Rama-Nishanit: Për të gjithë problemi është drejtësia, për ju – Qeveria

August 19, 2014 11:43

Rama-Nishanit: Për të gjithë problemi është drejtësia, për ju – Qeveria

Kryeministri Rama ka reaguar sërish sot ndaj Presidentit Nishani, pas një interviste që ai ka dhënë në të cilën argumenton përse nuk ka dekretuar tre ligje të rëndësishme të mazhorancës, si atë për “Shkollën e magjistraturës”, “Për Policinë e Shtetit” dhe “Ligjin për KLD”- në.

“Më shumë se keqardhje për “shpjegimet” e Presidentit!- shkruan Rama në Fb. – Për shqiptarët dhe botën, ‘kanceri’ është drejtësia – për Presidentin, problemi është Qeveria!”

Kjo është e disata herë kur Kryeministri Rama ka kritikuar Nishanin për reformën në drejtësi, që aleanca e majtë synon të bëjë në vend dhe ka ndeshur, edhe në kundërpërgjigjen e ashpër të Presidentit.

Presidenti Nishani dje, në intervistën për “ABC News” ka deklaruar ndër të tjera se “nëse Qeveria kërkon të marrë nën varësi Prokurorinë, dakord le ta bëjë, por përmes ndryshimit kushtetues”.

 

August 19, 2014 11:43
Komento

17 Komente

 1. TROJA August 19, 11:50

  FULLANI o kryeminister,Fullani ka groposur banken shqiptare,lere te shkretin ne hallin e vet,se eshte faji jot qe e le aty ku e ka urdheruar Sali Berisha.Po presim se si do gjenden qindra milionat e zhdukura nga FULLANI. KE GJE TE NA THUASH,E MOS KERCE SI PD,ME SKANDALIN E SEKRETARIT TE KOÇO KOKEDHIMES.

  Reply to this comment
  • drita August 19, 13:07

   nuk kemi nevoj per kukulla ne krye te presidences. nje njeri qe punon per interesa personale te tij edhe te partise ku ai ka qene.

   Reply to this comment
   • bernardi August 19, 13:08

    duket vullneti i presidentit qe do qe ky vend te vazhdoj akoma te rrenohet. duket interesat e tij jane me te larta se interesat e nje mbar kombi.

    Reply to this comment
    • bjorn August 19, 13:09

     u be e disata here qe presidenti i ktheht vendimeve te parlamentit. nuk kemi nevoj me pernjerzit e sali berishes te jen ne krye te shtetit populli e dha verdiktin me 23 qershor.

     Reply to this comment
     • toni August 19, 13:11

      shqiptaret kane nevoj per nje president jo per nje njeri te komanduar nga sali berisha,

     • Nesti August 19, 13:13

      presidenti duhet te jete i nje anshem jo i deklaruar haptazi kundrra qeverise. nuk mund te na perfaqsoj nje invalid.

     • Nesti August 19, 13:15

      populli don drejtesi populli don njerez te pergjegjeshem dhe te edukuar dhe jo gjakpiresa te korruptuar edhe ky president nuk po i lejon qe kjo gje te behet.

     • geri August 19, 13:16

      ky president po mbron krimin ne gjygjsor prandaj ka dal kundra ktyre reformave.

   • geri August 19, 13:26

    vazhdoni me punen qe keni nisur le te lehin kto kukkullat qe ka ven ne krye salii berisha.

    Reply to this comment
    • bert August 19, 13:28

     nje njeri i pa afte smund te jete president i ketij vendi. smund te durojme me kte sistem gjygjsore qe ti me njerzit e tu keni krijuar. prandaj reforma sduhet te ndalet.

     Reply to this comment
  • misteri August 19, 14:17

   Aman o EDI RAMA je bere me keq se KARAGJOZET me retorika boshe.Pyeten njeher njerin sa vete jeni ne shtepi ai u pergjigj.Une,Gruaja dhe EDI RAM.Po EDI RAMA chyne ne shtepin tende?Athere ai tha se sa here hapim tv ne cdo kanal na del EDI RAMA ose cka then ne FB apo TWITTER dhe me genjeshtrat e idjotizmat e TIJ na ze gjumi.Ik o plehre se je bere ti KANCERI ketij vendi me skandalet e pervesitete e tua e miqve te tu.Na genjeve njeher por dardha e ka bishtin mbrapa.Te fala FULHANIT e mikut tend MARIAN GJERMENI qe te sponsorizon me parat qe vodhet ne thesarin e BSH.Rofte RILINDJA PERVESE e HAJDUTE BANKASH.

   Reply to this comment
 2. andromeda August 19, 12:08

  Po pra, bëni amendamente kushtetutës dhe hiqeni këtë hale president me ceremoni madhështore, biles thërrisni dhe Çilin që ti bëjë tallava me beli-dancing.

  Reply to this comment
 3. latifond August 19, 12:21

  I nxirrni nje raport Nishanit,mos e stermundoni ne punet e shtetit,se gjynaf!

  Reply to this comment
 4. drejtesia August 19, 12:26

  Te shkarkohet Nishani se ushtare i saliut ishte e eshte…po se mbrojti ky korrupsionin .KLD e Prokororine ska kushtetute ta mbroje…
  Mjerisht e ndigjoiva dhe me ngjalli shume urretje…qe ka dy arsye..
  1-Eshte i semure ne tru sepse goditjet neorologjike atry i ka dhe nuk duhet te jete ne kete detyre
  2.- Eshte betuar para saliserb antishqiptarit…e qe betohem se do te jem ushtare besnik i misionit qe ju me ngarkoni,kjo deri ne vdekje..
  Kam edhe nje vrejtje per komentues e kete popull qe nga vuajtje 24 vjecare,nuk reagon,nuk bene koment,edhe pse ajo media ku bene interviste presidenti eshte 1005 PRONESI te saliserbit e ndertuar me parat e ketij populli….u beje thirje ngrihuni, se banka po vidhet e ska drejtesi ta gjykoj, aepae ashtu urdheron Sali Fillani e me kapele nishanliu…”mire goditja” o popull ,o analiste e politikane qe keni shternguar rrypin e parave te vjedhura pas brezit e nuk doni te dini se ku ka vajtur populli e vendi….ikni more
  3.-Si nuk permendi ky i semuri president…per vjedhjen ne banken e shqiperise , oh desh harrova ,ky hajdut fullani na ka siguruar pagen mujore te majme ,per Orgeten, gruan e presidentit ,si ka goje te flase ky president….ndaj me keto vrejtje e me keqardhjet e z.K/minister….per mos dekretimin e tre,po popo e ricitoj=
  tre ligje të rëndësishme të mazhorancës, si atë për “Shkollën e magjistraturës”, “Për Policinë e Shtetit” dhe “Ligjin për KLD”- në.

  “Më shumë se keqardhje për “shpjegimet” e Presidentit!- shkruan Rama në Fb. – Për shqiptarët dhe botën, ‘kanceri’ është drejtësia – për Presidentin, problemi është Qeveria!”
  Me kete vepre Nishani ka betunuar drejtesine nen kembet e sali antishqiptarit duke ju vu mbulese korrupsionit megalomant…ndaj shkruaj e kerkoje shkarkimin e ketij palo i thojshin president se nuk eshte as per nje njesi ushtarake te cetave vullnetare….Tablloja e maskarades se ku e kane cuar vendin e popullin ..
  Ngrihuni ju te rinjet e te rejat se keto veprime antiligj e antishqiptare te nishansaliut e lulit qe jane hajdute e vrases,plackites e shites se pasurise se popullit…PO,PO DO RENDOJNE MBI JU..RINIA SHQIPTARE E PUNES APO E SHKOLLES….Mbeshtetni propozimin tone per shkarkimin e ketij presidenti qe mbron padrejtesine,hajdutet e korrupsionit…

  Reply to this comment
 5. bie shi August 19, 12:40

  -..neqoftese qeveria kerkon shpetimin te ky i mbytur, ky vend nuk do te behet,por neqoftese kemi nje lufte te ftohte mes te djeshmes se kapur,qe perdor kete marionete dhe te ardhmes per te cilen kemi votuar.. atehere i bie qe kjo shtaze ka dale ne arene per provokim dhe harakiri
  ..spostojeni si fenomen dhe mos te beheni pjese e lojes se ketij injoranti dhe hijeve qe ka nga pas..
  -E ardhmja s’eshte fushe me lule,por do te vije me e mire.

  Reply to this comment
 6. LORA August 19, 12:49

  Kur do shpetojne shqiptaret nga korporata kriminale e drejtesise se rrotes se jarit,zoti
  Kryeminister?????

  Reply to this comment
 7. Kollodoku. August 20, 10:14

  Une dua te punoj por nuk po me lene.!!

  Presidenti, KLD apo Prokuroria e pergjithshme, biles edhe Edlira Bushati me faqet si theset e miellit te furrave te bukes, Ardian Fullani me hajduterine e BSH dhe paaftesine profesionale te pleksur me karakterin e dallkaukut turkoshak qe doravit edhe qente e rruges,,,vetem e vetem se mendon se nje dite mund ta kafshojne. I doravit me qef, por jo me parate e veta por te te tjereve. Tani po i shtohen edhe pederastet e Kocos qe sillet sikur te ishte ne Vilajetin babait dhe e ka shpallur jugun, zone te tij te influences.
  Kryeministri yne, ka gjithkund “pengesa te pakapercyeshme”. E gjitha kjo, i ndodh vetem e vetem se ka ne zemer respektimin e institucioneve demokratike dhe pavaresine e tyre nga pushteti egzekutiv. Te keputet shpirti nga kaq shume ndjeshmeri per rregullat e lojes te shtetit qe drejton ky koalicion.
  Shqiptaret i dhane Edi Rames nje mandat te fuqishem per te vepruar, per te vendosur shtetin shqiptar ne binaret e se drejtes, per te vene para drejtesise vrasesit me imunitet parlamentar dhe familjaret e tyre seksere te vdekjes, per te ndalur korrupsionin dhe abuzimin me pushtetin. Edhe pas nje viti ne detyre, ata presin akoma qe ky mision te filloje.
  Eshte fatkeqesi te shohesh Zoterine, te shpenzoje kohe me nje “President” apo me nje “Guvernator” qe jane simbolet e shkerdhatokracise, jane arsyet pse ajo force politike qe iu perkasin, eshte degraduar dhe degjeneruar ne nje nivel karagjozesh. Njerez te tille duhen ndihmuar te largohen nga ai vend ku jane. Eshte humbje kohe te diskutosh me zvarranike te tille.
  Cmimi qe do paguaje Kryeministri yne, per vazhdimin e kesaj loje me “respektim institucionesh” do jete, qe me mbarimin e mandatit te Nishanit, te mbaroje edhe i tiji. Cmimi qe do paguajme ne shqiptaret, eshte ngelja e vendit ne vend numero dhe humbja e shpreses se ne kete vend mund te behet dicka pozitive.!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim