Rama: PD refuzoi Vettingun që mbështetet nga SHBA e BE

August 23, 2016 21:40

Rama: PD refuzoi Vettingun që mbështetet nga SHBA e BE

Pas votimit të ligjit të Vettingut, kryeministri në një koment në rrejtet sociale tha se PD refuzoi projektligjin që mbështetet nga SHBA dhe BE.

Rama tha se ky ligj u miratua me votat e mazhorancës dhe theksoi se reforma ne drejtesi nuk do të ndalet.

“PD refuzoi sot projektligjin e Vetingut që mbështetet nga SHBA/BE! Drafti kaloi në komision me votën e shumicës? ‪#‎ReformanëDrejtësinukndalet”

ramaa

August 23, 2016 21:40
Komento

7 Komente

 1. shqipe August 23, 22:29

  keshtu vazhdo….varja saliut se e di vet ai ku e ka vendin tani

  Reply to this comment
 2. alphade August 23, 23:17

  ”BLACK LIST” ,SHBA-ja dhe BE-ja !
  MAZHORANZA T’I KERKOI ZYRTARISHT QE BANDA
  PEDEISTE TE FUTET NE ”BLACK LIST” !
  VETTING-u ESHTE ”GRACKA ” QE E ZURI BANDEN VICI-
  DOLASE BRENDA SI LARASKA …!!!
  KORRAKET E KESAJ BANDE DUHET TE SHPALLEN BANDE
  MAFIOZE,KRININELE ,VRASESE,PLACKITESE DHE PRAN-
  DAJ TMERROHET NGA VETTING-u SEPSE JANE HAJNA ,
  SEPSE UPREKEN PRONAT E GRABITURA ,SEPSE U DALIN
  TE GJITHA HORRLLIQET NE SHESH DHE ATI FILLON FI-
  LLIMI I FUNDIT TE KESAJ BANDE ! SHQIPTARET DO TA
  SHIKOJNE QARTE SE ME CFARE MONSTRE KA PATUR TE
  BEJE KETO 25 VJET ANARKIZMI DHE ”RRUMPALLE ‘!
  BANDETET E VICIDOLIT DUHET TE PERBALEN ME DREJTESINE …!!

  Reply to this comment
 3. alphade August 23, 23:21

  Tash ne syte e botes demokratike, banda e PD -s eshte
  diskretituar plotesisht !! Vetem ithtaret fanatike ,te verbuar
  dhe te lidhur me interesat hajne e kriminele nuk e shikojne
  se anija e Bariut te Dhive te Vicidolit po fut uje nga te
  .gjitha anet…!!

  Reply to this comment
 4. Kariz Matik August 23, 23:38

  Nje reforme qe i perngjan me teper nje peme pa kokrra s’mund te ndalet vertet nga mosfunksionimi.

  Ka plot tre vjet shkreta “opozite” duke pritur, po s’po sheh gje akoma…

  Reply to this comment
 5. Raimond vlonjati August 24, 00:04

  Ne fakt ket Vetingun e ketij Kryeministrit Escobar , se ky e ktheu Shqiperine ne Kolumbi te Europes , duhet ta kundershtoje gjithe populli shqiptar

  Kjo opozite drejtuar nga nje bajge si Lulezim Basha esht teper e dobet , ndaj edhe po shin si i do trapi ky Escobari Kryeminister

  Reply to this comment
 6. imas August 24, 08:23

  25 nene, 47 amandamente…
  SHBA/BE nuk dine te bejne ligj…
  Komisioni Venecias nuk din te beje ligj…
  Vetem pederat shpupista dine te bejne ligj…
  Kot paskemi pritur nga SHBA/BE.
  Ne i paskemi patur shqupistet gati per ligjin e Vetingut.

  Reply to this comment
 7. MH August 24, 13:37

  Yxhym,fjale pak e pune shume.

  Nuk ka asnji aresye qe te pengohen cdo sipermarrje ne kundershtim me cfare kane vendosur Amerika dhe Europa.Kyci i arritjeve,apo filli i Arianes ishte votimi i reformes ne kuvend 100%.
  Keto deputet e PD te krijojne iden e Ballisteve gjate luftes NaCl.Qe si atehere dhe sot duan me cdo kusht te gjejne HALEN ne PERPEQ(miell,qumesht,veze dhe gjalp).
  Ne keto kushte PD nuk ka nga t’ia mbajne.Do vije pas si ato akinxhinjet e ushtrise Turke

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*