Rama: Nuk ka shans të rrëzoni me molotov qeverinë legjitime

May 12, 2019 14:14

Rama: Nuk ka shans të rrëzoni me molotov qeverinë legjitime

Shefi i qeverisë, Edi Rama gjatë konferencës për shtyp ka thënë se kërkesa e opozitës për të rrëzuar një qeveri legjitime është një gjë që s’ka ndodhur në asnjë vend të botës.

Rama ka thënë se synimi i opozitës është të shkatërrohet themeli i Kushtetutës dhe procesi zgjedhor.
izmir escort bayanlar
Kreu i qeverisë deklaroi se synimi është të vendoset vendi në kushte pamundësie dhe të shkatërrohet themeli i rendit kushtetues, procesi zgjedhor, për të konfirmuar se “o ne pushtet, o këtu vetëm qamet”.

Rama më tej deklaroi se nuk goditet qeveria as nga 7 orë as nga 700 orë kapsolla.

“Nuk goditet qeveria as nga 7 orë as nga 70 orë as nga 700 orë dhe as nga 7 mijë orë kapsolla, molotov lëndëve të paligjshme por goditet përvec policisë së shtetit që u rrezikohet jeta, goditet Shqipëria. Nuk ka shans teorik që të rrëzosh një qeveri legjitime e dalë nga zgjedhjet ku ti ke qenë pjesë e qeverisë me këto forca. nuk ka shans nuk ndodh nuk ka ndodhur askund dhe nuk ka për të ndodhur as këtu”, tha Rama.

l.h/ dita

May 12, 2019 14:14
Komento

11 Komente

 1. Shqiptar i ndershem May 12, 16:09

  Z Rama
  Opozita ju akuzon juve per keto aspekte te rendesishme
  1-PS ka blere votat ne zgjedhjet e viti 2017
  2-Korrupsoni ne koncensionet e rrugeve. Rasti i fundit i 40 milion eurove dhen nje shoqerie qe nuk ekzistonte
  3-Mbushja e vendit me droge dhe kanabis si krim i organizuar.
  4-Korrupsion ne administraten shteterore dhe vonesat ne drejtesi(Shih SPAK KLP etj)

  NQS opozita nuk te drejte perse nuk dilni ne media dhe me argumenta dhe prova te bindni opoziten dhe c’ka eshte me e rendesishme popullin shqiptar qe opozita genjen dhe mashtron si dreqi per te marre pushtetin ne tavoline. Perse nuk e beni kete ? perse vazhdoni dalje ne media me pozicione kapadajlleku qe te krijojne alergji dhe te thoni batuta ironike per opoziten dhe mediat ? Te them te drejtat kur del ne TV dhe flet me ngjan me Musolinin nga pozat qe merrte kur i fliste italianeve. Pranda z.KM reflekto dil ne mendja dhe me diskutime modeste dhe te perulura por me argumenta bindese te njoftoni popoullin shqiptar se opozita genjen. Ju presim

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri May 12, 21:19

   Eshte e qarte,heshtja e Rames ndaj akuzave,eshte pranim i fajit.Akuzat e opozites jan te gjitha te argumentuara me fakte.
   Rama nuk eshte vetem i dhjere,por kembe e duar zhytur ne hale.A mund te pretendoi nje njeri i tille,qe nuk i vjen era mut?

   Reply to this comment
 2. Optimisti May 12, 16:09

  Po një qeveri hajdutësh dhe e korruptuar a nuk mund dhe duhet të rrëzohet? Po nje qeveri që vetëm mashtron popullin haptazi,nuk mban asnjë premtim por bën të kundërtën, punon për të rjepur popullin, a duhet rrëzuar? Po një kryeministër që rrit çmimin e energjisë elektrike nga 7,5 e bën 9,5 për fukarenjtë dhe pastaj tallet duke thënë që vetëm budallenjt nuk e kuptojnë që çmimi i energjisë është ulur, a nuk duhet rrëzuar nga pushteti? Po të jesh i mënçur largohu, jep dorheqien që të shpëtosh vehten, të shpëtoj dhe populli nga ty, se boll të kanë duruar! Kuptoje që ti nuk mund të bësh asgjë të mirë për këtë popull e këtë vend! Qënia jote si kryeministër vetëm u jep krah Sali Berishës dhe Ilir Metës dhe bandave të tyre. Në qoftë se dotë bësh një akt pozitv të fundit që nuk do të ul por do të ngrej figurën tënde si njeri, jep dorheqien. Një qeveri socialiste pa ty kryeministër do të ishte një detantë e acarimit politik të vëndit tonë. Në qoftë se do të vazhdosh si po vazhdon, më keq e gjeç!

  Reply to this comment
 3. niki May 12, 16:11

  Ne nje vend perendimor Basha do te ishte arrestuar dhe kryeministri nuk do te sillej me kaq butesi…!

  Reply to this comment
  • zapata May 12, 18:12

   Ne nje vend ligjoe ashtu sikur Basha edhe Rama ( dhe te gjithe te tjeret me ta) duhet te ishin prapa hekurave. te dyja paleve u intereson kaosi.

   Reply to this comment
  • Komentuesi pa pagese May 12, 18:19

   Kanali ZDF i nje vendi perendimor, sot ne oren 5 mbasdite dha nje reportazh te shkurter mbi protestat ne Shqiperi. Brenda pak minutash numeroi nje numer te madh skandalesh korrupsioni qe qeverise Rama, sic edhe pasqyroi historikun e protestave. Tani ti “niki” mos krahaso vendet perendimore me Shqiperine. Kam 26 vjet jashte dhe ne Evropen Perendimore nuk kam pare as Rame dhe as Bashe. As Berishe dhe as Nano. Ne vendet perendimore keta do ishin te gjithe ne burg.

   Reply to this comment
 4. Leku May 12, 16:41

  Do e shohim prape filmin e Gadafit meduket

  Reply to this comment
 5. fteri May 12, 17:17

  Bashibozukët e krimit të famileve mafoze Sali Berisha ,L.Basha Dhe Monika k.,kan braktisur tempullin e demokracis Parlamentin dhe i jan kthye kryengritjeve me bomba ,flakë e zjarr kërkojë të marin pushtetin e popullit në tavolinë,kur populli i njehë si kriminel,hajdut gënjeshtar ,por sharra e ndryshkur e 1997-98 e gërdecit dhe 21 janarit 2011 u ka ngecur në gozhdë ,në v. 2019,populli është me EDI RAMËN ,jo me kriminelët e opozitës që vodhën e dogjën shqipërinë .

  Reply to this comment
 6. HB May 12, 18:21

  “kan braktisur tempullin e demokracis”parlamentin e hajduterise

  Reply to this comment
 7. Vatra May 12, 22:33

  Pd asnjëherë nuk ka përfillë të drejtat demokratike të qytetarëve ata kanë ardhur në kohë mjegulle me vet imponim të dhunshëm ndaj qytetarëve dhe në çdo rrethanë minimum normaliteti ata kan pësu fiasko për këte këta dojnë mjegull bazu në rregullen që ujkut i duhet mjegull

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim