Rama: Nuk kemi asnjë kandidat të dënuar, as Elvis Roshin

June 16, 2015 08:12

Rama: Nuk kemi asnjë kandidat të dënuar, as Elvis Roshin

Kryeministri Rama ka thënë se e majta nuk ka asnjë kandidat për zgjedhjet e 21 qershorit, të dënuar brenda apo jashtë Shqipërisë.

Duke folur në emisionin “5 pyetje për Babaramon”, ai mohoi edhe akuzat e opozitës, se një prej kandidatëve të majtë, Elvis Roshi, ka qenë i dënuar.

Ajo që mund t’iu them dhe një herë tjetër është se nuk kemi asnjë kandidat, përfshirë dhe kryetarin aktual të Bashkisë së Kavajës, që ka qenë i dënuar në Shqipëri apo jashtë Shqipërisë.

Kryetari i bashkisë së Kavajës është ndër kandidatët më të mbështetur nga komuniteti sepse ajo çfarë është bërë ai për Kavajën në mandatin e tij të parë nuk është bërë në të gjitha mandatet që Saliu ka pasur nga Kavaja.

Për të cilën dhe kur ishte kryeministër bëri një vrimë të madhe ne ujë.

Një vrimë që s’kishte ujë, i cili edhe pse u tha ua solla ujin”, tha Rama.

June 16, 2015 08:12
Komento

26 Komente

 1. Falmerajer June 16, 08:31

  Ne Kamez Partia Demokratike ka kandiduar serish Xhelal Mziun ndaj te cilit gjykata ka dhene vendim per denimin e tij me dy vite burg. Xhelali abuzoi me fondet e kamzalinjve, favorizoi ne tendera njerez te aferm te tijet, iu gjeten ne shtepine e tij vula te fleteve te votimit. Kamzalinjve nuk ka cfare u duhet nje hajdut si Xhelali, Partia Demokratike duhet te terheqe kandidaturen e tij.

  Reply to this comment
  • anonim June 16, 08:35

   Opozita vetem te shpife di, nderkohe qe ne radhet e saj ka kandidate me precedente, mjaft te permendim kandidatin e saj ne Kurbin te cilin e terhoqi, po ashtu edhe ne Kelcyre, per te mos folur pastaj per Xhelal Mziun. Sa per z. Roshi e kuptoj akuzen boshe te opozites pasi i djek ende humja qe mori ne Kavaje qytet qe ka qene i djathte por qe ne vitin 2011 votoi alternativen e duhur qe ishte dhe eshte z. Roshi.

   Reply to this comment
  • Agamemnoni June 16, 08:40

   Partia Demokratike te heqe Xhelalin. Kamza e Paskuqani kane nevoje per nje person qe te mendoje per interesat e tyre e jo te ti vjedhe ashtu sic beri Xhelali. Edhe po nuk reagoi PD nje gje eshte e sigurt Kamza e Paskuqani do e shporrin me vote ate. Me shume mundesi do ishte pas hekurave tani por subjekti politik ne te cilin ben pjese, PD-ja pra e ka mbrojtur me te gjitha menyrat.

   Reply to this comment
   • Janaqi June 16, 08:43

    Sulmet ndaj Elvis Roshit nga ana e Partise Demokratike jane te kota. Meqenese PD paska prova atehere perse nuk i dergon ne Prokurori? Shpifjet ndaj Roshit ne vecanti por edhe kandidateve te Aleances per Shqiperine Europiane ne pergjithesi nga ana e opozites deshmojne qarte se PD-ne e ka kapur paniku i humbjes. Humbja per PD e pashmangshme edhe ne keto zgjedhje, populli do votebesoje kandidatet e ASHE.

    Reply to this comment
  • padenuar June 16, 09:24

   pavaresisht cfar partia demokratike mund te akuzojn per kandidatet e aleances per shqiperine evropiane, eshte mese e qarte per qytetaret shqiptar qe te vetmit kandidat me histori penale ne kurriz jane ato te domkrateve te cilet nje kandidat te tyr e terhoqen nga ngara per kete arsye dhe nje tjeter u kap duke bler vota!

