Rama në Serbi si Kryeministër dhe artist, promovon “Kurbanin”

August 26, 2016 10:55

Rama në Serbi si Kryeministër dhe artist, promovon “Kurbanin”

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë Serbinë në tetor, mes të tjerash për të promovuar librin e tij “Kurban”, për të çelur një ekspozitë pikturash dhe për autostradën drejt Durrësit.

Shefi i Qeverisë shqiptare sipas mediave vendase do të nisë vizitën në Beograd më 13 tetor, kur promovohet ‘Kurbani’ në serbisht.

Libri kurban u shkrua nga Edi Rama pas humbjes së zgjedhjeve  lokale në 2011-ën.

Është parashikuar edhe çelja e një ekspozite me piktura të Kryeministrit.

Rama merr pjesë edhe në Forumin e Sigurisë. Më tej Kryeministri  do të udhëtojë drejt Nishit  më 14 tetor, ku do të mbahet një takim i sipërmarrësve shqiptaro-serbë dhe do të promovohet projekti i rikonstruksionit të autostradës Nish-Durrës, ku do të marrin pjesë edhe zyrtarë të Kosovës.

August 26, 2016 10:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim