Rama nis “punën” si kryeministër

Redaksia Online June 29, 2013 12:51

Rama nis “punën” si kryeministër

Kryeministri i ardhshëm i vendit, Edi Rama, është ftuar në Zagreb, në ceremoninë zyrtare të anëtarësimit të Kroacisë në Bashkimin Europian. Rama njofoti sot nëpërmjet Tuiterit se udhëton sot për në Zagreb për ceremoninë e hyrjes së Kroacisë në BE-së me krerët e shteteve e qeverive. “Fantastike! U bëmë 65 mijë këtu faleminderit juve! Sot në Zagreb për ceremoninë e hyrjes së Kroacisë në BE me krerët e shteteve e qeverive”, shkruan Rama.

Të hënën, Kroacia bëhet zyrtarisht anëtarja e 28-të e Bashkimit Evropian.

Redaksia Online June 29, 2013 12:51
Komento

4 Komente

 1. Perikli Koxhaj June 29, 13:37

  Me nje Burr te till Shqiperia verte do te Rilinde,i uroj suksese edhe ne punet ne vijime’

  Reply to this comment
 2. Agroni June 29, 16:39

  Populli hodhi kermen e Sali Berishes sepse ai harroi parimet e demokracise dhe ktheu shtetin ne prone te tij dhe familjes se tij.

  Nderkoh Edi Rama ka filluar te sillet shume me pordhe dhe po shperfill te gjitha organet dhe bazen e PSse. Ai merr vendime pa Kryesine, ben negociata me LSI pa marr mendimin e Asamblese. Ka bere lista per Ministra qe gatuhen ne dhomat e mbrapme te Gaz Demit etj.

  Shpresoj qe Rama ta kete kuptuar dhe lexuar mire voten e shqiptareve, se ne nuk duam nji berishe te dyte, dhe as nji pushtet banditesh e horrash si Gaz Demi apo te korruptuar si Petrit Vargu.

  Reply to this comment
 3. zekthi June 30, 19:28

  Urime dhe suksese !
  Te qofte e mbare rruga e gjate z. Kryeminister !
  e kete rrug mos harro asnje çast se je kryeminister i popullit dhe per popullin.

  Reply to this comment
 4. zekthi June 30, 19:28

  Urime dhe suksese !
  Te qofte e mbare rruga e gjate z. Kryeminister !
  Ne kete rruge mos harro asnje çast se je kryeminister i popullit dhe per popullin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*