Rama në BSH, takim me Gjonin dhe Këshillin Mbikqyrës

September 8, 2014 10:21

Rama në BSH, takim me Gjonin dhe Këshillin Mbikqyrës

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim në Bankën e Shqipërisë.

Ai ka takuar guvernatoren në detyrë, Elisabeta Gjoni.

Rama është pritur gjithashtu në takim edhe nga anëtarët e Këshillit Mbikqyrës.

Takimi vjen pas situatës së krijuar në BSH pas arrestimit dhe shkarkimit të Ardian Fullanit.

Prej dy ditësh në fakt, Rama është duke zhvilluar takime intensive për situatën e krijuar.

Ai ka thënë se Banka e Shqipërisë do të dalë më e fortë pas kësaj ngjarje.

September 8, 2014 10:21
Komento

2 Komente

  1. arben September 8, 13:53

    ky k minister po bene sekserin e fullanve me shoke a ju kujtohet kur kishte nje takim nderkombetare dhe fullani ishte aty dhe pasi mbaroj fjalimin rryp gjati ju drejtua rojes se b sh he si tu duka i pa pam ajo fjala bajate e hajdutave dhe te te poshtereve te shqipnise pra . aty jane vjellur para me thas e lere se cfare deklarojne keta per mos te krijuar panik gjasme ne popull , sa per kete popull dhe sikur banka te kete mbetur vetem me kater muret e saj shqiptareve nuk ju behet vone se jane mesuar me piramida dhe djersa e tyre shkon dem te pakten keto 23 vjet demoshkerllci te ketyre qe na drejotoje qe nuk di se cfare emri tju vendose se kete qe keta na e kan be as dhe nje pushtus nuk do te na e bente se dhe pushtusit qe kane pushtuar shqipen kane lene vende vende gjurme civilizimi dhe jo tok te djegur si keta si nga ana njerzore po ashtu dhe nga ana teritorjale , sic eshte shembulli i pa shoq ne bote ku katet e para dhe te dyta apo te treta i kane shendrruar ne qebabtore apo farmaci apo klube nate apo dite , gjeni nje vend tjeter ne bote dhe une pranoje te te peshtyhem publikisht , pra kjo eshte shqiperia e shekullit 21 qe shkatrrojme hekurullat dhe lejojme fugonat qe te na e bejne shqiperin lavatrice cimentoje , per inters te naftes qe e shfrytezojne politikanet tane ne bashkpunim me kongresmenet apo administratat e shtepise se bardhe ne dem te interesave te pergjithme te shqiptareve .

    Reply to this comment
  2. arben September 8, 16:48

    me fali po pse sa her qe shkruaj nuk e leni artikullin ne faqet e para te gazetes por ja nderroni vendin qe njerzit mos ti lexojne komentet se ato qe shkruaj jane themra e akilit te demokracis shqiptare , prandaj jemi ne ulle kryq qe kujt ti vije shurra dhe muti na e bejne ne shqiperi dhe ikin me xhiro llogari te majme nga pasurite tona kombetare nga shqipfolsit qe na i kan vu fuqit e huaja po vullnetin e popullit qe po na rjepin per se gjalli , pa na varrosor por duke na ngrene mizat si ne kohen e nemces se austrohungarise qe keshtu jua benin njerzve qe nuk ju bindeshin ligjit te tyre.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin