Rama: Ata që i shkojnë Shqup-it pas, janë më qorra se enveristët

June 23, 2019 11:07

Rama: Ata që i shkojnë Shqup-it pas, janë më qorra se enveristët

Kryeministri Edi Rama e ka spostuar fushatën elektorale të rradhës në Përmet.

Paraditen e sotme, militantë të Partisë Demokratike dhe LSI-së, e kanë pritur me protesta, por pavarësisht kësaj, kjo nuk e ka ndalur që të realizojë mitingun e planifikuar, duke premtuar investime në këtë bashki.

“Në këto 4 vite kemi bërë shumë për Përmetin, por do bëjmë akoma më shumë”, u zotua Rama.

Ai e vlerësoi kryetarin e bashkisë që drejtohet nga PD-ja, por tha se qyteti në 1 Korrik do të drejtohet nga një e zgjedhur nga PS-ja.

 “Këtu në Përmet kemi pasur vullnetin për të mbështetur cdo projekt të kryetarit të bashkisë dhe është në rastet e pakta që kemi gjetur gjuhën e bashkëpunimit dhe ia kemi dalë që vizionin tonë ta jetësojmë të pa bllokuar. Por me Almën do të bëjmë shumë më tepër.

Ata që sot duhet të ishin para jush, kanë ikur nga gara dhe kanë ndërmarrë ofensivën më të turpshme kundër jush, kundër popullit.

Ai i quajti sërish “enveristë” ata që siç u shpreh kreu i PS “i shkojnë pas bandës së Shqupit”.

“Janë bërë si enveristët, njëlloj si ky shoku i Tërmetit, Tritani, më ekstremistë dhe qorra se ata të asaj kohe” – u tha kryeministri  votuesve të tij përmetarë.

j.l./ dita

June 23, 2019 11:07
Komento

25 Komente

 1. Azra June 23, 11:18

  Po ky harroi qe eshte djale enveristi..apo e ka bere mamaja me dashnorin!

  Reply to this comment
  • Aladini me eskorte June 23, 13:10

   Shikoni fotot dhe krahasoni
   Asnje flamur i PS ne fushaten e Edvinit
   Flamuj shqiptare nderkohe valvitin te gjitha palet
   Meta na del foto me flamurin shqiptar ne sfond kur jep verdiktin, PD me flamur shqiptar, edhe ky e mbyti me flamur shqiptar
   Po ate flamur e keni katandisur rrecke, eshte hipokrizi qe e valvisni

   Reply to this comment
   • Zagora June 23, 14:03

    Ndersa ata qe ndjekin Ramen jo vetem i hane mutin enveristeve,por jane me keq se budallenjte:
    -Jane te cmnendur!
    E mole lopen enveriste o mashtrues dhe antishqiptar,ndersa tani kerkon te mjelesh edhe lopen kapitaliste,por more fund,u dogje perfundimisht!
    Burgu te pret edhe ty si Berisha dhe Basha!

    Reply to this comment
 2. Lili June 23, 11:29

  And point Godwin goes to…Edi Rama!!!
  (Bota ka Hitlerin si pike Godwin, shqipet kane Enverin per te mbyll nje debat te humbur! )

  Reply to this comment
 3. Fol bilbil te lumte goja ! June 23, 12:04

  Edi Rama ani enveristi ne fakt kur flet me masat me popullin me turmen – ben propagande !
  nuk eshte se ka ndonje ndryshim te madh nga Enveri !

  Edhe Enveri fliste per plane 5 vjecare qe kishte realizuar dhe do te realizonte fliste perpara popullit dhe populli e duartrokiste !

  gjithe liderrat politik, perfshi edhe Bashen kur jane perpara turmes perpara publikut qe i ndjek nga mbrapa te njetin stil te foluri ndjekin si ate te Enver Hoxhes

  Toni dhe ashpersia e zerit , gjuha e urrejtjes fjalori per kundershtarin armikun e “klases” gjestet e trupit jane shume te ashpera ironike, dhe propagandistike, !

  60% e atyre qe thone jane genjeshtra fjale boshe pa lidhje me realitetin e vertete !

  Te dy palet politike pozit dhe opozit kane te njetin stil si ate te Enver Hoxhes panvarsisht se jane kunder Enver Hoxhes !

  “Fol bilbil te lumte goja
  mbrona te drejtat tona !! ”

  3-4 bilbila qe kendojne per 30 vjet ne fakt duhet te futen ne kafaz dhe te kendojne per veten e vet per qef !

  Sepse populli eshte shume i lodh ti degjoj edhe 30 vjet te tjera !

  Nuk eshte e drejte qe nga nje sistem diktatorial, ku kishim nje diktator, te kemi nje sistem kaq liberal ku te kendojne si bilbila 3-4 diktatore !

  Ne fakt shqiperia ka 3 diktatore . Basha lulzimi- Ilir Monika dhe Rama Edi !

  Keta kontrollojne te gjithe Shqiperine ne fakt duhet te kontrollojne Gjykatat Prokuroria pasi Ligji dhe Drejtesia duhet te jete mbi Partite dhe mbi diktatoret !

  Demokracia ne Shqiperi eshte ndertuar se prapthi ! Partia del mbi Institucionin e Drejtesise
  Partia akuzon ben rolin e gjykatsit prokurorit dhe emron Prokurorin !

  Fakti qe Berisha Ruci Ilir Meta Rama Basha kane mbijetuar ne Politike edhe pas shume skandaleve te rezikshme si 1997-1998-2011-Gerdeciect ect .. tregon se sistemi Demokratik ne Shqiperi ka probleme, eshte i kalbur nga korrupsioni i Diktatit te kryetareve te Partive qe flasin me stilin e Enver Hoxhes !

  Reply to this comment
  • Dada Gonxhe Bojaxhi tek varri i zogo-fashistit Enver ne SEKONDEN qe i duhej KATOVICES. June 23, 12:42

   Problemi eshte truri qe e quan system demokratik ne vend qe te quaj KOLONIAL

   Reply to this comment
  • Psss... June 23, 13:01

   Me pak fjale,tre prostituta qe perdorin me radhe nje krevat

   Reply to this comment
   • NENE TEREZA NDERI I KOMBIT SHQIPTAR June 23, 16:06

    E keni fjalen per prostituten turkoshane qe komenton me tre nickname?

    Reply to this comment
   • fol bilbil te lumte goja June 23, 21:13

    Basha dhe Berisha perfshi edhe Ilir meten me Moniken jan produkete te sistemit komunist qe kemi kaluar po ti shikoni stilin e veprimit te aktrimit gjuhen e trupit qe perdorin, fjalirin me armiq dhe kriminel me pasionin e urrejtjes per kundershtarin jane tipik komunist ! Eshte nje Paradoks i madh qe ata shprehen si Anti Enver por jane ne thelb si Enveri me gjuhen vulgare dhe te urrejtjes qe ata zotrojne perpara kundershtarit politik !

    Po ti shikosh te gjithe jane provincial ! Ne keto pozita ka rene edhe EdI Rama eshte anti enverist por flet si nje enverist !

    Pikerisht ky eshte fenomeni qe pa dashje keta e kane futur vendin !

    PS nuk eshte socialiste dhe Partia Demokratike nuk eshte Demokratike !

    Edhe LSI nuk eshte parti me integritet europian !

    Kjo eshte qesharake !

    shpresoj te ndryshoj dicka pas 30 qershorit !

    Reply to this comment
 4. Ujku Plak June 23, 12:33

  Ne historine e shtetit Shqiptar nuk kemi pare ndonjehere Kryeminister me LANGARAQ qe ja kalon dhe nje Gruaje më Ordinere .
  Pavarsisht se Pakica nuk e honeps Enverin une kishja nje pyetje :
  A mundet edhe mendja me e çmendur te krahasoje Enverin me kete Legen , Kryehajdut , ordiner , karagjoz , palaço , klloun , mistrec e plot epitete te tjera .
  Shikoni sa Grotesk eshte derisa kudo qe shkon premton Aeroporte dhe rruge .
  Me gjeni ku lutem nje Rruge te vetme qe ka mbaruar ky Karagjoz , asnje .
  Nga ana tjeter shikoni se si i ka bunkerizuar disa Qytete duke e bere shtresen e betonit 1 m te trashe dhe ka mbjelle ata drure qe edhe mendjes me Perverse nuk do ti shkonte ndermend .
  Perndryshe per te mbuluar Megaskandalin e vjedhjes se votave me paturpesine me te madhe vazhdon te bredh si Arixhinjte hu më hu derisa ti ngulet njeri .
  Like Floriri ja ka futur ko.et ne bige .
  Di apo nuk do ky Palaço do
  1-Dorhiqet
  2-Zgjedhjet nuk i ben dot sepse siç e kam theksuar qe ne fillim te Qershorit me komentet e mia Zgjedhjet do te mbahen midis 20-27.10.2019 .

  Reply to this comment
 5. intelektuali June 23, 12:34

  BO-BO-BO! PRAPE I ANATEMOI FANATIKET E ENVERIT EDI RAMA DHE I LA SI KOPILA PA PERKRAHJEN E PARTISE MEME?

  Po Gerdalla fanatikedhe Prokurori gjakatar i Enverit, Spartak Braho qe fsheh dhe mohon krimet e komunizmit dhe te Enverit me Nexhmijen shan dhe ofendon nga Parlamenti Agron Tufen dhe qe Edvini e ka emeruar kete Gerdalle te Enverit si Keshilltar Personal jo dosido, por per sigurine,

  KU BEN PJESE?

  apo:

  Edvini e mban pas liste si babain e tij kriminel te Enverit, qe ka firmosur ne vitin 1988 varjen ne litar te Havzi Neles, poet, disident, antikomunist

  SI ASNJE KRYEMINISTER TJETER I BOTES DEMOKRATIKE.

  Reply to this comment
  • fuck U 2 June 23, 14:35

   Po ashtu sic te ka SHKERDHYER TY DHE FISIN TEND Enveri, ashtu paska SHKERDHYER EDHE KRYEMIKARIN shqiptar, me gjithe familje. intelektu-HALE, me shume respekt. fuck U 2……

   Reply to this comment
   • intelektuali June 23, 16:44

    Po ti Gerdalla e Enverit, Spartak Braho Haleja je o pusht i ndyre, kriminel i pacipe, qe di te debatosh me kar dhe pidh,

    njashtu:

    SI TE GJITHE PUSHTAT E ENVERIT.

    Reply to this comment
    • fuck U 2 June 23, 22:31

     Hahahahaha. intelektu-kar!
     Je vertet nje shpello-ekzemplar.
     S’jam Spartaku mor truthare.
     Emri im eshte REALISTI.
     Te shkerdhej, te le me “bar”.
     Po ti aq mend ke, more magjar.
     fuck U 2 me respekt

     Reply to this comment
 6. Epiriot me Zemer e Shpirt June 23, 12:43

  Po me Enverin cfare ke o budalla ?Apo do te dukesh edhe ti tip kurve amerikane ?
  Enveristet ende sot jane shqiptaret me te betuar per kete vend o jezid psikopat.Enverizmi ishte shkalla me e larte e ndergjegjes kombetare edhe shteterore qe ka arritur ne historine e tij ky popull.
  Ju jeni lilipute, nuk krahasoheni e dhe as keni te drejte morale apo juridike te permendni Enver Gjigantin.Edhe as enveristet,Titanet e vertete!!

  Reply to this comment
  • Me shokun taras ne krye June 23, 13:47

   Pse nuk krijohet nje koloni me enverista,ti rrethojne me tela me gjemba,te vete qeverrisen me lufte klasash,te ushqen me tollona,ti japin litar te miaftushem te varin njeri tjetrin deri sa te shkojne ne te semes te mos ngelet njeri

   Reply to this comment
 7. Ata jane fisi i Qypit mo Komandante ! June 23, 12:54

  i thone qyp o qip

  jo shqyp

  Reply to this comment
 8. Ivan i madh June 23, 13:52

  O idiot ata që mendia jote e semure i quan enverista te votuan e te bene k/minister. Si zaptove PS dhe e ketheve ne Ridhjerie se humbamenot socialiste te pranuar ne gjirin e tyre edhe pse ishe m… po menduan se mos kishe ndryshuar gjate emigracionit. Po m.. i m…t mbetet nuk behet marmalate kushedi sa sheqer ti hedhesh dhe ti neoballisti Edi Mit’that Rama i tille je Kur ka nje opozite te corientuar e te udhehequr nga miqte tend te idealit e zakonit te zhvatje ben kakerdhi ti cjap se socialistet dhe qytetaret skane nga tij mbajne m… andej e felliqesire ketej. Se Ti duheshe hedhur me kohe ne kosh te plerave se Shqiperine e kane drejtuar keto vite pas 90 plerat dhe ti nuk ben dallim nga te tjeret. Kur do pastrohet Shqiperia nga ju plerat e politikes që aksidentalisht u ndodhen ketu që te mare fryme lirisht populli shqipetar. Ju shofte fare fare e keqe dhe felliqur.

  Reply to this comment
 9. Adih June 23, 17:48

  U bere karagjoz o Rame me thenien qe ta mesoi ish kryem Anglez Toni Bler . “Kemi bere shume shurre ,por kemi shume shurre per te bere ”
  Mos i shaj enveristet se ato idiote te votojne o Rame.Mire e thote nje komentues me lart .??!!.
  Faj ka populli kokplare ,mire nja ngjiti kete emer larqofti Like Meta .Skeni pse ti zini rrugen ketij anti shqiptari e anti zhvillim ,por diten e votimeve ,mbylluni gjithe diten neper shtepiat tuaja si ne gibs .,dhe mos shkoni fare te votoni dhe ta shikojne keta bandite te gjithe mbare te ketij tranzicioni post komunist ,ti diskretitoni ,ta marin vesh edhe te huajt qe kjo bande e ndare ne diisa pjese e PPSH te pirdhet e te shpetoni nje here e pergjithmone nga keta bandite hajdute te pa cipe ordinere ,qe ju kane mare dinjitetin ,varferuar e vjedhur deri ne qindarkat e fundit .Ne dore i keni o kokpalare ,bile kjo eshte metoda me e mire dhe pa lodhje..Beni cfare te doni ,por ne qafe merni vehten tuaj ,mendoni per vehten tuaj e te ardhmen e femijeve tuaj me te zgjuar o milet i mjere ..

  Reply to this comment
 10. i biri kristaq enveristit June 23, 18:49

  Rama s’je ne pozite per lufte ne dy fronte – majtas shumica enveriste, djathtas dihet ke.
  Ne do te shpetoc koken ben gabim gerricesh me enverin ne kohe fushate.

  Reply to this comment
  • Lili June 23, 20:08

   Jo jo, nuk e ka per ty , e ka per ´Sorosin e miqte e Sorosit kete fjalor anti enverist! Per konsum te mbrendshme lali Eri ka shkollen Agolli qe ishte pena e Enverit…! Dyfytyresia eshte alpha e omega e tyre , nderojne pllaken per nje minut ! Vetem te kene nje interese! Edhe kerkojne t’ju besojme !
   Kur t’jubesojme kur shaj’ enverin apo kur nderojne enveristat me nje post?!!degjeneruar deri ne palce!

   Reply to this comment
 11. Genti June 23, 19:44

  Mos u shtrengo shume o Ramut, se ti, Shqupi bashke me presidentin jeni nje parti, pavaresisht se beni sikur ka ardhur fundi i botes. Po aktroni lojen qe ju kane caktuar sepse u konsumuat totalisht.

  Ju ka mbetur teatri bosh o Ramut bashke me ata te tjeret qe bejne gjoja opoziten. Shqiptaret po zgjohen dhe eshte mire qe mafja nderkombetare qe ju mban ne kembe, ta marre vesh. E kane marre vesh, prandaj edhe duan tu spostojne per jesmenet e rinj, qe natyrisht do vazhdojne avazin e vjeter.

  Keshilla per njerezit eshte, qe injoroni politiken sepse eshte thjesht nje loje manipulimi. Shikoni te beni me te miren per veten dhe familjet tuaja. Mos u merni me keta bajga dhe me ata qe do vijne pas ketyre, sepse ne fakt nuk na qeverisin keta per ata qe nuk duken pas tyre.

  Keta thjesht luajne teater per perfitime personale. Ndodhemi ne nje diktature teatrale multipartiake dhe eshte e rendesishme qe njerezit ta kuptojne kete.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim