Rama në Roskovec: T’i japim fund me votë regjimit të Berishës

Redaksia Online June 8, 2013 09:53

Rama në Roskovec: T’i japim fund me votë regjimit të Berishës

Kreu i Partisë Socialiste ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me banorët e Roskovecit, në Fier. Rama ftoi vota pro numrit 29 në fletë e votimit i jep fund regjimit të familjes Berisha, duke i hapur rrugë një qeverisjeje të re, që ka prioritet qytetarin. “23 qershori do të jetë dita e madhe shqiptarit të zakonshëm, e familjes së zakonshme që me votë do t’i japë fund regjimit të një familjeje dhe do të ndërtojë një qeveri që do të jetë me ju dhe pranë jush. Unë nuk kam ardhur këtu për t’ju treguar përralla, por për t’u thënë duke u zotuar solemnisht në këtë qytet të mikut tonë të paharruar Fatmir Xhindi, se hallet tuaja do të jenë dhe hallet e mia, problemet tuaja do jenë dhe problemet e mia, përpjekjet tuaja për të dalë nga varfëria do të jenë edhe përpjekjet e mia 24 orë në 24 bashkë më skuadrën e Rilindjes. Shkoni drejt 23 qershorit jo vetëm, por duke marrë edhe një tjetër që nuk ka votuar në të shkuarën apo që akoma është i lëkundur. Së bashku do të merrni një vendim historik, për të shkruar një të ardhme të re”, tha Rama.

Redaksia Online June 8, 2013 09:53
Komento

13 Komente

 1. Greiss June 8, 10:10

  pooo! te gjithe duhet te bashkohemi nen nje fryme e te votojme 29per te zhdukur pergjithmone sali berishen dhe klanin e tij te vrasesve e kriminilve!

  Reply to this comment
  • A June 8, 10:25

   TE GJITHE DUHET TE BASHKOHEMI KUNDER SALI BERISHES! AI NJERI DUHET TE LARGOHET NJEHERE PERGJITHMONE NGA KARRIGIA E KRYEMINISTRIT SE NUK E MERITON!!!!

   Reply to this comment
   • bilali June 8, 10:31

    Me date 23 qershor, eshte dita e vetme qe ne do te na jepet mundesia te degjohemi permes votes, per te ardhmen e Shqiperise. Eshte dita qe ne te vendosim nese duam te jetojme nen kete regjim mbytes dhe nuk gezojme me asnje te drejte e liri, apo nese duam te qeverisemi nga nje njeri i cili premton se do te transformoje Shqiperine dhe do ta ktheje qeverisjen ne sherbim te qytetareve.

    Reply to this comment
   • zerina June 8, 10:39

    pak dite na ndajne nga dita e madhe kur me ne fund ne do shpetojme nga diktatori qe do jete i fundit ne historine e Shqiperise sepse nuk do lejojme me qe nje familje e vetme te zaptoje gjithe truallin e Shqiperise dhe te rrenoje e varferoje shqiptaret per pasurimin e familjes dhe oborrtareve te tij.

    Reply to this comment
  • Ana June 8, 10:25

   Nuk mundet ne asnje lloj menyre qe te vazhdoje ky regjim berishian ne shqiperi,do ishte fatale per kedo.do ishte fatale per shqiperine dhe shqiptaret te kthehen 23 vite pas ne diktature.ndodh vetem me berishen
   prandaj ne dt 23 ne votojme vetem nr 29,ne votojme vetem rilindje

   Reply to this comment
  • guarin June 8, 10:33

   Une do te votoj per edi ramen duk e diteru qe tirana esh ajo qe edi rama ka len..

   Sali berisha vetem kercenon dita dites Esht Koha ti themi stop Nje njeriu si sali berisha qe Nuk resht dita dites vetem kercenon vjedh mashtronn

   Reply to this comment
  • AGRON DENYSHAJ June 8, 10:59

   Shqiperia ka nevoje Per Edi Rame….

   Shqiperia ka 8 vjete qe vuan nga sali berisha dhe banda e ti qe japin vetem premtime te kota

   Kan 8 vjete qeveri dhe bejn dy rrugica Ne dy javete e fundit qe kan ,Mbetur

   TASh ka nje stil qe e ka perdorur gjithmone duke bler Njerz me lek Ku njerzit Nuk kan te lek te han buk ndaj shiten shum leht..

   Esht koha qe te gjithe ta hapi Syt qe mos te na shkoj dam voto jone dhe te mbrojm votat tonan…
   Un votoj per 29 per shqiperi Me te drejtat E e Njeriut

   Reply to this comment
  • A June 8, 11:43

   gjeja e pare qe duhet te bej cdo shqiptar eshte pyesi veten, a mund te mbahet me ne qeveri nje kafshe si berisha? une them qe jo, prandaj me 23 ta largojme me nje vote plebishitare!

   Reply to this comment
 2. Ana June 8, 10:15

  Nw 23 qershor nuk ekziston as dyshimi me i vogel se i gjithe populli do cohet te votoje nr 29.vendi po shkon ne diktature kete e di tashme i madh dhe i vogel.na nevojitet rilindje

  Reply to this comment
 3. kevi June 8, 10:20

  Do ti japim qe cke me te cdo gjeje qe ai ka bere dhe duam te gjithe te vlersohemi duke pare te gjitha te vertet pasi ai te kete ikur nga ajo karrige qe ka zene !! Duam te shofim ku kan ikur leket tona qe ai maskarai ka vjedhur dhe duam qe te na kthehen te gjitha ato qe kemi dhe qe na i ka vjedhur duke i shitur per te mirat e veta monetare!! Edi Rama te uroj gjithe te mirat dhe urime per fitoren me 23 qeshor

  Reply to this comment
 4. agimi June 8, 12:22

  SHQIPERIA NUK KA NEVOJ PER NJE LIDER ARROGANT DHE EGOIST SI PUNA E RAMES. SHQIPERIA KA NEVOJ PER NJEREZ QE PUNOJNE DHE QE VENE PERPARA INTERESAT E MBARE POPULLIT PASTAJ INTERESAT VETJAKE, NDERSA ME RAMEN NDODH KOMPLET E KUNDERTA. KY LIDER I DESHTUAR DO TI JAPI EDHE PARTISE SOCIALISTE DESHTIMIN E RADHES. SEPSE NE PS NUK KA ME ASNJE GJURME TE SOCIALISTE TE VERTETE. DHE KJO ESHTE E VERTETA. NUK DUAM TE QEVERISEMI NGA NJEREZ TE DESHTUAR DHE AMATORE. DUAM TE KEMI NE KRYE NJEREZ QE PUNOJNE PER VENDIN TONE DHE PER NE. DUAM TE ECIM PERPARA DHE TE NDIHEMI KRENAR QE JEMI SHQIPTARE.

  Reply to this comment
 5. nendetsja 105 June 8, 14:17

  O Ed Rama pse je kaq hipokrit dhe legen? Permend Xhindin ndjese paste ne Rroskovec, kur ti frikacaku Ed Rama e di fare mire se vellain e vrasesit te Xhindit, Olldelja ta beri kryebashkiak. Turp per ty o Ed Rama turp per Anduelin, qe nuk e lan gjakune babait si ne Rroskovec, si ne Fier ku ben propagande elektorale urdherdhenesi per vrasjen e deputetit Xhindi edhe ne Belgjike, ku merret me klandestine,kurva e droge vrasesi i Xhindit.
  Turp te keni o rilindas zgjebaruke, qe dhe gjakun e babes e harroni, jo me te beni dicka per shqiptaret, te cilet ende ju votojne ju qe vishni panolinat nga frika e vrsesve te ujkut plak te Vucidolit.

  Reply to this comment
 6. Fieri May 26, 13:59

  O ti nendetese. Me Ben pershtypje Sa I informuar qe qenke ti. O njeri I lodhur nga Jeta Ik mos u mer me politik nk e kupton dot as ti e Asnjeri I thjesht kte pun. Mos flisni me Imagjinata Se Na I bet roskovecin Sikur esh Familja corleone aty. Ose je aq trim aq I mirinformuar dil Hapur mqs esh Dhe koh fushate me fakte e prova Dhe fol atehere. Po Ju jeni te Ter nje tufe delesh te zgjebosura.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*