VIDEO/ Rama nxjerr sërish zbuluar Bashën për inceneratorët me faktet: Gënjeshtra e ka hundën e gjatë po këmbët e shkurtra

October 17, 2020 12:56

VIDEO/ Rama nxjerr sërish zbuluar Bashën për inceneratorët me faktet: Gënjeshtra e ka hundën e gjatë po këmbët e shkurtra

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dokumentet ku kryedemokrati Lulzim Basha, aso kohe kryetar i Bashkisë, i ka kërkuar i ka kërkuar qeverisë në ikje 34,6 mln euro investim fillestar për kompaninë që do menaxhonte mbetjet dhe me çmim 8 euro më të shtrenjtë se çmimi aktual.

Rama përplas deklaratën e bërë në emision, ku thotë se “shqiptarët nuk do paguanin asnjë shifër më shumë”, me dokumentet.

“Gënjeshtra e ka hundën e gjatë po këmbët e shkurtra”, shkruan Rama, teksa ka publikuar edhe çmimin për ton në vendet e tjera, ku Shqipëria renditet në shtetet që ka kostron më të ulët.

o.j/dita

October 17, 2020 12:56
Komento

14 Komente

 1. nkolla October 17, 13:06

  Zoti km llumi i ketij vendi, hajdutet e kriminelet jane hedhur ne sulm se po shofin fundin e tyre. Qeveria nuk duhet te qendroje kaq e qete dhe indiferente, hajdutet, kriminelet, shpifesit dhe fallsifikateret duhen te gjejne vendin e tyre. Nuk mund te pranohet kurre se si qe presidneti yne, apo basha dalin e flasin per varferimin e vendit, ne kohen kur kane nga 3-5 vila secili. Konfiskoj keto asete te vjedhura dhe shperndaja popullit, pasi ato po vuajne per popullin. Zoti km sa me shpejt te denohen kriminelet dhe hajdutet aq me shpejt populli bie ne qetesi dhe rehatohet. Mos lejo qe llumi i vendit te demtoje qverine dhe vete popullin tone.

  Reply to this comment
 2. Beso October 17, 13:20

  Edvin DOGMA. (edhe droga po te duash). Siç i nxorre te Lulit hajt tash nxirri edhe te konçnsionit qe ke dhene vete, bashke me pagesat qe jane kryer.

  Reply to this comment
 3. ?!! October 17, 15:20

  Se është Basha kusar, nga kjo nuk rrjedh që Rama është burr i mirë. Të dy të mos ti kesh pran në autobuzin urban se të fusin dorën në xhep dhe të vjedhin edhe qindarkën e fundit.Po ti kesh në fshat do të vjedhin të gjithë pulat e lagjes, kur bëhen kryeministra do të shpikin ndonjë kompani amerikane me dokumenta të fallsifikuara dhe mbasi të vjedhin miljardat në rafinerinë e naftës, përfshirë dhe rrogat e punëtorëve, i thonë “sportelistit” të kompanisë amerikane që është shqipëtar zhduku pa lënë gjurmë, dhe me lotë në sy u qajnë hallin punëtorëve grevistë të Ballshit që po luftoj për ju, por s’kam ç’të bëj,”sportelisti” i kompanisë amerikane është zhdukur bashkë me paratë, nuk ka paguar as 50 miljon euro të tatimeve, dhe vu lotët dhe njerzit binden që po të jetë burri 2 metro nuk vjedh, aq më tepër kur kusari tjetër Sali e shan nga nëna ndjes pastë, duke fryjtur 76 qirinjtë e ditlindjes. Kanë sëmundjen psiqike të kleptomanisë, po të mos vjedhin, mëndja e tyre e trazuar psiqikisht nuk qetësohet dhe shkallojnë fare. E tillë është kjo sëmundje psiqike, prandaj sa herë që do të kenë në dorë qeverinë, ata vetëm do vjedhin, është sëmundje që zor të shërohet. Por ne jemi popull zëmër gjerë dhe i zgjedhim përsëri e përsëri kryeministra dhe u themi që na vidhni se kështu e do sëmundja juaj psiqike që të mos agravohet.

  Reply to this comment
 4. Al October 17, 15:37

  Ore na thusj pse I zgjidhni firmat pa transparence dhe gare…te tjerat jane llogje…..dhe mua po me dhe milionat ta bej implanting…se paguaj specialistet dhe mallin

  Reply to this comment
 5. Hipokrati October 17, 17:06

  Ai vidjomontazhi i disa koheve me pare ishte me i bukur, se vetem rrenkonje, por gjithsesi ia ke marre doren. Dogma si gjithmone e pranishme dhe me tema aktuale. Po ndonje dokument tuajin te tenderit me firme e vule, se bashku me pagesat a keni zot rrote?

  Reply to this comment
 6. kasem gahinji October 17, 17:17

  Vetem nje emer ka:-kazan plehrash. Mbyllja e vidios shume domethenese.iu ve flaken,tamam si plehrave ne impiant

  Reply to this comment
 7. PLEHRAT... October 17, 17:34

  Ilir Floriri:
  Lufta e plehrave vazhdon.Ajo do të zhvillohet me zik-zake ashtu si unë marr malet;here ulem e herë ngjitem,por nuk do të lejoj unë dhe kushtetuta që plehrat të vidhen nga një qeveri që nuk ka njohuri për ato.Plehrat na takojnë ne.
  Saliu nga Vicidoli:
  Po jo or taj!Si është e mundur që plehrat të përfundojnë në duar të atyre që etërit dhe nënat e tyre nuk kanë pas haber prej tyre ndërsa ne që jena rritun tue fjetun ndër fiera….Të lajmërohet urgjent Flamur Noka që të bllokoi tan’kazanët e plehnave,sepse sapo Luli të marrë pushtetin ato,plehnat u përkasin demokratëve,republikanëv,ballistëve etj..
  E kena caktue Mulin të merret me Tironën ku ka ma shumë kazana plehnash.E kena zbrit nga malet vetëm për kët’punë.
  Luli:
  Po e dija unë që ai do ti vidhte plehrat.Edhe pse është i gjatë do të përdorte Bracen dhe ca të shkurtër qe ka në Parti.
  Ndërsa Partia ime ja kishte bërë dhuratë familjes së gruas time,sepse ata vdesin për plehra.
  Na hoqën kafshatën nga goja!Kunati i em është specialist plehrash…pa lere vjehra:edhe ambëlsira di të gatuaj me plehra.
  Partia ime i ka ruajtur tapitë e plehrave se një ditë do të vijë edhe fitorja jone!
  Gazetarja e Fevziut:
  Na e degjeneruan edhe popullin shqiptar të mësuar për të jetuar nëpër plehra.
  E tashme ky popull është shndruar në popull kriminel që po terorizon Hollandën,hollandezët e madje edhe familjen e LulHollandezit. E kemi të vërtetuar ne gazetarër e BIRN-it që po ja u hoqe popullit plehrat në mënyrë të me një hershme shëndrohet në popull kriminel.Ja kjo po ndodh me shqiptarët.
  Mona që ha veshin:
  Pikërisht kështu është moj gazetare e Fev Ziut.Unë do t’ja kisha hëngër veshin Edit,por goja ime i arrinë deri tek koqet.
  Si t’ja bëj mori motra.Po nuk mjafton kjo,por edhe tymi i atyre fabrikave i ecen fjollë..
  Ilir Flori:
  Do të dekoroj menjëherë të gjthë analistët si Shkul Llaku apo atë gazetaren e BIRN që të sensibilizojnë gjthë militantët të hidhemi në sulm.
  Të mbushim Tiranën me plehra që të bllokohen fabrikat e Edit sepse vetëm kështu mund ta përmbysim qeverinë.

  Reply to this comment
 8. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. October 17, 19:06

  Hajdutet e “rilindjes”ne ofensive per te çoroditur shqiptaret per vjedhjet e tyre!Erion Makiaveli dhe Edvin Escobar D’Rama kan vjedhur,kan vjedhur…dhe drejtesia duhet ti arrestoi menjehere dy gangsterat.

  Reply to this comment
 9. Shefqet Çela October 17, 20:07

  BASHA PO I NGJAN GJITHMONË E MË SHUMË SALIUT.
  GËNJE – GËNJE SE DIÇKA DO NGELET.

  Reply to this comment
 10. Lili October 18, 06:58

  Nje brum si basha si ky, nje mut jane

  Reply to this comment
 11. Tori October 18, 07:34

  E kush qe ai qe e vertetoi se Basha na paska dale zbuluar se po mashtron dhe nuk eshte mashtrim dhe manipulim i Rames ne bashkpunim me gazeten Dita.Besoj qe gazeta dita ne kohe paqeje shkruan dhe hiqet e pavarur per te perfituar tani ne kohe fushate elektorale.Mund te me thoni nje artikull qe ne kete muaj te jete shkruar kunder Rames siç ishte para se te niste fushata.

  Reply to this comment
 12. Rama kujton se veprat flasin vete, po ja qe duhet te flase edhe goja, qe shpifesit te heshtin October 18, 12:57

  Alma e ABC thote ne materialin e saj se teknologjia e impiantit te Elbasanit eshte e fjales se fundit, Lul shpifesi thote qe eshte e viteve 70. Lul dembeli e paguante kunatin per ti cuar plerat ne nje fushe dhe per ti djegur aty ne menyre primitive, manuale. Luli vjell e shpif se keshtu mendon qe mund te barazoje punen e Erionit me punen e tij pa cilesi si kryebashkiak, per trajtimin e mbetjeve urbane dhe qe i kushtonte buxhetit te shtetit me shtrenjte se sa ky lloj perpunim modern i cili edhe eleminon plehrat dhe ben te mundur perfitimin e nje energjie te rinovueshme.

  Reply to this comment
 13. MallaKASTRIOTI October 18, 15:24

  DITA:Lulit i doli boja në Shqipëri si KryeBashkiak,Ministër dhe KeyeOpozitar.Tashmë kërkon të bëhet KryeMinistër që të fundosi fare vendin sipas dëshirës së S.Berishës së orientuar nga UDB që në 1974.
  -Zot ruaje Shqipërinë nga katershja KryeOpozitare Sb,Im,Lb,Mk ..që di vetëm të vjedhi e vrasi njërz…të kapur me zë e figurë.
  -FLM-DITA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim