Rama nxjerr nga salla të rinjtë që fishkëllenin: Shkoni në pyll!

December 8, 2017 13:25

Rama nxjerr nga salla të rinjtë që fishkëllenin: Shkoni në pyll!

 

Disa të rinj të cilët fishkëllenin kanë irrituar kryeministrin Edi Rama i pranishëm në Panairin e parë kombëtar të Sporteve të aventurës organizuar sot paradite në Tiranë

“Këtu afër është pylli. Mund të shkoni nëpër pemë dhe të fishkëlleni. Të tjerët këtu, në veçanti vajzat kanë ardhur të dëgjonë. Dakort bilbila? Ju dhjetë bilbila që jeni këtu, ja ku e keni pyllin shkoni hipni në pemë dhe fishkëlleni. Jemi për natyrën, por jemi edhe në një ditë të shënuar që është Dita e Rinisë. Më duket e padrejtë që disa bilbila vazhdojë edhe fishkëllejnë. Më duket e padrejtë se nuk jemi në pyll këtu. Pylli është afër. Dakord? Unë nuk hyj të ato që dorëzohem dhe ti bilbil atje me gjyzlykë, që ke gjithë kohës me gishta në fyt. Është shumë mirë të ikësh dhe të t’i japësh fund”, ka thënë Rama duke iu drejtuar të rinjve.

Pasi organizatorët e aktivitetit nxorën jashtë të rinjtë, Rama bëri një tjetër batutë me ta kur tha: “Dua t’i shpreh falenderimin bilbilave. Më vjen shumë mirë që ikën nga salla!”

 

December 8, 2017 13:25
Komento

25 Komente

 1. intelektuali December 8, 14:12

  EDI RAMA DUHET TE MESOHET EDHE ME FISHKELLIMAT E KUNDESHTAREVE TE TIJ

  Po pse sic e donte Enveri e do Rinine shqyptare Edi Rama, qe vetem di te duartrokase dhe te brohorase per fitorjet e Partise se Punes nga Kongresi ne Kongres dhe kur ra Muri i Berlinit ishte po kjo Rini e Enverit qe u hypi anijeve si majmune xhungle per te ikur nga shqypnia te lemerisur me gjithe familjet e tyre?

  PER CFARE E DUARTROKOSAIN KETA DEBILA TE RILINDJES EDI RAMEN?

  kur:

  Shqypnia eshte mbytur dhe permbytur anekend nga idiotizmi ne drejtimin e shtetit dhe nga lakmia per te fituar LEKA nga tenderat e Rilindjes Enveriste?

  kur:

  Kanabisi dhe droga e kane kapluar anekend Shqypnine sic e ka pranuar edhe vete Edi Rama ne dhe te huaj me ne fund pas shume piruetave demagogjike me myshkonja dhe grenxa dhe

  kur:

  Policia e Shtetit eshte vene e tera ne sherbim te Habilajve te Sajme Qorrit dhe te Balilajve te Like Floririt qe Edvini e beri President te Turpit dhe Rezilit

  prandaj:

  Ne, intelektualet ish studenta jo te Partise se Punes, por te Universiteteve Perendimore qe u vrane dhe u masakruan nga xhelatet e Enverit dhe Nexhmijes vetem sepse e fishkellyen Diktatorin stalinist i themi Edi Rames:

  MOS U BEJ SI ENVERI O EDVINI I RILINDJES SOCIALISTE TE PARTISE SE PUNES!

  Reply to this comment
  • Gjergji December 8, 17:38

   O injoriant, nuk eshte problemi te zeri i kundershtimit, por eshte tek sjellja prej zhurmuesi. Te degjosh tjetrin kur eshte duke folur eshte KULTURE, dhe nesa ka ndonje gje pastaj per te kundershtuar mund te behet ne menyre civile. Si njerez, jo kafshe pylli.

   Reply to this comment
  • eno December 8, 17:43

   Perfundimisht shqiperia ka zgejdhur nje kryeminister pa zemer dhe frikacak qe ben te fortin me te pafuqishmit dhe te dobetit. Megjithese mori cfare kerkoi nga populli shqipetar e votuam ne mase i dhame timonin dhe i larguan ferrat si LSI ja nga kembet perseri kerkon doren lulezimkriminelit dhe leshelise.Turp.Prokurori i pergjithesem adriatik llalla perfaqeson partine demokratike dhe interesat politike e kriminale te saj dhe jopopullin shqipetar te cilin ekalene ne meshiren ekrimineleve anembane vendit. Jo vetem largimi i adratik llalles nga detyra qe mban te ciles me ligj i eshte mbaruar afati por dhe emerimi i nje prokurori nga mazhoranca socialiste eshte nje edrejte e ligjeshme e cila rrjedh nga pushteti i marre nga vullneti dhe vota e populllit me 26 qershor 2016. Ne rast se edi rama nuk do te largoje adratik llallen dhe do te trembet nga te bertiturat e avokatit te keq e te dobet te Ilir metes si Ylli manjani atehere edi rama te dorezoje karrigen e kryeminstrit dhe ti hape rruge zgjedhjeve te reja ne menyre qe populli te zgjedhe liderin e vertete qe do ta cliroje nga sali berisha dhe krimi i lidhur me pushtetin.

