Rama njofton izolim për fundjavë, e mbytin me komente: Është e diela e Bajramit, në fundjavë u përhapka virusi kurse në protesta nuk paska problem?!

May 23, 2020 07:58

Rama njofton izolim për fundjavë, e mbytin me komente: Është e diela e Bajramit, në fundjavë u përhapka virusi kurse në protesta nuk paska problem?!

Kryeministri Edi Rama, mbrëmjen e djeshme bëri edhe njoftimi e zakonshëm për rregullat e fundjavës për shkak të koronavirusit.

Në statustin e tij, kreu i qeverisë u shpreh thjesht se gjithçka do të vijonte si javën e shkuar duke lënë të paqartë qytetarët.

Ata i janë vërsullur me komente, ku më shumë kanë spikatur besimtarët myslimanë, të cilët pas një muaji agjerim nuk do të mundin që të falën në xhami për të festuar kështu edhe Bajramin.

Ata kanë kërkuar lirimin e masave duke marrë parasysh që edhe rastet me COVID-19 janë ulur ndjeshëm, pavarësisht lirimit.

Nuk kanë munguar edhe komentuesit sarkastikë, të cilët më termin “njësoj si javën që shkoi” kanë përmendur Teatrin Kombëtar.

Ata kanë pyetur numrin një të maxhorancës se cila ishte godina që do të prishej kësaj here. Ndër më pas disa të tjerë kanë shprehur shqetësim lidhur me platformën që Rama zgjedh të komunikojë më ta; përmes Facebook.

DISA NGA KOMENTET:

May 23, 2020 07:58
Komento

15 Komente

 1. Loni May 23, 10:45

  Po kur ishte e diela pashkeve….jemi Europe.

  Reply to this comment
 2. O president mblidh gruan se iku nga fiqiri May 23, 11:03

  Pse do ti lesh njerzit pa kthyer sumen perpjete…
  Keta kane neshkruar nje peticion allahut qe te vij sali krimineli ne pushtet dhe xhamija me e madhe ne ballkan te kthehet ne teater..

  Reply to this comment
 3. Detari May 23, 11:21

  Bijt e kastriotit qe vetequhen “shqipkar” dhe mbajne flamurin e Kastriotave.

  Keta jane te ardhur, mbetje turkomongole se Gjergji i vravi te gjithe mutlimonet e Arberise.

  Reply to this comment
 4. Agroni May 23, 11:49

  Ende nuk e kemi kuptuar se që nga fillimi nuk ka pasur të bëjë fare me covid 19, korona etj.
  Ka qenë recesioni i frikshëm, shkatërrues (kriza ekonomike botërore) i paralajmëruar, që ka bërë marrjen e masave parandaluese (në emër të viktimës “Korona”) për ndalimin shfaqjes së paknaqësisë përmes protestave.

  Reply to this comment
 5. Genti May 23, 12:22

  Njerez, rrezistoni dhe rrefuzoni keta te shitur e tradhetare te Masoneria Dlobale qe japin urdhera nga Facebook. Keta nuk kane asnje lloj legjitimiteti. Eshte e drejta juaj qe te shkoni ku te doni e te dilni kur te doni. Dhe mbi te gjitha eshte e drejte ligjore Kushtetuese.

  Mos veproni si skllever! Ju nuk jeni skllever. Jeni njerez te lire.

  Veproni si te tille! C’fare eshte gabim me mendjen tende o popull? C’fare po beni? Po lejoni veten tuaj qe tu trajtone si rober lufte e kriminele? Turp per ju! A keni shtylle kurrizore apo jeni katandisur te gjithe ne zvarranike?

  Injoroni urdherat e Tradhetareve! Keta duhet te shkojne para drejtesise per tradheti te larte ndaj kombit dhe njerezeve, aq me teper qe nuk jane legjitim per te dhene urdhera ne shkelje te Kushtetutes dhe lirive themelore njerezore.

  Reply to this comment
  • Jamarber May 23, 16:25

   Ramuti ndjek keshillat e Sorrosit, dhe vetem në nje fundjave humbi dhjetra mijera vota nga besimtaret myslymane.
   Renia pikiate e ketij jashtenjerezori ka filliar dhe eshte e pakthyeshme.

   Reply to this comment
 6. Genti May 23, 12:22

  Njerez, rrezistoni dhe rrefuzoni keta te shitur e tradhetare te Masoneria Globale qe japin urdhera nga Facebook. Keta nuk kane asnje lloj legjitimiteti. Eshte e drejta juaj qe te shkoni ku te doni e te dilni kur te doni. Dhe mbi te gjitha eshte e drejte ligjore Kushtetuese.

  Mos veproni si skllever! Ju nuk jeni skllever. Jeni njerez te lire.

  Veproni si te tille! C’fare eshte gabim me mendjen tende o popull? C’fare po beni? Po lejoni veten tuaj qe tu trajtone si rober lufte e kriminele? Turp per ju! A keni shtylle kurrizore apo jeni katandisur te gjithe ne zvarranike?

  Injoroni urdherat e Tradhetareve! Keta duhet te shkojne para drejtesise per tradheti te larte ndaj kombit dhe njerezeve, aq me teper qe nuk jane legjitim per te dhene urdhera ne shkelje te Kushtetutes dhe lirive themelore njerezore.

  Reply to this comment
 7. Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL. May 23, 12:28

  Shqiperia eshte CIRK KOLONIAL.

  Reply to this comment
 8. xxx May 23, 13:50

  e ka hallin me Teatrin
  Teatri eshte vetem fillimi
  e ka shitur qendren per kulla biznesi
  ka bere goxha pazar per te mbushur arken
  qe me pas tia paguaje prape biznesit te koncesioneve

  Reply to this comment
 9. Arben May 23, 14:24

  Besimtarët musliman do të falin bajramin

  Reply to this comment
 10. Lili May 23, 22:02

  Jo jo Rama vetem teston deri ku jeni te Zotet me duruar pa kundershtuar! Po reaguat , terhiqet menjehere! Po nuk reaguat, ky i thot hajde te vazhdojme se ka halla do pazare me krye!
  Erjion kristo bravo qe bile parkun e çlirove!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim