Rama “nis ditën” me Bashën, publikon videon e diferencës…

March 10, 2018 09:47

Rama “nis ditën” me Bashën, publikon videon e diferencës…

Kryeministri Rama e ka nisur ditën e diel me një video dedikuar kreut të Partisë Demokratike duke e akuzuar atë se po përdor ndihmën ekonomike  për arsye politike.

Në një postim të publikuar në rrjetin social “facebook” Rama  publikon pamjet ku shfaqet kreu i opozitës gjatë takimeve në familjet që u është hequr ndihma ekonomike, dhe më pas momentin kur një qytetar ka shkuar të kërkojë punë në zyrat e punësimit.

“Ky është dallimi mes atyre që duan të përfitojnë për politikë edhe mes nesh”, shkruan Rama në mbishkrim të videos.

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES

dhe me këtë rast domethënës, ku bëhet edhe dallimi i qartë mes atyre që duan ta përdorin Ndihmën Ekonomike për politikë dhe nesh, që mbështesim punësimin e atyre që nuk përfitojnë nga Skema e Re, ju uroj një fundjavë të qetë 🌹

o.j/dita

March 10, 2018 09:47
Komento

6 Komente

 1. L.H March 10, 10:14

  OR TI MIK!
  Mire kryetar qUrravije nuk ke qene asnje dite per 5 vjet po ti po perdhunon edhe ate elektorat 20 perqind si askush tjeter ne keto 28 vjet perfshi dhe Salise e Like florise qe elektoratet e tyre i mbajne ne pellembe te dores me parate e vjedhura shqipetareve!
  Vetem nje kryeminister IDJOT meret 5 vjet si Shaban Qosja me kryetarin e nje ‘opozite’ aqe me teper kur nuk egziston!
  Ti ke perdhunuar mandatin e elektoratit ne legjislaturen qe shkoj duke e ndare apo shitur kreut te korrupsionit e bandes LSI.Je po ti qe edhe pse nuk ke ‘mandat’ qeverrisesh se nuk ke as shumicen e shqipetareve ne kete legjislature por vetem 20 perqind prape po tallesh e ja shite mandatin e elektoratit si te ish mall i Anetes e Zahos kur emeron president kreun e korrupsionit duke shkelur me te dyja kembet kushtetuten kthyer ne leter higjenike qe ti si analfabet as qe e ke lexuar qe

  Neni 86-”Presidenti i republikes eshte kryetar i shtetit dhe perfaqeson unitetin e popullit”!

  Ky presidenti yt qe ta ka futur ngjalen e ste del as nga goja as nga bytha me emer arti ‘Like floriri ‘unitetin’ e kujt Perfaqeson,te krimit te korrupsionit te hajduterise e hajduteve me imunitet apo te P..sat Eme se te shqipetareve jo vetem nuk perfaqeson por eshte njeriu me i URRYER edhe se sa kryekrrimineli Sali Berisha!
  Jep doreheqje se do paguash edhe krimet e salise nanos e like florise si kali qe zihet ne vrah e shin tere lemin…….

  Reply to this comment
  • antonio March 11, 01:42

   Edi Rama si kryetar i PSSH-se e ka rrenuar ate totalisht!
   Na mbledhin vetem per fushatat elektorale dhe pas zgjedhjeve as duan t’ia dine ne se jemi gjalle!
   Ka nje administrate militantesh te pa afte qe nuk zgjidh asnje hall njerezve,por vetem tallem me qytetaret!
   UKT-ja eshte mbase institucioni me i rrenuar ne Shqiperi,mbase edhe i korruptuar,se ndonese miliarda leke te pa pa guara nga persona etj ,nuk kane pagyar ujin,merren me fukarenjte qe nuk kane buke te hane!
   Ne shtetin e sotem nuk ka vend se ku te ankohesh!
   Ne kette nivel ka crene edhe “Avokati i Popullit” qe biseduan me mua per nje ankese jo si juriste por si humoriste!
   Dergova 2 shkime te ndryshme ne te gjitha gazetat,por asnjera nuk m’i botuan nga frika se kritikoja qeverine!

   Reply to this comment
 2. Epo kjo pune... March 10, 10:20

  pse e ul steken o Rame, ketej po e akuzojne per lidhjet me sllavet ti e ul tek probleme qe devijojne debatin

  Reply to this comment
 3. Adih March 10, 12:49

  O te shkretet ne ,qe kemi kte kaqol kryeminister .Por do i thoja edhe nje dicka teknike . Mos be reklame si babagjysh i vitit te ri . Deri sa kryefamiljari do jete pa pune je i detyruar ti japesh ndihme ekonomike ,aq e thjeshte .Nga ana tjeter kur i gjen pune dhe bejne naze atehere eshte tjeter problem . Po te ishje o Rame kryeminister ne nje vend perendimor dhe te beje kte reklame do ta vinin me domate ose me veze te pa zjera.

  Reply to this comment
 4. Lili March 10, 14:59

  E nis me bashkpunetori e tij,se do me e mbajt atij sa ma shume..e nuk do te permendet fakti se bashkpunetori i tij eshte i sherbimeve te huaja. Vertet mendon ky se kur ka ba pazar me te, lajmi per pazarin e kushtet e pazarit nuk ka shkuar deri ne serbi e rusi?
  Atehere ky qenka agjenti ma debili pas atij tjetrit qe eshte agjenti ma budalla i Fazlicit.

  Reply to this comment
 5. AM March 10, 19:50

  Shume televizione dhe partia demokratike po mundohen te shtremberojne informacionet lidhur me kete reforme. Shume mire ben qe mbron te verteten duke publikuar raste konkrete. Kot beni hamham. Sikur te ishte vend normal ky i yni do kishte gazetare qe tregojne lajme dhe jo nje ushtri larosh qe spekullojne mbi gjithcka sidomos mbi te varfrit. Dhe kush mbi te gjitha, ky biri i K. qe paguan njimilion dollare si me i pas njimilek. Mire ben dhe i lumte Rames se po ve ne binare ndihmen sociale qe ishte bere rroge per militantet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*