Rama: Në shtator jam i hapur për bashkëpunim, por jo për ndarje pushteti

July 31, 2018 21:24

Rama: Në shtator jam i hapur për bashkëpunim, por jo për ndarje pushteti

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar mbrëmjen e sotme se në shtator mund të ketë një bashkëpunim me opozitën.

Në një intervistë në emisionin “Përballë”, kreu i qeverisë tha se e vetmja gjë që nuk mund t’i ofrojë Partisë Demokratike dhe LSI-së është pushteti.

“Të tjerat janë të gjitha për diskutim. Nuk kemi asnjë problem”, është shprehur më tej Rama.

Ai është shprehur optimist për këtë bashkëpunim, që e shikon edhe në funksion të integrimit europian.

“Jemi duke përgatitur një platformë bashkëpunimi që do ta bëjmë publike me fillimin e sezonit të ri parlamentar dhe jemi të gatshëm për çdo propozim të opozitës që nuk na kthen mbrapa. Rikthim mbrapa te reforma në drejtësi, rikthim mbrapa te ligjet e reformës në drejtësi, rikthim mbrapa tek ligji vettingut nuk ka për të patur për sa kohë që do të jemi në krye të këtij vendi.”

s.a/dita

July 31, 2018 21:24
Komento

16 Komente

 1. intelektuali July 31, 21:52

  KJO NUK PERBEN ASNJE RISI

  Edvin Droga do te fuse ne perdorim planin rezerve dhe do te perdore veglen e tij Lulzim Kamarierin e Enverit si do kohe me pare perpara zgjedhjeve te fundit.

  A ka gje me te bukur per Sali Berishen kjo loje enveriste e Edvin Droges qe nuk ndjen asnje faj per kanabizimin e Vatanit dhe per perhapjen e kokaines dhe heroines ne cdo skaj te Shqypnise?

  prandaj:

  EDVIN DROGA NUK ESHTE SOCIALIST, POR SPECIALIST SI KAPOBANDE E MAFIES ME PUSHTET QE ESHTE ALIBIA DHE GARANCIA E MOSNDESHKIMIT TE SALIUT DHE LULIT.

  Reply to this comment
  • ramos July 31, 22:06

   intelektuali ,

   sinqerishte po na bo merak me gjendjen tende mendore .
   Mundet me qen ktu ne Forum kundershtare idesh ,mendimesh ,por asgje nuk eshte personale ne fund te fundit dhe si pjestare te forumit te Dites
   kjo Nate na ve shume ne siklete .
   Un jam duke shijuar birren e trete ,akull sapo e nxora nga Frigoriferi ,por …
   sapo lexova komentit tend ,
   vallahi – bilahi me la nji shije ndryshe !

   Boj kujdes ne kto temeperatura agresive per trurin
   intelektoo

   perndryshe Dita duhet me njiftu Ambulancen .

   Reply to this comment
   • Dn August 1, 07:11

    Ketu eshte prhoblemi yt… e ke mendjen birra

    Reply to this comment
   • intelektuali August 1, 09:55

    Ramos Amigos Muchachos, o Byrazer

    I je larguar temes se debatit, pije birren pa frike se keshtu te ben me mire, por meso se ne kete forum te nderum te gazetes DITA po shqyrtojme nje ceshtje tejet tjeter dhe qe ka te beje me pyetjen:

    PSE KRYEMINISTRI EDI RAMA I KA NDERUR BYTHEN LULZIM BASHES DHE PO I KERKON BASHKEPUNIM, SIC BERI DO KOHE ME PARE, NE ZGJEDHJET PARLAMENTARE?

    ne nje kohe:

    Qe votuesit e tij po presin qe ta nxjerre para Drejtesise me Vettingje dhe finte te tjera sorosiane dhe jo vetem Lul Bashen, por edhe Sali Berishen per zullumet me kuserine e papare pushtetare, por dhe per vrasjet makaber qe kane kryer ne Gerdec, ne 21 janar, Kosta Trebicken dhe Remzi Hoxhen me nje qerre plot me krime kunder popullates qe kane mbetur keto 5 vjet ne pushtet te Rilindjes enveriste ne heshtje te plote me justifikime absurde duke u fshehur pas sloganeve dhe retorikes mashtruese komuniste, njesoj si ajo e Enverit qe kur vriste ate qe donte justifikohej me Vullnetin e popullit dhe kur falte ate qe donte justifikohej me Drejtesine e pavarur. Keshtu edhe Edvin Droga, kur vjen fjala per te rasur brenda mjerane qe nuk paguajne energjine elektrike ve ne levizje ne cast prokurorine dhe gjyakten si rrufe, po keshtu veproi me kuksianet protestues ne Rrugen e Kombit, por kur vjen koha per te ndeshkuar Saliun dhe Lulin, por edhe banden e tyre qe vodhen dhe vrane njerez te pafajshem, nuk urdheron me mekanizmat e Bosit autoritar rihapjen e dosjeve te hyre qe i ka zene pluhuri ashti sic premtoi para zgjedhjeve, por tani kerkon te bashkepunoje me kriminelet dhe hajdutet e PD-se enveriste te Saliut dhe Lulit. Pse vepron keshtu Edi Droga? He mo ramos Amigos Muchachos a mund te thuash ti?

    KJO ESHTE TEMA E DEBATIT

    Kush ka nevoje per Ambulancen e DITES tani?

    Reply to this comment
 2. Vicidolisti Digital July 31, 22:11

  Nuk mund te rrije pa vjelle o Intelektuhaleja e halese. Opozita dhe lakejte si ty po shohin vdekjen per se gjalli. Alternativa juaj eshte shpif shpif po asgje spo mbetet. Shqiptaret jane komb i zgjuar. Dhe votat nuk I percakton ti o hale e halese por ajo shumica e heshtur qe sdel as ne TV as ne blogje por ta jep voten plumb kokes krimineleve te SHQUP-it dhe morrave si ty. RIP Pede dhe ti o Intelektualoqe

  Reply to this comment
  • I paanshem August 1, 10:57

   Ky intelektuali po i shan te dy. Ti mund te jesh i majte, edhe te kuptoj, por ai po u bie kokes te dyve, sepse e gjithe klasa politike jane bashke per te shpetuar menderen nga cdo lloj vettingu i mundshem.

   Per te gjithe ata nuk ka rendesi asgje tjeter, asnje hall i popullit, perpara menderes se tyre. Dhe ata po bejne cmos qe te ruajne pushtetin e tyre, qofte edhe duke u puthur me njeri tjetrin. Rendesi ka pushteti.

   Reply to this comment
 3. Arben July 31, 22:19

  rrofte idheheqesi botror,,edkokaina.

  Reply to this comment
 4. hahahahahah ku e ka gjet Ramo ket surrat kallamoqin July 31, 22:33

  sinqerishte e kam veshtire te imagjinoj
  pse e si mundet te pranoje nji kryeminister si Ramo,
  te ulet e bisedoje per politike perball mktij surrat kallamoqit ,ktij majmuni hahahahhahahahha

  shife si shef majmuni Ramon o Habit hahahahah

  jo jo s’du me komentu asigjo ,
  hahahhaahha
  hahahhahahaha

  kallamoqi interviston kryeministrin shqiptare !!!!!!
  hahahahhahahaha
  hahahhahahahaha
  oh sa kom qesh .

  ore . mundet t’me sqaroj njeri mu-e se cfar ka ndodhur ne Shqiperi ?
  Nga kan zdryp gjith kto majmune studiove
  hahahahahhahaaaa
  hahahhahahahah oh sa e fort .

  shife si e shef majmuno Kryeministerin
  hahahahahah
  #oh
  lere fare se s’ja vlen mo

  Reply to this comment
 5. Fat man July 31, 23:03

  Dhe ja drogaxhiu Ed Rama do nxjerre ne shesh tepsine, nuk e paska cuar per skrap.
  Po ti cfare pushteti do te kesh o kollam o bojaxhi kur cdo propozim i Saliut (se Lulushi eshte pas liste) do te gjej zbatim ne programin (pa program) te Qeverise tende, ore …… fyell.
  Sali Serbi i ka te gjitha te zezat, kriminel, hajdut, pushkatues ne bulevard, falje deti, kontrobandist armesh e kar-buranti, antishqiptar etj etj, por asnjehere kur ishte ne pushtet nuk i mori doren opozites dhe ti kerkonte mendim, opozita dhe ti bylmez kishte rracion vetem drurin dhe dhembet e thyera si puna jote, halabak.
  E deshe timonin i vetem, t’a dhane qytetaret e ndershem, por ti nuk ke patente per te ngare makine, pra ti nuk drejton dot i vetem pushtetin, legen dhe frikacak.
  Qytetaret presin te shohin pas hekurave Sali-Lulushin, Like-Mona, Fatmir Mediun etj ti kerkon t’u japesh pushtet e te bashkepunosh me ta.
  Ke marre pamjen e Tore bythes tek 21 dhjetori, ik ore Tore se ja ke kaluar edhe Tores.

  Reply to this comment
 6. Lili August 1, 07:14

  Linda a e keqyr burrin e vete kur dell jashta apo s’i behet vone,se te lejojsh burrin me dal ne nje vorrim me citane nuk eshte bash korrekt edhe si katundar me atlete te bardha flake.

  Reply to this comment
 7. ela August 1, 08:49

  jepi kariken metes dhe lulit bashk me linden plehre

  Reply to this comment
  • korçari August 1, 09:27

   Na ka mbytur dhe injoranca e femrave te cilat duke qene pa pune po ndyjne gojen qe ne mengjez dhe siç thote populli nuk mund te gjykohet nje liber thjesht nga kopertina.Nje gje duhet t’a kuptojne idiotet dhe injorantet qe marrin pjese ne kete forum:Rama po ben çdo gje qe ka ne dore per te bere reformat qe i duhen ketij populli me apo pa opoziten dhe kjo quhet politike ne dobi te shqiptareve pasi do t’i duhen dhe 85 vota te cilat nuk i ka dhe nuk mund te presim te mbije bari vitin tjeter dhe do te perfitojne dhe femijet apo niperit e ketyre injoranteve qe e nisin diten vetem me sharje duke kaluar dhe me liber shtepie.

   Reply to this comment
 8. Martini August 1, 09:58

  Sigurisht drejtimi i vendit nga Edi ka shume gabime por eshte si nata me diten me qeverite Meksi.Nano.Berisha Majko e Meta.Edi Shqiperia eshte vend i bekuar dhe nuk do shume mund te drejtohet.Po ti leri denglat e ortodoksit me zemere lepuri dhe mbaj premtimin co ne burg salen lulin dhe monen.Une e di qe ti e ke per detyre dhe i ke mundesite e plota dhe kompetencat ligjore.Te pervec te tjereve ju ke borc te madh te reneve ne gerdec e 21 janar.Pranda mos na rokanis koken me oratorira boshe.Nuk ta ka lene Neta pushtetin dhe favoret qe po gezon Ti.Blendi zonjezat Lulushe Majko etj te qeve.rise

  Reply to this comment
 9. tironc i vjeter August 1, 14:58

  NJe be fshati i tha qerosit qe te shkonte ne fshatin tjeter dhe te kerkonte beut te fshatit vajzen e tij per djalin. SHkon qerosi dhe i thote beut duam vajzen tende per djalin e beut tjeter, po per ca e do pyeti beu …..per ta qire tha qerosi, lidheni tha beu. cuan mesuesin e fshatit…..o be djali kerkon doren e vajzes sate………….qerosi ja kthen per te qire e do , po ky ta thote me shkolle se eshte mesues., edhe kjo pune bashkeqeverisim po jo te ndajme pushtetin……po per te qire.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*