Rama nuk harron Korçën: E rilindur dhe stolisur

December 27, 2017 09:19

Rama nuk harron Korçën: E rilindur dhe stolisur

Kreu i Qeverisë Edi Rama ka zgjedhur t’iu uroj sot të gjithë qytetarëve një ditë të mbarë me një kartolinë nga Korça e  zbukuruar për festat e fundvitit.

Rama ka publikuar një pamje nga Korça që sipas kryeministrit është rilindur dhe stolisur

Mirëmëngjes dhe me këtë kartolinë fantastike nga Korça e rilindur dhe e stolisur për Festat e Fundvitit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në faqen e tij në Facebook.

December 27, 2017 09:19
Komento

6 Komente

 1. ´´ December 27, 10:43

  Dhe c’far vlen ,kjo stolisje ,
  kjo pamje siperfaqsore e jo vetem e Korces , kur ju shtetaret me te paafte e hipokrite ,po lejoni nen rrogoz ,pushtimin e Shqiperise ,expensionin e politikes greke , kur ne kry te shtetit Shqiptare qendron nji funderine si meta ,nji nder njerzit me te korruptuar e nji antishqiptare i ndyre qe vetem Shqiperise nuk i sherben ???
  Un ,si qytetare shqiptare ,nuk e shof aspak me vende ,sjelljen prej naivi te kryeministrit tone ,qe nuk ka bere asgje ,ne aspektin stradegjike per forcimin e Shtetit Shqiptare e kthimin e tij plotesishte ne duart e Shqiptareve . Sot, ky popull ,s’ka nevoje per “Bonbone ” sepse nuk eshte aq naiv ,por se ku po degjenron cdo dite ky shtet Shqiptare .
  Perse nuk largohet meta ,ky kerm antishqiptare nga Presidenca ,qe ju z. Kryeminister ,ne menyren me idiote dhe te papergjegjeshme e vute ne postin e Presidentit ? Shqiperia nuk eshte nji Pron e Politikes ,as nji pjutane qe mundet ta perdorin te Hujat si te duan ,z.Rama ,por Atdheu i Shqiptareve ,qe ju ,Ti ,je duke e poshteruar me paaftesine tende ,me papergjegjsine tende ,duke rene ne gracken e antishqiptareve . Ka aq shume tradheti ne ate vend ,ka aq shume helm qe politika injekton trupit te Shqiperise dhe cfar beni ju ? ( Turp te kesh . Ti s’meriton me voten tone ,sepse je pjes e bandes politike ,miku metes dhe saliut putanave islamike )

  Reply to this comment
 2. nje shqiptar i drejte December 27, 15:34

  Korça ka qene , eshte e do te mbetet , Korçe . Nje qytet i veçante , me njerez te zhvilluar e te kulturuar , qe respektojne ligjet e rregullat . A e dini se , ne vitin 1997 , kur e gjithe Shqiperia ishte ne zjarr e flake , e kur kerciste automatiku , korçaret rinin ne rradhe , per te paguar ujin dhe dritat . Mjafton ky episod i vogel , per te kuptuar kush eshte Korça , e kush jane korçaret .

  Reply to this comment
 3. Lola Komimi December 27, 18:53

  Korça eshte e do mbetet Korçe. Por dhe nje drejtim i mire e nxjerr me ne pah kulturen dhe karakterin puntor te korçarit.
  Tek ajo foto-kartoline e K.M me vret syte vetem katedralja stermadhe me stil teresisht grek.
  Ajo ka zene tere sheshin kryesor te qytetit, duke i bere karshillek kultures autentike korçare dhe heroit Themistokli Germenji, i cili luftoi aq fort me pushke e pene kunder influences ekspnsioniste greke, ne kulturen dhe ne besim.

  Reply to this comment
  • nje shqiptar i vertete December 27, 23:11

   Po mire , moj Lola , qe te paska bere pershtypje kisha e Korçes me stil grek , madje te duket edhe e stermadhe ! ? , po si nuk te ben pershtypje nje xhami 100 here me e madhe se kisha e Korçes , qe po perfundon ne Tirane , me 5 minare ne stil mesjetar , aq e stermadhe , sa te ben te mendosh , sikur Tirana , eshte qendra e islamizmit boteror . Dhe mos harojme , se aty u pushtua nje nga te paktat lulishte ne qender te kryeqytetit , per te ndertuar nje megaxhami , qe urojme , te mos behet qender rekrutimi xhihadistesh , si shume xhami te tjera , gjoja “jashte juridiksionit te komitetit musliman shqiptar” . Ti , Lola , nuk ke hyre asnjehere ne ate kishe , e cila ka vetem nje salle te madhe ku ulen besimtaret dhe nje aneks nga ku del prifti , qe quhet ajodhime dhe asgje tjeter . Kaq e stermadhe eshte .

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim