Rama në Divjakë, PD i pret rrugën në Rrogozhinë

June 12, 2019 18:32

Rama në Divjakë, PD i pret rrugën në Rrogozhinë

Edi Rama dhe protestues të Partisë Demokratike do të kryqëzojnë rrugën pikërisht në Rrogozhinë.

Kryeministri Rama do të kthehet nga Divjaka, ku bëri hapjen e fushatës elektorale në atë bashki, ndërsa PD proteston për një vendim qeverie, që lidhet me 4 kilometër bregdet.

Bëhet fjalë për këtë vijë bregdetare, e cila ishte nën juridiksionin e bashkisë së Rrogozhinës, por me një vendim qeverie të pak ditëve më parë kaloi nën varësinë e Bashkisë së Rrogozhinës.

Partia Demokratike e ka cilësuar antikushtetues këtë vendim, sepse, sipas tyre ndarja administrative bëhet me ligj dhe me shumicë të cilësuar.

l.h/ dita

June 12, 2019 18:32
Komento

15 Komente

 1. tirona June 12, 18:48

  Bëhet fjalë për këtë vijë bregdetare, e cila ishte nën juridiksionin e bashkisë së Rrogozhinës, por me një vendim qeverie të pak ditëve më parë kaloi nën varësinë e Bashkisë së Rrogozhinës.

  Reply to this comment
 2. Zigur Qarri June 12, 18:50

  4 kilometër bregdet që ka qënë nën juridiksionin e bashkisë së Rrogozhinës,por me një vendim qeverie të pak ditëve më parë,kaloi nën varësinë e Bashkisë së Divjakës.Këtë e bëri drogaxhiu Edvin D’Rama dhe kaçuli llapaqen Erion Braçe,më një të rënë të lapsit,si diçka fare normale!Në cilin vend Afrikan ndodh kjo?!

  Reply to this comment
  • lexuesi June 12, 19:41

   o Zigur, ore me nxorre mallin e Fahri Balliut kur shkruante tek Zeri i Popullit …

   Reply to this comment
  • tori June 13, 08:02

   Zigur miku,besoj nuk jane ne kapacitetin tone te gjykojme vendimin e qeveris per shume probleme te ndryshme qe nuk dime asgje per te.Por mendoj se vendimi per cdo problem vjen pasparaqitjes se materjaleve ne qeveri e pasdiskutimeve te ndryshme.Mentaliteti injorant shqiptar ajo e llapaqenesis eshte I ngulitun thelle aq sa kur rrena ka shetit gjithe boten e verteta sa po del nga veza.Miqesore edhe dicka:ti mendo se kryeministri eshte drogaxhi?Po te ishte drogaxhi zagaret e informimit te PD qe dine e njohin cdo veptim te Rames nuk do kishin denoncu personin qe ja shet a po con drogen Rames?Politik Vicidolit mik I nderuem e besoj qe as vet ti nuk e beson?

   Reply to this comment
 3. tirona June 12, 18:52

  Bëhet fjalë për këtë vijë bregdetare, e cila ishte nën juridiksionin e bashkisë së Rrogozhinës, por me një vendim qeverie të pak ditëve më parë kaloi nën varësinë e Bashkisë së Rrogozhinës.
  E keni shkruar gabim..!!!

  Reply to this comment
 4. historia...pellazgo-ilire . June 12, 19:45

  gjithe ajo hapesire bregdetare, deri ne seman, identifikohej me …DIVJAKEN (pjese e perandorise se taulanteve) .

  Reply to this comment
 5. XXXL June 12, 20:30

  Zigur Kari, shko shpejt bej gojpore qe te pastrohesh nga goja dhe te mos nxjerresh fjale te pista dhe te flases me “edukate”, ore kokrra e bythe-qirit.

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri June 12, 20:49

   Çuni kurves,qe ne çdo”koment” zbraz te gjith zhargonin qe i perdorin kurvat qe ka ne Shtepi,flet per edukate kurvash!Ik ore klysh kurve!

   Reply to this comment
   • prizem June 12, 22:27

    Hahaha…tu be fytyra si spec i kuq nga sektori i fshatit Qarr kur e zbraze dhe ti me fjalor alabaku mor sikar qorri. Le qe ku keni fytyre ju PeDe-rat e SHQUP-it, ju vec sume dhe shale te ngjitura si te kryetarit keni.

    Reply to this comment
 6. Fred June 12, 21:06

  E ç”merreni me kete Qarr-qirin, mor aman.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*