Rama: Kurrë më sheshe të mbushura me robër pushteti

Redaksia Online June 4, 2013 10:21

Rama: Kurrë më sheshe të mbushura me robër pushteti

Kreu i PS-së, Edi Rama, thotë se pas 23 qershorit do të marrë fund përdorimi i administratës shtetërore në mitingje. Kryesocialisti i referohet denoncimit të dy mësueseve nga Roskoveci, të cilat ishin detyruar që të dilnin në mitingun e Berishës. “Faleminderit dy mësueseve nga Roskoveci! Denoncuan drejtorin që i kërkon me zor në mitingun e Saliut! Ky soj fanatikësh do ndëshkohet publikisht”, shprehet ai.

Më tej, në profilin e tij në Tuiter, Rama shkruan sot se mësuesit dhe nxënësit do të çlirohen nga dhuna politike dhe sheshet nuk do të mbushen kurrë më me robër të pushtetit.

Në 23 qershor do marrë fund robërimi i nëpunësve të shtetit dhe Rilindja do nisë nga çlirimi i mësuesve e i shkollave prej dhunës politike. Kurrë më sheshe të mbushur me robër të pushtetit! Kurrë më mësues e nxënës të marrë zvarrë në mitingje! Kurrë më një KM që dhunon shkollën!

 

Redaksia Online June 4, 2013 10:21
Komento

37 Komente

 1. Niku June 4, 11:19

  Ne shume qytete te Shqiperise po ushtrohet dhune per te dale ne mitingjet e PD, kjo eshte nje gje qe cila nuk mund te tolerohet dhe nuk ka per te ndodhur kurre me, pasi ne 23 qeshor do vije ne pushtet PS dhe Edi Rama. FITORE.

  Reply to this comment
 2. Dani June 4, 11:19

  Nje maskarade e vertete ajo qe ndodh cdo dite ne rruget e pushtetit te saliut. Eshte e turpshme e kjo gje duhet te marre fund nje here e pergjithmone. Seshte momenti per te bere gje tjeter vecse per ti rene fort me vote kokes saliut. Kaq.

  Reply to this comment
  • Selami June 4, 11:21

   Eshte e vertete qjo qe thote Rama . Te gjithe jane rober qe ju cenohet copa e bukes nga kercenimet e saliut. Kete qe Rama e thote bota e mbeshtet e kushtetuta poashtu. Ti ndryshojme gjerat njehere e mire pra,

   Reply to this comment
 3. genci June 4, 11:19

  Sa jan si puna ketyre , ketu cdo gje po behet si ne kohen e komunizmit qe cdo gje te behet me force. Ti pergezoj 2 mesuesit qe arriten te thojn fjalen e lire dhe keshtu te jemi te gjithe , mos te kemi frik nga Berisha , jemi shtet demokrat dhe europian dhe sdo ndalemi nga asgje per tja arritur te fitojm lirin ton!! E hodhem nje here Enver Hoxhen dhe shoket e tij ky eshte i fundit nga ato qe ka ngelur pa u hedhu!! Ta hedhim me voten tone me 23 qeshor

  Reply to this comment
 4. Besimi June 4, 11:23

  Erdhi 23 qeshori me ne fund dhe pak dit kan mbetur nga kjo kohe qe ndodhemi tashi , ska me as ngjyra te bukra , cdo gje eshte bere GRI nga rrenimi qe Berisha po na ben , jemi popull me vlera edhe sado i vogel dim te ringrihemi , e kemi vertetuar me historin qe kemi nder vite , dhe me 23 qeshor do RILINDIM kjo eshte nje fitore tjeter e rradhe e popullit , duke luftuar tiranin e fundit Z. Berisha !! Te votojm #29 RILINDJE

  Reply to this comment
 5. Nje skllav June 4, 11:24

  Ne roberit e SALIHIT jakemi marre valles e kenges…Nje Euro Vargu!
  Kemi çmime te lira…
  NA SHIKONI DUKE KLIKUAR KETU

  Reply to this comment
 6. Qazimi June 4, 11:25

  E ardhmja eshte ne duar tona, mund ta ndryshojme jeten tone vetem me nje vote. Nese duam te vazhdojme te jemi rober te pushtetareve dhe te politikanve le te vazhdojme me “ndryshimin per para”, nese duam te jemi te lire dhe te ndertojme nje Shqiperi Europiane ka vetem nje zgjedhjet RILINDJA. Vetem me nje vote te numri 29 ne mund te ndryshojme te ardhmen tone. RILINDJE

  Reply to this comment
 7. Gerti June 4, 11:27

  Eshte per te ardhur keq kur punonjesit kercenohen me vendin e punes vetem per te mbushur sheshin e Saliut por politika e imponimit do te mare fund me 23 qershor, kjo politike e kalbur e n je rregjimi te mare fund.

  Reply to this comment
 8. guarin June 4, 11:28

  duhet te gjith ti besojm zotit Edi rama per nje shqiperi qe ka nevoje per shum gjera qe sali berisha i ka shkaterruar…

  Nje nga gjerat me te rendesishm e sht drejtsia dhe jeta e lire e njerzeve te mos jet nen presjoni e shteti sic po ben sali berisha qe vetem po kercenon dhe njerzit kan frik te kerkojn t e drejten e tyre..

  ashtu sic po ben me shkollat qe shum analfabeta jan drejtora ne qeverii esht koha qe ne gjdo vend te shqiperi te ket shkolla shteti jo privat qe mundesh te marresh shkollenn shum shum lete vetem me monedha,,
  forca rilindjee

  Reply to this comment
 9. Nje skllav June 4, 11:28

  Ne roberit e SALIHIT jakemi marre valles e kenges…Nje Euro Vargu!
  Kemi çmime te lira…
  NA SHIKONI DUKE KLIKAR KETU

  Reply to this comment
 10. krenar June 4, 11:29

  Oret e mesimit jane shnderruar ne ore politike, edhe nese nuk dalim neper mitingje, jemi te detyruar tu flasim nxenesve tane per politiken, per mrekulline ekonomie te endrrave te saliut, duhet t’i kercenojme me note nese nxenesit tane nuk votojne saliun. Kjo situate duhet te marre fund me 23 qershor. Nuk duhet te lejojme me qe djepi i dijes te shnderrohet ne ferr per nxenesit.

  Reply to this comment
 11. arjani June 4, 11:33

  Nuk kane faj mesuesit e shkrete, jane te kercenuar me buken e gojes.
  Ne kemi besim se ti Rama pas 23 qershorit do ta ndash politiken nga sistemi arsimor, qe brezat e ardhshem te marrin ne shkolla formimin e duhur, jo te dalin neper mitingje sic ka ndodur keto 8 vite prandaj analfabetizmi funksional tek ne eshte rritur friskshem.

  Reply to this comment
 12. poli June 4, 11:43

  po ai o zoti rama eshte mesuar me keto gjera , vetem te bej listen e administrates e ti nxjerri ne shesh di , turp per nje vend si shqiperia qe do te hu ne be

  Reply to this comment
 13. lindi June 4, 11:44

  PS nuk ka nevoj per administrata per te mbushur sheshe sepse ka shume e shume simpatizante qe vijne spontanisht ne takimet e PS. ndryshe nga plaku matuf qe nuk pyet e i merre me lista nga administrata

  Reply to this comment
 14. shqipfolësi June 4, 11:44

  Bravo Edi Rama. Kështu duhet të funksionojë shteti. Arsimi dhe shëndetsia, janë dy misionet më fisnike në shërbim të njeriut, pra edhe të një kombi. Në se nuk kujdeset shteti për këto dy hallka kyçe të shoqërisë, athere kot që i japim votën. Prandaj në 23 qershor, pa hezitim të japim votën për të çliruar administratën shtetërore ngan gogoli i pushtetit, që për fat të keq e ka emrin berisha…
  T’ia kthejmë arsimin popullit! T’ia kthejmë shëndetsinë popullit!
  Sikur asnjë krim tjetër të mos kishte bërë ky pushtet i sotëm, por vetëm shkatërrimin e sistemit shëndetsor që për IRONI TË FATIT, na e drejton një doktor, meriton ti japim dënimin që meriton me votën e 23 qershorit! Nuk ka më shans të tretë apo të pestë për mashtruesit! Nuk kanë turp kërkojnë akoma votën e popullit që e varfëruan dhe e vranë pa pikë gajle, sikur kanë përpara armiq e jo bashkëkombas! Po të kishin menduar për popullin berisha&kompani, do kishin bërë atë qlë duhej për të gjithë popullin e në rradhë të parë, meqë është dhe mjek do kishte ngritur një sistem shëndetsor model që populli të mos vuante korrupsionin e “bluzave të bardha” që në vend të humanizmit na e kanë kthyer profesionin e mjekut në “mall tregu”, duke harruar se ndryshe kanë folur në 1990!
  Por nëse berisha&kompani kanë harruar shumë gjera, Jemi ne populli që nuk harrojmë më asgjë!!! Bilanci i pushtetit të doktorit është negativ kështu që ne nuk kemi si të mbështesim përsëri një njeri që nuk dëgjon se çfarë i thotë populli! Një njeri që ka krijuar një kastë si ajo e komunizmit në mos më keq, se ata në krahasim me këta të sotmit nuk kishin prona e toka!!! Ky blloku i sotëm na doli më mashtrues se blloku komunist. Nuk thonë kot nxënësi më i zoti se mësuesi!!!
  Poshtë DIKTATURA e PUSHTETIT të KORRUPTUAR!!! RILINDJE dhe vetëm RILINDJE!!!
  E meritojmë një FRYMËMARRJE ME NJERËZ TË TJERË!!!

  Reply to this comment
 15. Nardi June 4, 11:44

  Shqetesimi i Rames eshte shume i drejte si mund te perdoren punonjesit e administrates per te tilla qellime nuk e kuptoj, vertete kjo qeveri ka bere hapa pas ne qeverisjen e vendit dhe ne respektimin e te drejtave dhe lirive te njeriut.

  Reply to this comment
 16. raqi June 4, 11:46

  JAM SHUME DAKORT ME JU RAMA, SDUHET ME KURRE TE MBUSHET SHESHI ME NJEREZ TE TILLE TE DETYRUAR, SI KRYEMINISTER I ARDHSHEM E KENI PER TE DETYRE QE TA HIQNI KETE TRADITE TE SHEMTUAR TE SALIUT!

  Reply to this comment
 17. ada June 4, 11:50

  skandal i ka bere njerzit si delet me lista, kush nuk shkon pushim nga puna pupupu dhe na tregon zhvillimin gjyshii, o plak matuf ik se ke deshtu, zoti rama keni nje fitore te sigurt

  Reply to this comment
 18. Kleopatra June 4, 11:51

  Deshira per te ndjekur nje lider partie apo nje grup individesh qe na drejtojne duhe te jete vullnetare dhe jo e ndikuar nga ngacmime apo faktore te jashtem qe lidhe me interesa te ngushta peronale. Z.Rama dhe skuadra e rilindjes do te na e mundesoje nje gje te tille. Suksese

  Reply to this comment
 19. jonida June 4, 11:52

  skuadra e rilinjdes dhe kryeministri i ardhshem po bejne nje pune te shkelqyer dhe per tu admiruar, bravo edi keto i duhen popullit jo perrallat e saliu qe nje zot e di se cthote , rilindja cdo dite dhe me afer

  Reply to this comment
 20. posta June 4, 11:54

  Në 23 qershor do marrë fund robërimi i nëpunësve të shtetit dhe Rilindja do nisë nga çlirimi i mësuesve e i shkollave prej dhunës politike. ja kjo eshte gjendja aktuale e qytetarve te vendit, te kercenuar e nen presion pa patur mundesi te shprehin vullnetine tyre te lire , stop sali berisha vret rilindje

  Reply to this comment
 21. kaltra June 4, 11:55

  Saliu eshte njeriu me i paskrupullt qe detyron njerezit te medhenj dhe te vegjel qofshin per te marr pjese ne mitingjet elektorale qe organizon, duke shfrytezuar sidomos poziten e tyre si te punesuar ne administrate.Prandaj te gjithe duhet ta largojme nga pushteti duke votuar pro te majtes eurosocialiste pro Rames dhe pro te gjithe kandidateve te partise socialiste.

  Reply to this comment
 22. cama June 4, 11:56

  ky i ka shenderruar institucionet dhe nenpunsit ne militant dhe ne zyrcka partickeje te cilet duket se jane tehujatun dhe frikesuar nga presioni i vazhdueshem e mjaft dhunues. arsimin e ka saktauar e bashke me te te ardhmen e femijeve tan, sepse ka punsuar militant dhe njerez te pa afte te cilet futen ne pune o me mik ose me lek sidomos me keta te fundit

  Reply to this comment
 23. censura June 4, 11:56

  te vertetat e saliu me sakte skandalet e tij po kercenojne cdo dite qytetetaret dhe studentet dhe ata e votojne per here te pare, gjerat nuk mund te vazhdojne me keshtu diktatori sali do ta marre pergjigjen e popullit me 23 qershor rilindje

  Reply to this comment
 24. Klaudia June 4, 11:59

  Sa e sa fakte e shembuj te tille kane ngjare por nuk jane denoncuar , stop cenimit te lirise apo vullnetit tone stop ketyre individeve , e njerezve te ketyre kategorive. Pro te majtes pro Rames pro qeveris me njerez qe do te punojne per ne .

  Reply to this comment
 25. ari June 4, 12:01

  vetem sala merr rober neper mitingje sepse PS eshte e dashur nga te gjithe dhe nuk ka nevoj per listat sic i ka pd. po ta shofesh ne mitingjet e PS te gjithe jane te qeshur ne fytyre kurse te PD jane te gjithe te vrenjtur sepse jane te marre me zor

  Reply to this comment
 26. joni June 4, 12:26

  bravo rama , ky eshte nje lide qe i duhet shqipeise ,asnje tjeter ..
  sali berisha sic e thot dhe rama ky njeri mashtrues dhe ky njeri i cili e shtyn popullin e tij pe rte mbushur mitingjet e tije, keshtu vetem enveri bente, po ska faj kelyshi atij eshte 🙂

  Reply to this comment
 27. arber June 4, 12:46

  nje deklarate fantastike kjo e edi rames dhe kjo tregon se ai dhe asnje shqipatr nuk apjtohet me kete politike roberish neper sheshe et esali berishe qe e kthen vendin ne nje neo diktature totale te pa ndryshueshme

  Reply to this comment
 28. albana June 4, 12:47

  rama me keto fjale tregon se nuk do qeverise si slaiu se esht ekomplet ndryshe nga ai se ka nje politike komplet te re se ak nje politike ndryshimi ndaj shqiptaret duhet ta mebshtesin ate ne 23 qerhsor

  Reply to this comment
 29. ergi June 4, 12:49

  saliu duhet te shporret nga pushteti vetm e vetm per faktin qe terhoqi zvarre administraten ne cdo moment dhe vetm per ti mbushur sheshet e tij me njerez te administrates per tu dukur se jane shume

  Reply to this comment
 30. elona June 4, 12:51

  saliu i ka perdorur si rober shqipatret ndaj ata ne 23 qerhsor duhet ti japin nje pergjigjie qe nuk e duan kete orberi qe nuk e duan kete trysni q enuk e durojne kete gje dhe te votojne per kryeminister edi ramen dhe alternativen e rilindjes

  Reply to this comment
 31. O.R June 4, 14:14

  Eshte dicka normale qe duhet te ndosh ne nje vend demokratik. kush do del, kush sdo rri ne shpi, po jo te merret me dhune e kundrejt kercenimeve nga me te ndryshmet. vota dhe bindja politike eshte a-ja e cdo shoqerie demokratike. kjo duhet te vendoset dhe tek ne.

  Reply to this comment
 32. Bani June 4, 14:45

  Ju qenkan dhimbs ato dy msusat qe jane zarat e tu dhe qe te cojn sms te detyruar nga ty per ta rrumbullakos pak ate pjesen tjeter me drejtoreshen qe bere vet.

  Reply to this comment
 33. Filipi June 4, 14:46

  Eshte shume e cuditshme qe ju si kryetar i PS flisni per kete pjese, ku ju e dini shume mire se cfar bonit me bashkin e tiranes kush ishit kryetar.

  Reply to this comment
 34. Haziz June 4, 14:50

  Kur ju drejtonit bashkin e tiranes e dime te gjithe se cfar ndodhte dhe jo vetem me bashkin e tiranes por me te gjithe bashkit socialiste.

  Reply to this comment
 35. Eledi June 4, 14:55

  Jo me larg se para disa ditesh juve personalisht i keni be presion nje drejtoreshe, keshtu qe mendoj se nuk e keni ate mundesi sa te permendni keto gjera, se e dim se sa ju dhimbsen njerezit.

  Reply to this comment
 36. Murati June 4, 14:57

  Nuk e kuptoj si keni surat me fol edhe ju per mesuesit, kur ju i keni ofenduar ato, nuk e kuptoj si del perpara kamerave kur ti nuk lejon as pyetje te te bej populli, keto jane disa gjera qe e ke problemin te mendja zoteri dhe nuk ke asnje lloj lidhje me kandidat per kryeminister.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*