Rama për “21 Janarin”: U mohua pas zvarritjes kriminale

April 25, 2016 19:10

Rama për “21 Janarin”: U mohua pas zvarritjes kriminale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë për të mos pranuar rekursin e Prokurorisë së Përgjithshme për të dënuar me 23 vjet burgim Ndrea Prendin dhe 25 vjet Agim Llupon për vrasjet e 21 janarit 2011.

Me anë të postimeve në “Facebook”, Rama shkruan se “21 janari” u mohua pas një zvarritjeje kriminale

“Xhelal Mziu i pafajshëm dje pas një farse të neveritshme 21janari i mohuar sot pas një zvarritjeje kriminale; ja pse s’duan reforme në drejtësi. Ja pse bërtasin përditë e më fort “krimi krimi!” dhe u vete mendja deri tek armët, i tmerron drejtësia që vetëm Refoma në Drejtësi e sjell”, shkruan Rama.

April 25, 2016 19:10
Komento

10 Komente

 1. QYTETARI DIXHITAL April 25, 19:30

  -Kujdes mos i zesh ko…me dere!
  -Jo se ja ka zene Saliu qe kur dhe nuk ja leshon!

  Reply to this comment
  • 666 April 25, 22:49

   Po pse o b….. ca bere ti???? Nuk ishe ti i pari qe e shk…. kete ceshtje duke mar ilirin ne koalicion dhe duke emeruar nje nga vrasesit si drejtor te madh,nga vete ti???! Ca na tregon tani qe paske dash drejtesi ti plere???!!! Njerezit e kane mar vesh qe ti je bashkepunetor me salen dhe lulin.

   Reply to this comment
 2. Mashtrimi qe Vazhdon April 25, 19:31

  Ore njeri je ti apo cfare?
  Akoma kerkon te fshihesh pas Berishes ti, edhe pas kater vjetesh pushtet me maxhorance te pashembullt?!
  Lere berishen ne hall te vete, ose dergoje ne gjyq, ose cfare te duash ti bej me te, me vote, se i ke te gjithe votat, o njeri o gjatovine…
  Asnje parti/aleance tjeter nuk ka per te qene me ne shifrat qe ke zotrote…
  Athere, pse na tgregon Berjoshen?
  Fute Reformen ne Kuvend dhe demsakoje Berishen, nese ai del kunder, tregoja krimet qe ka bere dhe ben.
  Pse nuk e meriton Reformen ti, kur edhe Amerikanet e kane miratuar se jashtmi, edhe Evropi te perkrah, edhe S Ngjelen e ke ne Krahe?
  Ke merakun se mos…Ilir Meta nuk ta voton?!
  Atehere thuajua kete shqiptareve!
  Thuajua qe ata te dy jane kunder, dhe shko ne zgjedhje te parakohshme…
  Vetem keshtu ke per te shpetuar nga Berisha dhe Meta, nese i ke vertete kunder per Reformat.
  Nese ke frike nga Vetja, atehere eshte tjeter gje. Dorezoje pushtetin dhe shko merru me piktura, se edhe ca para i ke tani…
  Por mos na e ze ngoje Berjoshen…
  Tri vite tu bene ty qe shkon ve lule tek Viktimat e 21 Jenarit dhe thua se e zvarriten Ata!
  Turp, mashtrues, bashkekriminile…
  Pse, kete kerkojne shqiptaret: te fusin ne burg te gjate Gezim Llupon dhe Ndrea Prendin?!
  Po keta jane po aq viktima or njeri!
  Drejtesia vendoset me ju te Gjatet, me ju Trashalluqet, me ju qe keni Qeverrine dhe Parlamentit ne duar, jo me mashat tuaja..
  Nese nuk eshte fajtor Berisha, kerkoi ndjese, atij dhe shqiptareve, qe te besuan.
  Por jo te tallesh se te ze dera e makines se shtrenjte koken dhe ta keput, se eshte e blere me parate e taksave te bekuara te shqiptareve…

  Reply to this comment
  • Tani April 25, 22:53

   Asnje ndryshim si bej kom lart!!! Turp per kete genjeshtar qe e sollem me vote per te bere ndryshime por vazhdon mbush xhepat e vet dhe po vazhdon te mbushi te njerzve te sales

   Reply to this comment
 3. Xinxifillo April 25, 19:48

  Kryeminister paçavure, marionete e don sali beut.

  Reply to this comment
 4. Socialisti bythpambuk April 25, 23:13

  Ky Kryepsikopat qe tallet me shqiptaret , eshte njeriu me i shtire , dhe ka akoma naive qe e besojne .

  Reply to this comment
 5. Sula April 26, 01:26

  Zoti kryeminister , mos na mashtro me ? Thusj skam force me von drejtesi, se te na lodhe , kam nje mendim !!!!! Per nje nate kapi futi ne burg gjykatsa dhe prokuror ? Dhe zevendesoj me njerez te ri qe duan te bejne shtet e ligji , se ti fut brenda gjykata qit te pafajshem , kapi hiqi ngq detyra o kryek….,. Se prandaj te cuam aty te bosh shtet e te vesh drejtesi,

  Reply to this comment
 6. ts April 26, 09:35

  Po si nuk ke pak turp o i paftyr !!!!! A e din qe je kryeminister i shqiptareve apo akoma kujton se vazhdon te besh xhiro ne bulevardin e Tiranes se hershme ku luaje e leshoje batutat me shoket qe nuk di a i ke shok ma ! Kaq doje ! More pushtetin me premtime,mashtrime,pazare,kompromise me vet Djallin e tani me paftyrsin e lakeut pasanik del e u justifikohesh shqiptareve qe nuk je ai qe kujtuan !Del me ftyren e vepren e Pilatit te cfajsosh paburrerin !!!Dil e folu hapur shqiptareve qe te dhan ate fron qe lakmove, e thuaju cfar te pengon, sepse do mbetesh i respektuar perjetesisht e kjo vlen shum e shum me teper se nje pushtet i perkohshem ! Ke koh akoma te distancohesh nga paraardhesit qe u damkosen nga histori me e eger antishqiptare …..Mos u rjeshto me ta qe zor se do ju shpetojn ndeshkimit e mallkimit te gjith kombit. ………..

  Reply to this comment
 7. intelektuali April 26, 10:29

  ZVARRITESI I 21 JANARIT ESHTE EDI RAMA!

  Ky KAQOL pa shkolle qe i jep mendje amerikaneve ne SHBA se cilin president te zgjedhin ka marre PENG dhe po ZVARRIT me fintet e tij enveriste bashke me Like Floririn dhe Sali Berishen gjithe popullin shqyptar.

  Mjafton te kujtosh si keta VAMPIRE shpetuan nga burgu me finte mafioze kusarin e Thesarit te Shtetit Ardian Fullani qe te bindesh per pabesine e tyre.

  Reply to this comment
 8. vlora.al April 26, 12:55

  pis s ke turp

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim