VIDEO / Rama nxjerr njoftimin për qytetarët: Kush ka kurajo për politikë të aplikojë, ja si mund të bëheni kandidatë për deputetë të PS-së

October 18, 2020 08:17

VIDEO / Rama nxjerr njoftimin për qytetarët: Kush ka kurajo për politikë të aplikojë, ja si mund të bëheni kandidatë për deputetë të PS-së

Kryeministri Edi Rama ka bërë një njoftim të rëndësishëm mëngjesin e sotëm në lidhje me listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste.

Përmes një postimi në Facebook, Rama njofton se të gjithë ata që kanë dëshirën e mirë për të kandiduar për deputet nën siglën e PS, mund të aplikojnë në platformën “deputetiqeduam.ps.al”.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë ftesë për këdo që ka ambicien e kurajon për ta provuar veten në të përpjetën e politikës, me mua dhe Partinë Socialiste, ju uroj të diel të mbarë.

https://deputetiqeduam.ps.al”, thekson kryeministri.

Nga kjo platformë pritet të përzgjidhen një pjesë e kandidatëve që do të jenë në listën e PS-së për garën elektorale të zgjedhjeve parlamentare që për herë të parë votuesit do të zgjedhin jo vetëm partinë por drejtpërdrejt edhe deputetin.

j.l./ dita

October 18, 2020 08:17
Komento

15 Komente

 1. Cen Durim´modhi October 18, 11:07

  Kurajo kemi, ama nuk kemi qindra mijra euro per te paguar kaparin per t´u futur ne liste o “gjigand”.

  Reply to this comment
 2. Fernando October 18, 11:09

  Po pse nuk thua,o mashtrues se kush do t’i perzgjedhe keta kandidate per deputete?
  A nuk na mashtrove kur na the se edhge kryetari i partise do zgjidhej sipas parimit “Nje antar nje vote”,por ne fund bere sic deshe vete me besnnikt e tu neper asamble,zona,kryesi etj?
  Mire qe gjoja na pyet per t’u bere kandidate per deputete,po pse nuk i thua elektoratit qe te votoje per keta kandidate para se t’i shpallesh ti,se me p[as cdo gje eshte formale?
  Si te te besojme ty,kur e kemi provuar se ne PS je vetem ti ai qe firmos e vulos e askush tjeter!
  Se ti ne Asamble,kryesi,parlament,qeveri ke caktuar servilet e tu e jo ata me te zotet!
  Shembelltyra me e pocaqisur e te zgjedhurve te tu eshte Spiropali,nje femer qe perfaqeson nivelin per te ulet te femres shqiptare!
  Ti na pyet si mashtrues njelloj sic na bere “bashkeqeverises”,por as si fshesaxhinj nuk na perfille!

  Reply to this comment
 3. Rrespekt ...per KM qe i ndryshoj fytyren vendit tim... October 18, 11:31

  Nji mundesi per te gjithe.
  Eshte momenti i duhur dhe mjaft i rendesishem,

  i gjithe asaj pjese intelektuale shqiptare, kudo ndodhen,
  ti bashkohen ksaj thirrje e japin gjithcka per Shqiperine tone.

  Gjithcka per Atdheun tone…

  E vetmja Parti Politike ,qe perfaqson interesat e shqiperise dhe punon per mireqenjen e shqiptareve PS

  Gjithcka tjeter ne Politiken Shqiptare eshte Toksike

  FakeParti- brenda te cilave Bota Antishqiptare ka

  koncentruar Llumin e Shoqerise Shqiptare-gjakeprishurit

  Esadiste qe perbejne jovetem nji Pengese serioze,
  per vendin tone, por helmojne Gjakun Shqiptare

  Ekziston e Mira dhe e Keqja .
  Se ku do kontribojne Shqiptaret ,Ajo do diktoje te ardhmen Jeten tuaj dhe Femijeve tuaj.

  Reply to this comment
  • Ok October 18, 13:28

   Meso si shkruhet shqip o trap

   Reply to this comment
   • Hahaha . sa kom qesh October 18, 18:12

    Ok.

    eee ,e kam ate te met un,
    qe nuk linda ne shpella e as stane dhish,
    te flisja shqipen tende o mi haleje .

    ( gjuha e Qytetarit Kill derrat e eger qe kan mbush Qytetet ).

    Tre sacme ne tru mjaftojne per ju te dy derrat e pillit Esadiste

    Reply to this comment
   • Hahaha . October 18, 19:03

    Ok.
    njiashtu morri .
    cish dush taj .or ti shoku ari.

    Reply to this comment
  • xxx October 18, 13:50

   Ti duket qe paske KURAJO, po aplikimi nuk behet ne komentet e DITAs.

   Ik mbushu, spurdhjak i dobicit

   Reply to this comment
  • Drenova October 18, 19:57

   O Respekt trapi!
   Po ty te shpalli Rama qe ne 2013 “bashkeqeverises”,por a mban mend ndonjehere se u bere si i tille?
   A te pyeti Rama ty para se te emeronte ministrat,drejtoret,ambasadoret etj?
   NJE MUT!
   A te pyeti ty Rama ndonjehere se ku do te investoje per rruget,tunelet,urat etj?
   NJE MUT!
   A te pyeti ty Rama ndonjehere se cfare perfitimi ekonomik kane PPP-te ne te gjitha fushat?
   NJE MUT!
   Atehere cfare MUT bashkeqeverisesi ishe ti o zaberhan?
   Akoma nuk e ke kuptuar o gomar se Rama eshte nje DIKTATOR i urryer,qe i perbuz fukarenjte dhe ata i do vetem per vota dhe mitingje?
   Ne se nuk e ke kuptuar,vazhdo ha mut deri sa te vdesesh!

   Reply to this comment
 4. spata October 18, 11:57

  I beni listat 100% te hapura dhe te diskutohen sipas zonave elektorale. Keshtu vijne ne pushtet me te miret dhe ata qe kane ambicje .

  Reply to this comment
 5. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. October 18, 13:52

  Timoneri skizofren dhe i droguar fton pasagjeret ne bordin e Anijes!
  Ky di gjithshka,nuk di vetem te pikturoje dhe te qeverisi!

  Reply to this comment
 6. Pika qe s'na bie. October 18, 14:59

  Po mire o gjigand te kandidojme po me se? Apo marrim nje legen per t’i rene, se tepsine e timonin i ke ti.

  Reply to this comment
 7. mirel October 18, 15:22

  Kush vjedh e nuk i nxihet faqja, o burra le te vjedhe. Kush genjen dhe zbaton urdherat e PPPerministrit, o burra le te aplikoje. Misse, buce, gardiste, kontrabandiste, kushdo qe e ka provuar kurajon ne pune te tjera qe kerkojne kurajo.
  Kujtdo qe nuk i eshte permbushur oreksi,. le te aplikoje. Ka plot per hajdutet. Populli le te rrije pa buke, se nuk ka bythe te dali dhe ta mbysi kete klase kriminale

  Reply to this comment
 8. sherbet qerrja October 18, 19:16

  Je demokrat i madh per nder, prandaj pranove hapjen elistave,prandaj ke 7 vjet qe nuk ben zgjedhje ne PS,prandaj shtyve jasht cdo rregulli mandatin e kryesise se mbushur me hajdute dhe te sekretariatit qe kane punesuar vetem njerezit e tyre. Vazhdo t’i biesh legenit se socialistet e vertete do ta han ekoken kete here.

  Reply to this comment
 9. Adih October 19, 00:53

  Shiokoni si genjen Diktatori .Ore Rame ,pse nuk i hape listat , besoj nga frika ,e di qe nuk te zgjedh njeri ,ske interes ,se votuesit do te hedhin ne Lane ,por ore i zgjuar aq budallenj na bene ne shqiptaret ti .Prisni jo vetem ti ,por edhe te tjeret , SPAK se BKH ,keto dy jave fillon punen .

  Reply to this comment
 10. Arben October 19, 10:06

  Litarin në fyt

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim