Rama: Opozitë me bojën e Palothës dhe çizmen e doktorreshës

February 14, 2019 12:53

Rama: Opozitë me bojën e Palothës dhe çizmen e doktorreshës

Kryeministri Edi Rama ka komentuar spërkatjen me bojë nga Edi Paloka seancën e sotme të Kuvendit. Kreu i qeverisë ka postuar edhe videon e momentit kur nënkryetari i PD i hedh atij bojë përmes një shiringe.

Postimi i Ramës

“Dy gjëra janë të pafundme, universi dhe budallallëku i njeriut”, shkruante Albert Ainshtajni, përpara se sa opozita në Shqipëri të merrte formën e një Budallallëku Universal, që vizion ka Vezën e Lulit, ide ka Çizmen e Doktorreshës dhe program ka Bojën e Palothës👎

o.j/dita

February 14, 2019 12:53
Komento

26 Komente

 1. anticensurë25642654 February 14, 13:09

  ““Dy gjëra janë të pafundme, universi dhe budallallëku i njeriut”, shkruante Albert Ainshtajni, ”
  fjalë me vënd nga gjeniu i fizikës!!
  e keqja është se ti nuk e di ku e ke vëndin në këtë thënje!!
  ta thotë lali shpejt e shpejt!!
  gjithësi nuk je!!
  të tjerat llogariti vetë!!
  copa e idiotit!!
  palokën dhe PDnë mund ti godasësh ku dhe si të duash!kanë bërë aq shumë sa është e vështirë të dalësh huq,POR ta thjeshtosh kundërshtimin duke e ofenduar në një të metë fizike!?nuk bën gjë tjetër veçse ul veten tënde!!
  ti o adoleshent bastard,me këto pisllëqe,me këto kalamallëqe jo vetëm që ke lënë të bredhë rrugëve krimi politik,por dhe e ke këthyer dhe atë pjesë që kishte një farë ndershmërie,PSnë,në një organizatë kriminale!!

  Reply to this comment
  • Kokpalari 21 janarit February 14, 13:53

   Mire ta bejne o Rame
   Duhet t ishte je burg shefi i tyre
   Po ti e ke mendjen t vjedhesh e te besh hartime
   Keshtu qe mire te gjen
   Ty edhe ne qe te votuam per gjera qe nuk ke byth ti besh

   Reply to this comment
  • korçari February 14, 15:40

   Shqiperia po avancon sado Paloqe me shume injorante qe e mbeshtesin si puna e zogjve Voutou qe ushqehen vetem me kufoma .Pushteti merret me votime ne demokraci dhe nqs Paloqet do t’a provojne me dhune do terhiqen si Salehu me bisht ne shale ne ’98 .Ne 16 shkurt Lali Eri duhet te shtoje numrin e punonjesve te pastrim-gjelberimit pasi Tirana do te ndotet nga plehrat e Paloqeve…Nqs duan zgjedhje te parakohshme le t’i fitojne me pare ato lokalet …e pastaj shohim e bejme.

   Reply to this comment
 2. fteri February 14, 13:24

  Mos ndëshkimi i këtyre mercenarve të krimit ushtar besnik të dragojve të dekompozuar të kriminelve të Sali Berishës që u vjen era plumb ,barut e mut të qon në këto ngjarje të rënda krime sulm kundër jetës personit të kryeministrit vendit me shpresën që ta marrin pushtetin me dhunë ,grushta,sharje ,këpucë ,kur ajo merret vetëm me vota të shumicës.Orgjent PALOQJA DUHET PRANGOSUR ME AKUZËN E SULMIT KUNDËR JETËS SË PERSONIT NË DETYRË.Në të kundërt kjo do të jetë krim i dytë kundër ligjit.

  Reply to this comment
  • Myzo February 14, 14:39

   Qetsohuni militante te drobitur! Qetesohuni fterare e druvare, se sot jemi dhe ne prag te “protestes” se paralajmeruar prej demokaoteve…

   Eh sa ka zanati te nderuar… kokpalare.

   Atje ne foltore para kamerave, atje ku kllounet tuaj luajne lloj-lloj spektaklesh te paramenduarsa, eshte i mundshem cdo lloj skenari qe mund te kape imagjinata. Sigurisht vetem atje para syve tuaj, se prapa dyerve te mbyllura ata puthen e trokasin gotat per aktrimet e tyre te shkelqyera.

   Kaq shpejt e harruat skenarin e djeshem me cizmen gjithe djerse qe s’preku askend?

   Sot mjaftoi vetem nje shiringe e mbushur me nja dy-tre pika uje me ngjyre qe ju te shfrynit dufin kunder kundershtarit (a)politik.

   Mendoni se c’do benit neser, nese ne vend te shapkes moneze apo ujit te ngjyrosur palokjan, “idhulli juaj pa krena” do hante surratit nje goxha torte nga ato gjithe krem.

   Imagjinoni se sa shpejt do shtremberonit turickat tuaja te vuajtura, nese neser, keta qe sot bejne sikur grinden me njeri-tjetrin, do “pajtoheshin” brenda dy minutave dhe do benin nje koalicion te ngjashem me paktin e fshehte te cadres.

   Po ta merrnit vesh ju te c’nderuar demo-asociale, se sa e “urrejne” keta njeri-tjetrin, neser sejcili prej jush do bente harakiri per gabimet trashanike qe keni bere dhe do beni gjate gjithe ketij tranzicioni pe leshi.

   Reply to this comment
 3. fteri February 14, 13:26

  Mos ndëshkimi i këtyre mercenarve të krimit ushtar besnik të dragojve të dekompozuar të kriminelve të Sali Berishës që u vjen era plumb ,barut e mut të qon në këto ngjarje të rënda krime të sulm kundër jetës personit të kryeministrit vendit me shpresën që ta marrin pushtetin me dhunë ,grushta,sharje ,këpucë ,kur ajo merret vetëm me vota të shumicës.Orgjent PALOQJA DUHET PRANGOSUR ME AKUZËN E SULMIT KUNDËR JETËS SË PERSONIT NË DETYRË.Në të kundërt kjo do të jetë krim i dytë kundër ligjit.

  Reply to this comment
 4. Argjon February 14, 13:37

  Mund të jemi kundër mendimeve dhe veprimeve të Ramës, por jo kështu. Ky është sulm fizik!
  Po sikur në vend të bojës të kishte acid?!
  Për çfarë do të flisnim sot?
  Mëngjesi filloi me lajmin se një grua ishte gjetur e vrarë dhe tani ky veprim.
  Çfarë duhet të mendojë njeriu i thjeshtë kur shikon, lexon për veprime dhune që shfaqen në Kuvend?
  Dhuna foljore apo cilido veprim që bëhet nga njerëz që janë “shembull” për të tjerët, duhet të dënohet ashpër.
  Ndryshe do të jemi këtu duke numëruar viktimat e radhës.

  Reply to this comment
  • ganiu February 14, 20:51

   Shumë të drejtë.
   Po sikur të kishte qënë acid?
   Po sikur të kishte qënë revolver?
   Po sikur të ishte bombë atomikeeee?
   Do të ishte çfarrosur gjithë Tirana.

   Reply to this comment
 5. Beni February 14, 13:40

  Epo edvin ne si popull ta dhame mbeshtetjen tone me vote qe paloqet me shoke ti coje atje ku e meritojne vendin ne burg per krime kunder shtetasve te ketij vendi te dokumentuara live me kamera dhe te shkruar. Cfare bere ti ? Qysh sa ke ardhur ne pushtet parate e taksave te shqiptareve ne vend qe ti investoje per ata qe te besuan po ja jep atyre qe kane forcuar rrenjet e zullimit te bandave te pd dhe lsi. Ti harrove shume shpejt premtimet dhe mendove per tu pasuruar vete dhe familjen tende por edhe disa hajdute te tjere ministra e ish ministra te rilindjes tende. Koha jote ka kohe qe ka mbaruar ti e pate mundesine por e perdore per te vjedhur e qendruar ne pushtet. Tani perballu vete me kriminelet e pd dhe lsi sepse nuk jeni vecse nje cope bajge e ndare pergjys. Hengshit kokat dhe sa me pare larg nesh

  Reply to this comment
 6. Ilir Malindi February 14, 13:54

  Spiropali.
  Ne 1997 ju PS dhe PD dogjet Shqiperine dhe deri sot jane vrare 12 mije shqiptar.Gjenocid kriminal e dy partive dhe per mua duhej te kishin dale jashte Ligjit si dy organizata terroriste kriminale.
  Mos digjni Shqiperine per hire te kolltuqeve te ndyra qeveritare ku fitohen para per ju politikanve.Jepni dorheqjen,te krijohet nje Qeveri kalimtare qe do beje ndryshimet kushtetuese ku fitorja e nje kandidati te jete 50% plus 1 votues dhe jo te emroen nga kryetaret e partive,ndryshime totale ne Kodin zgjedhor,mos kandidimi per 50 vjet per plerat e ndyra politike qe katandisen Shqiperine ne katastrof keto 30 vjet si dhe asnje shqiptar nuk duhet te zgjidhet me shume se dy here me gare ne cdo fushe te jetes politike,sindikaliste,kulturore apo sportive etj.si dhe ndyshimet totale te Kushtetutes qe e perdhosen brenda nates krimineli Berisha dhe i pa qendrueshmi Edi Rama.
  Duhet shpene ne Gjyq per Tradheti te Larte nje pjese e politikanve keto 30 vjet dhe denimi i tyre me vdekje mbas reverendumi per kthimin e ketij denimi dhe me fuqi prapavepruese qe as kush mos te perdhos besimin qe populli u dha kriminelve politike ne votime.Keta kriminel politik qe duhej te ishin sherbetor te perhulur te popullit u bene padron te pushtetit qe populli i shpuri drejte Pushtetit e ti sherbejne Atij.Prandaj keta politikane tradhetar te ndyre dhe qe poshtruan popullin e tyre duhet te exzekutohen para skuadrave te pushkatimit qe ata qe do vijne pas tyre te jene sherbetor te bindur te popullit i cili i shpie atje ne Pushtet qe ti sherbejne Atij dhe jo te mbushin xhepat me parat e Popullit.
  Kjo eshte demokracia qe une dhe te tjere luftuam per perparimin e Shqiperise sone te dashur dhe jo unitarizmin kriminal te zkizofrenve si Berisha apo ata qe kane diagnoza ne kartelat e tyre psiqike dhe shesin interesat kombetare sikur Shqiperia apo Kosova jane prone e tyre private.
  Kerkoni Qeveri kalimtare dhe zgjedhje te reja qe te dy keto organizata kriminale qe i kane sjelle aq shume fatkeqesi popullit shqiptar te provojne sa do votohen.
  Mos kini frike dhe shmangni gjak derdhjen sic ndodhi ne 1997.
  av.Ilir Malindi

  Reply to this comment
 7. Meta February 14, 14:04

  Budallelluku,nuk ka ku shkon me tej se Edi Paloka,ai eshte saji-kufiri I marrezise.

  Reply to this comment
 8. Zigur Qarri February 14, 14:20

  “Palothës,thapathuqi”!!!Gjuha kockë s’eshte,por kockë thyen.
  Thapathuq eshte cen,eshte e mete fizike dhe jo ves,si pijanec dhe drogaxhi.Vënja ne pah e te metes fizike,ndertimi i”humorit”mbi
  te metat fizike,eshte peversitet,dhe Rama eshte i tille,pevers.Dhe kjo nuk eshte hera pare per Ramen,per Kryeministrin e vetem
  ne Bote perdorues droge.

  Reply to this comment
  • Tani February 14, 16:27

   O zigur Kari atij paloqe kurves vetem kurva si ty I behen krah.Jo see na habite por kurvlliku yt eshte shumedimensional.Me siguri dhe gruan dhe kalamanjte putana I ke.

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri February 14, 17:46

    E shoh Tani qe ke probleme ne Familje me kurvllikun,perderisa flet me aq pasion.Nuk eshte faji yt,qe je klysh kurve,qe ke motren,gruan,vajzen,nenen,gjyshen.. fisin te gjith kurva,faji yt eshte qe je Burë kurve,qe je bere ashtu si femrat e familjes.Çunat e kurvave nuk kan mbiemer . o moterqire.Ik ore klysh kurve.

    Reply to this comment
  • Xha Beqo February 14, 18:04

   @Zigur Carrit,
   Gurezi moterqiri thuaj. Je krijesa me e percudnuar e blogut o larve e qelbur vicidoliste.

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri February 14, 21:02

    Sa me larg indetitetit te jeshe,aq me shume dekonspiron veten,qe je moterqire,gruaqire,fis i qire o klysh kurve!
    Kush nga femrat e familjes me njeh mua?

    Reply to this comment
 9. Dauti February 14, 14:49

  O zigur mutlimuti(muslimani) ik se te erdi ora te ngresh bythen ne xhami. Ai thapathuqi eshte edhe hajdut palaco arrogant dhe meriton tallje.

  Reply to this comment
 10. Lisi February 14, 16:38

  Ti , ore K/M , je i huaj në radhët e së majtës , ti u bashkove me ne si karjerist , jo si idealist , ti e perdore të majtën si tulla e llaç për të ndërtuar një godinë shtetërore të shëmtuar , antipopullore , shpirti , frymëzimi yt buron nga e djathta ; ti urren jo vetëm thelbin e së majtës , por , edhe ngjyrat , bojerat , simbolet e saj , ty të kanë sulmuar shokët e tu shpirtërorë dhe unë i majti, s’të mbroj dot , ti je me ta në konflikt për kolltukun , jo se iu ndanë ideali .
  Para 6 vjetësh kur erdhe në pushtet , nga selia e PS falënderove solemnisht e botërisht Saliun , per meritat e tij për demokracinë në Shqiperi ?!
  Kjo qe dita e parë e jote në krye dhe s’qe lapsus , që ndërgjegjja jote , siç pamë më von .
  Këta që të sulmojnë janë shokët e Saliut , të Bodes , të Vishos , Demit , Majlindës ……… këta janë shokët e tu .
  Ti je i huaj për mua , s’të dal dot në mbrojtje …….!

  Reply to this comment
 11. info analitike February 14, 17:04

  Po pse kriekaqolin e genjen mendja se nxjerr nga goja gjera te mencura!!!
  Tek faqja e tij ne facebook eshte shkruar “gjithe vemendja per ju” por nuk specifikon nese i referohet popullit apo oligarkeve. Deri tani me vepra duket se e ka per keta te dytet.

  Reply to this comment
 12. Zigur Qarri February 14, 17:13

  O Tani,e shoh qe ke probleme ne Familje me kurvllikun,perderisa flet me aq pasion.Nuk eshte faji yt,qe je klysh kurve,qe ke motren,gruan,vajzen,nenen,gjyshen.. fisin te gjith kurva,faji yt eshte qe je Burë kurve,qe je bere ashtu si femrat e familjes.Çunat e kurvave nuk kan mbiemer . o moterqire.Ik ore klysh kurve.

  Reply to this comment
 13. Aliu nga Selenic February 14, 18:01

  Keta mendojn se duke ber dhune do te fitojn elektorat. Harrojeni. Sa te jete gjall kjo klas politike e Partise Demokratike, klase me sens rrugaqeria kurre ne pushtet nuk do te vijne.
  Sa here te jargavitet Berisha Basha dhe Pakola e shume si Paloka dije mire qe me qinda vota i shtohen Partise socialiste.
  PS nuk ka fare nevoj te bej fushat.Fushaten po ebjen ne favore te Partise Socialiste vete Partia Demokratike.

  Reply to this comment
 14. Konti Sbalta February 14, 18:39

  Po afron furtuna dhe keta lakuriqet e nates duan te futen neper shpellduke menduar se do t’i shpetojne ndeshkimit :Ndersa ju K/M Rama mos e kaloni kete veprim terrorist me humor , por merreni seriozisht pregatitjen qe po behet per te perseritur ngjarjet e”97 nga bandat kriminale Azemo-Saliniane! Vini ne gadishmeri te plote SHISH ,SHIU,Policine qe te mos linde nevoja edhe per Ushtrine!

  Reply to this comment
 15. Gzim Kulufi February 14, 21:07

  Allah-Allah c’po na shohin syte! Po sikur boja ti shkonte ne sy e te verbohej tjetri? Apo rrompalle Kuvendi, rrompalle edhe Shqiperia!?.. Vertet Edushi ka taksiratet e veta, por jo deri ketu o trapi me zile, Edi Paloka!

  Reply to this comment
 16. anticensurë25642654 February 15, 07:13

  o panik i tmerrshëm në rradhët e langojve të palloshit të tirones ati qytetari që do të na shpëtonte nga shpellari,por që na doli më shpellar se shpellari!!
  o të mbaruar,o frikacakë si hyjnori tuaj!
  NUK KA PËR TË NDODHUR ASGJËËËËËË!!
  thuajini timonierit të mos shkojë në vlorë se ju jep zëmër lulusheve!!
  të mbaruar ju i mbaruar ai!!
  he vemj të qelbura!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim