Rama: Një grup i strukturuar tentoi të pengojë hapjen e negociatave

October 3, 2019 22:48

Rama: Një grup i strukturuar tentoi të pengojë hapjen e negociatave

“Shqipëria pati një goditje të rëndë të orkestruar nga një grup i strukturuar për të penguar hapjen e negociatave”, – deklaroi sot kryeministri Rama, por shtoi se ata tani janë mposhtur dhe do merremi me “hallet e tjera”.

“Tani flasim për një proces rikuperimi ku kemi shumë e shumë gjëra për të bërë dhe halle për të adresuar. Kemi kapërcyer një pengesë të madhe nga një grup i strukturuar përmes dezinformimit, manipulimit dhe ushqimit të një pjese të klasës politike gjermane”, – tha Rama.

Rama tha se “ata bënë çmos që të përdornin miqtë e tyre në Bundestag. E kemi kapërcyer, unë, ne dhe Bundestagu”.

Sipas KM tashmë Bundestagu ka thënë ‘Po’ dhe do çelen negociatat për Shqipërinë.

“Kjo është themelore”, – tha kryeministri dhe dha detaje:

“PSD ka dashur hapjen e negociatave pa kushte. Të Gjelbrit e duan pa kushte dhe pjesa e shumicës në qeveri CDU/CSU me të cilët kam komunikuar në mënyrë intensive dhe kam arritur të shpërndaj një pjesë të madhe të tymit nga këta, ka kapërcyer ylberin duke iu përgjigjur pozitivisht” –  tha Rama dhe shtoi menjëherë: Jo mua, por Kancelares së Gjermanisë.

l.h/ dita

October 3, 2019 22:48
Komento

16 Komente

 1. Sulo kapedani October 3, 23:40

  Nje grup armiqesor diversantesh dhe poliagjentesh, ne fushen e naftes, dhe ushtrise me mehmet shehun ne krye…….
  A te dhjefsha ramut karagjozin bashke me sklleverit muzhike qe besojne ne perrallat e ketij karagjozi te deshtuar.

  Reply to this comment
 2. Albanni October 3, 23:54

  Po ku eshte progresi? Pse nuk e shpjegon kryeministri?
  Vitn e kaluar u lane 7 SHTATE DETYRA. Sa prej tyre jane realizuar?
  Kete vit vec shtate 7 detyrave u shtuan dhe dy te tjera dhe u bene 9 NENTE DETYRA GJITHSEJ.
  NE se do te ishte realizuar ndonjera do te beheshin me pak se nente.

  Reply to this comment
 3. Vatra October 3, 23:57

  Me vite të tëra kur vëndit i duhej stabiliteti politik para çdo faze negociatash me institucionet e EU Pd mu para atyre momenteve dhe datave krijonin afera politike dhe kriza politike të rrejshme me të vetmin qëllim që të mos ket përparim bisedimesh për integrim në EU dhe i vetmi qëllim që ata të jenë mbi ligjet dhe drejtësinë ligjore se e drejta europiane ata i shkatrron andaj drejtësia e re duhet të ngriti akuzën për pengesat e qëllimshe që i janë shkaktu vendit në krijimin e vonesave dhe pengesave të mëdha në kohë drejt inegrimit të vendit dhe popullit në EU

  Reply to this comment
 4. Komunist i Penduar Thelle ne Kanada October 4, 06:37

  Sulo karagjozi kapedano ha mut ha se sa te ngopesh

  Reply to this comment
  • Sulo Kapedani October 4, 18:14

   Ha ti mut sa te fryhesh o skllav muzhik she hipokrit paske ikur edhe ne kanadane revizioniste armike.
   Ptuu skllever muzhike hipokrita shkoni ne korene e veriut jo ne Kanada

   Reply to this comment
 5. Arben October 4, 06:56

  Anti-shqipetarizem.dhe anti-islamizem.

  Reply to this comment
 6. Genti October 4, 07:16

  Shume e vertete. Edi Rama eshte kryetari i grupit te strukturuar.

  Reply to this comment
 7. sapa October 4, 09:16

  Gjermanet mund ti genjesh nje here ama ata nuk mund te influencohen nga askush aq me teper tani qe i njohin shqiptaret.Edhe neqoftese nje pjesetar familje gjemane ben dicka ne kundershtim me ligjin jane te paret familjaret qe do ja vene ne dukje.Thuaj me mire te verteten qe ky vend i pjerdhur deri ne kete moment nuk ka shtet.Po te kishte te pakten nje shenje qe shteti po fillon do ishte gjeja e pare qe do behej arrestimi i Metes,Llalles ose ndonje tjetri.Por nuk e bind Evropen me disa arrestime te krimineleve te rendomte qe behen ne cdo vend te botes.Prandaj po te kishe pak mend ne koke do thoje te verteten.Dhe e verteta eshte:ti dhe partia ne fuqi jeni te paafte te vini binaret e shtetit.Psh shikojme nje zv kryeminister tendin qe ankohet se po bejne ndertime para pallatit te tij.A tregon edhe kjo se sa te paafte jeni kur nuk jeni ne gjendje te parandaloni edhe ate qe ndodh para hundes tuaj?Atehere si mund te realizoni gjare te tjera me te komplikuara?eshte veshtire te pranoni deshtimin dhe filloni te sajoni genjeshtra.

  Reply to this comment
 8. Tori October 4, 09:18

  Eke mire more Vatra se ne 2012 kur pritej vetem votimi i 3 ligjeve Edi Rama i PD-es nuk i votoj sepse Berisha i PS kishte vjedhur votat ne nje fshat te Fierit.

  Reply to this comment
 9. anticensurë25642654 October 4, 10:59

  po mor po!!
  diversantët dhe armiqtë nuk të lënë ty të drejtosh shtetin!!të gjihtë të detyrojnë të vjedhësh shqipërinë,e të ishte për ty?!
  dhe shpirtin do ta kishe dhënë për të!!para stë kanë mbetur më jua ke dhuruar njerzve në nevojë,ju ke ndërtuar shtëpi e katandi!!sepse shteti ska,se e rropën ulajt e fushat,e rropën PPP që të detyrojnë ti japësh!!
  këta grupet e strukturuara nuk të lënë të shkëputesh nga faqe bytha e nga zhgarravinat e tua!
  ti vetëm një gjë mbaje fort,mbaji gati,se si dihet e të duhet tia mbathësh si gjyshi tënd!ai i vërteti!!

  Reply to this comment
 10. Sigurimi October 4, 15:37

  Zbulohen grupet armike ne ushtri ne kulture dhe ne natfe te ka mesuar mire dajo spiro o bthq

  Reply to this comment
 11. Arben October 4, 16:28

  O milet injorant, nuk pranohemi si vend ne beeeeeee, sepse Franca hollanda dhe greqia jane antishqipetare dhe anti-islame, ne si vend e beme cfare na u kerkua, reforma drejtesi eshte spektakolare si idea, ne vend qe europa te na jape nje dore, po na jep nje te shtyme, keshtu eshte puna, o milet injorant

  Reply to this comment
 12. Kol October 4, 17:29

  Grup i strukturusr armiqesor?! Ik i idiot KM,
  Di gjithe bota kuplarane e qeverrisjes tende.

  Reply to this comment
 13. alphade October 4, 18:02

  S’ka nevoje te na e thote K/ministri qe ka patur dhe ka nje
  “Grup te strukturuar per te sabotuar hapjen e negociateve”
  Ne shqiotaret anonime qe perbejme 95 perqind te popull-
  sise i dimie dhe i shohim cdo dite nga mengjezi ne darke
  personazhet qe ngazellehen kur degjojne se Shteti Droga-
  xhi nuk eshte dakort qe vendit tone te mos i hapen nego-
  ciatat ! Futni ne burg shqiptarin-holkandez qe fale Soros
  mori nje burs Ai dhe “madama” e tij dhe tash hedh balte e
  zift mbi Sorosin, ashtu sic hedh balte e zift ne Hollande
  permes parlamentareve te paguar prej tij qe te vene veton
  e ndalimit te hapjes se negociatave me Shqioerine. Nuk
  mund te gjesh antishqiptar me te medhenj se sa kreret e
  bandave pedeiste e leseiste. Ato po bejne cmos qe te pen-
  gojne me cdo kusht integrimin e Shqioerise ne Europe. Sapo te rraset ne burgun e Reci ky klloun i binomit bash-
  kryetar te Mafias Shqiptare :Berisha-Meta do te shikoni se
  si Hollanda do te votoje me njehere “PRO” hapjes se nego-
  atave te Shqiperise. Beni kete prove dhe mos na flitin Z.
  K/minister per “grupe armiqesore” pa emra e mbiemra.
  Shqiptaret,sic keni thene ju,zoti K/minister nuk jane “dele”
  dhe nuk hane bare por i ka zene rrota bishtin me ju qe e
  hiqni veten te majte por po i beni hyzmet te djathtes,bile,
  asaj ekstreme.. A e ke degjuar ate barcoleten e Caushes-
  kut me dritat e makines…..?! Ju futni ne burg nje fakir pa
  pyetur per Drejtesi e “pavarwsi” por kur vjen puna per
  “PESHKAQENET” JU NA THONI SE E KA FJALEN DREJTE-SIA, e “PAVARUR”……!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim