Rama në Elbasan, shkon edhe Blushi, por pritet me fishkëllima

March 4, 2016 19:38

Rama në Elbasan, shkon edhe Blushi, por pritet me fishkëllima

Ka patur një incident në takimin e socialistëve sot në Elbasan, ku deputeti i qarkut Blushi nuk ishte ftuar.

Rreth orës 15:24 Blushi shkoi në Pallatin e Sportit, ashtu siç kishte premtuar.

Por ndaj Blushit është thirrur në kor “Ik! Largohu! S’je përfaqësuesi ynë”.

Blushin nuk e kanë takuar as deputetët e tjerë të PS-së, Evis Kushi, Anasatas Angjeli dhe Musa Ulqini.

Deputeti është takuar vetëm nga disa mbështetës të tij.

March 4, 2016 19:38
Komento

14 Komente

 1. info analitike March 4, 15:56

  Tashme PS-ja eshte kthyer njesoj si PD-ja ne partia autoritare qe sulmon kafsherisht mendimin ndryshe. Nje grup servilesh te peshtire qe jane ne gare se kush t’i sherbeje me me zellshmeri liderit maximo.

  Reply to this comment
 2. demo March 4, 16:04

  Blushi eshte Kollone mermeri e partise cocialiste.Lale Qazimi me rrugacet e tij te gjeje vendin ku e ka!Me gjithe Ramen

  Reply to this comment
  • Aceto March 5, 02:01

   Blushi eshte nje njeri pa karakter dhe gjthm ka bere pazare dhe andej dhe kendej, por kjo seshte ceshtje rreth blushit por rreth argumenatve qe ai con dhe ato jane te verteta. Ky urdher nga rama per te mbyllur akoma me shume ps ndaj qendrimeve ndryshe, tregon vetem se sa poshte e kane cuar ps

   Reply to this comment
 3. LIDA AL March 4, 16:30

  Jo, mor jo, nuk eshte fjala e nje grupi servilash, por per nje te dale nga “vatha” me kohe, e ka nxjerre vete veten Blushi, duke bere gjithe kohes politiken e Berishes

  Reply to this comment
 4. koli March 4, 16:31

  Blushi ndonse ka goxha merita,nuk meriton me te rrespektohet si Elitare socialist.Ai individ e ka identifikuar vehten katerciperisht anti socialist i modelit Rama e kompani .Ai jo se nuk eshte i majte ,por e majta brenda saje ka shume antare qebejne oponence brenda partise por qe dine te bashkejetojne ,bashkeluftojne dhe bashkepunojne ne te miren e njerezve dhe forces politike qe perfaqsojne ,Ndersa fraksioni qe perfaqson Beni ndryshon nga te tjeret sepse i pelqen shume vetja dhe se dyti nuk i ndahet shpirti prej Nanos sepse edhe ai prandaj se pati te gjate sepse thote nje shprehje e vjeter nga anet tona: -Thelat e mishit per vete lengun me shoket.D.M.TH.GJERAT E “MIRA”QE BUROJNE NGA DEMBELIZMI TI VJELE SE I RRINE MIRE ,ndersa ke detyra e perbashket ne emer te demokracise perpara elektoratit socialist bejne te MENCURIN ,TE DITURIN, MODERATORIN, PRINJESIN pamvarsisht kostove ,apo rrisqeve qe gjenerojne per partine .Blushi(per te mos e zgjatur shume )eshte si ajo canta e shpines e mbushur me rere ne kurrizine rezervistit apo ushtarit qe i duhej te vraponte me te ne kurriz per ta kapor ate normen per zenien e llogores me paime (me peshe ne kurriz)sa me shpejt te ishte e mundur. Prandaj ai sidomos tani qe ka ngelur plotsisht i zbuluar duhet ta gjeje vehten atje ku e meriton dhe pa u vonuar fare, jashte partixe ku ndodhet bile ti hiqet dokumenti i antarsise se PSse.

  Reply to this comment
 5. Petriti March 4, 16:44

  Nuk diskutohet keshtu. Takimin e ka organizuar PS-ja e Elbasanit. Blushi shkon si provokator. E kane fishkellyer. Domosdo. Ai nuk po le gure pa levizur per llogari te kundershtareve te PS-se qe kjo e fundit te humbase. Por ketu ka nje popull qe po e sheh se ne cfar humnere kishim rene. Po fillon nje ngritje, e ngadalte por e sigurte. Blushin kjo e tmerron.

  Blushi ti lere keto pelivanlleqe. Ta marre ate rroge deri me 2017-ten e pastaj ti japi vehtes per ndonje pune se ka familje per te mbajtur. Ne PS do futet gjak i ri dhe njerez qe e duan PS-ne.

  Ose te shkoje vete ne Elbasan, te zere nje salle, te flase atje sa te dendet dhe ne fund te formoje nje parti te re, por te mos u ngatrrohet socialisteve neper kembe.

  Reply to this comment
  • Jaho Lunxheria March 4, 18:30

   O Petrit o djale petritash. Po me ngadale o i bekuar qe i qan hallin Blushit se paska edhe familje per te ushqyer. Blushi duhet perkrahur ne kritikat e tij qe ta modernizojme dhe ta shendoshim Partine Socialiste dhe jo ta kthejme ne bunker-parti si ajo ne opozite. Nga mendimi ndryshe ka vetem te fituar ne PS. Uroj qe nismes se Blushit ti bashkohen edhe zera te tjere potente ne PS si Malaj, Mejdani, Dade, Brokaj, Zeqo, Xhafaj qe kane deshmuar me pjekurine e tyre se ajo cka na bashkon eshte shume me e madhe se ajo qe na ndan. Boll me me servilizma te peshtira ndaj Kryetarit te rradhes. PS eshte dhe do jete sa te jete jeta. Kryetari i rradhes eshte me karakter historik. Pershendetje.

   Reply to this comment
 6. Pellumb Zaimi March 4, 16:48

  Ne nje mendje me Info…dhe demo.Nderime!

  Reply to this comment
 7. Pellumb Zaimi March 4, 16:51

  @@@@ …[email protected]@@ VR ! @@@@@ Ne nje mendje me Info…dhe demo.Nderime!

  Reply to this comment
 8. maks March 4, 16:52

  fershellejn te gjith servilat dhe interesaxhinjt qe jane ne pune ose ata qe perfitojn nga te qenurit ne parti

  Reply to this comment
 9. astriti March 4, 17:05

  Pellumb, po te je thjesht dhe vetem nje trap!? Ti di vetem te hash e te dhje..Sh.

  Reply to this comment
 10. nikoll March 4, 17:14

  Sic thoshte Mao-ja, Blushi eshte nje tiger me kembe prej argjili.., ose ,me mire, sic thoshte nje fatorino nga Fush-Kruja: i bukur nga jashte,bosh nga brenda.

  Reply to this comment
 11. kris 1 March 5, 15:41

  Ps ka nderruar ngjyre.Presim qe ne kongres te nderroj dhe emrin por jo kryetarin se eshte i vetmi hu ku mbahet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*