Rama nxjerr videon: Ulje e re e taksave për 91% të bizneseve

June 19, 2018 09:05

Rama nxjerr videon: Ulje e re e taksave për 91% të bizneseve

 

Kryeministri Edi Rama është ndalur ditën e sotme me pasqyrimin në uljen e taksave dhe tatim fitimit.

Sipas Ramës kjo ulje e re e taksave e çon në 91% numrin e bizneseve në Shqipëri të cilët paguajnë vetëm 5% taksë mbi fitimin.

“Me pasqyrën e uljes së re të taksave që e çon në 91% numrin e bizneseve në Shqipëri, të cilat paguajnë vetëm 5% taksë mbi fitimin, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Ndërkohë ai publikon një video sqaruese, ku thuhet se biznesit me xhiro deri në 14 milionë lekë ju ulet tatimi nga 10% në 5%.

Po ashtu bëhet me dije se përfitojnë 10852 biznese ose 50.8% e bizneseve.

l.h/ dita

June 19, 2018 09:05
Komento

2 Komente

 1. Arben June 19, 11:45

  Aman o pasha na I rrit cik se shume.na I ule.

  Nuk Po kemi ku cojme me parate.

  He te keqen vellai na I rrit cik.taksat.

  Reply to this comment
 2. info analitike June 19, 15:18

  Kriepsiko eshte ne fazen “c’me duhet mua se cfare them une”. Perpara per fitorje te reja shoke kokepalare”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim