Rama në Elbasan: LSI i ka votuar reformat jo se donte të mirën e vendit, por donte pjesë nga tepsia

June 20, 2017 20:06

Rama në Elbasan: LSI i ka votuar reformat jo se donte të mirën e vendit, por donte pjesë nga tepsia

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takimin e radhës elektoral në qytetin e Elbasanit. Gjatë fjalës së tij, Rama i ktheu reston akuzave të LSI, kur tha se ka dalë nga binarët dhe se reformat i votuan për të qëndruar tek tepsia.

“Më vjen keq që aleatët tanë sot kanë dalë nga binarët e arsyes dhe çirren dhe kërcënojnë. Në vend që të jenë krenarë për reformat ata sulmojnë. Kjo të bën të kuptosh se reformat i kanë votuar, jo se kanë dashur të mirën e vendit, por se kanë dashur të rrinë tek tepsia” –tha Rama.

June 20, 2017 20:06
Komento

8 Komente

 1. Streqja June 20, 22:39

  Kryeministri me strece me exiton kur e shikoj. Per ate do votoj.
  Te gjithe socialistet e vertete duhet te vishen me strece. Ka dale moda rama

  Reply to this comment
 2. Arben June 20, 22:53

  SHUME E VERTETE KJO QE THOTE.

  E KUPTOJME TE GJITHE, POR KTHEJME KOKEN

  MENJANE, SI TE MOS JETE PUNA JONE, DHE

  MERREMI ME INTERESAT E VOGLA.

  SHQIPERIA ESHTE NE UDHEKRYQ.

  NJE NJERI ME “DELL BUDALLAI” SI PUNA

  E KETIJ MUND TI JAPE DREJTIM.

  ATA SI PUNA E LIKES DHE LULIT, JANE

  THJESHT HAJDUTAT E RRADHES.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 3. MH June 20, 22:59

  Meta ka votue reformen dhe vettingun se i ka pas dy kembet ne nji kepuce.Aspak ma lirshem se Basha.Aty i kane perseri.Kjo i terbon.
  Basha tha:Do djegim mandatet nese nji i PD voton ne kuvend reformen.E cila u votue 100% edhe nga i gjithe vathi i Shqupit me ne krye Basha Berisha.
  Meta kerkoi ultimatum:Nuk futemi ne zgjedhje po nuk hyri PD.
  Basha kerkonte qeveri koalicionit pa Ramen.Meta kerkonte qeveri besimi.
  Gjithe keto miradina jane rrjedhoje e kembeve ne nji kepuce.
  Tashti Meta deklaron ne stilin kapni hajdutin.Kur ky vete asht me ze e figur duke levizur kalemin ne nxjerrjen e bilancit te erove pa mund e djers me destinacion xhepin e familjes.Buxhet ky qe do beje mrekullina ne Lalez.

  Reply to this comment
 4. krtis 1 June 20, 23:01

  Nuk u ngop ky horr duke ja lene dobiiciin ne dere tee te tjerreve.

  Reply to this comment
 5. Rigoni June 21, 00:32

  M’a gezofzh emrin o Streqja,!Sake vuajtur per te gjetur kete emer te bukur!

  Reply to this comment
 6. Arben June 21, 07:13

  PRA TI KETA TIPA KE MBAJTUR PER “ALEAT STRATEGJIK”????!!!!

  JE EDHE TI BASHKEFAJTOR NE KRIM.

  HAJDE GISHTIN NE B….. EDHE TY.

  O MILET, VOTONI ATA QE NUK I KENI VOTUAR

  NDONJEHERE, NDERRONI DOREN.

  ANDEJ NGA FUNDI, TE PANJOHURIT.

  ME KEQ NGA C’JEMI NUK KA SHANCE TE VEMI.

  Reply to this comment
 7. Crusader June 21, 11:41

  Dita po postoini komentet, apo keni hall se merzitet psikopati i Rilindjes.

  Reply to this comment
 8. cru sa der.r...a June 21, 13:30

  per kete qe c.. kru..an sa e sa der..ra . eshte veshtir te sqarosh kruajtes derrash dhe ndonjehere mund te dukesh dhe ashtu si thua ti, po s’ke ç’ti besh . dhe derraxhiu duhet sqaruar…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?