Rama për kontrollorët: Kush nuk kthehet nesër në punë, nuk do gjej më vend në Albcontrol! Kallzim penal për organizatorët

April 7, 2021 20:37

Rama për kontrollorët: Kush nuk kthehet nesër në punë, nuk do gjej më vend në Albcontrol! Kallzim penal për organizatorët

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Twitter ka paralajmëruar kontrollorët të cilët kanë pezulluar punën në Rinas se nëse nesër nuk kthehen në detyrë nuk do e kenë më vendin aty.

Rama u bëri thirrje të “braktisin rrugën e organizatorëve të cilët janë kallëzuar penalisht”.

Më herët kreu i qeverisë akuzoi si organizator kreun e shtetit Ilir Meta dhe ish kryeministrin Sali Berisha.

Kryeministri Rama ne Twitter:

Apel për kontrollorët e Rinasit: Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin! Braktisini në rrugën e tyre qorre organizatorët e kallzuar penalisht! Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend në Albcontrol. Koha e Rrumpallës ka vdekur dhe nuk kthehet!

 

m.m/dita

April 7, 2021 20:37
Komento

15 Komente

 1. Ethem Lalaj April 7, 20:45

  Qesh drogaxhiu. Tall bythen me parate e taksapaguesve. Keta ne Strasburg ta cojne ceshtjen, fitojne 100 %. Demshperblimin e marrin nga parate e popullit.

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati April 7, 22:12

   Ky budallla kryeminister mendon se meqe vendosi ne Prokurori gjithe kelyshet e tij ,
   do fus ne burg ke i do qejfi

   Por harron se Gjykata Nderkombetare eshte mbi te gjitha ,
   dhe me kete mendje deficente qe ka ky miku , ky do paguaje Gjoba te gjyqeve nderkombetare ne vazhdimesi

   Reply to this comment
   • mirel April 8, 04:06

    Pavaresisht se cfare ham – hame bejne shqupisat ndyresira, shqiptaret e dine shume mire qe Rama eshte KM punetor.

    Reply to this comment
 2. Nick April 7, 20:48

  Jo qe neser. Qe sonte! Ndryshe lere zanatin e kryeministrit, se nuk eshte per ty!

  Reply to this comment
 3. Timi April 7, 21:15

  Ne vendet demokratike ministri brendeshem eshte ai qe negocion me sindikatat per zgjidhjen e problemit,ne Shqiperi Kryeministri kerrcenon direkt protestuesit.

  Reply to this comment
 4. mali April 7, 21:30

  Ethem!Njeriu nuk qesh gjithmone kur eshte i kenaqur por edhe nga frika per t’i dhene kurajo vehtes por qe zemra i dridhet e tmeruar.

  Reply to this comment
 5. faro April 7, 23:16

  Nxirjuani SURRATIN këtyre grevistëve t’i shoh e gjithë Shqipëria.
  Turp! Ne kohe pandemie! Ne kohe fushate! Me Rroga të majme

  Reply to this comment
  • mirel April 8, 04:26

   A fshatare e mutit, qenka greva turp. legenat e Ramutit, dhiare te qelbur

   Reply to this comment
  • Lili April 8, 07:37

   Mos u merzit faro , do vije edhe radha per ty per te te zvogeluar rrogen qofte duke rritur taxat qofte duke zvogeluar rrogat: duhet me paguar çmimin e budallaleqeve te km tend! Prej Becchetin tek pallati i lulin e tek gjithe denimet per pronat e zaptuar per Saimir Manin ne bregdeti, edhe ti do paguajsh, mos u merzit! Derisa te marrish mend do paguejsh sa s’bene cdo sherbim me cmime ma nalte se Newyorku e Parizi!

   Reply to this comment
 6. !!! April 8, 00:29

  Bravo Rama! Kështu i do mushka drutë. Vetëm zbatimi i ligjit i zgjidh problemet. Po anashkaluat ligjin, në Shqipëri vepron anarshia, si në kohën e merhumit Berisha dhe kompani.

  Reply to this comment
 7. XXXL April 8, 01:13

  E habiteshme ka komentues tru shplare bythe – qire qe jane ne mbrojtje te punonjesve milionere qe me veprimin e tyre te nxitur nga Sali-Likja kene kryer Tradheti Kombetare, jane per burg e jo per paga 4400 $.

  Reply to this comment
 8. Lili April 8, 07:42

  !! Ashtu jeni mesuar me mushk per dru,sot per sot prandaj heni ku jeni e keni kete KM e kete shtet deshtak ne cdo drejtim! Pos perbuzjen qe keni per popullin tuaj- karakteristike e perbashket e ish nomenklaturisteve- tregon edhe boten tuaj mendore!

  Reply to this comment
 9. edi April 8, 09:03

  Shteti ka ligje e per te zbatuar keto ligje jane krijuar organet e drejtesise.Kur i kerkojne llogari Rames sepse nuk arrestohen Berisha e Meta ai justifikohet se jane organet e drejtesise dhe jo ai qe denon , ndersa kur cenohen leket e tij kerkon te shkojne ne burg puntoret e thjeshte sepse nuk jane dakort me te njelloj si me kontrolloret dhe me mesuesit qe i kercenon me vendet e punes per votat ose me mire me thene me buken e gojes.

  Reply to this comment
 10. mirel April 8, 11:35

  Zagaret shqupisa le te lehin, ligji do ju japi pergjigjen e merituar ketyre kontrolloreve talebane.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim