Rama e konfirmon Erjon Veliajn për një mandat të dytë në Tiranë?

January 19, 2019 11:56

Rama e konfirmon Erjon Veliajn për një mandat të dytë në Tiranë?

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj ishin të pranishëm së bashku në prezantimin e projektit për ndërtimin e Kampusit të Ri Universitar.

Rama deklaroi se qeveria në bashkëpunim edhe me kryebashkiakun, në mandatin e tij të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës do të përfundojnë tërësisht ndërtimin e këtij kampusi.

Brenda këtij mandati të gjitha konviktet do të jenë në situatë katërcipërisht ndryshe dhe ndërkohë, bashkë me Bashkinë e Tiranës do të fillojmë ndërtimin e këtij kampusi dhe brenda mandatit tjetër të kryetarit të bashkisë ne do të përfundojmë kampusin universitar”, tha Rama.

o.j/dita

January 19, 2019 11:56
Komento

8 Komente

 1. Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali,Drejtesia do te BEHET....... January 19, 12:15

  Kjo deklarate ramavicjane do te thote;kure ramavicerit e veliajvicerit mendojne se jane te perjeteshm duke mashtruar,grabitur e shqyer prene e rradhes,pra popullin.Mojaft,eshte MJAFT, me keta djaj me fytyra njeriuKoha e tyre tashem ka perfunduar,ata te marre sebashku do te kene nje fund te turpshme e pakthim.Besni,binduni dhe PROTESTONI ne mbrojtje te velerave njerezore,se Shqiperia do te jete me e mire,me e paqeshme dhe ne Progres Njerezor pa keto ramavicer e veliajvicer bashkautore e bashkepuntore me boten e krim-korrupsionit-ekstremist-mfajozo-imoralo-politik te delaruar me ze,figure e deshmi te gjalla sa istitucionale,aqe dhe me shume popullore e medjatike.

  Reply to this comment
  • Aixa January 20, 12:04

   Me duket se paske ti hallin e shpellarit, Lulushit dhe te florijve meqenese po behen SPAK e BKH.
   Qe drejtesia do te behet kjo vetem tani po duket, tani qe nuk e vonoi dot “Rama” vetingun edhe pse e coi mbrapsh disa here ligjin neper gjykata, sic e ke pare edhe ti vete se ktu ke qene.
   Drejtesi kishim ne kur I kishim te gjith prok e gjykatsat antar PD-je ose me kurs Plepash si anticomunist.
   Ajo ishte drejtsi, hajde ta rrezojm ramen me cdo kusht qe ta kthejm prap ate qe kishim. Para PD/LSI !!!

   Reply to this comment
 2. Bureto January 19, 14:28

  Që Veliaj do rikandidonte për bashlinë e Tiranës askush nuk e diskutonte. Çdo insinuatë tjetër ka qenë diversion. Por nuk është problem ai që nuk ekziston si i tillë. Problemi është kush se do të kandidojë përballë tij. Dhe kjo i mundon shumë ata që duhet ta mundin. Ose do duhet të pranojnë humbjen aforfe, për mosparaqitje në fushën e lojës.

  Reply to this comment
 3. Perkthyesi January 19, 14:43

  Mendoj se keni plotesisht te drejte Bureto! Ate mendim kam dhe une!

  Reply to this comment
 4. Treni January 19, 16:05

  Rama dhe Veliaj nuk krahasohen me Berishen dhe Bashen,por qe te dy kane punuar per vete e jo per popullin!
  Veliaj eshte klonimi i Rames si reklamaxhi dhe delirant i madh!
  Te dy duhet te largohen nga politika!
  Ne PS ka dhjetra personalitete me te mire se keta por nuk i kane lene qe te afirmohen se dalin vete ne media edhe per nje PORDHE!
  Nje nga ata jam edhe une,pensionisti 90 vjecar qe punoj 2 mije here me mire se keta te dy!

  Reply to this comment
  • Komentuesi January 19, 22:53

   O TRENI! Paske rrjedhur fare.ato shkolla,çerdhe,kopeshte,kende lojnash,rruge kudo ne Tirane etj,per vehte i ka bere Erion Velia? Apo nuk kishe ç’fare te shkruaje ti dhe ja fute nje pordhe kot sa per t’a shijuar.

   Reply to this comment
 5. Aixa January 20, 12:05

  Me duket se paske ti hallin e shpellarit, Lulushit dhe te florijve meqenese po behen SPAK e BKH.
  Qe drejtesia do te behet kjo vetem tani po duket, tani qe nuk e vonoi dot “Rama” vetingun edhe pse e coi mbrapsh disa here ligjin neper gjykata, sic e ke pare edhe ti vete se ktu ke qene.
  Drejtesi kishim ne kur I kishim te gjith prok e gjykatsat antar PD-je ose me kurs Plepash si anticomunist.
  Ajo ishte drejtsi, hajde ta rrezojm ramen me cdo kusht qe ta kthejm prap ate qe kishim. Para PD/LSI !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim