Rama në Katar/ Theksi te bashkëpunimi në turizëm dhe infrastrukturë

April 16, 2019 15:58

Rama në Katar/ Theksi te bashkëpunimi në turizëm dhe infrastrukturë

Nga Katari ku po zhvillon një vizitë zyrtare, Kryeministri Edi Rama  u prit në një takim të veçantë nga Emiri i Katarit, Lartësia e Tij Sheiku Tamim bin Hamad Al Thani.

Gjatë takimit, bashkëbiseduesit vlerësuan marrëdhëniet e mira mes dy vendeve, si dhe shprehën angazhimin e tyre për të thelluar bashkëpunimin në fusha me interes të ndërsjellë, kryesisht në turizëm dhe infrastrukturë.

Gjithashtu, zhvillimi i turizmit dhe i tregtisë së ndërsjellë, u theksua si prioritet.

 

b.b/dita

April 16, 2019 15:58
Komento

4 Komente

  1. Popullore April 16, 16:13

    Kryefashisti Edvin Rama duket se po pergatitet te kerkoje strehim politik ne Katar.

    Reply to this comment
  2. Dome u duk budalla April 16, 21:17

    Nuk shkon ne Holland qe ti qije motren hollandezeve qe po’ rikthejne vizat per shqiptaret po’ shko ke callmat politikani me idiot nuk Kane pare

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim