Rama: Nuk flas në anglisht për opozitën. Problemi im, zgjidhja për Kukësin

April 4, 2018 14:39

Rama: Nuk flas në anglisht për opozitën. Problemi im, zgjidhja për Kukësin

 

Kryeministri Edi Rama në përfundim të Konferencës së Partive Socialiste Europianë, që u mbajt ditën e sotme në Tiranë theksoi se në konferencë u diskutua për rekomandimin e hapjes së negociatave për anëtarësim.

Ai tha se Shqipëria pret rekomandimin e hapjes së negociatave për anëtarësim.

Por sipas kryeministrit, procesi i afrimit me BE ka një tjetër anë të medaljes për Shqipërinë; që BE të mbajë fjalën dhe të liberalizojë vizat për të gjithë kosovarët.

I pyetur lidhur me akuzat e opozitës, Rama e ka anashkaluar këtë çështje duke thënë se në prani të anglishtfolësve nuk flet për opozitën.

Ndërsa lidhur me çështjen e protestës për tarifën në Rrugën e Kombit, Rama u përgjigj shkurt se shqetësimi i tij i vetëm është çfarë do të bëjnë konkretisht për njerëzit që jetojnë në Kukës.

“Problemi im sot dhe këtyre ditëve ka qenë zgjidhja që duam dhe do i japim atyre që janë realisht subjekt i sistemit të pagesës dhe patjetër që në fund do të vlejë se ç’do të bëjmë për njerëzit që jetojnë në Kukës. Kur flas anglisht, nuk flas për opozitën e vendit tim”, tha Rama.

Ndërkohë, Presidenti i PES, Sergei Stanishev u theksoi në fjalën e tij se, “jemi këtu me mesazhe të mira politike për shqiptarët”.

Ai vlerësoi reformën në drejtësi dhe bëri thirrje për bashkëpunim mes vendeve të Ballkanit Perëndimor.

 

a.s/dita

April 4, 2018 14:39
Komento

9 Komente

 1. Paul Tedeschini April 4, 14:44

  Taksa per RRUGEN E KOMBIT asht kundra krejte SHQIPTARVE VERIORE, veriu i Shqipnise dhe Kosoves.

  “Taksa në ‘Rrugën e Kombit” e porositur nga Vuçiçi dhe Serbia për interes të Serbisë”

  http://www.botasot.info/politika-lajme/865116/taksa-ne-rrugen-e-kombit-e-porositur-nga-vucici-dhe-serbia-per-interes-te-serbise/

  Reply to this comment
  • adri April 4, 16:45

   Perse duhet qe demet qe i kane shkaktuar keta kriminelet kuksiane duhet ti paguajne te gjithe shqipetaret. Demet e shkaktuar nga keta kriminele qe shkaterruan nje investim te bere me leket e shqipetareve tju lihen ne ngarkim ketyre kriminele dhe te gjithe atyre qe shkaterruan tju lihen ne ngarkim nga shteti ketyre krimineleve dhe partise demokratike. Ne sallen e gjyqit nuk pashe njerez te paushqyer sic thoshte pd ja por pashe disa qafe derra qe me shume se kushdo shqipetar ka shfrytezuar rrugen e kombit, rruge e cila eshte e bere me leket e te gjithe shqipetareve po shfrytezohet sot e kesaj dite me shume se cdokush nga keta krimiele. E perse u dashka te favorizohet Kukesi per nje rruge qe eshte paguar dhe ndertuar nga leket e te gjithe Shqip[etareve. Asnje perjashtin nuk duhet te behet nga taksa e kalimit mbi rrugen e Kombit.
   Ajo rruge eshte bere me leket e buxhit te shtetit dhe cdo shipetar nga gjithe shqiperia ka paguar para per ate rruge. Perse duhet te favorizohen keta qaferderra. Turp per qeverine nese favorizon kuksianet nga taksa e kesaj rruge sepse nese ka njeri qe po e perdor me shume ate rruge qe nga ndertimi i saj jane keta qafderrat kuksiane. Taksa mund te rishikohet por te mos kete asnje favorizim sidomos per keta kriminele dhe per asnje perdorues taksa te jete e njejte per te gjithe.

   Reply to this comment
 2. Tarufi April 4, 14:55

  Sergeje i jep mesazhe te mira kungullit shqiptar ! Eshte gje e mire per njerezine,qe kungulli i zgjedhur per te qeverisur lulezon shume ,por pjesa me
  e madhe e lules fishket dhe nuk kthehet ne kungull.por bie. Sikur e gjithe kjo
  celje e kungullit te kthehesh ne kungull,do qe mbytur dynjaja me kunguj. I mjeri
  popull qe nuk ju ndane kungujt ,sa iken njeri ,vjen tjetri… me nje fjale ky eshte
  populli qe zgjedh dhe preferon kungullin se kryevepren e krijimit te tij.

  Reply to this comment
 3. Ora April 4, 15:40

  Sa kot je mire kryemuti yne…..po ti nuk di asnje gjuhe vec gjuhes se rruges te dhjefsha faren ku e ke…po aty ke demtuar gjithe Veriun e Kosoven more hajvan…. rruga pa mbaruar e ti vendos takse. .po cfare lesh takse e populli nuk ka para per buke dhe ilace more morracak i ndyre….mundesisht takse me euro a je ne vete mor mjeran… yt bir ti vet a te gjithe ju klyshet politikane udhtoni me makina luksoze e vetem nje pale syze ju kushtojne sa te ardhurat 5 vjecare te nje familje..na je ne kete rruzull tokesor mor i mjere…..ti ushtrove dhune mbi popullin e pafajshem more te dhjefsha racen ty e te gjithe klases politike shqiptare qe rrini gjithe diten duke e quajtur njeri tjetrin hajdut e ne burg shkon populli i shkrete…. po ju jeni te lidhur me njemije fije me njeri tjetrin….ju lidh mafia, korrupsioni, hajduteria ….cfare rrace e ndyre paskeni qene

  Reply to this comment
 4. adri April 4, 16:46

  Perse duhet qe demet qe i kane shkaktuar keta kriminelet kuksiane duhet ti paguajne te gjithe shqipetaret. Demet e shkaktuar nga keta kriminele qe shkaterruan nje investim te bere me leket e shqipetareve tju lihen ne ngarkim ketyre kriminele dhe te gjithe atyre qe shkaterruan tju lihen ne ngarkim nga shteti ketyre krimineleve dhe partise demokratike. Ne sallen e gjyqit nuk pashe njerez te paushqyer sic thoshte pd ja por pashe disa qafe derra qe me shume se kushdo shqipetar ka shfrytezuar rrugen e kombit, rruge e cila eshte e bere me leket e te gjithe shqipetareve po shfrytezohet sot e kesaj dite me shume se cdokush nga keta krimiele. E perse u dashka te favorizohet Kukesi per nje rruge qe eshte paguar dhe ndertuar nga leket e te gjithe Shqip[etareve. Asnje perjashtin nuk duhet te behet nga taksa e kalimit mbi rrugen e Kombit.
  Ajo rruge eshte bere me leket e buxhit te shtetit dhe cdo shipetar nga gjithe shqiperia ka paguar para per ate rruge. Perse duhet te favorizohen keta qaferderra. Turp per qeverine nese favorizon kuksianet nga taksa e kesaj rruge sepse nese ka njeri qe po e perdor me shume ate rruge qe nga ndertimi i saj jane keta qafderrat kuksiane. Taksa mund te rishikohet por te mos kete asnje favorizim sidomos per keta kriminele dhe per asnje perdorues taksa te jete e njejte per te gjithe.

  Reply to this comment
  • enea April 4, 18:04

   E di ti Adri bene mire ta qepesh nje here e mire ate hale…rruga eshte ndertuar me fondet publike dmth taksapaguesi popull e ka ndertuar e duan ta vjelin prap….i urrej njerezit si ti bythlepires i ndyre…

   Reply to this comment
 5. AM April 4, 17:42

  Kuksjanet dhe kosovaret jane patriote me llafe. Kur behet fjale te kontribojne ne ndertimin e vendit behen te gjithe te semure me ilace. Patriote leshi. Ju jeni derra!!

  Reply to this comment
 6. Arben April 4, 19:11

  E more karafil, si te duket tani qe u ngrit?

  Reply to this comment
 7. Krist April 5, 01:13

  Sa here qe Rama nuk din si te pergjigjet,apo kerkon te shmange ate,thote disa budallalleqe, duke kujtuar so po sfidon gazetaret.More kryeminister,ne prani te anglishtfolesve,ti do te japesh pergjigje ne shqip se jane gazataret tane,dha miqte nuk te kuptojne.Nga ana tjeter,po te kishe halli e kuksianeve, nuk do te silleshe me keq se ne Turqeni:E para,nuk do vendosje fare asnje tarife,per asnje rruge,perfshire dhe ate te kombit,se e merr,bile disa fish me shume ,nga taksa e rreges,ne cmimin e benzines.E dyta nuk do coje ne ate rruge FNSH (eshte jasht cdo llogjike normale),nuk do lejoje policine te provokonte duke perdorur shkopat e gomes dhe duke penguar protesten e tyre.Nuk do t’i arrestoje ne mes te nates,pa dokument,pa urdher prokurorije.Nuk do lejoje prokuroren te fallsifikonte kohen e arrestimeve,duke genjyer zyrtarisht>,nuk do t’i sillje ne Tirane,por sic behet zakonisht,ne rrethin e tyre.Nuk do te rrethoje gjykaten e Tiranes,per te krijuar panik te panevojshem.Nuk do te rrethoje Kuksin me pilicine te armatosurr deri ne dhembe.dhe e fundit,por qe duhej thene e para:Nuk do te beje ate skemitje dhembesh si ti,ashtu edhe ministri yt papagall Xhafa,por duke kujtuar ate qe ke bere ti,personalisht e bashke me ty edhe shoket e tu me 21 janarin a famshem,qe nuk le gje pa shkaterruar dhe djegur,shume here me teper nga demet e Kuksit,duhej ta kishe mbyllur problemin me Kuksianet,duke i kerkuar falje per shqetesimet qe u shkaktove dhe here te tjera te premtosh se do veprosh si kryeministri e shqiptareve dhe jo si Ed Ramdrrogaxhi e rrurmpallaxhi me kullat qe as dreqit ,vec teje e miqve te tu,nuk i duhen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*