   Reply to this comment
 2. info analitike December 8, 14:30

  enveri ine e ka zet kur i kundershtojne. O kryepsikopat po shko hip ne maje te Surrelit e shiko Stambollin e kumbarit tend Erdogan se le nam. Po prijes i kopese se delebve me taulante e me erjone i mendon njerezit ti! Mire se Tahorrit ia hoqe vizen e tani ke nje servil me pak po ja se ke keta pensionistet e Dites qe te duartrokasin derisa i dhembin duart se u kujton kumandarin.

  Reply to this comment
  • FLAMUR NOKA ME DAJAT E VET NE BEOGRAD December 8, 16:40

   Edi Rama eshte ai qe e ka zgjedhur populli per ta drejtuar, kurse aguridhet e kurdisur per te prishur aktivitetin , le te vene te zbaviten ne pyll , prej andej nga kane mbritur disa vjet me pare . Infoleshi dhe inteloleshi , qe nuk duan te shohin asgje te mire ne kete vend , ashtu si gjithenje ,kenaqen vetem kur shohin anarshi e rremuje , mjegull per kaos e kriminalitet , prej nga kane dale edhe vete ! Kujtdo qe nuk i pelqen nje aktivitet , nuk eshte i detyruar te marre pjese , por as tua prishe ate te tjereve . Kjo eshte demokracia , zoterinj idjote , qe dini vetem te nxini e te baltosni . Ne se nuk iu pelqen , shkoni tek e “lokes” , nga u ka nxjere .

   Reply to this comment
   • info analitike December 8, 17:49

    O vezhgues i gomereve rilindjote. Po sa te paska rene ne koke hashashi i Tahorrit o i mjere. Po o duhet te rrije ne pyll ky kryepsikopati me kartele o nuk duhet te rrije tjeterkush. E mban mend kur endej si i marre duke bertitur e duke mbjatur ne dore sopaten. Dukej tamam si kafshe pylli, njesoj si kermat si puna jote qe shkaterruat vendin me nje ideologji idiote e diktaure gjakatare. Ik tani bej cicin e ngopu me ate 3 mije lekeshin shtese te pensionit e mos harro te mbushesh bulcite me ate te gjyshes se shqipes.

    Reply to this comment
 3. Po,Po December 8, 16:44

  Jane mercenaret e kapucioneve te zinj “Azem Hajdari” ! Edi Rama eshte treguar shume xhentil me ta .

  Reply to this comment
 4. huliganizëm dhe degjenerim moral i rinisë ! December 8, 16:45

  …..televizioni,letërsia ,që është mbarsur po jep frytet e veta ,e drejta për tu bërë bilbil nuk i mohohet askujtë .Brenda 27 vjetve demokatoshkërdhatësi në shqipri numri i krimeve u shtua si breshri .Një pjesë e të rinjve shqiptar të frymëzuar nga partitë politike ,nga televizori dhe letërsia e verdhë ,tregohen imitues të denjtë dhe të zbatojnë në praktikë çdo gjë të mësuar në teori .,kriminel që shtohen nga radhët e alkolistëve e të narkomanve,statistikat flasin jo për uljen e numrit të krimeve ,por për uljen e moshës së kriminelve.Tani krime kryhen edhe fëmijë të moshës 10-14 vjeç ,të mësuar sekretet e zanatit.

  Reply to this comment
 5. kuriozi... December 8, 16:59

  o dita; na beje nje nder, neve qe komentojme ketu . na mblidh njehere prane redaksise, te njohim njeri tjetrin . jam kurioz t’i shikoje ne fytyre, ca “intelektuale” e “analiste” qe komentojne ketu, pasi po qe, se i ngjajne “veshgjatit”, veshtire, te jene inteligjente .

  Reply to this comment
  • info analitike December 8, 17:51

   Une jam kurioz te njoh ca kalbesira enveriste qe komentojne ketu e qe kur perkujtohet enveri nuk ua mban as te dalin publikisht,ashtu si u struken kur monumentin e kumandarit e terhoqen zvarre sheshit.

   Reply to this comment
   • I TILLE JE , SA HERE QE HAP GOJEN ! December 8, 19:03

    O Info…. , ndodh ashtu , sepse juve jini njerez te dhunes , njeres te eger , te pa qyteteruar dhe nuk jini te afte per te logjikuar e arsyetuar si njeres normale . Kjo shpejgon edhe ate qe ,kini koken ne vend te kembeve dhe e anasjellte !

    Reply to this comment
    • info analitike December 8, 21:11

     Jo ore jo se une as kam vrare e as kam prere e as nuk kam kercenuar kend. Keto jane praktika qe i rrenjoset ne popull ju enveristet ndaj mos na e shit sapunin per djathe se nese ka nje plejade kriminelesh keta jane enveresitet e tere ata qe i bejne dua. Ju kini ne koke vec diktat e imponim me dhune se nga demokracia as qe merrni ere fare.

     Reply to this comment
   • Vicens December 8, 22:59

    info analitika, me qe jemi tek mbeturinat dhe trimeria as me thua ku qendron trimeria e terheqjes zvarre te kundershtarit kur ai eshte ne bronz apo kur ai eshte i gjalle ?!! Me sa kuptoj ti qenke trim me bronxin me tunxhin !

    Reply to this comment
  • Tartufi December 8, 18:40

   O hajvani [ kuriozi ] nuk eshte puna se si ngjajne njerezija
   puna eshte si llogjikon njerezija. Lexo .

   Kam zili gomarin
   kur kam mbi koke
   njeriun qesharak
   qe eshte gaz per bote.

   Ai qe qeveris eshte mire te fershellehet dhe te gjuhet me domate,se mendohet mire kur te qeverise dhe te derdellisi,Ata qe gjuajne me domate dhe fershellejne,por jane te vene nga provokatore te politikes ,,, [ ata bien ne veshte te shurdher tek populli nga qeverisija e mire dhe kuvendi i pjekur ]

   Meso te komentoshe dhe te biesh argumenta,qe te mesojne dhe te tjeret,,, Nastros dhe Infos ti si vjen as tek te pasmet,pa le tek trute e kokes.

   Reply to this comment
 6. halleluja... December 8, 18:49

  Duket qarte ,qe eshte nji nderhyrje e qellimeshme e inskenuar nga tutoret e fishkellyesve (te cilet pasi i kan fut ato gishta ne byth fillojn e i lepijne ,sipas urdhrit te Partise )
  Sepse cfar ka per te kundershtuar ktu nji eveniment te tille ,ne te cilin flitet per Shqiperine ,per aktivitetet turistike ,qe afron vendi yne ??? – Keshtuqe ju fishkellysit e Figures se Rames ,internetit ,mediave , beni mir qe ,ne te ardhmen ata perfaqsuesit tuaj (ne terren) me gishta ne goje ,ti mesoni te rrespektojne ambjentet e tilla publike ,ku flitet per zhvillimin e X -Kulture dhe kuptoni se ne nji shoqeri te zhvilluar ,qe synon Europen ,s’duhet ti shkaktoj histeri talibanve te shpellarit e as bandes se Ali Babes .Kultura dhe zhvillimi europian i Shqiperise ,s’duhet te shkaktoj nji shok Kulturor ke injorantet talibane

  Reply to this comment
 7. duhet nje "hakmarrje" demokratike,per gjithe hordhine e llapaqeneve ne shqiperi para vetingut . December 8, 19:52

  info ..k..ari; po qe se flasim per vlera sistemesh eshte tragjikisht e thjeshte; komunizem do te thote te mos lejosh qelbesira te behen milionere qofshin katundare te tipit ..t’a zeme nje fare ..bes kallaku (cudi, po shnerrohet katundari ne aristokrat) qofshin titullare te larte te nomeklatures se kuqe si shehu, kadriu, ngjela theodhosi belishova “grupi i deputeteve” lloj lloj mostre pasuri dashesish, si dhe kinezet ku u vendos; qe dhe sot, nje drejtor ka marzhin e fitimit sa per qindra puntor, ose sot; nje pleher si fevziu apo zhei fitojne sa per nje mije inxhinier te djeshem po dhe te sotem ? e di ti c’do me thene inxhinjer ? di ti si prodhohet nje mercedes, nje ferrari, nje rakete, nje celular, apo nje mikrokamer ? e, e, po ajo eshte iteligjenxe, apo jo ? do kesh ti, qe llap pislleqe ketu, aq mend sa te krahasohesh me nje specialist te super teknollogjise mekanike atomike e kibernetike te tille, qe je vjet drit larg inteligjenxes se tyre ? dhe ben vaki, soi jot, me inteligjenxe sa te nje gomari,me te ulet se dy “korifejte” e gazetarise qe thame me siper, te mare qindra o mijra here te ardhura, me shume se speciaistet e fushave qe cituam me siper . dhe per kete komunizmit, i duhej DIKTURA . dhe s’qe e eger fare . dhe jo qe soin tuaj s’e trajtoi aq eger, por paradoksalisht ju nen masken e mesagjereve te enverit, futet ne burgje me dyzina syresh, te pa fajshem .

  Reply to this comment
  • info analitike December 8, 21:28

   Kur flet per enverizem do te thote te lejosh ca qelbesira qe te ushtrojne dhune ndaj njerezve te shkolluar ne perendim e me edukate qytetare, do te thote qe tu rrembesh pronene vene me sakrifica per tua dhene kacakeve e hajduteve qe kurre nuk kane ditur te bejne prokopi por vec te vjedhin. Ja edhe sot pas shume vitesh ata nuk dine se cfare eshte puna por vec plackishin sepse keshtu i edukoi partia dhe kumandari. Keta kane ne thelb vec ndenjen e shkaterrimit se per te ndertuar as nuk ia kane haberin. Mbetet akoma tek hakmarrjet tribale sepse si kafshe qe jeni ju nuk mund te konceptoni dot se cfare dmth, te beheni njerez e te arsyetoni. Fatmiresisht sot. Komunizmi eshte nje perralle qe iu tregua kopese se kafsheve qe perfaqeson per ti mbajtur me endrra te parealizueshme kur ne te vertete vlonte kamzhiku aq fort sa arritet ti hanit koken njeri tjetrit. Jepini vazhdoni derisa shqyeni njeri tjetrin se vetem ate dini te beni mire. Une e di shume mire cfare do te thote “inxhinier” sepse e kam dhe nje diplome te tille ndaj mos u kruaj aty ku nuk ia thua. Keto leksione beja atij shkarravitesit kryepsikopat qe nuk ka bere asnje pune ne jete per te qene vec llafollogjise.

   Reply to this comment
 8. intelektuali December 8, 20:38

  O enverista te poshter po cfare ju thame ne kundershtaret e Edvin Genjeshtarit kaq te keqe qe na sulmuast me sharje halabakesh?

  PO EDVIN GENJESHTARI KA MASHTRUAR EDHE JU MORE FANATIKE BUDALLENJ ME FINTET E TIJ ENVERISTE

  Sapo hypi ne pushtet puna e pare qe beri ishte te harronte te gjitha krimet e Sali Berishes qe nga vrasja mafioze e Remzi Hoxhes dhe hajnia komuniste ne Rrugen e Kombit e deri tek Gerdeci dhe 21 janari.

  TE GJITHA KRIMET E SALIUT EDVINI I HARROI SA TE HAPESH E TE MBYLLESH SYTE DHE I TREGOI GISHTN E MESIT VIKTIMAVE TE TIJ.

  Po harruat si genjeu me LHL-te e Asadit kur donte te bente servilin e John Kerry-it si nje dallkauk llapaqen?

  Po me plehrat e Mafies Italiane a ju kujtohen more enverista te pacipe genjeshtrat e Edi Rames per Industrine Famoze Albaneze te Riciklimit?

  Po shendetesine falas dhe arsimin pa leka si ne Kohen e Qepes te Partise se Punes a ju kujtohet si e premtoi ky Edvin Mashtruesi?

  PO DERI KUR DO TE DUARTROKISNI JU O ENVERISTA KAQOLE KUMANDARET GENJESHTARE KOMUNISTE?

  sepse:

  Sapo del dikush dhe perpiqet te tregoje se Mbreti Juaj Edi Rama eshte krejt lakuriq BYTHJASHTE dhe ibret karkacul, njashtu sic ka dale ne Nice te Frances me Rudina Magjistarin, ndersa ju o fanatike te poshter thoni duke pellitur si gomere:

  BYTHEJASHTI EDI RAMA KA VESHUR ROBA TE FISME!

  Njesoj sic tregonit per Enver Hoxhen do kohe me pare.

  Reply to this comment
 9. intelektuali December 8, 20:38

  O enverista te poshter po cfare ju thame ne kundershtaret e Edvin Genjeshtarit kaq te keqe qe na sulmuat me sharje halabakesh?

  PO EDVIN GENJESHTARI KA MASHTRUAR EDHE JU MORE FANATIKE BUDALLENJ ME FINTET E TIJ ENVERISTE

  Sapo hypi ne pushtet puna e pare qe beri ishte te harronte te gjitha krimet e Sali Berishes qe nga vrasja mafioze e Remzi Hoxhes dhe hajnia komuniste ne Rrugen e Kombit e deri tek Gerdeci dhe 21 janari.

  TE GJITHA KRIMET E SALIUT EDVINI I HARROI SA TE HAPESH E TE MBYLLESH SYTE DHE I TREGOI GISHTN E MESIT VIKTIMAVE TE TIJ.

  Po harruat si genjeu me LHL-te e Asadit kur donte te bente servilin e John Kerry-it si nje dallkauk llapaqen?

  Po me plehrat e Mafies Italiane a ju kujtohen more enverista te pacipe genjeshtrat e Edi Rames per Industrine Famoze Albaneze te Riciklimit?

  Po shendetesine falas dhe arsimin pa leka si ne Kohen e Qepes te Partise se Punes a ju kujtohet si e premtoi ky Edvin Mashtruesi?

  PO DERI KUR DO TE DUARTROKISNI JU O ENVERISTA KAQOLE KUMANDARET GENJESHTARE KOMUNISTE?

  sepse:

  Sapo del dikush dhe perpiqet te tregoje se Mbreti Juaj Edi Rama eshte krejt lakuriq BYTHJASHTE dhe ibret karkacul, njashtu sic ka dale ne Nice te Frances me Rudina Magjistarin, ndersa ju o fanatike te poshter thoni duke pellitur si gomere:

  BYTHEJASHTI EDI RAMA KA VESHUR ROBA TE FISME!

  Njesoj sic tregonit per Enver Hoxhen do kohe me pare.

  Reply to this comment
 10. tuno December 8, 22:08

  Te fishkëllesh si anonim është paburrëri. Këtë veprim e bëjnë vetëm frikacakët. Të tillë janë, me sa duket, edhe antienveristët.
  Ai që është trim dhe ka argumenta, çohet dhe flet ballazi dhe jo i mëshefur pas kurrizit të të tjerëve.
  Këto janë metodat që i edukoi Sali Berisha disa nga të rinjve të sotëm

  Reply to this comment
  • info analitike December 9, 04:09

   Fishkellimat ia bene ballasi aq sa Rama i identifikoi dhe me shpirtin demokratik qe e karakterizon jo vete qe nuk i dha te drejten e fjales por i nxorri me force perjashta. Ore jeni te papare se kerkoni te mashtroni sy me sy dhe aty ku gjerat jane evidente. Sa shume ju ka verbuar besimi tek partia o vajmedete! Per te kuptuar sa qesharake jane reagimet tuaja mendoni se cfare qendrimi do te kishit mvajtur nese nje gje te tille do ta kishte bere Saliu.

   Reply to this comment
  • intelektuali December 9, 07:42

   Te rinjte ishin ne salle dhe fishkellyen demagogun Edi Rama “BALLE PER BALLE”

   KU ESHTE ANONIMI KETU?

   Do vite me pare prinderit tane fishkellyen Enverin ne sallen e Kuvendit por jo vetem e fishkellyen, por i thane prape “BALLE PER BALLE”:

   JE SPIUN I FASHISTEVE DHE VEGEL E TITOS, JE PA SHKOLLE DHE PA DIPLLOME IK DHE THYEJ QAFEN SE NUK BEN PER KETE PUNE

   Enveri qe gjithe Luften e kishte kaluar tek vila e kunatit te tij Kryefashist Bahri Omari si nje frikacak i vertete urdheroi xhelatet e tij:

   ARRESTOJINI KETA ARMIQ TE POPULLIT!

   Keshtu qe trimi iku per dhjame qeni dhe frikacaku mbreteroi per 50 vjet me radhe dhe po mbreteron akoma me GOXILLAT qe la pas.

   Fatos Nano dhe Blendi Klosi te dy enveriste te devotshem te Edi Rames goditen ne autostrade nje njeri fatkeq dhe ja mbathen me pas nga vendi i krimit si frikacake enveriste te vertete.

   HE CFARE DO TE THUASH TI PER FRIKACAKET E EDVINIT, FATOS NANO DHE BLENDI KLOSI QE HODHEN VIKTIMEN E TYRE TE GJALLE NE KANAL?

   Reply to this comment
 11. kush inat e ka , ate te gjatin i ha December 9, 08:04

  malokut nga Vicidoli dje kur mesoj qe e fershellyen Edin zemra mal ju be ..ky njeri shikon gjithmon anen negative si ne kete rast ..dhe nuk shikon thelbin e ceshtjes, dihet nga te gjithe se ata ”dhit-oristat” qe fishkellenin dje ishin te futur nga ky maloku

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*