Rama në Presidencë, takohet me Metën për negociatat me Greqinë

June 13, 2018 20:28

Rama në Presidencë, takohet me Metën për negociatat me Greqinë

Kreu i qeverisë, Edi Rama është takuar më Presidentin Meta pasditen e së mërkurës në ambientet e Presidencës.

Mësohet se dy krerët e shtetit kanë pasur një takim për rreth 30 minuta.

Në qendër të bisedës ka qenë marrëveshja e detit me Greqinë, shfuqizimi i ligjit të luftës nga Greqia si dhe çështje të tjera të aktualitetit politik në vend.

l.h/ dita

June 13, 2018 20:28
Komento

7 Komente

 1. Dhimbia e madhe Popull June 14, 03:12

  O Zo mos qofte e thene/
  Njeri gozhdes tjetri patkoit rene…
  A thua do vazhdohet te thuhet:
  Jo me-Peshku ne det,tigani ne zjarr?!
  Kur ceshtieve duhet tu jepet cuvap.

  Dhimbie e madhe popull !

  Reply to this comment
 2. Gimi i Gaqkes Babole June 14, 06:58

  Uauuu. Lajm. Po Spiuni I detit ishte aty present? Jo ai qe thote Sala, po Ksenofonis Krisafis, I besuari I Likes per ceshtjet detare? Aman mos nuk ka qene, se atehere kot jane taku keta te y?

  Reply to this comment
 3. Eduarti June 14, 09:08

  Perralla! “Takohen per Greqine”…takohen per ate qe po zien kudo por vetem ketu behet sikur nuk degjohet, per planin e BE per ta kthyer Shqiperine ne kamp refugjatesh te mbledhur nga mbare Europa! Shpejt do ti dale tymi kesaj pune, kot mundohen ta fshehin.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 14, 09:42

   këta janë aq të trashë sa dhe një gënjeshtër të çalamëne nuk e bëjnë dot!!
   30′ takim?
   u fol për??????????????
   a doni më shumë??
   nuk është faji i këtyre!faji është toni!!
   në radhë të parë nuk kemi bythë të mbrojmë bythën tonë!
   në radhë të dytë kërcejmë nga një mut tek tjetri!!mjafton të ket filluar të thahet pak!!nuk njohim alternativë tjetër përveç mutit(sali e ram)!!
   së treti nuk e prishim terezinë as për të sensibilizuar njerzit,as për ti thënë politikës “ki kujdes se ne nuk flëmë”!
   së katërti mbrojmë qënin tonë,mutin tonë pavarsisht se na kafshon ne,pavarsisht se na qelb!!
   së pesti jemi tmerrësisht primitivë,pavarsisht se jetojmë në mes të europës dhe kemi njerëz të arsimuar!!
   së gjashti jemi fatkeqsia e vetvetes!!
   me një fjalë na mbetet dopjo gjashta gjithnjë në dorë!!
   në këtë takim 30′ është folur për të mos folur për tradhëtinë më të madhe që i është bërë shqipërisë!ose më mirë kombit shqiptar!!
   jemi tradhëtuar gjithnjë,por në të tëra rastet ka qënë një pjesë e politikës kundër,ka qënë një pjesë e popullit kundër!
   sot??
   populli dhe politika e këndojnë hymnin ndryshe!!
   “rreth tradhëtisë të përbashkuar
   me një qëllim me një dëshirë
   ta shesim shqipërinë sa më lirë”

   Reply to this comment
 4. alphade June 14, 16:24

  Edhe kasapi,edhe fshesaxhit e rrugeve jane bere sot poli-
  tikane ! Cdo shqiptar jep mendime per politiken globale !?
  Nga Presidenti Trump dhe takimin e tij me Kim jong- Un
  e deri te ujguret e sirianet qe do te vendosen ketu …..!
  Sa per pune,kete shqiptaret ia kane lene europianeve e aziatikeve….!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*