   Reply to this comment
 2. sardi June 16, 08:33

  ne besojm tek perzgjedhja e kandidateve nga mazhoranca. dhe te gjithe e din se aleanca e majt i ka perzgjedhur kandidatet me profil te paster, dhe me kualitet te lart. me thoni a vertet ju vjen per te votuar per xhelal mziun ne kamez? po per ata qe blejn votat me miell? sigurisht qe jo, pra politiken kriminale te PD duhet ta denojm njeher e mire me 21 qershor. dhe aty ata te kuptojn se asnje vote sdo marrin duke vene kriminelat per te kerkuar votat. cdo shqiptar e ka voten e shenjte., dhe ate vote do e cojne ne drejtimin e duhur, aty ku e ardhmja eshte e sigurt. Edi Rama gjithmon ka vleresuar integritetin e kandidave, dhe kjo do jet nje arsye me shume per te fituar bindshem ne keto zgjedhje. qytetaret tashme kan nje te ardhme te ndritur nese votojn per aleancen e majt dhe drejtimin e duhur

  Reply to this comment
 3. tristi June 16, 08:37

  ne si qytetar te ketij vendi, deri tani ku do edhe pak dite nga zgjedhjet nuk kemi degjuar as nga prokuroria e as nga SHBA, qe kjo mazhorance e cila eshte ne qeveri, ka vendos ndonje kandidat me profil kriminal apo te denuar nga gjykata. mos te harrojm se nga opozita ka shume te tille, dhe ku te permendin xhelal mziun, sot duhet te ishte ne burg e jo duke kerkuar votat e qytetareve te kamzes. pra populli shqiptar nuk eshte ne dilem per te votuar. ata duhet te votojn per kandidatin e aleances per shqiperin europiane dhe per partin socialiste, ose te votojn kandidatet te zhytur ne krime te PD dhe te bashes.

  Reply to this comment
 4. stivi June 16, 08:43

  miq , rruga e vetme per te pas me shume sherbim dhe punsim per qytetin tone eshte te votojm kandidatet e aleances per shqiperin europiane. ne kemi besim se edi rama ka vendos njeriun e duhur per te na qeveris ne bashkin tone. prandaj mos e shperdoroni kot voten tuaj duke votuar per kandidatet e deshtuar si ne program e ne platforma, te kesaj opozite qe seshte reale. si mund te na qeverisin kandidatet e Bashes, kur ata nuk ofrojn asnje zgjidhje per qytetaret pervec bllokimit. kete duam ne? te bllokojn projektet e qeveris? dhe te rrijm edhe kater vjet te tjera ne gjum per shkak se interesat e bashes nuk jan ato te popullit, por te karriges se tij te kryetarit. nuk besoj se duam kete. asnje nuk e do kete per vete, per familjen dhe per femijet e tij. prandaj vota e duhur duhet te shkoj ne drejtimin e duhur. mos beni gabime te degjoni mashtrimet e bashes. ai ju genjen, dhe akoma ska dhene nje pergjigje per kandidatet e kriminuar te tij.

  Reply to this comment
 5. asion June 16, 08:48

  ne ndjejm keqardhje qe kemi nje opozite qe mbledh vetem ata qe jan te mbuluar me krime , te cilet duke ven nje maske kerkojn voten tone. ne duhet ta cjerrim kete maske dhe ti zbulojm fytyren e vertet te tyre ne 21 qershor, duke votuar per aleancen e majte, per drejtimin e duhur. ne jemi per nje te ardhme te ndritur, qe ofron sherbim per ne, ne nuk duam te sakrifikojm edhe ate te mire qe kemi, per te mbajt bashen ne parti. sepse cdo vot per PD eshte vetem per bashen dhe per interesat e tij. jo per ne. mos beni gabime ku te pendoheni me vone,. une votoj per aleancen e majte, ne te cilen ne ndihemi te perfaqesuar. Partia Demokratike eshte nje parti interesash, nje parti sektesh, ne te cilen arroganca dhe mashtrimet mbizoterojn dhe drejtojn ate parti. ne do votojm kunder PD edhe per ti ber nje nder kesaj. qe te zgjohet dhe ne brendesin e saj te largohen te gjithe ata qe krijojn percarje dhe shpifin

  Reply to this comment
 6. gesti June 16, 08:57

  erdhen zgjedhjet o njerez. ata qe akoma se kan vendos, ka ardh koha ta kuptojn shume mire se rruga e vetem eshte aleanca per shqiperin europiane dhe partia socialiste. ne te cilen na ka ofruar njerez me integritet te lart dhe me profil te paster per te na drejtuar bashkin. kurse opozita ndihet e braktisur dhe nepermjet njerezve te kriminuar ju bejn presion per voten sepse ata duan te marrin voten nepermjet presionit per te cuar deri ne fund planin e tyre per te penguar punet e kesaj qeverie.. ne nuka e duam kete gje, dhe nuk duhet te biem pre e ketyre kurtheve. ne besojm tek e ardhmja me qeverin e edi rames dhe me kandidatet e saj si kryetar te ardhshem te bashkis. jepini mundesin femijeve tuaj te rriten ne nje ambjent te paster pa pasur frik qe te kalojn rruges, dhe jepini shansin vetes te mos rrini dite e nat ne bashki duke kerkuar nje sherbim qofte te vogel, por kryetari i bashki ka ikur aty, ne duam kryetar qe i rri punes mbi koke, thojini stop atyre kandidateve te opozites qe jan te mbuluar me krime, duke votuar per aleancen e majte

  Reply to this comment
 7. oresti June 16, 09:02

  opozita eshte e mbushur me njerez me ceshtje penale , duke filluar nga lideri i saj historik, kryetari i saj aktual, ristani, e te gjithe jan me ceshtje kriminale, prandaj edhe kandidatet e saj jane te mbuluar me krime. votoni per kandidatet e kesaj mazhorance, jane te paster nga ceshtjet penale, edhe SHBA e ka pranuar kete gje, mos harroni xhelal mziun ne kamez, i denuar nga gjykata, mos harroni ate te vores, qe ne menyre te paturpshem shkon e ble votat. e sa e sa te tjer te opozites , te cilet jane te kriminuar. mos harroni ate te beratit, akoma me ceshtje penale. prandaj denojeni kete politike te kesaj opozite krye kembe me krime, duke votuar masivisht per drejtimin e duhur. duke i dhene mundesi qytetit te pastrohet nga keta njerez,. nuk ka vend per njerezit e opozites ne bashkit dhe ne drejtimin e te ardhmes sone, e ardhmja jone eshte e sigurt kur ne krah kemi qeverin e popullit te edi rames

  Reply to this comment
 8. Klejda June 16, 09:05

  Kandidatet e zgjedhur jane teresisht te besueshem, zgjedhja e cdo qytetari duhet te jete per drejtimin e duhur. Rruga e duhur per punesim dhe jetese sa me te mire.

  Reply to this comment
 9. joni June 16, 09:09

  jemi te habitur se si basha apo partia demokratike nuk heq nga kandidimi njerezit e saj me krime, jemi shume te frikesuar nga heshtja e tyre. ne e dim qe ata jane duke kurdisur cdo gje ne kurrizin tone. elvis roshi eshte nje njeri me personalitet te larte, dhe normale ska asnje ceshtje penale , por PD kete politik ka ndjek gjithmon , vetem te hedhi balt dhe te shpifi ndaj cdo kandidati. nuk eshte kjo ajo qe duam ne. nuk besoj se ka demokrat qe e do kete nga partia e tyre, dhe demokratet sot ndihen te braktisur nga partia e tyre, sepse kandidatet e saj nuk jan gjithperfshirese por jan vetem per interesat vetjake dhe te kryetarit te tyre. por jam i bindur s deri me 21 qershor, para se te votojne do vendosin te shkojn dhe ata ne drejtimin e duhur, ne kavaje do votojn per elvis roshin. edhe kudo ne shqiperi do votojn per kandidatet e majte

  Reply to this comment
 10. klaus June 16, 09:13

  elvis roshi eshte njeriu i duhuri per kavajen, e kthehu kavajen ne keto 4 vjet ne nje transformin real dhe te pabesueshem edhe pse jetoi ne kohen e saliut, ku ai bllokoi ne menyre te pakuptueshem te paturpshem fondet per bashkit e majta. dhe si mund te kerkojn voten keta kur i braktisen qytetaret. vertet mendoni se PD po mendon per qytetaret? aspak nuk po ben kete, se nese do e bente do largonte kandidatet e kriminuar te cilen edhe SHBA edhe prokuroria e shqiperise i ka cilesuar kush jan te te mbushur me krime. ja duket qarte qe PD mbeshtet krimet, dhe i jep mbeshtetje . pra politika e PD nuk qytetari, por eshte qe te kthej PD ne nje parti klienteliste te kryetarit te vet.

  Reply to this comment
 11. klesti June 16, 09:20

  jemi te habitur sesi shohim te akuzojn dhe te bejn te pafytyren ku ne realitet cdo gje e kan kunder, pra partia demokratike akuzon se mazhoranca ka kandidat me krime, po asnje nuk e beson kete, se partia demokratike e ka marr pergjigjen, nga gjykata e cila ka denuar xhelal mziun ne kamez. edhe nga prokuroria e ka marre pergjigjen. elvis roshi eshte i duhur dhe eshte i paster koke e kembe. ai e meriton te vazhdoj projektet ne kavaje, ka bere ne 4 vite me shume se cka bere PD ne 20 vite ne ate bashki qe e ka pas vet nen drejtim. humbja jo vetem ne kavaj por ne te gjithe shqiperin do jet aq e madhe dhe e thell dhe aq e bukur. te pranoj PD se nuk fitohen zgjedhjet me presione dhe me kandidat te mbushur me krime

  Reply to this comment
 12. roni June 16, 09:24

  ne cdo vendim, apo zgjedhje te rames, ne jemi te kenaqur, se edi rama i vendos kandidatet ne baz te konsultimeve, dhe duke pas parasysh edhe te shkuaren e tij. pra te jeni te bindur se edi rama nuk ben gabime dhe nuk i lejon njerezit qe jan me krime te na udheheq.. prandaj mos degjoni se cthot SHQUPi ata duan vetem te prishin procesin e zgjedhjeve, dhe kete e bejn duke futur kandidat me krime, ata i mbeshtesin keta kandidat, se edhe kryetarin e vet te tille e kane, mos votoni kandidatet e djathte, ata duan tju cojn ne drejtimin e gabuar, tjua kthejn tek e shkuara. nuk kan asnje ofert, asnje platform, e vetma ofert e tyre eshte qe voten tuaj ta kthejn kundra qeveris rama, e pse? sepse ata jane kundra puneve te mira, ata jan kundra sherbimeve ndaj popullit

  Reply to this comment
 13. Joana June 16, 09:48

  Le te shpresojme se kjo eshte e vertete. Do te ishte vertet per te ardhur keq nese ndonje prej kandidateve ka qene i denuar me pare. Ne besojme tek drejtimi i duhur!

  Reply to this comment
 14. info-analitike June 16, 09:54

  Shoke, te thellojme besimin e celikte tek Partia. Me Elvis Roshin ne do te cajme bllokaden imperialisto-revizioniste. Ata qe e shajne partine jane armiqte e popullit. Ne i kemi rrenjet ne popull prandaj jeni ju pa jemi ne.

  (Brohoritje entuziaste te turmes se komentuesve me siper) Rrofte shoku Rama!!!

  Reply to this comment
 15. Arben Curri June 16, 10:27

  Elvid Rroshi eshte i pafajshem.PD shpif pa pike turpi.Rroshi do te fitoje ne 21 Qershor.

  Reply to this comment
 16. Arben June 16, 12:54

  ELVIS RROSHI ESHTE NJE RRUGAC RRUGESH, FALSIFIKATOR DIPLOMASH.

  CFARE RENDESIE KA NE ESHTE DENUAR DERI TANI APO JO.

  SIDOMOS KJO “DREJTESIA” JONE, ESHTE PER TU MARRE SI SHEMBULL.

  RROFTE RILINDJA.

  Reply to this comment
  • Arben June 16, 13:22

   KY PORTAL NUK TE JEP MUNDESINE TE NGARKOSH DOKUMENTE, POR

   DO KISHA NGARKUAR VENDIMIN E GJYKATES QE DENON ELVIS RROSHIN PER PLAGOSJE ME ARME ZJARRI.

   RROFTE RILINDJA.

   Reply to this comment
 17. ana June 16, 12:59

  Rama harron perditshmerine, harron se Shqipëria sipas OKB-së është vendi ku më shumë se gjysma e popullsisë jetonte dhe jeton me 2 USD në ditë, harron eksodin , harron skamjen. Qeveria Rama eshte qeveria prish dhe mbyll, qeveria e fadromave, në një vend ku gjysma e popullsisë nuk mbyll dot ditën. Rama, dhe si kryebashkiak dhe si Kryeministër, ka dëshmuar se është një lider që udhëheq më shumë “me sy” se “me tru”.

  Reply to this comment
 18. Zogu June 16, 13:13

  E nderuar Redaksia Dita,po verej se me afrimin e dates se votimit ne cilindo artikull ku citohet Rama ose Veliaj,vershojme lume komentesh te ngjashem me njeri tjetrin thuajse te shkruajtur nga e njejta dore. Ne 20 komentet e mesiperme vetem dy jane te ndryshem nga turma e komenteve te tjera,nderkohe qe lajmi vete eshte nje lajm i kote dhe pa rendesi. Nuk besoj se dikush nga ne pret qe Rama te thote se,po kemi kandidatin filan me aktivitet kriminal. Mendoj se te tilla komente te stisura ja ulin seriozitetin cdo gazete. Konstatimin tim me kenaqesi ju a nis si nje sygjerim per me shume vemendje.

  Reply to this comment
 19. Ada June 16, 17:19

  Si the more z. Gjatavili i Rilindjes ??? Ju jo vetem qe keni kandidat qe ndiqen penalish dhe jane te denuar por gjithesesi gjithe partia juaj perbehet nga njerez te korruptuar , njerez ordiner , me precedente penale dhe qe ndiqen nga drejtesia ,madje dhe te denuar .Me te tille njerez jeni mesuar te rrini . Hajde Rilindje hajde

  Reply to this comment
 20. info-analitike June 16, 19:28

  Kjo dalje e Rames kujton daljen e Luiza Xhuvanit kur mohoi tere krenari qe djali i saj te ishte kriminel. fatkeqesisht per te dhe per viktimat u desh nje krim i rende qe ajo te pranonte se cfare monstre ishte i biri.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*