Rama: PD politikë hijenash, s’hyn askush në burg për borxhe

December 28, 2014 19:13

Rama: PD politikë hijenash, s’hyn askush në burg për borxhe

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postiminë Facebook mbi akuzat e hedhura nga Partia Demokratike mbi vetëvrasjen në burgun e Rrogozhinës së një 52 vjecari, të arrestuar për vjedhje të energjisë elektrike.

“Sulmi i Partisë Demokratike ndaj OSSHE, politike hienash që ushqehen me kërmat e dështimeve të viteve të humbura të Shqipërisë! 

Shqipëria do të bëhet me patjetër”, shkruan Rama në rrjetin social.

Ju thanë që ishte në burg për 35 mijë lekë të vjetra apo jo? Shikojini këto dy dokumenta që ta kuptoni kollaj fare se ç’është politika e hienave!

Nuk hyn askush në burg për borxhe ndaj OSSHE-së, kush ka borxhe lidh marrëveshjen me kompaninë ose i ndërpriten dritat. Në burg, sipas Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë, shkojnë 3-5 vjet vetëm ata që kapen duke e vjedhur energjinë.

Prandaj kush këtu ha symbyllur bar Shqupi të vaditur me lotë krokodili, nuk i shet dot kujt as mend e as moral jo e jo”, vijoi ai.

December 28, 2014 19:13
Komento

16 Komente

 1. antikomunist December 28, 19:55

  VJEDHJA E ENERGJISE ELEKTRIKE DENOHET DHE NDESHKOHET NE GJITHE BOTEN

  PD-ja e Saliut me mire perpara se te vajtoje si kukumjacke komuniste pylli le te shkoje ne Parlament qe te kerkoje me vota dhe propozime qe te ndryshoje nenet ne legjislacionin aktual, i cili i lejon mazhorances te burgose ata talebane-rufjane qe kujtojne se jetojne akoma ne Kohen e Qepes te Saliut apo ne Kohen e Qepes te Enver Hoxhes kur prona publike i perkiste te gjitheve dhe per kete arsye e vidhnin te gjithe dhe per kete arsye Partia e Punes bente sikur i paguante te gjithe me tollona dhe bileta prej letre.

  Por ketu nuk duhet te harrojme t’i kujtojme Edvinit qe ka “QITE NGA BREZI SHPATEN PER TE ZGJIDHUR SITUATEN”:

  PO ME VJEDHJNE E THESARIT TE SHTETIT C’U BO?

  sepse po e shikojme Fullan-Kusarin qe ambasadori amerikan ne ikje Arvizuja Yne e shpalli si Mik Familjar te vizitoje pa teklif ballot Mbreterore te Presidentit Aristokrat Shqyptar Bujar Nishani duke kercyer valsin vienez ne pallatin e Zogut me Zonjen e tij Gjykatese Famoze qe shpetoi Like Floririn, Aleatin e Edvinit ne punet socialiste te RILINDJES enveriste nga videoja e Drtian Priftit qe Edvini atehere e degjoi me ze dhe e shkoi me syte e tij LIVE.

  Reply to this comment
  • Dulla December 29, 05:03

   Po cfare thote ky Edvini. Me dokumentet qe ai poston vertetohet se ai fukaraj nuk ka vjedhur asnje kv te energjitrike sepse cdo gje ka kaluar ne sahat. Diferenca e cmimit eshte gje tjeter. Po per budallenj na di neve o Edvin -Kryeministri. Po me ate qe “Shqiperia do te behet mepatjeter” cfare do te thuash. Mos valle e ke mendjen qe te gjithe fukarenjet le te vdesin por rendesi ka qe mbreteron Edvini. Ti or vella desheron nje shtet te drejte ligjor apo nje shtet “per cejfin tend” te familjes dhe inukeve te tu. Mblidh mendjes se edhe ky milet budalla dikur zgjohet. Ti e ke pare se si zgjohet….

   Reply to this comment
 2. Lul December 28, 20:09

  Pse te bejne burg z.Rama njerz qe nuke paguajne detyrimet ndaj shtetit? Siq jane energjia…televizori apo uji…pse ua shton barren taks paguesve shqipetare, duhet aplikohet pune e detyruar ne keshillat qe jane pastrime te ambjentit….pastrime rrugesh etj,metoda qe ke aplikuar ndaj atyre qe thejne ligjin eshte teper brutale dhe anti njerzore, ne cdo shtet njeriut i jepet nje shannc nepermes edukimit me pune ta pa paguar,me gjob dhe ndershkimi i fundit burgu…mgreu nga tymnaja se per pordhe dhe vrasje kishim Saliun…Gezuar 2015

  Reply to this comment
 3. "Horri i Bulevardit" December 28, 20:19

  Zoti kryeminister, ligji parashikon qe fyerja, shpifja dhe mbrojtja e krimit, denohen me gjoba ose me burg.
  Por me duhet te them, se keta berishianet kane plotesisht te drejte, se sot mbas nje viti qeverisje, nje pjese e tyre, duhet te ishin ne burg, te denuar si kriminele, fallsifikatore dhe hajdute.
  Miljona euro kane dale cdo vit nga Shqiperia, ne menyre ilegale, krim qe denohet shume ashper nga te gjitha shtetet, por ne Shqiperi akoma nuk eshte denuar asnje.
  Une lexova ne gazeten Tema, nje muaj mbas 23 qershorit, se pikerisht me daten 23 qershor, Shkelzen Berisha, nxorri jashte Shqiperise dy valixhe metali, qe sipaz gazetes, dyshohet te kene qene para te thata.
  Deri tani nuk po degjojme te flitet apo te akuzohen jo thjesht i biri i Saliut, por su akuzua asnje doganier i perfshire ne kete afere.
  Tokat zoti Rama, flitet hapur qe Argita Berisha, bashke meburin e saj te dhjere, kane bere namin, qe edhe verlacet e toptanet, qe kishin prona me tapi nuk e bene, shiten e stershiten mijra hektare.
  Zoti kryeminister, si nje person qe deshiroj te qeverisesh gjate dhe sakte, ju keshilloj, ne vitin e dyte te qeverisjes suaj, merruni me me ceshtjen e hajduteve potenciale, se me crrenjosjen dhe sekuestrimin e pronave te tyre, do te siguroni jo vetem te ardhurat per rritje rrogash e pensionesh, por do te siguroni para, per modernizimin e shkollave dhe spitaleve.

  Reply to this comment
 4. info analitike December 28, 20:27

  Kur psikopatet qeverisin ndodhine edhe menxyra te tilla:
  http://www.reporter.al/nje-arrest-absurd-qe-solli-nje-tragjedi/
  Sa per lot kokodrili je mjeshter si ti si Berisha ndaj mos luani ping pong me njeri tjetrin ne kurriz te hallexhinjve.
  Edhe moralin eshte me mire te mos e permendni as ti as Bersiha sepse jeni sterre te zinj.

  Reply to this comment
 5. socialisti bythpambuk December 28, 21:37

  O Kryemashtrues!
  Po per 21 Janarin ke ndonje gje per te thene apo tashme kjo date te bezdis dhe jo vetem te bezdis por une mendoj qe Ti kater deshmoret e 21 janarit i urren , sepse populli kerkon qe vrasesit pa tjeter te ndeshkohen nje gje qe nuk ke asnje deshire ta besh.
  Mos kujto se do mashtrosh akoma ,socialistet po te njohin se kush je ne te vertete dhe shume shpejte do te hedhin ne plehra , atje ku meriton te jesh.

  Reply to this comment
 6. N.VJOSA December 28, 21:45

  Ou, ou, ou,
  “info analitike”, per te kritikuar Ramen, paska sakrifikuar edhe Kryrrufjanin e luftes se piste politike, Berishe Paranojakun….
  Ndersa Ju zoti Rama, gjithe Fjalorin e Gjuhes Shqipe, ta kishit kerkuar,
  fjale me te sakte nuk do kishe gjetur:
  P O L I T I K Ë
  H I J E N A S H….

  Reply to this comment
  • info analitike December 28, 22:05

   N.Vjosa

   Nuk kam sakrifikuar askend pasi une kam shkruar gjithmone keshtu, ndoshta je ti ai qe sheh akoma endrra me Rilindje dhe ti ka marre mendte militantizmi.

   Reply to this comment
 7. Alfade December 28, 23:27

  Banda mafioze e Vicidolasit shperndane helme gjithandej por askush me mendje
  te shendoshe nuk i beson me me perjashtim te horrave ,vrasesve,hajnave te tipit
  Berishovic…..

  Reply to this comment
  • info analitike December 29, 10:44

   alfade,
   ke harruar refrenin “O tempora o mores”, ” Quo Vadis”.
   Me sa duket jane te vetmet citime latine qe ke mesuar permendesh si dikur ne kohen e xhaxhit qe perdorej deri ne neveri “de jure”, ” de facto” per tu dukur “cool”.
   Hidhi nje sy komenteve ne faqen e Rames e do te kuptosh se jane votuesit e tij ato qe me se shumti shprehin zhgenjimin ne komente duke filluar qe nga komenti i pare.

   Reply to this comment
 8. Kris 1 December 29, 00:46

  dalngadale u tha bari,po vjen 21 janari ,dite e krimit te vertete me piktor dhe Ilir Mete!

  Reply to this comment
 9. Aliu nga Selenic December 29, 00:56

  Politika antishtet e Berishes mori funde qe me daten 23 Qershore, Nev na vjen keq per viktimen pore vetvrasje ne te gjith boten denohet si tredheti ndaj vetevets,familjes dhe e gjith shoqerise.
  PD dhe Berisha e Basha para se ti qejn hallin te vdekurit dhe atyre qe jen ndaluar per vjedhje duhet te reflektoj thell per papegjegjeshmerin qe ka treguar ne stimulimin e hajdise ne ter sektoret jetik te shqiperise.
  Kautizmi, vjedhja djegjet dhe te gjith pislleqet u kultivuan nga PD shteti i se ciles vetem i till nuk ishte pore ne bande janash.
  Ne i shprehinm ngushllimet familjes dhe asnje gje te moe e kerkoi tek shteti i Rilindjes pore ta kerkoi tek Berisha i cili e krijoi kete situat te ndyre ne shqipoeri,. Sote te gjithv u djeg pagesa e energjise elektrike pore duhet te jen te ndergjegjeshen per kete situat e cila u krijua nga nje qeveri hajnash qe e stimulun vjedhje.
  Vetm ne shqiperi ne shtetin e Berishe s dhe te Bashes stimulohet vjedhja dhe merren ne mbrojtje hajdutet.Ky ishte shteti i tyre pra shteti i Hjaneve.!
  Edi Rama te mos ndaloj aspak vrullin per vendosjen e shteti ligjore ne te gjith drejtimet.!

  Reply to this comment
 10. Mondi December 29, 10:44

  TE LUMTE O EDI. PA NDESHKUAR VJEDHSIT E ENERGJISE APO VJEDHSIT E TJERERE NUK MUND QE TE BEHET SHTETI LIGJOR.
  SHQIPTARET DUHET TE HEQIN DORE NGA RRUM-PALLA POR TE ZBATOJNE LIGJET E SHTETIT ?
  OPOZITA PO E TREGON VETEN SE SA E NDYRE ESHTE , AJO NUK E DON SHQIPERINE POR DON QE AJO TE JETE AFGANISTAN. ATA JO VETEM QE PO MANIPULOJNE TE VERTETEN POR PO KERKOJNE TI NXIISIN POPULLLLIN PER TE KRIJUAR TRAZIRA.
  TE ADMIROJ EDI RAMA , JU PO E FUSNI CDO DITE E ME SHUME SHTETIN NE BINARET E LIGJIT.
  PENGESAT DHE SHOPINJTE NEN RROTA DO TI KENI CDO DITE NGA KJO OPOZITE E SHPIFUR, POR JU DO TE DILNI CDO DITE DHE ME FITIMTAR NE SYTE E EUROPES DHE TE POPULLIT.
  TE MIRAT DO TE VIJNE NGADALE NGADALE, PASI SHTETIN E MORET TE RRENUAR TOKE TE DJEGUR NGA DUART E BANDES SE HAJDUTEVE.

  Reply to this comment
 11. Armand December 29, 11:49

  Ato dy dokumenta jane:Njeri i policise per ta arrestuar,pra i qeverise.Tjetri i gjykates per ta mbajtur ne burg si kriminel.Vendimi i gjyqtares vjen pas kercenimeve direkte te bera nga kryeministri gjyqtareve te tjere qe te arrestuarit per energjine te mbahen ne burg perndryshe gjyqtaret do ta pesojne.Sakaq ne nuk e kemi pare kryeministrin as te beje telefonata kercenuese dhe as te ndermarre veprime
  ne KLD per ata gjyqtare qe liruan Fullanin dhe qe nxorren te pafajshem Shpetim Gjiken.As per ata prokurore qe kerkuan vetem 2 vjet burg per djalin e Luizes dhe qe po mbyllin nje e nga nje dosjet e Berishes dhe ministrave te tij.
  Keto jane fakte dhe fakte te pakundershtueshme.Keto na tregojne ne qytetareve te thjeshte dy gjera:E para,kryeministri ben te fortin dhe arrogantin me te dobetit ne nje kohe qe eshte i dobet dhe i kompromentuar me te fortet dhe me mafiozet.
  E dyta,Shqiperia e Rilindjes vazhdon te ece njesoj si me pare e ndare me dysh.Nje Shqiperi e nje shumice te vjedhur,te abuzuar e te mjeruar dhe nje Shqiperi tjeter e nje kaste,e nje grushti te vogel njerezish qe majmet dhe zhvat pa pike meshire shumicen e shqiptareve pa i hyre gjemb ne kembe.

  Reply to this comment
 12. pro.... December 29, 13:06

  Mendoj se kjo lloj ndihme nga PD ,dhene atyre qe gabojne , s’duhet marre ne konsiderate,sepse po nuk u edukuan njerezit me ligjin..,s’ka te ardhme per kete vend.Ndihma me e mire e opozites do te jete pagesa e diferencave ..dhe jo duke shtyre njerezit e pafajshem ne sakrifikim,per hir te politikes.Dhimbja eshte e pergjitheshme,por jo e njellojte,…dikush vuan realisht dhe dikush gezohet dhe perfiton{politikisht} nga vuajtjet e atij qe i pikon historikisht çatia..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim