Rama: Nuk dal nga zyra e kryeministrit pa bërë “Rrugën e Arbërit”

August 23, 2016 18:20

Rama: Nuk dal nga zyra e kryeministrit pa bërë “Rrugën e Arbërit”

Kryeministri Edi Rama garantoi qytetarët e Dibrës se nuk do të dalë nga zyra e Këshillit të Ministrave pa ndërtuar Rrugën e Arbërit.

Përsa i përket Rrugës së Arbërit, Rama tjetër tha një fjalë të vërtetë. Unë e kam premtuar, por akoma nuk mund të thoni që nuk e kam bërë. Unë kam barrën që të bëj të gjitha gjërat që do koalicioni. Unë po ju them që nuk do të largohem nga zyra e kryeministrit pa bërë Rrugën e Arbërit”, tha Rama.

Duke vlerësuar kandidatin e djathtë, Sherefedin Shehu si një njeri të mirë, ai tha se Dibra nuk duhet të zgjedhë një person që është në prag të pensionit, por duhet të votojë Muharrem Ramën.

Keni dëgjuar që ne në këtë garë mund të ishim më pak, por në fakt jemi më shumë. Kur hyra u ndjeva shumë i emocionuar nga mikëpritja e cila është në të njëjtën kohë një detyrim më i madh për ju sepse unë e di shumë mirë që ajo që kemi mundur të bëjmë është shumë pak në krahasim me atë që ju keni nevojë. Por më bëri përshtypje dikush që më përshëndeti me dy gishta. I thashë faleminderit sepse këtu nuk është vetëm PS, LSI, PDIU por janë edhe demokratët e ardhur për të mbështetur Ramën e duhur për Dibrën. I ftoj edhe nga këtu të gjithë ata simpatizantë të PD, mbështetës dhe votues të PD që mes një burri të mirë, por të lodhur dhe që është momenti të dalë në pension dhe një kandiadati që është këtu, të gjithë të zgjedhin Muharrem Ramën”.

August 23, 2016 18:20
Komento

7 Komente

 1. Socialisti i Ndershem August 23, 18:36

  Sholu Rama ! Per Shukriun ti the pak a shume keshtu : “Kishit nje kryetar qe nuk donte t’ja dinte per dibranet dhe qe shihte punet e veta”.
  Po a mos valle n’a e zgjodhi Saliu Shukriun ?
  Nese vertete na konsideron kaq idiote mire ben, por nese je ti vete idiot MIRE do te bejme ne te te veme drune.
  Boll me me palacolleqe, u velem.

  Reply to this comment
 2. Mean97 August 23, 19:27

  No shit maybe this project may and another 25 years.You are wrong mister prime minister.Your deadline os year 2017 next election.After that the people will decide for you not you

  Reply to this comment
 3. Shpatar August 23, 19:31

  Zoti K/M. Ju lutem ti vlersoni me shume burrat e ndershem qe jane ne prag te pensjonit. Keta nuk jane si plaku Mere. Pamvarsishte bindjeve politike Sherefedini eshte malsor i ndershem sic keni dhe ju Namikun. Lere ta vedosi populli.

  Reply to this comment
 4. METLAJ August 23, 20:39

  Duk e njohur deri diku Dibren besoj se akoma se kuptoni gjuhen e tyre se fjala juaj se s dal nga zyra per ta kuptohet qe ju fshin nje vjedhje personale qe nuk doni ta humbisnin kjo vihet edhe nga investimet dhe depozitat e tuaja Persa iperkete prezantimit tuaj te kanditatit ata kan prezantimin e te parit Populli jone thotre qe s duhet ta hash e sapunin per ( djathe por ju i dhatem per djathe Te me falin lexuesitper perdorimin e fjales vulgare ) por veprimi juaj nuk mund te krahasohet me shembull tjeter :Duhet ta kuptosh qe e kembullur ciklin me faqen e zeze por rezikohet ta mbjellesh tek te rrinjte Kurrove lazaratin l por infektove tere shqiperin deshkove dhe vaferove te ndershmin dhete vafa vafrim poe po bene le ligun miliarder Kam bindje te majta por mendja e frenon doren te votoj per ju

  Reply to this comment
 5. intelektuali August 23, 21:18

  Shiqoje dhe verifikoje o Edi Rama se mos kandidati i ri i PS per Dibren

  KA A PO JO BRME NE BREKET E BYTHES

  si Shukri Mavriu i Rilindjes Socialsite

  dhe:

  PASTAJ FOL SA TE DUASH PER RRUGEN FAMOZE TE ARBERIT SI RRUGA E KOMBIT E SALIUT.

  Reply to this comment
 6. Hani pak mos hani shume m.... August 23, 22:29

  Sherefedin (emri i shkruhet pasi ta lexosh) erdhi me breke e puture shajaku te grisura ne Tirane, tani vesh kostume firmato me nga 5 mije euro, por c’e do ai prap fshatar do te ngele e turite i ka si kur eshte vlaaji i madh i gamarit.
  Cfare prisni nga Sherefedini te beje, ai ka qene 8 vite Z/Minister i Financave ku e kishte qesen per dibranet qe ua premton sot qe ka vetem celdat e kashtes.
  Tani s’ka se cfare te premtoje 8 vite i palloi me rrena bashkefshataret, le qe ku ka me njerez ne ato zona, jane shperngulur e jetojne ne tokat e grabitura (te zanuna) ne Kamez, Bythore, ish keneta ne Durres etj, apio keta Dibranet se bashke me gomarin Sherefedin kane “dy neshtetesi” nje ne Diber e nje ne Tirane.

  Reply to this comment
 7. info analitike August 24, 09:53

  Aha karvani i kryelehesit ka ngecur keq ne Diber. Me karvan plot me kriminele ka pak gjasa qe te shkosh larg. Si mund te promovosh vlera me Sadri Abazin dhe Arben Ndoken, Damian Gjiknurin o kryelehes. pas Shukriut ia ke nxjerre bojen vetes keqas prandaj nuk ta avren fare dibranet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*