Rama në Katar, marrëveshje për shëndetësinë dhe punësimin

April 14, 2014 07:59

Rama në Katar, marrëveshje për shëndetësinë dhe punësimin

Gjatë një vizite në Katar, Kryeministri i vendit, Edi Rama, së bashku me përfaqësues të tjerë të qeverisë firmosi marrëveshjen e bashkëpunimit për fushat e punësimit dhe shëndetësisë. Sipas Ramës, kjo marrëveshje hap një kapitull të ri bashkëpunimi mes dy vendeve. Marrëveshjet hapin siparin e një kapitulli të ri. “Marrëveshjet hapin siparin e një kapitulli të ri”- ka cituar në rrjetin social facebook Edi Rama. Ai gjithashtu ka theksuar se do të ketë një grup të përbashkët pune për vlerësimin e investimeve strategjike në Shqipëri. “Ditë takimesh në Katar për të treguar Shqipërinë që rilind dhe masat e reja për thithjen e investimeve të huaja. Grup i përbashkët vlerësimi për investime strategjike me Autoritetin e Investimeve të Katarit dhe pastaj vizita e KM të Katarit në Shqipëri” shkruan Rama. Kryeministri ka qenë në Katar, së bashku me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin. 

April 14, 2014 07:59
Komento

17 Komente

 1. Shqiptar Çam April 13, 17:18

  Po Rames cfare gjerdani I varrin ne qafe?! qe duhet ta shohim edhe ne??

  Reply to this comment
 2. fat man April 13, 17:19

  Nuk e dime konkretisht se keta sheiket e Katarit ku kane investuar ne Europe, pervec se per minare dhe imame qe i kemi me shumice te palegalizuara edhe ne Shqiperi. Z. Edi kemi kritikuar Sali Ver Llapen qe na beri shtet Anetar te Konferences Islamike, ne program dhe votat qe ke marre eshte se do te na coje ne BE dhe drejt Amerikes, nuk e kuptojme sic duket rruga per tek keta kalon na vendet Arabe, nuk e dinim , mos na vjen me ndonje shall ne koke e me fustan per te fshire cimentot e Kryeministrise. Tung !!!

  Reply to this comment
  • ARUSHA April 13, 19:14

   NUK JAPIN PARE “FMN ” , ” BB “, “BE ” DHE KETO BANKA E KANE VENDOSUR QE NDIHMAT DO MERREN NGA BANKAT ISLAMIKE PASI SHQIPERIA ESHTE ANETARE E ” KONFERENCESW ISLAMIKE ” DHE T&E GJITHA BANKAT JANE SHOKE DHE I KANE NDARE ZONAT E INFLUENCES SIPAS ASAJ FEJE QE DOMONON NE CDO SHTET ! TUUUUUUNNNNNNG !

   Reply to this comment
  • klaudia April 14, 13:06

   Mos flisni kot po shikoni lajmin se per cfare behet fjale. Kryeministri nuk ka shkuar qe ata te vine dhe te ndertojne xhami. Vende si Katari jane me potenciale per te investuar ne vendin tone.

   Reply to this comment
 3. toni April 13, 17:31

  Nese arrin ta beje kete, bravo i qofte!!
  Ama e ka kapur mire situaten, sepse Emiratet e Bashkuara po investojne fort ne Serbi, ndersa ky per barazpeshe i kerkon Katarit- konkurrentit te Em.- te investoje ketu.

  Hajde ishallah qellofsh!!

  Reply to this comment
 4. OPINION. April 13, 19:04

  potologjia e te gjitha qeverive multietike te shqiperis eshte lutjet e kerkesat te investojn te huajte,te njejten gje e ka ber edhe salih berisha ku i ftoje vendet me rrezikshmeri te larte islamike te investoje ne qindra XHAMIJA ne SHQIPERI.

  – investimet arabe e turke jane THIK pas SHPINE per SHQIPTARET dhe B.E-USA.

  .te investojn arabo-turqit ne projektet e vllezerve islamik eshte ti bejshe BARRIER B.E e USA dhe te deklarohesh publikishte kunder UNIONIT EVROPIAN.

  -cili biznismen ,apo qeveri evropiane pranon te investoje ne nje vende islamik me pamje te qibutit afrikan.
  .cili biznismen e huaje pranone ti duroje e supostoje ULURIMAT e hoxhollarve ne gjuhen ARABE.

  .cili turist i huaje pranon ta vizitoje nje shtet islamik ,ku te gjithe shtetasit dhe shtetet e huaja kane ndaluar vizitat ne EGJYPT dhe disa her kane apeluar qe edhe ambasadoret e tyre te largohen nga kto vende islamike.

  .cili ekip futbolli i huaje pranon te beje ndeshje ne nje vende islamik ,qka vet FIFA e ndalone dhe shtetet i apelojne qytetaret e tyre mos ti vizotojn kto vende.

  .cila bank evropiane pranon te investoje ne nje shtet te mjekrroshave islamik,a per GREQIN dhane 2 her nga 200 mld.

  .po si shtetas shqiptar autokton i kasoves ZEFUZOJE tani VIZITAT te shkoje ne KOSOVE ,se me duket se jame ne JEMEN.

  Reply to this comment
 5. N. London boy April 13, 19:54

  O rame ti duhet te shkosh ne qafe te KASHARIT jo katarit.
  Cfare bon keshtu mor z.kryeminister me shume jashte shtetit se ne kryeministri.Ti po bon me shume fluturime se sa ,kancelarja e gjermanise apo kryeministri anglez.Vendos shtetin ligjor ore zotni se vijne vete ato te katarit ose te kasharit per investime.Se vetem paret e kepuceve qe po gris nuk do ti moresh investime.

  Reply to this comment
  • alk April 14, 13:09

   Ore ti nga Kashari po dikush duhet te loboj jashte per vendin. Cfare ka te keqe qe kete e ben kryeministri. Dhe sa per rendin qe shkruan kemi nje minister qe merret me vendosjen e vendit. Dhe sa per marreveshjen ne fjale nje bravo te madhe per kryeministrin Rama

   Reply to this comment
 6. . April 13, 20:53

  …. Foto tregon kur kryeministrit po i vendosin kufjet qe do perdore gjate bisedes ….

  Reply to this comment
 7. kanan tafili April 13, 21:27

  Po qfar industrie ka katari qe te investoje ne shqiperi ata .dine vetem te falen nga 6 here dite.. para 60 vjetesh ata ishin barinj dhishe. U doli nafta dhe shpetuan ………. zoti kryeminister humb kohe me. Kaaaatarin se nuk ua ka pa kush hajrin vendeve myslimane

  Reply to this comment
 8. aratisur,syrgjynosur April 13, 21:56

  thike pas shpine per shqiperine jane investimet ortodose greko-serbe ,dhe jo investimet e vendeve islamike,qe si sjellin asnje te keqe vendit.

  Reply to this comment
 9. shqiptari April 14, 07:38

  terorisste dhe armike me te madhe se sali berisha ne shqiperi ska pase dhe sdo te kete po nje fjale e tha qe rama eshte i cmendure po ka kaq kohe dhe nuk po e mare veshe vete ne katare kerkon investime ore zotri ke jetuare ne france dhe besoi e di kushe bene investime dhe nese ste vijen ata qe bejne investime pere nje shtete demokratike mos u talle vete ne llulle e kerkone te na beshe llume fare me keqe se sala e katari se mendoja te ishe i tille o rama ja vure vullene qe ky vende sbehete me e duane vetem ta mjelin hahahah po pse u talle me kete populle a po te vune like hajdutin me video dhe i dhe drejtesine ta beje si beri spitalete sistemin shendetsore qe e shkatroi perfundimishte qe ska shanse te behete me dhe te ktheje keta injorantere doktora qe veteme lekune njohin pra ta ktheshe ne sherbime te popullite sic eshte bota demokratike qe gjene mbrekulline kure vete ne nje spitale apo nje doktire kurse ketu ke frike te veshe se pa leke ste shofine pra i dhe drejtesine pere ti dhene funde shqiperis se ilir sebite kryemadhite

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin