Rama-Nishani takim kokë më kokë pas dekretimit të Sejkos për Guvernator

December 11, 2014 15:14

Rama-Nishani takim kokë më kokë pas dekretimit të Sejkos për Guvernator

Më pak se një javë pas dekretimit të Genti Sejkos për Guvernator të Bankës së Shqipërisë, kryeministri Rama ka zhvilluar një takim me presidentin e Republikës, Bujar Nishani.

Sipas burimeve, kryeministri Rama ka mbërritur në Presidencë në orët e para të mëngjesit, para nisjës së seancës së Kuvendit. Takmi mësohet të ketë zgjatur më shumë se 30 minuta dhe asnjëra nga palët nuk bënë të ditur se në çfarë konkluzioni është arritur.

Për dekretin e Presidentit, Genti Bejko mazhoranca nuk është shprehur se do ta mbështesë apo jo.

December 11, 2014 15:14
Komento

1 Koment

  1. . December 12, 00:45

    Asnje propozim te ketij handicapati mos a aprovoni, truri ketij dordoleci nuk punon.
    Eshte shume i shpifur edhe kur frlet, asgje si ze vend per president, na mori fytyren si komb kjo kufome e pakallur ne dhe. Jepini vendin qe i takon ketij ssurrat preshi!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*