Gazete e përditshme e pavarur

Rama paralajmëron: Harrojeni punën në shtet për gjithë jetën

June 22, 2019 21:06

Rama paralajmëron: Harrojeni punën në shtet për gjithë jetën

Kryeministri, Edi Rama, ka paralajmëruar nga Konispoli të gjithë punonjësit burra të administratës së bashkive të djathta se nuk do të shohin më punë në shtet nëse janë përfshirë apo përfshihen në krime zgjedhore.

Rama iu referua këtu dënimit që parashikon ligji për dekriminalizimin i miratuar edhe me votat e demokratëve, por që shtoi se nga 10 vjet do ta bëjnë për gjithë jetën.

Por nuk pati këtë ton për gratë dhe vajzat demokrate në administratë, ku tha se asnjërës prej tyre nuk do i cënohet vendi i punës.

Unë dua tu them sot që në të gjitha bashkitë ku drejtojnë demokratët dhe ku në 30 qershor për shkak se demokratët janë larguar do të hyjnë drejtuesit socialistë, asnjë grua dhe asnjë vajzë nuk do të lëvizet nga puna. Ndërsa të gjithë ata burra që kanë ngatërruar detyrën me shërbimet qorre ata po do të duhet të kenë shumë frikë. Dhe ata nuk duhet të kenë frikë se do të ikin nga puna, ata duhet të kenë frikë se duke shkelur ligjin nuk do të mundet të futen më kurrë në administratën publike. Le ta lexojnë ligjin e dekriminalizimit që e kemi votuar së bashku me PD.

Çdo krim zgjedhor dënohet 10 vjet me mospjesëmarrje në asnjë lloj aktiviteti shtetëror dhe nuk futesh dot në punë në shtet po bërë krim elektoral. 20 vjet do ta bëjmë që të mos e shohësh më derën e shtetit, madje për gjithë jetën. A ja vlen të humbësh mundësinë të punosh në shtet për gjithë jetën duke i shërbyer ëndrrave të filxhanit të Monika Kryemadhit? Ti shërbesh disa venturierëve që ëndërrojnë të shohin Shqipërinë në flakë.

Në fjalën e tij, Rama akuzoi presidentin Meta, ish-kryeministrin Berisha dhe drejtuesit e opozitës Basha e Kryemadhi se po mbajnë peng negociatat nga frika e reformës në drejtësi.

Sado i fortë të jesh jep llogari para drejtësisë nëse ke bërë zollume, këto janë negociatat. Imagjinoni ta pranojnë me vullnetin e tyre të lirë katërshja që po bën gjithë këtë gjurulldi, Saliu, Iliri,Luli, fallxhorja. Si mund ta pranojnë këta këtë rrugë të cjapit për te kasapi pa bërë çfarë të munden për ta penguar dhe hedhur në erë fare. Por asgjë nuk do të hedhin në erë për arsyen e thjeshtë se nuk kanë popull mbrapa.

 

 

b.b/dita

June 22, 2019 21:06
Komento

13 Komente

 1. Te lumte .Ja ben mire shkerdhatave ,qe mendojne te jen perjetesishte ne politike June 22, 21:15

  e per cafr ?

  Per te vjedhur Shtetin

  per te tradhetuar Shqiperine

  per te futur ne Lufte shqiptaret

  per te shkaterruar Shqiperine

  dhe bllokuar cdo te ardhme te brezave qe pasojne

  e qe per fat keq shume behen Viktima te rekrutimit

  per t’u trasheguar sharlatanizmi ne Politike

  qe nuk i sherbejn kurr popullit shqiptare e Shqiperise .

  Reply to this comment
  • antonio June 24, 06:40

   Doemos, se tere jeten Rama do jete kryeminister,president,gjyqtar,prokuror pra MBRET!
   A mbahet me ky palo burre ,me trute e nje rrugaci adoleshent si kryeminister?
   KURRE!

   Reply to this comment
  • Rebel June 24, 06:42

   Ha ha ha ha haaaa,”Do kaloni nga rruga ime,pa ua tregon vellaim im juve”!
   Kryeminister KARagjoz!

   Reply to this comment
 2. Me iu dhimbs dhe gurit June 22, 21:40

  Iku nga trute i shkreti, sa gjynah

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 24, 09:12

   se iku ky nuk është se po na plas shumë!!
   e keqja është se po na tërheq dhe ne në çmëndurinë e tij!!
   megjithëse të tillë jemi dhe ne!!
   të shkosh pas berishës e metës!?
   do të thotë se je jo vetëm i çmëndur por dhe dement!!
   të shkosh pas kukullës basha sikur je tu shku pas një virgjëreshe do të thotë se je i pjerdhur në tru!!
   fatkeqsi për këtë tokë që mban sipër qënje të tilla!!
   një pjesë idiote e tjetrën demente!!
   as me turqit nuk afrohemi!!
   ata nën terrorin erdoganist,që asqë mund të krahasohet me këtë sharrlatan,pordhac e frikacak adoleshent,prapë ja përplasën diktatorit të tyre islamist!!

   Reply to this comment
 3. Lili June 22, 21:55

  Po vetit fo ia applikoni kete?
  Atehere qe tani ju bashke me gjiknuri e horrat tjerejeni te diskualifikuat me marr pjese ne keto zgedhje !
  Burgu ju pret pra per keto 10 vjete e ndoshta gjithe jeten

  Reply to this comment
 4. Zigur Qarri June 22, 22:54

  Dhe ai qe eshte perfshire më shume nga te gjith ne krime zgjedhore,afera korruptive,antishqiptarizem,eshte Edvin Escobar
  D’Rama!Dhe ky drogaxhi,eshte akoma Kryeminister,Kryeminister qe i bën presion punonjesve publike per vendin e punes,
  per Buken e gojes,per rrogen Mujore!Vetem udhetimi me helikopter ne Sarande per koncertin e Carla Brunit,dhe per te takuar
  ish Presidentin me te korruptuar të të gjitha kohrave te Frances,Nicolas Sarkozy,ka nje kosto,po aq sa rrogat qe merr e gjith
  administrata e Konispolit ne nje Vit.Po ndeshjet e futbollit dhe basketbollit jasht Shtetit,po ekspozitat e zhgarravinave me te
  gjith suiten qe e ndjek pas,sa kushtojn?Mbasi i mbaruan Eurot qe merrte qyl ne France,drogaxhiu thonjpaprere,filloi te hante
  supen qe shperndajn shoqatat bamirese,sepse nuk kishte byth ne asnje profesion ta nxirrte Lekun me aftesite e veta.Dhe kete
  deshtak,kete te semure psiqik,ne Shqiperi e zgjodhen Kryeminister!

  Reply to this comment
  • Ramik June 22, 23:16

   yyyyyyyyyyy sa ka vra RAMA

   harrut copa u ne Gerdec si boni gerdecaret ?
   Sa bathorsa ka shtyp me skllavator RAMA ?

   Nuk mbahen mend dhe te gjitha vrasjet ha ka ngec

   birishit e lylit .
   po Thesarin e Shtetit ?

   ka bo tynel nga PS-ja ne Bank .

   I di Peter GJERMANI kto gjona ?

   tregojani qe ti qisi m’Bild

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri June 22, 23:57

    Ne tre vitet e para te ardhjes se “rilindjes” ne pushttet,per shkak te largimit te padrejte nga puna,kan vrare veten mbi 50 persona.
    Largimi ne menyre te padrejte eshte aq i madh,sa Shteti eshte i detyruat te paguaj nga Leket e takspaguesve shqiptare,mbi 100
    milion Euro demshperblim te demtuarve.Qeveria Rama kunder demshperblimit te familjareve te Gerdecit deri Strasburg,duke
    mbrojtur me avokaten e Shtetit variantin e Qeverise Berisha per tragjedine e Gerdecit,si defekt teknologjik.Zyrtarisht,Rama
    bashkohet fshehtas me Berishen,publikisht e akuzon!Pergjegjes per Gerdecin eshte Fatmir Mehdiu,e megjithate ai mbetet
    “opozitari” me i dashur per”rilindasit”,qe e marrin me vete sa here qe shkojn ne SHBA!7 Dhjetor 2017.”Ruçi në SHBA, takime
    me zyrtarët e lartë.Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi, ne kuader te vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të
    Amerikës me ftesë të kongresmentit Robert Pittinger, u prit në një takim nga zëvendëskryetari i Nënkomisionit për Terrorizmin
    dhe Financimin e Paligjshëm, Robert Pittenger.Zyra per shtyp e Ruçit ben me dije se gjatë këtij takimi Ruçi shoqërohej nga
    kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, nga kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme, Mimi Kodheli,
    nga Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Republikane Fatmir Mediu, përfaqësues i opozitës, dhe nga deputeti Anastas Angjeli”.

    Reply to this comment
   • Me iu dhimbs dhe gurit June 23, 15:30

    Te lutem meso te shkruash shqip, sepse as Gramoz Ruci qe thote « alikopter » nuk e kupton ate fjalen « skllavator ».

    Reply to this comment
 5. kris 1 June 23, 05:18

  Filloi perseri me kercenimet e popullit.Per shoket e vet horra thote nuk jam as prokuror dhe as gjykares

  Reply to this comment
 6. Optimisti June 23, 07:51

  Njerëz, poshtërsia ka një kufi, Edi Rama çdo ditë e tejkalon këtë kufi pa pik turpi! Si mund të flas për dënime për krimin zgjedhor ky njeri që është kapur galif në krimin zgjedhor të organizuar në mënyrë kaq perfekte në çdo detaj nga banda e njerëzve gojëhale të PS të drejtuar prej tij? Atëhere sipas llogjikës së tij ai bashkë me Damjan Tërmetin , Pjerin Ndreun, Arben Keshin e madh dhe kriminelët e tjerë zgjedhor të kasaphanës zgjedhore të Dibrës, duhet të paktën të ishin qëruar nga administrata publik edhe më pas të arrestoheshin si hajdutët më të flliqur që vjedhin votat për të vjedhur qeverisjen e vendit.E ç’është vjedhja e pesë thasëve me para në Rinas në krahasim me vjedhjen e gjës më të çmuar për popullin, qeverisjen e vendit, nëpërmjet vjedhjes së votave. T’ më thoni njerëz, kush është më e rrezikshme, banda me maska e Admir Murati, apo banda pa maska e Edi Ramës, Arben Ahmetaj dhe Damjan Tërmetit, që duke vjedhur si plaçkë e rëndomtë qeverisjen e vëndit, nëpërmjet haleve zgjedhore, vjedhin pa kallashnikov, jo pesë thasë me para, por shumë, shumë her më tepër, vetëm me pesë letra të fallsifikuara në dorë në vënd të kallashit, në tenderin e unazës së madhe ose miljona të tjerë me pesë ngritje duarësh në komisionin e ekonomisë së hajdutëve me ligj parlamentar, për rrugën midis katundit që s’ ja mbaj mënd emrin dhe Milotit.
  Prokuroria, në qofte se ekziston një e tillë në këtë vënd të mallkuar, të arrestoj, urgjentisht, kriminelët me rrezikshmëri ekstreme për popullin dhe vëndin të bandës qartësisht mafjoze të ripjelljes së PS që e kanë konsumuar në mënyrë kaq evidente krimin zgjedhor dhe pastaj mbas 30 qershorit ose edhe tani, në fund të dheut le të fusin kriminelët e rrezikshëm kronikë zgjedhor të llojit Sali Berisha dhe Ilir Meta. Po nuk u qëruan këta fundërina, kurr nuk do të ketë zgjedhje në vëndin tonë, do të ketë vetëm votime të popullit bagëti të zvarritur me litar në qafë me llolj lloj metodash thellësisht kriminale nga shtrigat zgjedhore PD, LSI dhe PS, dhe caktim të deputetëve e kryetarve të bashkive nga listat e krye kriminelve dhe hajdutëve profesionistë tashma të njohur botërisht, treshja politikane më e flliqur në historin e kombit, Sali Berisha, Ilir Meta e Edi Rama.

  Reply to this comment
 7. Edi vet direkt June 23, 10:05

  nuk keni pa gjo akoma .

  lylit kom me ja shkerdhy hanemeen te parin -si mik qi ja kam

  kam me jua shkerdhy c’ju permban pragu

  bandes se esadisteve dhe gjith Armiqeve te Shqiperise .

  Shqiptarret do ju shkerdhejn robt e rrafshojnee vilat

  e do ju djegin te gjalle te gjitheve ju
  sherbetoret e grekut e serbit

  Lista eshte bere ,Gjithcka eshte palifikuar

  eshte koha Shqiperia per t’u pastruar ,

  nga kjo fare putanash qe shkedhehen me te huajt

  ne cdo kohe dhe sjellin kaos ne vend

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

izmir escort antalya escort izmir escort porno izle porno indir ankara jigolo izmir escort bursa escort instagram takipçi kasma instagram takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni hilesi instagram takipçi satın al takipçi satın al instagram beğeni satın al izmir escort eskişehir escort bayan