Rama: Njerëz të lartë në PD, të lidhur me kokainën e kapur në Durrës

May 21, 2018 21:33

Rama: Njerëz të lartë në PD, të lidhur me kokainën e kapur në Durrës

 

Kryeministri Edi Rama ka hedhur mbrëmjen e së hënës akuza të rënda në drejtim të opozitës.

Ai tha se ka informacione që çojnë në dyshime të arsyeshme se zyrtarë të lartë të PD kanë lidhje me kokainën që u kap në Durrës.

Edi Rama: Procesi tashmë ka hyrë në një fazë të re me arrestimin e personit që është identifikuar si koka e trafikut (Arbër Çekaj). Unë disponoj kuptohet në rrugë operative, por janë të mjaftueshme për të kuptuar se përse është gjithë ky acarim.

Mirela Milori: Pse është gjithë ky acarim? Pse PD qenka e Acaruar nga kapja e 613 kg kokainë dhe ndalimi i një personi në Gjermani?

Edi Rama: Sepse ka dyshime shumë të arsyeshme që të çojnë drejt njerëzish shumë të lidhur me rangjet me të larta të PD.

Mirela Milori: Dyshime të arsyeshme apo informacione?

Edi Rama: Informacionet krijojnë dyshimin e arsyeshëm, pastaj është hetimi që duhet të provojë dyshimin e arsyeshëm me prova.

a.s/dita

May 21, 2018 21:33
Komento

8 Komente

 1. MH May 21, 22:11

  C fare ju duhen keti informacione para vaktit.
  Lereni institucionet ti shkojne puneve deri ne fund e mandej jepni intervista.Si kjo interviste jane ba plote 27-28 vite me rradhe nga anakroniku Berisha.Duhet te nderpriten keto lloj intervistash para vaktit per te mos kalue ne thashetheme e pergojim feudole kanunore mesjetare.Per te mos i dhan kundershtarit material per kapital.

  Reply to this comment
 2. Sali o le le, o nene. May 21, 22:15

  E shikoni ore milet se ku fle lepuri i Sali Berishovicit, eshte nje nga kater familjet Mafioze qe ka permendur Ambasadori Lu.
  Kur flet Ambasadori, flet DASH, pra flet Amerika…..Sali je zene ngushte nuk ke ku shkon…. ne bythe dhe pas qafe e ke.

  Reply to this comment
 3. alphade May 21, 23:08

  Eshte rrethuar bunkeri i Monstres se Vicidolit ! Eshte kjo
  aresyeja qe bandat e Saliut dhe te Metes jane hedhur ne
  sulm. Te gjithe shqiotaret qe nuk iu jane verbuar syte dhe
  degjimi nga fanatizmi militant i bejne pyetjen vetes: Si eshte e mundur qe dy tropojane : Cekaj dhe Lushaj te jene te lidhur me Olsi Ramen,velkain e Edi Rames. Po e
  ha njeri kete alibi te sajuar nga mafiozi Sali Berisha.
  Ca me shume, te dy keta tropojane kane lidhje farefisno-
  re me Sali Berishivicin e Vicidolit dhe a e mendon njeri
  qe keta te jene te lidhur me eksponente te PS. Mbi kete
  toke JO ! Edhe dicka tjeter, mbiemri Cekaj eshte alias,
  Kulicaj qe asocianohet me Kulicajn, ish nendrejtorin e po-
  cise se Tiranes,besnik i mafiozit Sali Milloshevicit,i cili
  mori pjese aktive ne ngjarjet e 21 janarit. Pergjegjes per
  vrasjen e kater te pafajshmit. Dhe se fundi nje sqarim per
  te kuptuar ne tere dimensionet e zhargonit te mafias se
  Sali Karaxhicit. Kohet e fundit ky bajraktar iu ka referuar
  zakoneve te Kanunit ku ka theksuar nje aspekt te rende-
  sishem te tij te ” dhenjes se beses”. “Ne disa intervista te-
  levizive Saliu i ka meshuar indirekt mbajtjes se beses:
  “Une jam kanunor, ka thene Ai dhe une i bindem regulla-
  ve te kanunit” ! Keto deklarata Ai i ka bere para dhe ne
  kohen qe u kap kontenjeri ne Durres me kokaine,180
  milion euro. Ky ishte nje paralajmerim per Cekajn dhe
  Lushaj qe te mos e hapnin gojen sepse “kanunori” i zba-
  ton “ligjet e Kanunit” ! Kete qendrim Saliu ka mbajtur me
  te gjithe ata qe kane devijuar nga ligjet e Kanunit,sigu-
  risht me perjashtime, Ai ka nisur nje gjueti te tmerreshme
  shtrigash, i ka sulmuar deri ne asgjesimin e tyre moralo-
  politik, e pse jo edhe asgjesimin e tyre fizik. Shembuj ka
  boll qe tregojne se ketu kemi te bejme jo vetem me nje
  hajn, por edhe me nje kriminel e mafioz qe ka luajtur me
  fatet e shqiptareve pergjate 28 vjeteve. Tash ky njeri- monster eshte ne grahmat e tij te fundit prandaj eshte he-
  dhur ne sulm qe te shpetoje cka mund te shpetoje, mbi
  te gjitha pasurine e plackitur te shqiotareve Ai dhe familja
  e tij qe ne emrin e ” babit K/minister” kane grabitur e abu-
  zuar ne te gjitha drejtemet.Prandaj eshte detyre e gjithe
  institucioneve perkatese t’i shkojne deri ne fund hetimit te
  pasurive te gjithe eksponenteve politikane duke filluar nga Sali Berisha,Ilir Meta, Lulezim Basha , e pse jo, Edi
  Rama e me radhe . Vettingu perben ” Shpaten e Demo-
  kleut” qe i rri mbi koke te gjithe pushtetareve te djeshem
  dhe te sotem. Garanci per kete jane SHBA- ja dhe BE-ja!

  Reply to this comment
 4. FORSTER May 22, 00:13

  Zoti K/minister e le “TAHIRIN”ne arrest shtepie,popullin nuk e sqarove :Perse e bere kete?:2)U kapen 613 kg heroine ne Durres ,populli nuk u sqarua :U kap ARBER-CEKAJ si trafikant droge ne GJermani ,populli I pa qarte ,kurse kur ju vjen koha per vota :SHkoni tek populli dhe me ato batutat prej mafjozi I thoni popullit :Votoni or viktima se ne I bejme marrveshjet me LULIN si na intereson ne dhe jo ju o sy leshe,por tani e nxorre koken :TI si K/minister hedh gurin dhe fsheh doren ,je ti ai qe I mbron keta “mafioze”,ben mire te flasesh me emra dhe jo si dikur Adriatik-DHalla I cili thoshte :Se ne vjeshte do kete Arrestime dhe azgje nuk ndothte ,kurse zotrote je K/minister dhe duhet te vesh piken mbi i dhe jo me batuta se nuk te beson as familja jote ,por me emra konkrete,kete pret populli ,o karagjos.

  Reply to this comment
 5. Mark U.K May 22, 08:42

  E vertet cfar thot Rama.Kete ja ka thene Olsi.Sikur te ishin ne pushtet nuk diskutohet se kan poste drejtuese.Pra Rama jan ministrat tuaj qe kantrodhojn gjithcka.Jep dorheqje e ndoshte shpeton lekuren.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim