Rama përballë Presidencës: Mjafton të dëgjoni këtë prapa jush…

March 1, 2020 12:37

Rama përballë Presidencës: Mjafton të dëgjoni këtë prapa jush…

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar presidentin Ilir Meta përballë “shtëpisë” së tij (Presidencës).

Duke folur për lirinë në Shqipëri, Rama i tha të rinjve në Kongresin e PS se mjafton të dëgjosh atë që ju keni mbrapa për të kuptuar se deri ku shkon liria për t’ia futur kot dhe askush nuk të thotë asgjë.

Rama tha se rritja e ekonomisë në Shqipëri do të vijë nga Reforma Drejtësi, për shkak se deri më sot aksesi i krimit në ekonomi ka bllokuar rritjen e saj.

“Duhet ndërtuar rruga se si gjërat të thuhen dhe të dëgjohen. Ne kemi një situatë demokratike që besoj në nivelin e gjërave që thuhet nuk na e kalon njeri. Mjafton të dëgjosh këtë që keni mbrapa ju për të kuptuar se deri ku shkon në Shqipëri liria për t’ia futur kot dhe askush nuk të thotë gjë. Mjafton të hapësh tv dhe larg qoftë të shohësh ndonjë debat për të parë se çfarë lirie kanë njerëzit për ta shthurur gjuhën. Kjo nuk është cilësi demokratike e jetës. E përcakton fakti se sa dëgjohesh dhe se sa ndërveprim ka. Këtu është bërë fol, fol por kush po të dëgjon”, tha Rama.

j.l./ dita

March 1, 2020 12:37
Komento

13 Komente

 1. Zigur Qarri March 1, 13:04

  Ironiku madh drogaxhiu,qe kerkon ti vjedhë shqiptareve edhe Leket nën jastëk,qe i ruajn per ditë zezë a vdekje!

  Reply to this comment
 2. Hosteni March 1, 13:12

  Mjere ne qe e kemi taksirat kete mut, por hajde se si i thone ky stan kete bulmet ka. Tani e ka zene halli edhe OSBE-ne me kete idiot pordhac qe la nam ne Rusi.

  Reply to this comment
 3. Aladini me Eskortë March 1, 13:26

  Ate “prapa jush” e vure ti bashkeqeverises dhe me pas President.
  Populli doli ne rruge per te denuar ate maskara dhe hengri plumbin.
  Foli militantve te tu qorra dhe servilve te neveritur qe te rrethojne, per ne t tjeret je nje vemje hipokrite si ai para teje

  Reply to this comment
 4. alphade March 1, 14:16

  Z. K/minister, para do kohe kam komentuar lidhur me de-
  batet televizive qe beni me panelin e Eni Vasilit, Blendi
  Fevziut etj. Aty ne keto panele gazetaret perballe jush be-
  hen kaq “trima” sa te bejne t’i admirosh per “guximin” qe
  kane per te kundershtuar kryeministrin e tyre duke perdo-
  rur nje gjuhe pothuajse krejt te shthurur. Ne kontrast me kete po keta gazetare perballe Sali Berishes u “lengezohet”
  gjuha…. Po kjo Eni Vasili dhe po ky Blendi Fevziu dhe Cipi,
  Collaku,etj. shquhen per delikatesen e tyre ndaj ish-kryemi-
  nistrit dhe arrogancen ndaj kryeministrit aktual. Te gjithe ne qe ndjekim me interes ngjarjet politike qe ndodhin ne
  Shqiperi bejme pyetjen, PSE keto qendrime te ketyre gaze-
  tareve me dy standarte ?! Ne,shqiptaret e zakonshem,sic
  ju pelqen juve t’i karakterizoni,sepse ne dikur i quanim “nje-
  .rezit e thjeshte” te qytetit e te fshatit qe s’kane asgje ne
  dore,vec fjales, kemi arritur ne dy konkluzione, qe PSE ndodh nje fenomen i tille ne televizionet tona qe opozita
  cirret nate e dite se ato jane blere nga Rilindja- “mavi” ? Ne
  si shohim ende qe kjo media vizive te jete blere nga POZI-
  TA ! Kjo duket se si kjo media i turret kryeministrit me nje
  mllef te papare ndonje here tek NE ! Dhe ne si popull e gjej-
  me shpjegimin ne faktin se dikur ne kohen e Vicidolit, me-
  dia dhe gazetaret opozitare te regjimit berishian sapo dil-
  nin nga studio i gjeje plot hematoma ne gjirizet e Lanes,
  u digjeshin makinat, u viheshin kalkepet e dinamitit te dera
  apartamentit apo zhdukeshin ne kenetat e Lezhes. Kjo
  ndodhte ne ate regjim ku K/ministri jepte urdhera se djalin
  e Haklajve “E dua gjalle apo vdekur ketu” ! Ishin urdhera te
  prera te nje diktatori te mirefil,te . Dhe keta gazetare nuk i
  harrojne kollaj “huqet” e dikurshme te Monstres se Vicido-
  lit por qe edhe mund t’i perdore edhe sot keto “huqe” me
  bodigardet e tij,megjithese ka rene nga vakti. “UJKU qimet
  i ndrron por zakonin nuk e harron” . Gazetaret kete e dine
  mire dhe prandaj kur vijne ne studio me Qoftelargun u len-
  gezon” gjuha e goja ! “Trimosheve” iu bien pantallonat ne
  fund te ujit, ndersa ne rastin e dyte une vetem kujtoj nje
  shprehje te Labit qe tash e di i madh e i vogel ne Shqiperi
  ku thuhet:”Ta keshe mik te prish pune dhe ta keshe armik,
  te ha…..” Dhe prandaj ata bejne te “fortet” perballe kryemi-
  nistri dhe kryeministri i l

  Reply to this comment
 5. Modesti March 1, 14:25

  Me “ate mbrapa” kryeministri nënkupton bythën. Aq vlen ai që është mbrapa.

  Reply to this comment
 6. fteri March 1, 15:31

  Jo vetëm atë mbrapa ,por edhe diku tjetër te SHQUPI

  Reply to this comment
 7. Pellazgos March 1, 16:07

  Taksirat e ke zoti me comentin Hosteni qe nga krijimi i nje Pashalleku turk ashtuquajture Albania ne Epirin e Jeorgios Kastriotis nga Deputete dhe Governatore Osmane si Ismail Beu,Frashellinhte,Eqeremet,Sulejmanet qe sot ndryshojne ” Identitet” ne Elton,Erion,Eduard,Elvis,Rashel,Eliot,
  Sara putana Avrahamit qe e shker……u Faraoni I Egyptit etj.
  Por mbiemrat jane si Bishti I Qenit duhet shume kohe ti ndryshoni.
  Dhe fajin ja hidhni Grekut qe detyron ti kthejne nga “Pellazge” Abdulla,Idriz,Hasan,Shaban ne Identitetin para turk,ate Greke Orthodhoks.

  Reply to this comment
 8. info analitike March 1, 17:27

  Qeverisja me gallate se profesioniste qe dine te qeverisin nuk ka. Ka maskarenj e llafazane te paafte èer te punuar por qe llomotisin nga mengjesi deri ne darke e qe paguhen si profesioniste! Prandaj Shqiperia tashme eshte drejtuar ne nje rruge pa kthim drejt deshtimit total.
  Po nuk reaguat o njerez keta te gjithe Saliu-Ediu-Likja-Mona-Luli do te vazhdojne te luajne teateer me ju e te majmen ne kurrizin tuaj.

  Reply to this comment
 9. Rruga Durrsit March 2, 02:27

  Thjesht fakti qe Meta dhe Sala lehin domethen qe dicka po ecen ne rrugen e duhur kundra interesit qe kane per te mbuluar vjedhjet dhe krimet e bera per 30 vjet. Mund te pranoj nje vjedhje shume lekesh qe supozohet te kete vjedhur edhe Rama. Por ci bene 30 vjet kta 2 monstra vetem nje militant i tyre sdo ja kuptonte.
  2 marsi thjesht nje protest e injorances dhe ata qe i tremben 1 vendi pune te partise LSI. Shqiptaret mund te zjedhin tjeter dite per proteste. Qe tu perkasi atyre jo Ilirit e Sales per te mbrojtur interesat e tyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim