Rama në Lezhë, i kërkojnë të kandidojë Pjerin Ndreun për kryebashkiak

February 12, 2019 19:08

Rama në Lezhë, i kërkojnë të kandidojë Pjerin Ndreun për kryebashkiak

Gjatë ndalesës së tij në Lezhë në një takim me qytetarë në Pallatin e Kulturës, kryeministri Rama mori një propozim live nga këngëtari popullor Mark Gjoka për të kandiduar për kryetar të  bashkisë Lezhë Pjerin Ndreu.

Por Rama edhe pse ra dakord me propozimin tha se nuk ishin aty për atë çështje.

Nuk kemi ardhur këtu për të zgjedhur kandidatët. Edhe unë me ty jam por duhet ta lëmë procesin e përzgjedhjes së kandidatëve“, tha Rama.

Kryeministri nuk ndaloi së bëri diversion ndaj shefit të opozitës, duke nënvizuar se do ta takojë prapë.

Prapë do ta takoj sa të bëjë një çikë sikur nuk do.Atë sikur s’do ai e ka me protesta, me çadra, revolucione, me përmbysje. Shko nëpër Shqipëri dhe mbledh Franin me shoqërinë e tokave dhe hajdeni ta rrëzojmë. Ta rrëzojmë është mesazh dashurie por nuk ka kurajë ta thotë hapur ku e ka hallin. Nuk është puna te ai se ai është artist, por unë habitem me këta që vazhdojnë dhe kujtojnë se ai e ka seriozisht. Ai seriozisht e ka vetëm atë që nuk thotë“, tha Rama.

v.l/ Dita

February 12, 2019 19:08
Komento

4 Komente

 1. Fidel Kastro February 12, 21:49

  Nuk ka pse taksapaguesit shqiptare te paguajne per studentat ngeles!!!!!!!! Me pas shkoi dhe ju lepi studenteve nga frika , ku eshte Rame tepsia!!!!!!!!

  Reply to this comment
 2. Lili February 12, 21:51

  Bobooobooo e gjithe vemendja per ju…
  Ahahah vemendja e kujt? E horrave per ne? Forget it…
  Vemendjen e keni vetem ku te vjedhin,ky te zaptojme ,ku te perfitojme …per veti,qofte duke shkateruar lumenjt, pronat, teatrinetj..

  Reply to this comment
 3. XXXL February 13, 00:36

  Fide Kar Kastro thirri menjes o rrote.

  Reply to this comment
 4. Agron February 13, 10:29

  Bobo…bo..bo.!!!. Pjerini i ndershem ha…ha…ha…!! Rama megjithmend e ka hallall te largohet pa vonese edhe pse nuk ka me te mire! I jane veshur syte dhe mendja nga lajkat e palacot qe ka per rreth! Tung

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*