si Maska kur duan te mashtrojne e maipulojne popullin )
  dhe e dyta : kur ja kan grrrisur Faktet ato Maska qe kan mbajtur prej kohesh ,
  dhe shqiptaret i kane pare tashme surratin e vertete ,

  ndryshon fjalori -nga ai i politikani nenMaske

  flitet ne gjuhen e rruges ,fjalor gangsterri rrugesh

  kercenime Mafiozesh – duke treguar qarte ,se me cilet

  pseudoPolitikane ka pasur te bej ky Popull !

  —-
  Jan mesuar deri dje te spekullojne me gjithcka ,
  sepse jan te papergjegjshem vs gjithkiujt—-

  dhe sot,
  cdo pergjgjesi e perballje me Ligjin kta e quajn

  Diktature !

  Nuk jane ashtusi duken budallenj

  jane idiot e njerez te peshtire -tamam kriminele

  e njerez antiShtet .

  ———
  Pellitjen gomarrin se shpetojne nga Kamzhiku i ati qe dikton rrugen

  nderkohe qe gomari mundet te hedh ne gremine si beri kto 30-vjet hajvani shpelles

  dhe gjithe hajvanet qe i shijonin bajgat

  Reply to this comment
 9. Pallavra June 16, 13:54

  Ja nje lider boteror, vizionar, largpames qe tall menderen dhe sklleverit bythelepires qorrazi i shkojne pas. E njejta gje ndodhte edhe me enverin edhe me saliun, por ky karabushi jone tani e ka thyer rekordin

  Reply to this comment
 10. Dash June 16, 14:48

  Cmendesh te kuptosh shqiptaret , ku je o Faik Konica se na duesh te thuash nje fjale…

  Reply to this comment
 11. kris 1 June 16, 16:50

  Pirdh Edvin te lumte bitha
  I rregullove te gjitha

  Reply to this comment
 12. Adih June 16, 17:15

  Votoni per mua thote ky ramuti ,te vendosi diktaturen ,pa opozite .Mos fol per integrimin o Ramut ,se do i heqin levizjen e lire BE per shqiptaret kokpalare .Ti personalisht je pergjegjes per kete katrahure . Ti shkel kushtetuten posacerisht per pronat o Ramut .Ti bashke me opoziten nuk e kuptoni qe ne Jemi ne NATO .Nuk ju le njeri te shihni me ne leme o Ramut .Kurse per vettingun qe permend , e ke ti radhen i pari ,ta dish do ma kujtosh ,fillohet pune Vettingu me kryeministrin se pari dhe pastaj i vjen radha opozites..Prandaj do te shohim sa do te vleje lekura ,mundohu te gjesh nje avokat te mire e te zote o Ramut e pastaj na be teater majmunash per 30 a 40 vitet e ardheshme .O zot na meshiro ,cfare niveli e kemi ne kete kryeminister.

  Reply to this comment
 13. demo June 16, 17:34

  Une kete ballistin Rama do votoj ne 30 qershor,se po shoh katundaret e llumhanet qe u ra Bingo ne 92,kane filluar si atehere te dalin rrugeve,grabiten tokat e trojet.Me mire votoj nje hajdut,se te shoh si vjedhin 1 miljon hajdute.

  Reply to this comment
 14. Lili June 16, 21:28

  Nje arsye tjeter me i thane jo keso qeverisje per 30 vjete!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim