Rama: Përgjimet, skenar i përgatitur, janë enveristë fanatikë

June 20, 2019 12:53

Rama: Përgjimet, skenar i përgatitur, janë enveristë fanatikë

Kryeministri Edi Rama po flet në Kuvendin e Shqipërisë për negociatat, zgjedhjet, sulmet ndaj KZAZ-ve, por edhe përgjimet e fundit që dolën nga “Bild”.

“Po marrin peng procesin zgjedhor të 30 Qershorit. Marrja peng është orvatje për t’i mbyllur Shqipërisë derën e negociatave dhe gjithë plani me përgjime të pa hetuara, por të mbyllura në kasafortë dhe të dorëzuara te partia që lajmëron daljet në Gjermani përpara se të dalin në Gjermani.

Gjetja e vendit në Gjermani, kalendari aspak çuditërisht i përputhur me protestat, flasin vetë. Revolucion imagjinar me punonjës bashkie, të rinj rrugë humbur që maskohen” tha ai.

Duke folur për ngjarjet në Shkodër dhe përgatitjen për të shkuar sot pasdite atje për fushatë, kreu i së majtës tha:

Enveristët fanatikë të 91-shit që përpiqeshin në grahmat e fundit të enverizmit institucional t’i zinin rrugën partisë së sapolindur demokratike sot rishfaqen në grahmat e asaj partie që ka humbur totalisht busullën dhe sensin e misionit për të cilin lindi.

Rrogëtarët e paguar nga taksat në nivelin vendor u përdor njësoj siç përdorte asokohe Partia e vjetër e Punës disa falanga njerëzish pa të ardhme.

Ajo që është e trishtueshme është fakti se njësoj si në atë kohë kjo përpjekje nuk ka as shumicën e shqiptarëve dhe asnjë mik dhe partner ndërkombëtar në krah. Përkundrazi, njësoj si shumica dërrmuese e shqiptarëve dhe partnerët janë vendosmërisht kundër gjithë kësaj që ndodh.

A nuk ju kujton kjo Haxhi Qamilin kur thoshte sa të kem Kavajën dhe Shijakun unë nuk (ai thoshte një fjalë që nuk është vendi për ta thënë) po e them me pyes (ai nuk thoshte pyes) për Francën dhe Anglinë”, tha Rama.

30 qershori do të jetë dita e zgjedhjeve duan apo s’duan. Mbase plani është për të bërë një dy prill tjetër sot pasdite”, u shpreh ai.

j.l./ dita

June 20, 2019 12:53
Komento

72 Komente

 1. Ripjerdhja e maskarejve June 20, 13:24

  Ik or koqe s’lahet muti me shurre

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati June 20, 14:24

   C’esht ky deficent ?
   Nje krijese qesharake si ky hajduti Kryeminister i kujton njerezit budallenj ,ndaj thote keto justifikime bajate..

   Ca rendesie ka nese jane kurthe apo jo ,
   Rendesi ka qe pergjimet tregojne vjedhjen skandaloze te votave nepermjet rryshfetit dhe presionit

   Ndaj ky qelbesire Kryeminster duhet te largohet edhe me dhune, nga pushteti ,
   se ky ka shkateruar themelin e Demokracise , qe esht vota e lire.

   Me kete Kryeminister nuk ka kuptim te behen zgjedhje ,
   se ky i vjedh ,
   Ndaj cdo mjet perr rrezimin e tij esht i justifikuar.

   Dhe mos e permend Enverin o funderine , se i ndot enrin kur permendet nga nje hajdut i piste si puna jote

   Reply to this comment
   • Arti June 20, 16:53

    Raimond koqja: edhe ‘demokrat’ ✌️, edhe encerist ✊ – njelloj si babai intij, Saluku ‍♂️

    Reply to this comment
    • Raimond vlonjati June 22, 02:59

     Me hengesh mutin ti bashke me Saliun

     Te gjithe ata qe jane me Enverin jane njerez te drejte , nuk jane qelbesira si Ceta me hajdute e Riloqes , se kryesuar nga qelbesira Rama

     Reply to this comment
  • LB June 20, 15:56

   Edvin Palloshi dhe Intelektuhaleja shajne akoma Enverin.

   Reply to this comment
 2. Mortja qe nuk ju ha June 20, 13:28

  Cfare ke me Enverin o legen
  As ti as Saliu nuk do ishit.sot aty ku jeni po mos ish Enveri
  Per t mos fol per.Lulin qe.me.duket.e.ka.nxjerre direkt nga koqet

  Reply to this comment
 3. Doni apo nuk doni ju o mizakali, Drejtesia do te BEHET June 20, 13:30

  O rama-vic, mjaft me etiketimet enverist te kundershtareve tuaj, se ju te marre sebashku ja keni kaluar ne shumefish ne krime e superkorrupsione diktatorit Enver. Per kujtese, Enver Hoxha, ja mori tokat e pronat pronareve te ligjeshem, po ja dha popullit dhe kurre nuk i zduku, apo tjetersoje e mbivendose tapite e tyre. Kurse ju qener bire qenerish,jo vetem qe i keni grabitur dhe tjetesuar pasurite kombetare e private, por dhe tapite tyre i keni mbivendosur aqe shume sa pronaret po vuajne kalvarin pas burgjeve ate te gjykatesve, prokuroreve e avoketerve te kapur e te binjakezuar me djallin, dhe kjo me porosi nga lart,pra nga bijte e eterve te diktatures komuniste e mostrat e tyre qe mbi supe i rendojne mijra krime e superkorrupsione, sa detyruan popullin ne shumice t’u nxjere te dhere, por krenare ne zgjedhjet e fundit paralmentare dhe me mbeshtetjen e SHBA e BE te kerkojne me force Reformen ne Drejtesi, Vettingun dhe ligjin e Dekriminalizimit. Ligje qe ju me sozi e perdhoset ne zgjedhjet e fundit parlamentare e lokale duke bere deputete e kryetare bashkish njerez qe vinin nga bota e krimit. Kjo besoj se te kujtohet o docer i docerve qe nuke keni te ndalur ne ligesi. Enveri shkoje me te mirat e te keqiat e tij, qe do te thote se c’do etiketim si enverise ndaj kundershtarit vetem se ju nxjerr zbuluar si pjese e jashteqitjes shqiptare qe derdh lot krokodilesh vetem per te mashtruar e shqyer prene e rradhes, pra popullin e popujt. Ne moralin tend eshte te japesh doreheqje, ndyshe shume shpejt do ta beje populli, doni apo nuk doni ju o mije kenetash. Besoni, binduni dhe ndaluni ne pangopesite e marrite tuaja dhe rrefehuni sa nuk eshte vone, qe SOVRANI, SHBA, BE e Ligji dhe Zoti t’u meshirojne.

  Reply to this comment
 4. Aladini me eskorte June 20, 13:30

  Rri Edvin aty ku je
  Se aty e pate fatin
  Enver Hoxha o Edvin
  Sa ç’je ti kishte hallatin

  Reply to this comment
  • ... June 20, 13:52

   Tashti me duket se e ke tepruar pak, hajt po e pranojme se e kishte hallatin sa Fevzoja, po sa ky palloshi eshte pak si shume. Mund ta pranojme po te thuash qe Hoxha kaq sa ky e donte hallatin ne bythe.

   Reply to this comment
   • Ivan i madh June 20, 14:03

    Ti…. me duket se do jesh ndonje zagar i neoballistit Edi Mit’that Rames që te ka lene te lehesh pas cdo komenti. Nuk mbuloje m…. shure o yzmeqari i renegatit Rama po ti me kete pune fiton kosken e radhes dhe ske faj si i pa afte që je e varesh pa koqeve te psikopatit Rama.

    Reply to this comment
    • **** June 20, 14:20

     Mbylle gojen mor enverist i qelbur,nga haleja juaj dolen keta qe kemi, sot pjellat e ati sistemi jane

     Reply to this comment
   • Klea June 20, 14:41

    Ti hash mutin enveristeve se rremujen po e beni ju FASHISTET!

    Reply to this comment
 5. Rita June 20, 13:33

  Po nuk t vjen turp o plehre qe i turreni ende Enverit si ti si Saliu?
  Po ku jane femijet e Enverit more ordiner?? Njerez te thjeshte me jete si gjithe shqiptaret e tjere.
  Po fwmijet tuaj?
  Neper vila luksi te zhytur ne para te vjedhura dhe vese.
  Cfare shteti la pas Enveri dhe cfare shteti beni ju more pisa gjakprishur dhe mosmirenjohes?
  Po ju shkolloi juve fshatarve o pleh dhe ju beri njerez.
  Mallkimi ju rente ne breza per kete qe po i beni Shqiperise

  Reply to this comment
  • intelektuali June 20, 14:00

   Ja cfare shteti la pas Enverit o zonja e nerume Rita:

   https://www.youtube.com/watch?v=_Jk7zSopzBM&t=1s

   He si te duken ty shqyptaret e Enverit?

   sepse:

   Mue vedi me duken si:

   NJE FIS KANIBALESH PREJ AFRIKE ZULU.

   Reply to this comment
  • $$$ June 20, 14:12

   Mos ishte ajo monster s’do kishim ngelur ketu ku jemi sdo udhehiqeshim nga shpellare,nga hajdute e nga perverse do ishim si gjithe bota

   Reply to this comment
   • Glaukias June 20, 15:45

    Mos të ishte ‘ajo monstër’ do flisje serbisht e greqisht se do kishim dalë humbësa nga Lufta e Dytë Botërore e do të na kishin shqyer fqinjët. Kush do të të mbronte ? Duçja ? Hitleri ? Shkuan për lesh të dy, do apo nuk do ti, lufta u fitua nga vendet komuniste edhe nga vendet demokratike, fashistët e nazistët humbën. Edhe vendet fituese ndan gjithë atë Gjermani, mendoje se çfarë do i bënin Shqipërisë ! Do na zhduknin edhe si komb, muslimanët do dërgoheshin në Turqi e Arabi ose do liheshin rrugëve të pashkolluar siç u ndodhi shqiptaro-maqedonësve e kosovarëve, ortodoksët do detyroheshin me forcë të vetquheshin grek ose do vriteshin siç u ndodhi çamëve e katolikët mbase do ishin pak më mirë. Por Shqipëri nuk do kishte më. Ndaj më kujdes kur flet për atë kohë e se si do ishe.

    Reply to this comment
    • 100 vjet larg Europes June 20, 17:23

     Shqiperia do ishte si svicra o mavrite qe ju shpetoj enver leshi,pa shikoj humbesat,italine dhe gjermanine,qe moren krahun e duhur,ku jane sot ? Trushperlarja e enverit pasojat e ati sistemi jane akoma dhe sot,mbi te gjitha njeriu i ri majmuni qe ngeli i fundit ne europe.Bota ecen ne rruget e demokracise o njerz nuk vete te kthehet ne rruget e diktatures,Edi Rama me gjithe kllounet e tjere jane te korruptuar deri ne palce,enverin e perdorin per alibi
     per te mbuluar pislliqet e tyre.Populli nuk i meriton keto palaco te historise Shqiperia ka nevoje per burra shteti qe nuk mendojne per karriken e tyre por per vendin e tyre dhe tonin

     Reply to this comment
    • Pallavra June 20, 17:34

     Po sot gjysma e shqiptareve flet greqisht o loqe se po rrine atje per buken e gojes ne saje te komunizmit te dhjere qe kishim po lere kete pune se vjen era mut

     Reply to this comment
     • Glaukias June 20, 20:21

      @100 vjet
      Kush do na kishte lënë të ishim si Zvicra ? Edhe sot që je në ‘demokraci’ nuk të lënë fqinjët të ngresh kokën e jo në atë kohë që do ishe humbës i luftës. Faktet se çfarë ndodhi me pjesën e shqiptarëve jashtë Shqipërisë t’i kam përmendur më sipër. Gjermania u nda në dy pjesë, Italia e vari Duçen në shesh. Dhe ishin kombe 50 milion banorësh. Mendo ne me 1.5 milion banorë e me fqinjët që gjithmonë kanë shfaqur hapur synimet e tyre për copëtimin tonë se çfarë do të kërkonin si dëmshpërblim për luftën e tyre kundër nazi-fashistëve ? Kush mund tu thoshte jo pretendimeve të tyre nëse ne do të ishim në anën e nazistëve ? USA ? Franca ? Anglia ? Rusia ? Kush do e bënte Shqipërinë si Zvicra ? Pse nuk bën Bullgarinë por ia hoqën ca krahina ? Po Rumaninë ? A humbën toka e u pushtuan nga rusët ?
      @Pallavra, mëso të diskutosh edhe pa ofenduar. Komunizmi të gjitha pasuritë natyrore, monetare, ushtarake e njerëzore i la aty ku ishin kur u rrëzua, nuk i mori me vete.

 6. andi June 20, 13:34

  Enverit ti i ha mutin drogaxhi muti

  Reply to this comment
  • ... June 20, 13:53

   Puna osht se Enveri nuk dhjet dot mo se eshte bere mut me kohe.

   Reply to this comment
   • Ivan i madh June 20, 14:03

    Ti…. me duket se do jesh ndonje zagar i neoballistit Edi Mit’that Rames që te ka lene te lehesh pas cdo komenti. Nuk mbuloje m…. shure o yzmeqari i renegatit Rama po ti me kete pune fiton kosken e radhes dhe ske faj si i pa afte që je e varesh pa koqeve te psikopatit Rama.

    Reply to this comment
    • ... June 20, 16:57

     O ti Bolja e Fryre, Enveri mut e Rama kake, qe te dy jane fatkeqesia e Shqiperise, ndryshimi eshte se Enveri ka vajtur me kohe ne hale, dmth aty ku ka vendin, kete beqirin tjeter do ta degjojme deri sa te shporret. More vesh o muti i madh?

     Reply to this comment
     • Ivan i madh June 21, 14:16

      Pika Pika si shura e gomarit o idiot i k… t

     • ... June 21, 15:55

      O Muti i madh, ty te duhen edhe ca ika shurre, prandaj edhe une t’i kam dhene. Po ta duash me shishe vetem thuaj se e rregullojme.

 7. Glaukias June 20, 13:35

  -Zoti Kryeministër, po djegin Shqipërinë, kur do veprojë shteti ?
  Bla, bla, bla… kanë frikë nga drejtësia… bla, bla, bla
  -Në rregull po kur do marri masa shteti ndaj kryetarëve të bashkive që bëjnë ultimatume për djegie të pasurisë së përbashkët e kundër politikanëve që bëjnë thirrje për vrasje e plumba ballit e tërheqje zvarrë të drejtuesve të zgjedhur nga shqiptarët, biles edhe për vet ju ?
  Bla, bla, bla… enveristat, haxhiqamilsat… bla, bla, bla.
  Dakort, po kur do veprojë shteti kundër zjarr-urdhëruesve e jo vetëm kundër zjarr-vënësve ?
  Bla, bla, bla… drejtësia, ndërkombëtarët, 2 prilli… bla, bla, bla.
  Po pse nuk veproni e t’a parandaloni një 2 prill ose një 98 të dytë kur keni informata që mund të ndodhin ?
  Bla, bla, bla … zgjedhjet, drejtësia… bla, bla, bla.
  Zoti Kryeministër, kur do veprojë shteti e drejtësia se kemi 6 vite që presim ?
  Bla, bla, bla… shkopi magjik, tespia, drejtësia… bla, bla, bla.
  PO KUR PRA, DREQI E MORI, KUR ?
  Bla, bla, bla… qofte, tullumba, ngjala, miku im, drejtësia, ndërkombëtarët… bla, bla, bla !!!

  Reply to this comment
 8. Keta jane te pa cipe June 20, 13:40

  O e ka fajin enveri o e ka fajin saliu.mut njeri mut tjetri me mut ky i fundit

  Reply to this comment
 9. intelektuali June 20, 13:46

  O Karagjozi Edvin Droga:

  Beji te fala Fanatikut te Enverit, Gerdalles Spartak Braho qe e ke emeruar Keshilltar Personal qe te anatemoje te perndjekurt politike kundershtare te regjimit satrap te Enverit dhe te fyeje dhe anatmoje me fjale rrugaci Agron Tufen vetem sepse e tregoi me gisht Gerdallen tende enveriste si nje nga kriminelet e Enverit qe ka kapluar shtetin dhe pushtetin bashke me “Venusat” e sigurimit ne krye te KLP-se,

  por:

  Mund t’i besh te fala edhe krimineleve te tjere te enverit duke filluar nga Nexhmije Hoxha me Vito Kapon dhe Aranit Celen me Rita Markon qe i dekorove me medalje trimerie per krimet e tyre dhe u rrite pensionet si veterane te LANC-it kriminal jugosllav te Enverit, qe po i ringre Piramiden Famekeqe ne mes te Tiranes, e cila u kall daten edhe femijeve ne barkun e nenave qe i kalojne prane,

  dhe:

  Pasi te kesh bere gjithe keto temenara enveriste, kerko falje publike per krimet e Kristaqit qe ka firmosur varjen ne litar ne vitin 1988 te nje poeti, disident, antikomunist per t’i dhene mesime turmave te revoltuara ndaj regjimit satrap komunist,

  dhe:

  Pasi te kesh bere te gjitha keto detyra shpie imediate per nje Kryeminister qe kerkon te antarsohet ne BE:

  IK DHE THYEJ QAFEN SE SHQYPTARET NUK DUAN TA SHIKOJNE ME BOJEN E ARTISTIT PA SHKOLLE, MASHTRUES, KAQOL DHE FANATIK ENVERIST!

  Reply to this comment
 10. Lili June 20, 13:46

  S’ka ku mu kap meveç tek flamujt me shqipen dykrenare qe po ky hoqi nga Tirana, apo tek enveri !
  Degré zero te politikes! Ose ky arriti piken goodwin , ne botesn shqiptare

  Reply to this comment
 11. Ivan i madh June 20, 13:54

  O idiot kur ske argumenta ha m… duke share Enverin që ti dhe ata që shan nuk i vini deri ne organet seksuale te tij. Nuk behet politike duke share ate që luftoi per Shqiperine dhe nderuar tradhetaret si babai jot shpirteror Mutatin. Po tani skemi se cfare te bejme kur humbamenot socialiste te pranuar ty moster e zagaret e tu që te ndjekin pas Balla, Velia e te tjere. Hiqesh me i mire se ta dhe ti nga ai llum je nuk je me i mire sado që te iqesh valla pari mor ne shpirt je bataku se nga ai bataku u largove dhe erdhe ndote e perlyeve PS me Ridhjerien tende.

  Reply to this comment
 12. Ivan i madh June 20, 14:04

  Ti…. me duket se do jesh ndonje zagar i neoballistit Edi Mit’that Rames që te ka lene te lehesh pas cdo komenti. Nuk mbuloje m…. shure o yzmeqari i renegatit Rama po ti me kete pune fiton kosken e radhes dhe ske faj si i pa afte që je e varesh pa koqeve te psikopatit Rama.

  Reply to this comment
 13. Zigur Qarri June 20, 14:09

  Edvin D’R ama e nisi karrierën me tentativën që së bashku me Spartak Ngjelën,te themelonte Partine Myslimano-Kristiane,
  por nuk ja doli as ta regjistronte!D’Rama u bë piktor (mesues vizatimi) megjithese s’kishte talent fare,vetem e vetem sepse
  kishte Babain skulptor,dhe u bë basketbollist,edhe pse s’kishte talent fare,vetem e vetem sepse ishte i gjate.Edvin D’Rama
  eshte shqiptatri i vetem qe u kthye nga emigrimi pa asnje qindarke.Gjergji Thimio pretendon,se Edvin Rama eshte denuar
  dy here ne France,kete ja ka thene Koço Kokedhima.Rama ne fillim të viteve 90-te,sipas urdhereses se Ramiz Alise,shante
  regjimin diktatorial per te fituar reputacion ne popull dhe tek te persekutuarit politik,me thirrjet gjoja per varjen e
  komunisteve.Perpjekjet e tij per tu inflirtruar ne PD,dolen pa sukses.Ishte ndihma e Fatos Nanos,qe Rames ti hapej dera ne
  politike.Rama nuk ka perfituar vetem miliona Euro nga fondacioni i hebreut George Soros,por edhe nga keshillat e vlefshme
  te tij,se si duhet te veprosh qe te keshe sukses.Dhe suksesi sipas Soros e ka bazen nje shprehje te urte hebreje,qe thote:
  nese kerkon te keshe sukses,futja shokut me te ngushte dhe atij qe te bën nder.Dhe Rama ja futi Tos Nanos,megjithese nje
  shprehje e urte shqiptare thote;mos e kafsho kurre doren qe te ushqen.Rama e mori Kalane nga brenda,per ta tjertersuar
  PS-n ne nje organizate mafioze,ku ne qender eshte ai,skizofreni qe merr vendime vetem nen efektin e droges!

  Reply to this comment
 14. redaktor June 20, 14:17

  Kulmiii
  Si ia japin voten familjet e deshmoreve ketij qeni???
  Mos u gdhifsh neser o kopil e bir kopili, o plangprishes, hajdut.
  Sa ke marre ke Unaza o ushtar i ushtarit te Saliut?

  Reply to this comment
 15. Rita June 20, 14:28

  Inderuar z,Intelektual me duhet te sqaroj se komenti i mesiperm me emrin tim nuk eshte e imja por e dikujt qe ngjason me emrin tim ose nje imitim per loje nervash Per sqarimin qe i ben asaj me te njejtin emer me mbetet t”ju falenderoj si gjithmone !!

  Reply to this comment
  • Vicidolisti Digital June 20, 15:33

   Rita,
   IntelktuaBOLJA eshte nje koqe kanari qe tall bythen gjithe blogu me te. Edhe ti dukesh si pjeshke e persekudhjerre ndaj ha mut ne nje canak me intelektuaLOQEN

   Reply to this comment
   • Edkokaina June 20, 16:12

    Vicidolisti Digital je shume inferior ndaj intelektualit,zhargoni yt e tregon qarte qe je budalla dhe pleh i rilindjes.

    Reply to this comment
    • Vicidolisti Digital June 20, 21:28

     Edkoka
     Kurse ti moterqire je letra higjenike e nje kryebole si IntelektuaLOQJA. Je nje shpellar shqipfoles I zbritur nga bokerimat e qofteklargut. Barku qe polli vemje si ty ende nuk eshte shterpezuar.

     Reply to this comment
     • Edkokaina June 21, 00:08

      Digadal moterqiri meqe je xhins kurvash dhe te ka dhi nje karakurve,trego edhe emrin e motres meqe e paske kurve qe ti fus edhe un nje tpallume meqe ja ke dhone edhe partise.E more vesht e dobic ferre?

  • intelektuali June 21, 11:06

   Po te jete me te vertet keshtu

   KERKOJ NDJESE PER REPLIKEN TIME

   sepse:

   Edhe intelektualin e kopjojne plot fanatike rrugace halabake te Enverit, shikoje gjuhen prej rrugaci te deputeteve dhe ministrave te Edvinit dhe krahasoji me gjuhen e fanatikeve ne kete forum te nderum te gazetes DITA, nje nga rrugace te pacipe qe futet si “Fandi Spathi ne debat” eshte edhe Ilir Hoxha, djali i Enverit qe del me gjuhen e halabakut per te mbrojtur krimet e babait te tij pederast dhe sadist qe mbushi bashke me Nexhmijen lumenj me gjak njeriu ne shqypni, gjak shqyptari, kosovari dhe i te huajve qe kishte ftuar ne vendin tone si nje pusht hileqar anadollak per t’i vrare dhe per t’i groposur me vone pa vorre dhe pa nam e nishan ne gropa septike dhe qe tani Gerdalla e Edvinit, Spartak Braho po tenton t’i fshehe dhe mohoje me nje cinizem te papare,

   prandaj:

   HIPOKRIZIA E MASHTRUESIT EDI RAMA NUK NJEH KUFINJ,

   kur:

   Sulmon opoziten me akuza si fanatike te Enverit,

   nje nje kohe kur:

   KY DEBIL FANATIK ENVERIST DERI NE BRIMEN E BYTHES, KY KAQOL PA SHKOLLE DHE PA KURFARE INTELEKTI, PO KTHEN NE ORIGJINAL KOHEN E QEPES TE PARTISE SE PUNES.

   Si ne asnje vend tjeter ish komunist te Evropes Lindore,

   dhe:

   SI REZILI I SHQYPNISE NE SYTE E BOTES QE NA MONITORON.

   Reply to this comment
 16. Basta me kte Teater qe do t'ju kushtoje shume ,nqs nuk lini Shtetin te flasi ,te fuxionoje June 20, 14:34

  Lereni mer Shtetin te funxionoj e mos e qisni Ofsajt !
  s’e kuptojne kta qe kto dengla ,

  qe kta bejne sot . kan me i ngren kokat mot !

  S’ka me kuptim ,ti tregosh shqiptareve se me cfar shkerdhatash Opozitare ka te bej .

  Shqiptaret nuk te zgjodhen ty me i sqaru se kush

  eshte saleh brrisha basha apo meta,

  por per te ber kte Shtet funxional ku flet vetem Ligji .

  Keni kaq muaj qe banda e krimineleve opozitare gjasme ,

  por terrorizon qytetaret shqiptare ,me zhurmat bllokimet

  kapsollat ,zjarrin e gomave rrugeve ,

  e pellitjet me dordolecet eper duar , e ju beni perseri

  idiotin ,duke i lejuar perseri te perseritet e njejta gje !

  Policia e shtetit paguhet nga Taxapaguesi shqiptare

  per te mbajtur rendin ,qetesine publike ,
  jo te fryjne barkun e pasurohen ne ato poste .
  Po terrorizoni qytetrin te rinjte po marrin nga ju shembullin me Negative si kaste politike ,

  po traumatizoni femijet ,e neser mos u cudisni ,
  kur femija ne adoleshence te reagoj si mos me

  pas asnji gram tru ne koke ,

  e te bej veprime e sjellje qe bien ndesh me kulturen

  e moshataret e vet ne Bote ,te jet thjeshte nji Idot

  para ksaj Bote !

  ————

  po e coni Shqiperine drejt nji Sirie ne Ballkan

  dhe kjo eshte kausa/ misioni qe i eshte ngarkuar

  Opozites bandes se krimineleve te bashkuar .

  —–
  Vepro sot ,tani ,neser do jet shume vone per te gjitha palet

  o maskarenje ne politike

  Reply to this comment
 17. Jani kolonjari June 20, 14:37

  Enverit I vjen anash ti o trap. Asnje falje ske guxim te kerkosh per keto turpe qe beni mor zullap

  Reply to this comment
 18. Kosta June 20, 14:41

  Ca te keqe pe nga Enveri ti mor shamires te mut.Kurre nje fjaleme vend dhe nje pune te hajrit ti o psikopat.Pse Enveri ta ka fajin ty se je perdorues e droge qe te jane djegur komplet neuronet.Njerezit qe janekomshamires te Enverit jane me te miret e nga me te ndershmit ne Shqiperi Kosove Maqedoni Mal te Zi e kudo ku ka shqiotare.Ty prandaj nuk te do populli o mut se je si Berisha Meta dhe ai muti tjeter Basha.

  Reply to this comment
 19. Ujku Plak June 20, 14:54

  Dmth RAMËS ja paska fajin Enveri .
  Desha te beja dhe nje Pyetje :
  Natyrisht qe Rama ka Këshilltare te çdo fushe , por a i lexojne keta keshilltare Artikujt e Gazetave sidomos te atyre qe jane me afer qeverise , edhe me teper komentet dhe cili eshte Trendy i ketyre komenteve ?
  Per nje çast ta zeme se Pergjimet jane te paligjshme dhe BILD eshte gjithashtu nje Fletushke dhe jo siç dhe eshte ne realitet dhe Gazeta me Tirazhin nga me te medhate ne Europe .
  Le te themi se kjo eshte nje Loje e Piste e Opozites per Pushtet .
  Mire athere .
  Tani kam dhe pyetjen jo per njerzit normal por per ata Militants Fanatike te te 2 Kraheve :
  Ato Turpe qe bejne Deputetet , Ministrat , dhe e gjithe Superstruktura Shteterore jo vetem me Shitblerje. Votash dhe Vende pune por me permendjen e Q.rjes se Nenes , motres , Robve , me Shprehjet ,Mos na Çaj K.rin , Byt.en , Trapin d te tjera mos valle nuk jane te verteta ?!?!
  Si mund te qendroje ne kembe nje Qeveri e tille dhe te sfidoje jo vetem Opoziten por edhe popullin ?
  Une e di qe , qe prej 1992 dhe deri me sot te gjitha Qeverite , majtas , djathtas , te qendres e ku di une kane qene Qeveri Kukulla .
  Mqs te gjithe i kemi provuar ne krye te Shtetit dhe te gjithe kane qene njelloj , a nuk eshte me Mire Qe te Jemi nje Shtet nen Protektorat te Huaj pse jo dhe GJERMAN ?!?!
  Ketu mendoj se ka arritur puna .
  Ne e keshillojme te heq dore por ky nuk Ze mend ..
  Edi Rama e kerkon me Qiri Sfiden me Kundershtarin njelloj si nje Boksier ne Ring qe per te mundur kundershtarin theret ne Ndihme mbeshtetsit e tij ne Pallatin e Sportit njelloj siç do te bente Kundershtari tjeter .
  Kjo kerkohet , nje ‘97 e Dyte !
  Jo , kurre nuk do te ndodhe !

  Reply to this comment
 20. Socialisti metodist June 20, 15:05

  Ti more Edi fjalet i thurr bukur
  Ama per veprim je kuku mi nan.
  Ose vepro, ose ik
  Ne Norvegji mbase funksionoje vetem me llafe, po ketu ke t besh me Saliun or taj qe ti kur ne prisnim ta ndeshkonit ti the “do shkoj t bej gjyshin n lulishte”.
  Eh mor bir, je i gjate si kallam, po trurin e ke fyell.
  Te fala Sandrit

  Reply to this comment
 21. mirel June 20, 15:38

  Dmth Mitati po akuzon Enverin per trazirat.
  KEte e paralajmeroi Mandili dje kur akuzoi Leninin per Berishen.
  Ramuti e zbuti pak qendrimin e Mandilit.
  Nga Lenini e kaloi te Enveri.
  Tere antikomunistet e terbuar si Agron Gjenmarka qe vene pas Berishes qenkan Enveriste.
  Ky eshte me qelbesira e te gjithe kurvave qe ka politika shqiptare.

  Reply to this comment
 22. Sufllaqja June 20, 15:39

  mos fol kshu merçun . kjo eshte gazeta e enveristeve te pjerdhur nga trute e kokes qe edhe motrat tua lerosh , rrisin kopilin dhe e quajne bir. rri edvin se nuk ja del me keta edhe per ca vjet sa te ngordhin edhe disa 70 vjecar qe e quajne veten veterane , kur lufta kishte 5 vjet qe kishte mbaruar. keta bejne pjese te 23000 se 5000 ishin a s’ishin gjithsej me gjithe ata qe u vrane per kurveri , hasmeri etj etj.

  Reply to this comment
  • Kokpalari 21 janarit June 20, 15:41

   Me mire gazete enveriste se gazeta e atyre qe kane 30 vjet e kane kthyer Shqiperine ne turpin e Europes

   Reply to this comment
  • LB June 20, 15:54

   Ke te drejte. Jot ame si sufllaqe e kishte.
   Nga ajo sufllaqja dole dhe ti. Ai burri qe shan ky palloshi, sa te jeni gjalle e edhe mbasi te vdisni do tju dali ne ender me ate qe ju ka bere. Brima e miut=lluks.

   Reply to this comment
 23. Arben June 20, 15:51

  Armiqte e brendshem.

  Reply to this comment
 24. EDWIN RAJERSON RAMASON June 20, 15:55

  O EDWIN RAMA !

  SHKODREN DHE 2 PRILLIN E DOGJEN DHE E MOREN PERSIPER RAJERSONISTET QE KA NE THENE TROC..
  .
  PO MOS BENIM 2 PRILLIN NUK BINTE GJASME KAMUNIZMI..PYET HAXHINE PER ELEZ KAZAN BIBER PASHEN QE COI AZEMIN E RUDINES TE DIGJTE SHKODREN
  ..
  SA PER ENVERIN KAPE PAK KETE KETU POSHTE
  .

  O Enver te kam rixha
  Ngrehu neser me sabah
  Behu dhe nje here i ri
  Ne dac hajde si sozi

  Mer komanden ne kete vende
  Se te prete populli tente
  Qe ti vesh gjerat ne vende
  Se Shqiparine e shqyen qente

  Jan ngjallur krimbat e tokes
  Cep me cep i bien botes
  Me genjeshtra e mashtrime
  Letra fallco e ngjyrime

  I fshine emrin Shqiperise
  Mohojne bijte e Lavdise
  Mohojne gjakun per ket vende
  Kane fshire edhe mundin tende!

  Jan ngritur ne piedestale
  Kriminele “intelektuale”
  Ane e kende bejne morale
  Per te vdekur e per te gjalle

  Madje ketu ne forume
  Bejne komente shume spiune
  Mbajne nofken “intelektuale”
  Por ne fakt jan avdalle

  Jan avdalle te “Lilidhonit”
  Pjelle e djallit dhe e klonit
  Qe vertiten pas baronit
  Jan ushtare te Salihonit

  Ne cdo zyre e ne cdo frone
  Krimineli ka timone
  Basarduan historine
  E shkateruan gjithe Shqiperine

  Neper rruge e neper sheshe
  Ne bregdet e ne biznese
  Ane e mbane kudo te veshe
  Vec te huaj do te gjeshe…..

  Nuk ka me as industri
  As bujqesi e blegtori
  Madje dhe Naimin vete
  Nuk e njef me ky milete….

  E mos fol per Skenderbene
  Qe shume vjete mbrojti Atdhene
  E kan nxjere mor, ne pazare
  Por ne kembe, e jo mbi kale…

  S’ka me sheshe SKENDERSBE
  Vec nje male, plote gurre e pleh
  Qe kane zbrituar nga malesia
  Te mohoje sheshin e tija….

  Dhe nje djale paska i drojtur…
  Ti Enver nuk e ke njojtur?
  Vec nje gje me vjene cudi!
  Per fytyre, eshte kopje Ti!!!

  Per mendje e burreri
  Eshte naive, eshte cilimi
  Sala leve e punesoi
  Qe mire halet t’ja pastroi

  Ky debil pak kohe me pare
  Nxori detin ne pazare
  Dhe ja fali more Greqise
  Kapitalet e Shqiperise…

  Ky agjente e ky spiune
  Drenicare thot, jam une…
  Eshte hajdute i licensuar
  Rrugen e Kombit ka pervetesuar

  Te mos flasim per Gjykata
  Kemi hedhur vertete hapa
  Ne plepishte “master” muarr
  Ne kupole te emeruar…

  Dhe “cekani i drejtesise”
  I bje kokes se vegjelise
  Mjeri popull ku te veje
  Te derjten ku do ta gjeje?

  Me arme e demagogji
  Shkateruan brezin e ri
  Neper rruge te droguar
  Pa familje, te shkateruar…

  O Enver u shua bota
  Ti e bere mor si lopa
  Shume punove per Shqiperi…
  Po c’le pas more derezi?

  Ca spiune e kriminele
  Shume hajdute e dembele
  Nje Nano e nje Sali
  Qe e shiten kete Shqiperi

  Qe shiten Jo vec lavdine
  Jo vec vlerat e historine
  Po nenshtruan vegjeline
  E skllaveruan per hordhine

  Skllaverine ne vendin tend
  Se pertypin dot as qente
  A ka burra ne ket toke
  Qe ti dalin vendit zot?

  MOS NGATERRO ENVERISTET ME MAKARTISTET-RAJERSONISTET DHE ELEZBIBERISTET QE BENE DJEGIEN E 2 PRILLIT

  .
  MOS U BEJ SI MANDILI QE KRAHESONTE SALIUN ME LENININ SIPAS BIBLES XHORXHSORRISTE QE TE KOMANDON AKOMA SI DRON..

  Reply to this comment
 25. Rita June 20, 16:02

  Vicidollit qe huazon emrin tim i them qe sikur te mundej te futej dhe nje here ne vrimen ku ka dale ( ne te sat eme ) prap tru bosh keni per te dale !! Dhe sa per Intelektualin e nderuar sikur t”ju beja nje ballafaqim do te mbeteshitt me gishtin ne goje e s”do te mundjeshe te reagoje perpara zgjuarsise se tij !!! Ai nuk tallet me askush por vetem cjerr masken e dallkaukeve qe mjerisht jane ne pozita telarta shteterore kur duhet te jene prapa qelive ose ne pension , Sa per ju po ,eshte e vertete se tallni veten tuaj . Kete mund ta beni lehte e pa sforcim ,

  Reply to this comment
 26. Pesa spathi June 20, 16:11

  Dhe ja pra miq kete radhe e kane fajin ata qe kane pregatitur skenarin dhe ata enveristat. Ju prezantojme kapitullin e radhes qe eshte perseri : KU TA GJEJME FAJIN (jo te vetja sigurisht).

  Reply to this comment
 27. Limani June 20, 16:15

  Partia që vuri dhe mban ty në krye , është një parti , politikisht dhe moralisht , e vdekur !
  Edvini , sot , është simboli i degjenerimit të klasës politike . Kaosi i sotëm është pasojë e politikës miope dhe idiote të Edvin megalomanit dhe llafazanit bosh .
  Rregjistrimet e fundit janë turp për Shqipërinë , ato tregojnë se , në thelb , ne jemi të gjithë njëllojë – njëllojë alabakë , njëllojë hajdutë , njëllojë të degjeneruar .
  Perëndi ku je dhe nëse je , shpëtoje Shqipërinë !

  Reply to this comment
  • mirel June 20, 16:26

   Ska Perendi,
   I ka bere shqiptaret me nje koke, dy duar e dy kembe.
   Shqiptaret i perdorin keto te dytat, por te paren jo.
   Nuk ka ca u ben perendia budallenjve.
   Sa per PS dhe une i atij mendimi jam: Eshte moralisht e vdekur. Nuk ja vlen te rimekembet me ate vulg te qelbur qe ka mbledhur dhe prodhon per kaq vite.
   Duhet riorganizim i te majtes pa PS dhe mostrat halabake e banditet qe e mjelin kete popull si dele

   Reply to this comment
 28. Pune pellazgesh me kafka superiore June 20, 16:42

  Qeni Agron Tufa dhe zagari Fatos Tarifa.

  Reply to this comment
 29. kris 1 June 20, 17:11

  Per Enverin duhet Te flase teta Aneta

  Reply to this comment
 30. Luan June 20, 19:59

  Enverist eshte cdo njeri i ndershem ne Shqiperi qe ka provuar dhe pare me syte e tij se cfare ka ndodhur ne Shqiperi keto 30-vjet.

  Reply to this comment
 31. Bernd June 20, 20:37

  Kryeministri Llumit me toksik qe ka pare planeti, guxon te permende emrin e Enver Hoxhes! Kulmi i historise njerzore! Ah merr monster do vije dita kur ky popull do zgjohet nje dite dhe do lindi nje Enver i ri i cili do ju tregoj vendin ju plehrave te historise! Koha punon per Enver Hoxhen merr plehre dhe kunder teje! Nuk do zgjase shume kjo odesija jote merr alabak rrugesh! Dhe qente e rruges jane me Zoterinj se sa ti dhe banda jote e peshtire!Mjafton te degjosh gjuhen e plehrave neper pergjime per te kuptuar se cfare monstrash, barbaresh, kanibalesh, mortjesh, bastardesh jeni ju “Rilindmonstrat”! Si guxon pas tere atyre pergjimeve te dalesh akoma para popullit! Sa monster duhet te jete ky njeri, qe pas atyre pergjimeve te vazhdoje jeten sikur ska ndodhur asgje! Filma horrori qe vetem ne Albanistan ndodhin!

  Reply to this comment
 32. Genti June 20, 23:09

  Enver Hoxha ishte nje gjigand qe donte vendin dhe popullin e vet.Kurse Rama Berisha Meta Basha jane krimba muti te felliqur.Populli nuk eshte budalla di ti dalloje gjerat.Budallenjte vene prapa Berishes Metes Rames Bashes.Populli eshte gje tjeter nga turmat injorante.

  Reply to this comment
 33. ylberi June 21, 00:56

  INTEL-MUTI ME TABOR/SERISH PO I BJEN ME DORE/ TEK ENVERI E KANE HALLIN//DUAN T;’I RUAJNE MANDALLIN.

  Reply to this comment
 34. intelektuali June 21, 11:08

  Rita prej verteti:

  Po te jete me te vertet keshtu sic thua ti,

  KERKOJ NDJESE PER REPLIKEN TIME

  sepse:

  Edhe intelektualin e kopjojne plot fanatike rrugace halabake te Enverit, shikoje gjuhen prej rrugaci te deputeteve dhe ministrave te Edvinit dhe krahasoji me gjuhen e fanatikeve ne kete forum te nderum te gazetes DITA, nje nga rrugace te pacipe qe futet si “Fandi Spathi ne debat” eshte edhe Ilir Hoxha, djali i Enverit qe del me gjuhen e halabakut per te mbrojtur krimet e babait te tij pederast dhe sadist qe mbushi bashke me Nexhmijen lumenj me gjak njeriu ne shqypni, gjak shqyptari, kosovari dhe i te huajve qe kishte ftuar ne vendin tone si nje pusht hileqar anadollak per t’i vrare dhe per t’i groposur me vone pa vorre dhe pa nam e nishan ne gropa septike dhe qe tani Gerdalla e Edvinit, Spartak Braho po tenton t’i fshehe dhe mohoje me nje cinizem te papare,

  prandaj:

  HIPOKRIZIA E MASHTRUESIT EDI RAMA NUK NJEH KUFINJ,

  kur:

  Sulmon opoziten me akuza si fanatike te Enverit,

  nje nje kohe kur:

  KY DEBIL FANATIK ENVERIST DERI NE BRIMEN E BYTHES, KY KAQOL PA SHKOLLE DHE PA KURFARE INTELEKTI, PO KTHEN NE ORIGJINAL KOHEN E QEPES TE PARTISE SE PUNES.

  Si ne asnje vend tjeter ish komunist te Evropes Lindore,

  dhe:

  SI REZILI I SHQYPNISE NE SYTE E BOTES QE NA MONITORON.

  Reply to this comment
 35. Sejdi Veseli June 21, 20:41

  Jo more “Kryeministër”, o përdhosësi i pa skrupull i verdiktit të votës së shumicës elektorale shqiptare. Ti po akuzon së koti, se kinse “Përgjimet” qenkan “skenar i përgatitur, nga “enveristë fanatikë”. O i mjerë, ty tu ka bërë fytyra e ngjashme me shollën e atyre këpucëve të hedhura në llucë. Ajo, si e tillë nuk po di të skuqet edhe para shpifjeve e rrugaçërive tuaja të shumta. Këtë e di ti mirë! Këtë po e sheh edhe populli! Por, për fatin tënd të keq, nuk do ta thuash të vërtetën, sepse është vërtetuar se vërteta për tipat si ti, është diçka e huaj.
  Jo vetëm ata që do të dëshmohen se janë dalzotësit e Atëmëmëdheut, por edhe njerëzit e ndershëm nga mbarë Bota, po e kuptojnë drejt dhe mirë, se hartuesit dhe zbatuesit edhe të këtij skenari për përplasjen drejt humnerës, jo vetëm të Republikës të Shqipërisë, por edhe të çështjes së pazgjidhur mbarë shqiptare, nuk janë ata që ti i quan “enveristët fanatikë”, por rreket e plehut që i rehabilituat kohëve të fundit dhe ato që po vazhdoni t’i rehabilitoni në bashkëveprim e që mund të dyshohet me bazë edhe me ndihmën nga aleancat e hershme dhe ato aktuale serbo-ruse ( besoj edhe pak ditë). Por, është në të mirën tuaj, që t’i thirrni asaj pak mendjeje që të kthjelloheni sa nuk është bërë tepër vonë, ta keni të qartë, si ti,si salifazliqët,si lulushët, si “hyzmeqaret”kryemëdha,si banda jote dhe ajo në aleancë në përgjithësi,ashtu dhe të gjitha aleancat antishqiptare, se populli shqiptar ka përvojë të madhe për t’ua treguar vendin antishqiptarëve të të gjitha ngjyrave. Përvojë, kjo e mbledhur ndër shekuj, gjatë ballafaqimeve me ata të ngjashëm me sojin tuaj dhe të gjithë antishqiptarët e të gjitha ngjyerave, pa dyshim, edhe kësaj radhe dot të jetë fituesi dhe nuk do të falë më, por kësaj radhe duke mos hezituar që me ndihmën e akteve normative ligjore, t’u përplasë në vendin që, vërtet e meritoni- në lloçin e gjallë të historisë!

  Reply to this comment
 36. DRENICA E KUQE June 21, 22:37

  Z. “Kryeminister” i Shqiperise, me kete qe ke thene, ia ke huqur fare! Apo ke dashur ta harrosh se asnje e keqe nuk i ka ardhur Shqiperise dhe popullit shqiptar prej Shokut Enver Hoxha, ndersa keta qe po e djegin, shkaterrojne dhe plaçkitin Shqiperine tok me ty qe tri dekada rresht, po i quan “enveristë fanatikë” dhe ti po i thua veti shqiptar dhe ke afruar rreth veti “keshilltare” UDBasha qe po i mbeshtesin “enveristat fanatike”… Dhe, ata ta bejne mire dhe pak e ke kete qe ta bejne sepse ata nuk jane “enveristë fanatikë” po UDbasha fanatike prandaj e djegin, plaçkitin dhe shkaterrojne keshtu Shqiperine, sepse ti e tradhtove voten shqiptare qe t’u dha per ta rregulluar Shqiperine dhe per ta permiresuar gjendjen e popullit shqiptar dhe po s’i bere keto qe ke premtuar, me mire ik!…
  E ke dhjere fare, z. “Kryeminister”!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 37. ME EMER June 23, 15:54

  Nuk e kuptopj c`pelqeni tek ky lloj kryeministri ?! C`te mire shihni tek ky tip ..?Keto nuk duhet te ndihmojne te korruptuarit, qe cuditerisht asnjeri nuk shohim te hetohet ..!

  Reply to this comment
 38. info analitike June 23, 16:00

  Shoke enveriste mos e beni kaq tragjike! Ju do te shkoni te votoni njesoj ne rresht per nje si delet pavarësisht se lideri global tallet keqas me ju. Ja ne krie do t’ju prije bejtexhiun. Pastaj tani pervec Vlores e Kukesit do te keni aeroport dhe ne Sarande e ne cdo qytet tjeter saqe nuk do te levizni me me autobuzi e mikrobuze po me avione.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim