Rama në Thumanë, gruaja e dëshpëruar mes lotësh: Më nxirrni vëllanë me nusen

November 26, 2019 16:25

Rama në Thumanë, gruaja e dëshpëruar mes lotësh: Më nxirrni vëllanë me nusen

Këtë pasdite kryeministri Edi Rama udhëtoi drejt Thumanës, së bashku me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, ndërsa prej orëve të paradites atje ndodhet zv.kryeministri Erion Braçe.

Familjarët që kanë shpëtuar janë ende në ankth dhe të dëshpëruar, të mbajtur nga një fije shpresë se në mesin e rrënojave, të afërmit e tyre të zemrës do të dalin gjallë. Një grua e cila ka prej mëngjesit që pret të mësojë për fatin e vëllait të saj dhe nuses së tij, ka shpërthyer në lot ankthidhe frike për të mësuar fatin e të dashurve të saj.

“Nëse do të kisha mundësi do të ndërhyja vet për të parë nëse janë mirë ose jo”, thotë ajo. Por operacioni për shpëtimin e personave nën rrënoja është i vështirë për shkak se tre pallate në Thumanë thuajse janë rrënuar totalisht, dhe po punohet me mjete të posaçme për të mos rrezikuar asnjë nga personat që mund të jetë i mbijetuar. Gruaja thotë se ka nën rrënoja vëllanë e saj Pëllumb Gregu dhe nusen e tij Çelike Gregu.

 

l.h/ dita

November 26, 2019 16:25
Komento

7 Komente

 1. sizmolog November 26, 16:36

  zoti dhe fati e shpetofte ciftin !!
  .
  Zoti Rama !

  Mblidhni eksperte te Naftes dhe Sizmikes te kohes Xhaxhit dhe shikoni super-plasjet per nafte ne trekendeshin VLORE-BERAT-DURRES !!
  ,
  Ruani Fierzen e Komanin se ka dicka qe nuk shkon ne keto kataklizmo jo vetem natyrore por dhe nga dora e njeriut….
  .
  Pezulloni super-plasjet ne kerkimin e naftes

  Reply to this comment
 2. mirel November 26, 16:42

  Cdo ky hajdut ketu ne mes njerezve te vuajtur? Shporreni!!

  Reply to this comment
 3. Berati November 26, 19:37

  Parade perpara varreve me te njerez akoma gjalle. Ptuuu

  Reply to this comment
 4. Thumana November 26, 20:34

  Si ka mundesi qe palloshi nuk i jep edhe termetet me ppp

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim