Rama: 300 kantiere do t’u ndryshojnë faqen “rrënojave fyese…”

February 12, 2019 10:09

Rama: 300 kantiere do t’u ndryshojnë faqen “rrënojave fyese…”

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin së martës me një video nga transformimi i qendravë të ndryshme shëndetësore.

Rama u premton shqiptëtarëve se brenda këtij mandati 300 kantiereve të do t’u ndryshohet faqja nga Veriu në Jug duke i transformauar ato nga rrënoja për dinjitetin njerëzor në një pikë shërbimi normal.

“Mirëmëngjes dhe me kënaqësinë që nga Veriu në Jug, 300 kantiere do t’u ndryshojnë faqen brenda këtij mandati qendrave shëndetësore të Shqipërisë, duke i transformuar nga rrënoja fyese për dinjitetin njerëzor, në pika shërbimi normal për qytetarët e këtij vendi, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama .

Si pjesë e programit  për të krijuar një standard të ri shërbimi me përmirësimin e infrastrukturës në kujdesin shëndetësor, qeveria prej disa kohësh ka nisur një nismë, në kuadër të programit për rehabilitimin dhe ristrokturimin e 300 qëndrave shëndetësore.

l.h/ dita

February 12, 2019 10:09
Komento

11 Komente

 1. Hi February 12, 10:50

  Bravo luleshteydhja. E mbylli dhe nje tjeter problem per komunitetin

  Reply to this comment
  • indrit February 12, 16:39

   Po prokuroria pse nuk e arreston edi ramen per vjedhjen ose korrupsionin e unazes taksen abusive ne rruge e kombit te ndertuar nga Berisha dhe partia demokratike. Por duket qarte qe drejtesia tani eshte e kapur eshte ne Duarte komunisteve deri me 16 shkurt kur populli te marre ne dore fatet e tij duke pushtuar institucionet e grabitura nga keta bandite Te quajtur deputete.

   Reply to this comment
 2. A February 12, 11:46

  O EDO, leri pordhet, je ne prag te zgjedhjeve lokale, prandaj ke inisjativa “te medha”. Sa te kalojne zgjedhjet i harron dhe fillon mashtrimet e reja te radhes.
  Jo se nuk e din, SOT QYTETI i TIRANES eshte pa SHERBIM URGJENCE, sepse ndertesa qe ishte per kete problem do te shembet dhe te behet kulle.
  Si mjeket, infermieret, shoferat dhe makinat e tyre te urgjences nuk kane vend parkimi dhe sillen si pordha neper breke.
  Je nje derdimen qe nuk e ka shokun dhe nje mashtrues ordiner. Tung.

  Reply to this comment
  • sopiqoti February 12, 15:46

   O i nderuari ” A ” pordhet Edi Rama i ka per ty dhe per te gjithe si ty qe vuani nga miopia.Shtroni probleme a derezi dhe mos e ul nivelin deri ka pordhat e Raames.

   Reply to this comment
 3. mirel February 12, 14:09

  300 PPP te tjera. Pse nuk i rregullon keto rrenoja. Jane beton dhe celik. Mirembahi dhe shto aparaturat, apo te leverdis koncesioni qindra milionesh.
  Plere tradhetare. Hidhi hi syve miletit.
  Do e paguash tradhetine, PiS

  Reply to this comment
 4. Dash Pacja February 12, 14:20

  A,
  ku je ti me demonstruesit e Astirit!?
  Beni demonstrata mos lejoni te behen rruget, bllokoini ato me ndertime pa leje, shkerdhejeni Tiranen me kullat e Vicidolit dhe fute hunden tek bytha e Sales dhe meri ere prdheve neper breke!

  Reply to this comment
 5. fteri February 12, 15:12

  Bravo ,bravo,bravo ,ky hap në shëndetësi është madhështor tregon kujdesin konkret të veçantë të Kryeministrit tonë më të suksesëshëm i pas 90-tës. Vepra për shëndetin e popullit.Qenët le të lehin ham,ham ,ham ,treni ecë e fluturon përpara. Meriton falenderime e respekt.

  Reply to this comment
  • mirel February 12, 15:44

   I vetmi qen qe leh ketu eshte Ramuti dhe ti, bajga e tij.

   Reply to this comment
   • fteri February 12, 18:49

    Ku rri ore Mirel muti !..
    Ku të takohem e të thyej dhëmbë e dhëmball meriton përbuzjen ,je bërë një qen që nuk pushon së lehuri , nxjerr dhëmbët në çdo koment timin ,kundër Kryeministrit më të suksesëshmë të këti vendi do apo nuk duan zagarët si ti Edi Rama është më i përparuari .

    Reply to this comment
 6. lejlek February 12, 17:34

  O. Edi, po keto fasadat e mesit te qytetit Poradec ( ne tridhjet qytetet e rilin urb) pse nuk u be gje, apo i merr fondet tona. Fshati Libonik i qarkut hajdut te Korces Nuk te besojme me .

  Reply to this comment
 7. fteri February 12, 18:50

  Ku rri ore Mirel muti !..
  Ku të takohem e të thyej dhëmbë e dhëmball meriton përbuzjen ,je bërë një qen që nuk pushon së lehuri , nxjerr dhëmbët në çdo koment timin ,kundër Kryeministrit më të suksesëshmë të këti vendi do apo nuk duan zagarët si ti Edi Rama është më i përparuari .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim