Rama: Nesër do të flas për çështjen “Xhafaj”

May 15, 2018 19:25

Rama: Nesër do të flas për çështjen “Xhafaj”

 

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se do të flasë ditën e nesërme për situatën e krijuar me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili është vënë në qendër të akuzave nga opozita prej një jave.

Në një postim në rrjetet sociale, Kryeministri thotë se nesër në orën 11:00 do të raportojë në mbledhjen e grupit parlamentar për këtë çështje, si dhe për negociatat me Bashkimin Europian.

“Jemi të gjithë njësoj? JO, s’kemi qenë asnjëherë të gjithë njësoj e s’do jemi kurrë njësoj! Nesër në 11.00 përpara Grupit Parlamentar, qëndrimi im për situatën e krijuar me Ministrin e Brendshëm dhe ecurinë e përpjekjes diplomatike drejt objektivit historik të çeljes së negociatave”, shkruan Rama.


l.h/ dita

May 15, 2018 19:25
Komento

10 Komente

 1. Kush e perfaqson kte popull sot ne politike zoti kryeminister ??? May 15, 20:01

  Cfardo qe do deklaroje neser z.kryeminister ,
  nuk besoj se do te ndryshoj ndonji gje ,ne politiken shqiptare .
  Ka 5-vjet qe sa vjen dhe me shume kalon ,aq me shume bindemi si shqiptare ,se Premtimet e tija ne fushate , ishin te njejta me cdo mashtrues ne politike .
  Thjeshte zhgenjim i cili i ndjek shqiptaret gjate gjithe jetes se tyre . Dhe jo vetem kaq ,se nuk mbajti Premtimet e tija per Drejtesi vs krimineleve te 21-Janarit etj ,
  por ai e thelloj veshtiresite e ktij vendi ,e ktij populli
  duke forcuar pozitat e bandes antishqiptare ,me vendosjen e i.metes ne postin e Presidentit ,
  duke i dhene popullit Shqiptare me kte veprim
  te papergjegjshem nji peshtyme surratit !
  Eshte kjo politike ne interes te kujt ?
  Te Kastes Politike Po !
  Ne interes te popullit shqiptare Jo !
  Pra ktu s’ka me asgje per te thene me e per te ndryshuar .
  Partia ne Pushtet shef interesat e saja ,
  fitimet personale nga qendrimi ne pushtet por
  s’e lidh asgje pervese perfitimit te votes me popullin .
  Nqs un si popull ,i shof kriminelet sali Berisha .lulezim Basha ,fatmir Mediu,shkerdhen Berisha ,etj bashkpuntore te bandes , si nji bande antishqiptare bazuar kjo ne Fakte qe i njohin sot gjithe Shqiptaret ,
  z.kryeminister i shef ndryshe si Partner !
  Pra ,
  mua si qytetar shqiptare nuk me perfaqson asnji ne kte pushtet ( qe gjithe kto 30-vjet ka perfituar nga vota ime ;duke qendruar ne pushtet ,pasuruar ,jetuar si boss ,tallur sumen ne Parlamente e medie ,shetitje neper Bote me paret e buket se taxapaguesit te gjithe neve ,qe edhe pas 30-vjetesh i japim Voten te njeteve mashtrues qe jo vetem nuk na perfaqsojne ne asgnji die e mendim e sduan tja din , per asnji shqetesim ,por edhe tallen )
  me mua , me ty,, me ne te gjithe ,
  qe vazhdojm i degjojme kto banda ,
  e i lejojme te tallen e na mashtrojne 4-her ne vite !

  Kush e perfaqson kte popull sot ,ne politike zoti kryeminister ?

  Reply to this comment
 2. info analitike May 15, 20:03

  Nesr lideri global do te mbaje nje fjalim “urbi et orbi” per te thene qe i ka ngecur gerneta ne prapanice e se ai nuk ka faj qe eshte i rrethuar nga njerez me te aferm trafikante. Apo mos do te beje arrogantin si ne krie te heres me Bushet, Rroshet, Sejdinet, Gjushet e Tahorret?

  Reply to this comment
  • Agron Murataj May 15, 21:47

   Info sumqimi paske nxjerre sumen perseri ne blog. Je felliqsira me e madhe e blogut. Ti dhe nje fare Nastradin intelektuhaleja. Rames nuk I afroheni dot as te koka e carrit ju kulufet e SHQUP-it

   Reply to this comment
   • Syrja Qarri May 15, 23:17

    Ne edhe sikur te duam te afrohemi tek koka e carit te Rames, nuk mund t’a bejme sepse aty je ti. Edhe per t’a pare koken e carit te Rames nuk mundemi sepse ti e ke futur te gjithin ne goje.

    Reply to this comment
   • intelektuali May 16, 07:45

    Po ti more zoteri,

    Me kar dhe me pidh do ta besh debatin ne gazeten DITA?

    Reply to this comment
 3. FORSTER May 15, 23:24

  Zoti Rama mos kujto se je idhull ,por ne realitet je nji piktor,ke dhe detyren si k/minister,kujdes se ti po del bllof me hir apo me pahir po I eleminon ,te gjithe si dikur “sillua,”por mos harro se lulezim-sali -milloshevici nji dite do te heqin zvarre te gjalle ,me keto qe po ben,se ti nuk je ne gjendje te gjukosh qe keta prej 2013 dhe deri me sot I kane bere aq shume deme SHqiperise ,ku as,Italia apo Gjermania ,nuk ja bene vendit tone ,kurse ti I dem-shperblen me 13.000.000.Euro dhe shoket e tu si Saimir Tahiri ,apo Fatmir XHafapo I le ne arrest shtepie “Harram-Votat-E-Popullit o drogaxhi.

  Reply to this comment
 4. Arben May 16, 07:34

  Litari litari

  Reply to this comment
 5. gega May 16, 08:29

  Nje gje nuk po kuptoj per gjithe kete balte qe po hidet ndaj xhafes dhe ne fakt ndaj reformes ne drejtesi. Sigurisht pd eshte parti hajduteshe e kriminelesh se bashku me lesh e line dhe kete gje dine te bejne, por z.Lu ku eshte? Me gjithe respektin qe kam per te si perfaqesues I shba-ve, mendoj se eshte detyre e tij te dali e te flasi per gjendjen dhe te japi opinionin e shtetit te tij per kete zallamahi qe po bejne hajdutet e kriminelet ne kete vend.

  Reply to this comment
 6. Mark U.K May 16, 08:30

  Gjeja e pare qe duhet te bej Edi Rama eshte dorheqja.Prokororia te leshojn urdher arrestet.Si mund te rrij kryeminister ku dy ministra te mbrendeshem te jen te lidhur me mafjen,kjo te le te dyshosh se vet Rama eshte
  kryemafiozi.

  Reply to this comment
 7. Mala May 16, 09:48

  Nese dalin te verteta keto qe thuhen per Ministrin Xhafaj,gjegjesisht vellain e Tija, Qeveria duhet te merr masen adekuate,Edhe pse Ministri nuk eshte pergjegjes per vellain,sepse ne kete moshe ne keto rrrethana edhe levvezerit jetojne teresisht te pavarur e pa ndikim.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*