Rama nga Gjiri Lalëzit: Kemi pasur sezonin më të pastër turistik

August 30, 2018 12:06

Rama nga Gjiri Lalëzit: Kemi pasur sezonin më të pastër turistik

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot nga Gjiri i Lalëzit se ky sezon ka qenë më i pastri dhe më i sigurti.

 “Kemi pasur sezonin më të pastër turistik. Ka qenë sezoni me më pak plehra, që ka qenë një problem mendësie te “patriotët” tanë, që shajnë me zell kundërshtarët në futboll dhe qajnë kur shohin shenjën e shqiponjës, por nuk janë gati për të mos hedhur plehrat vend e pa vend. Shqipëria është pis për shkak se ne jemi të padrejtë dhe të pabesë me të në radhë të parë. Në këtë aspekt ka pasur progres.

Ka qenë edhe sezoni turistik më i sigurt: Dy probleme kryesore që janë ngritur sezonin e kaluar janë zgjidhur. Problemi i vjedhjeve në hotele ka qenë fenomen, dhe nuk ka pasur këtë verë asnjë rast shqetësues sepse ka qenë organizim i shkëlqyer mes policisë dhe operatorëve.

Dhe problemi i energjisë. Në gjithë zonën e Shëngjinit, energjia iku vetëm njëherë 20 minuta. Kjo si rezultat i investimeve që janë bërë”, deklaroi Rama.

“Të huajt na e vlerësuan vendin si të bukur dhe me çmime të lira, ndërsa shqiptarët shkruajnë se Shqipëria është e shëmtuar dhe e shtrenjtë.

Këta të huajt mos i drogoi qeveria që thonë fjalë të mira? Jo se nuk kemi më probleme, por kemi pasur një sezon ndryshe nga herët e tjera”, shtoi kreu i qeverisë.

l.h/ dita

August 30, 2018 12:06
Komento

9 Komente

 1. Monika hajdute me cizme August 30, 13:38

  Tek vila e saliut apo munikes ishte km.
  Atje eshte blloku i ri i hajduteve.

  Reply to this comment
  • Tani August 30, 23:03

   z. Rama, vazhdo nga Lalezi ti! Nuk u kenaqe ore me detin. Mjaft ore njeri, sepse nuk shkon te rrish me ne det kur po te bejne varrin me propagande. Orse, po si ka mundesi qe nje gazetare (Gjikondi) meson se shtepia qe eshte qelluar me plumba nuk eshte e gazetares por e prinderve qe jetojne me te vellain e saj qe eshte jurist i burgut. Ore zotni i kryeministrise, duhet te jesh me i perqendruar ore dhe te mesosh me shume detaje. Si ore policia jote ose SHISH nuk te informojne me detaje keshtu qe mos besh deklarata si ti edhe e gjithe bota (BE dhe USA) per sulm ndaj gazetares nderkohe qe sulmi ka me shume gjasa qe te jete kunder juristit te BURGUT se sa motres se tij gazetare? Ore njeri, po ti duhet te kesh informacionin me te detajuar per cndon ne vendin tend dhe timin. Por ske faj, ti akoma ske mbaruar plazhin, deri ne 31 Gusht. Aha, vazhdo lahu vella se SHQU-pi po ta ben varrin. Merr shembull nga Erion Veliaj qe i rri punes ne koke dhe ska marre nje dite pushim por punon per popullin qe e zgjodhi.

   Reply to this comment
 2. Konti i Monte Krrabes August 30, 15:12

  A hengre ndonje ngjale ?

  Reply to this comment
 3. Che Guevara August 30, 15:34

  Ju dhjefsha mu ne smilen tuaj,o armiq te gjuhes shqipe!
  Ku i keni pare ju more teveqele neper bote qe te huajt i presin vetewm me zgerdheshje?
  Si nuk keni turp qe deklaroni budallalliqe te tilla se turizmi nuk ka nevoje per shtirje,por per kushte konkrete komode qe nga kufiri e deri ne resortet turistike!
  Nuk keni pse llomotisni per gjoja sukseset tuaja,por ballafaqoni numurin e turisteve shqiptare qe pushojne ne plazhet e fqinjeve dhe milionat e eurove qe shpenzojne atje dhe do kuptoni se jeni jashte loje me kete politike mashtruese dhe te peshtire!
  Ne cdo fushe keni vene njerez qe kane trute e kryeministrit duke e imituar ate sic do ai e jo sic duhet!
  Reklame do kryeministri-reklame bejne edhe ata!
  Turpi ju mbulofte o te mjere!
  Nuk kemi pare ne Turqi apo Greqi ceta pionieresh si keta SMILE-t e Rames se do t’i peshtyja ne fytyre bpo te me dilnin perpara!
  Turisti kerkon miresjellje,mikpritje,kulture,pasterti,ushqim te mire etj nga personeli i resortit e nuk ka nevoje te degjoje skuadrat e para militareve te Rames!

  Reply to this comment
 4. KATHARSIS August 30, 18:40

  TURIZEM NE SHQIPERI DO TE THOTE TE PUSHOSH NE HOTELET E KRIMINELEVE TE DROGES KU KAMARIERI PUNON 24 NE 24 ME 150 EURO NE MUAJ, TE MARRESH AJRIN E PLEHRAVE NE CDO CEP TE SHQIPERISE,TE PERBALLESH ME LLOJ LLOJ ALABAKU NE HOTELE, DHE TE HELMOHESH ME USHQIME QE GATUHEN NJE HERE NE JAVE. KY VIT QE KALOI ISHTE VITI KUR MASIVISHT U ABANDONUAN PLAZHET E PUSHTUARA TE SHQIPERISE . TE GJITHE DREJT GREQISE,TURQISE E ITALISE .

  Reply to this comment
 5. Arben August 30, 19:38

  Po ti nuk ke ndjere gje,.me.helikopter tirane himare.

  Reply to this comment
 6. Lili August 31, 05:43

  Idioti ketu eshte“Të huajt na e vlerësuan vendin si të bukur dhe me çmime të lira, ndërsa shqiptarët shkruajnë se Shqipëria është e shëmtuar dhe e shtrenjtë.
  Po per te huajt eshte e lire shqiperia se rrogen minimale e kane 100 here ma te madhe se shqiptaret..edhe per shqiptaret çmimet jane ba çmime per ato qe kane rroge evropiane e jo rroge shqiptar,aq zorr kenqa per kete kryeminister me kuptuar kete?
  Ku jeton ky ne Perendim apo ne Shqiperi?
  Edhe nje gje: bukurite e shqiperise ishin aty para ketij e nuk jane merit e tij,po çmimet ne Shqiperi e rrogat ne Shqiperi,po jane direkt rezultati i punes se tij edhe po rrogat jane ma te ultat n’evrope ,e po çmimet krahasohen me evropen kur nuk jane ma te nalta si per Naften…Po ky eshte rezultati i punes se tij,e ky rezultat deshperon cdo qytatar,sepse vetem shqiptaret duhet te kursejne per buke…
  Mjaft eshte mjaft me keso idiotsira.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim