Rama në Konispol: S’ kanë shans doktrinat e përçarjes. Malo saldator pa shkollë

June 14, 2015 11:05

Rama në Konispol: S’ kanë shans doktrinat e përçarjes. Malo saldator pa shkollë

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Konispol për të prezantuar kandidatin e majtë për këtë bashki, Shuaip Beqiri.

“Nuk kanë shans doktrinat e përcarjes” nënvizoi Rama.

“ Konispoli s’mund të bëhet arenë përcarjeje fetare, apo etnike. S’mund të bëhet arenë për të krijuar një të çarë që në jetën tuaj dhe marrëdhëniet e shkëlqyera s’kanë ekzistuar kurrë. Në këtë tokë nuk mund të lejojmë askënd që të vërë mina e të vrasë shpresat e kësaj toke. Se kush jemi ne dhe si e kuptojmë bashkëjetesën mjafton të shikoni miër reformën. Tre bashki janë krijuar mbi bazën e vetëdijes patriotike për tu bërë shembull trë respektit dhe bashkëjetesës: Edhe Finiqi, Dropulli e Pusteci, janë tregues, se ne nuk jemi europianë me llafe por me vepra”, shtoi Rama.

“Mos harroni kurrë më 21 qershor vota juaj ka rëndësi historike. Duhet ta zbrapsni tani në qelizë atë kancerin që duan të fusin në organizmin e komunitetit tuaj përmes filozofisë së përçarjes. Në mënyrën unanime refuzoni, sikur të bëhet nami atë politikë që nuk ka vend as këtu dhe askund në Shqipëri”

 Rama nënvizoi se programet e kandidatëve të majtë janë të mbështetura nga qeveria dhe vota ndaj tij është besim ndaj qeverisë.

 “Sa më shumë vota i jepni Shuaipit aq më i madh detyrimi im dhe i ynë ndaj jush. Programi i Shuaipit është i konsultuar me ne dhe ne do e mbështësim ta realizojmë pikë për pike. Partia e Malos thotë votoni 21 qershorin tua bëjmë pensionet si në Europë, të ulim taksat më shumë se tërë bota.  Ta zëmë se do votoni për Malon, me saldatrice do bëni ju këto?! Me saldatriçen e Malos do çojë pensionet në kupë të qiellit.  Si mundet që ju thonë zgjidhni një saldator pa shkollë që tju bëjë Konispolin me punë e dinjitet.. me kë tallen  Dimë që ka budallenj por kaq shumë sa të vënë saldatorin në qafë e të presin  më 23 qershor të rriten pensionet nuk ka. Merrjani miellin merrjani birrat vetem saldatriçen mos ja merrni se i duhet për punë pas zgjedhjeve. Pijani të gjithë fuqitë e birrës që ka nxjerrë Malua në konispol vetëm saldatricen jo”, tha Rama.  

June 14, 2015 11:05
Komento

16 Komente

 1. tomor labi June 14, 12:02

  Vetem ne shqiperi ndodh qe nje kryetar partie shan ne kete menyre kandidatin e partise tjeter, rrugac ordiner dhe gangster i rendomte mirpo e do partia krye mutister si tja bejme do e pesoj edhe ky si sala po duhet te presim pak

  Reply to this comment
  • Rigelsi June 14, 16:28

   Shqiptaret do votebesojne kandidatet e Aleances per Shqiperine Europiane. Edhe ne Konispol qytetaret e Konispolit do votebesojne kandidatin e ASHE z. Shuaip Beqiri. Edhe Konispoli si pjese territoriale e shtetit Shqiptar ka rendesine e tij, ndaj investimet ne kete zone do jene edhe me te medha fale punes se bere nga kryebashkiaku Shuaip por edhe me mbeshtetjen e qeverise qendrore.

   Reply to this comment
   • liza June 14, 17:04

    Kjo vote me 21 qershor do jete vota qe do sjell ne cdo qytet shqiptare drejtimin e duhur per to. do jete vota qe do i tregoj “STOP” politikes se perbaltjes edhe te shpifjes, do jete vote per nje Shqiperi Europiane !

    Reply to this comment
    • kladi June 14, 17:12

     Ne 8 vjet te qeverise demokratike shqiptaret i pane te gjitha deshtim vrasje ekonomi ne renie vetem pune edhe mirqenie jo. ne 18 muaj po shohim nje shqiperi qe po rilinde, qe po sjell shprese per qytetaret edhe ku rendi edhe siguria po funksionojne per qytetarin edhe jo vec per qeveritarin. ne 21 qershor shqiptaret kan kto dy zgjedhje eedhe zgjidhja e tyre eshte per drejtimin e duhur per qytete e tyre!

     Reply to this comment
  • Agamemnoni June 14, 16:32

   Qeveria te vazhdoje rrugen e reformave. Ka ardhur momenti qe vendi te dale nga bataku ku u zhyt si pasoje e keqqeverisjes tete vjecare e ti futet rruges se zhvillimit. Konispoli eshte pjese integrale e shtetit shqiptar ndaj edhe nuk duhet lene jashte qendres se vemendjes. Pakicat etnike qe ndodhen brenda shtetit shqiptar duhen respektuar por ato qe nxisin percarje jane vertete te pafytyre, kjo percarje vjen nga instanca te larta te politikes.

   Reply to this comment
  • ANDOS June 14, 16:35

   Ne kete nje vit e gjysme qeverisje te se majtes ne cdo qytet te Shqiperise eshte investuar shume me qellim transformimin e tyre. Ka ardhur momenti qe ne Konispol te investohet edhe me shume. Me mbeshtetjen e qeverise qendrore por edhe te kryetarit te bashkise qe pritet te zgjidhet investimet do jene edhe me te medha.

   Reply to this comment
   • elma June 14, 17:12

    Eshte turp qe partia demokratike akoma nuk ka hequr dore nga kandidatet si ushtare te besuar dhe qe nuk plotesojn asnje kriter per te qene kandidat e aq me pak kryetar bashkish te cfaredolloj qyteti, cfare mund ti ofroje ai saldatori qytetit eshte pyetja qe kam un.

    Reply to this comment
  • ik ore pirdhu June 15, 00:06

   atyre legenave qe hapin percarje edhe ca si puna jote ky kallomi mire ju a bon ,,,,,o tomor labi i athines ,,te hyfte kallomi atje ku nuk hyn dielli……….!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
  • ErMal June 15, 08:05

   Zoti Rama shume liderë boteror te shteteve me te fuqishme te botes nuk kane patur nje diplome universiteti, por kjo s’i ka penguar te arrijne atje ku kane arritur.
   Po ju permend vetem Joschka Fischer qe ka qene Minister i Jashtem dhe zv/kancelar ne qeverine e Schroder, ndaj ju lutem beni kujdes kur nençmoni profesionet dhe zanatet, sepse i ulni pike vetes duke ofenduar gjithe ata njerez te mire qe krijojne te ardhura me pune te ndershme per familjet e tyre nepermjet zanatit dhe profesionit. Dikund tjeter nje deklarate e tille do shkaktonte reagim te pashembullt publik deri sa te kerkonit falje per kete budallallik qe keni nxjerr nga goja.

   Reply to this comment
 2. shpati June 14, 12:05

  Të gjithë shqipëtarë ku jeni
  Vdq PD,po mos qani .as me prapa as tani.
  Merrjani këngës e këndoni.
  Nga Konispoli në veri.

  Mjerjani kënges hidhni vallen
  nga Jugu ne veri.
  Erdhi dita e rilindjes
  Për të shtrenjtën Shqipëri.

  Reply to this comment
  • renata June 14, 17:15

   Ne nuk mbajm me shprese te ajo parti per ne e vetmja shprese eshte ajo qe ju dhe partia juaj mund te japin ndaj dhe zoti Rama ata sa me shume te vazhdojn ne kete rruge aq me teper ne do ti refuzojm ata dhe politiken e tyre qe nuk jep zgjidhje per ne.

   Reply to this comment
 3. Sokol Kolonja June 14, 13:05

  tomorr labi , nuk e ke degjuar ndonjehere Salen,apo nuk te vjen mire……..e te kane bere pershtypje . Ke nje te drejte .Fjalet rrugacrore,kur dalin nga nje rrugac ,nuk te bejne shume pershtypje se thuhet: – He mo, se rrugac eshte e ashtu flet gjithmon.,kurse nje fjle qe edhe nuk eshte rrugacri ,t’i permendesh profesionin,kur e thotë nje njeri me kulture te ben pershtypje…. ketu ke te drejte..

  Reply to this comment
 4. LOVE June 14, 13:58

  PO NE MOREM TY ME THONJTE PA PRERE DHE TE BEME KRYEMINISTER
  jo me nje saldator qe eshte nje profesion i nderuar

  nxirrni Lamen ,ku vajti lameizimi , ishte mire nga mendja kur jepte ndonje tapi si ato
  letrat me vlere te Saliut ky ….nxirrni Lamen urgjent 😛

  Reply to this comment
 5. Zogu June 14, 15:11

  Halete Berisha dhe Rama nuk reshtin se mbajturi ere e keqe. Halene e Berishes e mbyllem ne 23 Qershor dhe uroj qe te mbyllim edhe Halene e Rames se ky mban ere per se largu. Votuesit jane te mencur dhe po u pellcet shpirti nga hallet qe ja krijojne keta Hajduterit qeveritare.

  Reply to this comment
 6. antikamunisti June 14, 18:12

  Duhet thene se nje dhe dythundraket e shqupit kane filluar te pellasin pa hesap.Natyrisht qe atyre u pelqen gerdeci ,21 janari dhe tradhtia pra shitja e detit.Por ama me 21 qershor eshte e sigurt se do marrin me shume se 1 milion shuplaka.Me fitoren tone do bejme te mundur qe ne krye te pedes te konkurrojne halim doktorri ,bojaxhiu ish nepunes dhe servil i sales dhe laraska koqe zi spahiu.

  Reply to this comment
 7. Etleva June 22, 09:31

  Sa keq qe ne vitin 2015 te behen zgjedhje te tilla te pushtetit lokal …………….. Votime per Partine dhe jo per personin , vend me demokraci mbi 20 vjecare . Kryebashkiaku eshte perfaqesues i popullit dhe jo i Partise nje koncept kaq i thjeshte dhe po kaq i nderlikuar ne Demokracine Shqipetare !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*