Rama paralajmëron ministrat e rinj: Nëse s’bëni punë, shkarkoheni

September 8, 2017 20:58

Rama paralajmëron ministrat e rinj: Nëse s’bëni punë, shkarkoheni

Kryeministri Rama ka thënë sot në një intervistë për emisionin “Përballë” të Lutfi Dervishit në RTSH1 se ministrat e qeverisë së re do të vlerësohen në bazë të performancave dhe do shkarkohen nëse ato do të jenë të dobëta.

“Ne kemi punuar gjatë gjithë këtyre ditëve për të caktuar objektiva konkretë për çdo ministri, për t’ kalendarizuar, proceset për arritjen e këtyre objektivave dhe mbi bazën e këtij kalendarizimi ne po hartojmë për herë të parë besoj në historinë e qeverisjes të gjithë këtyre viteve, kontratat e perfomancës për çdo ministër dhe pastaj do të zbresim edhe për çdo zv/ministër dhe për çdo drejtues në sektorë të caktuar.

Mbi bazën e këtyre kontratave të performancës të cilat janë kontrata të matshme, do të gjykohet edhe puna e çdo ministri, e çdo zëvendësministri dhe çdo drejtuesi në sektorë apo agjensi të caktuara që do të ketë objektiva konkretë dhe një kalendar pune të përcaktuar”, tha Rama.

September 8, 2017 20:58
Komento

2 Komente

  1. info analitike September 8, 21:50

    Ia filloi avazit te vjeter psikopati.

    Reply to this comment
  2. Merqez Katunari September 8, 23:10

    Sh mire, ja te shohim e thena me te beren sa afer jane.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*