“Paketa”, Rama: Kam parë djalin të qajë poshtë krevatit, kish dëgjuar shpifje

October 16, 2018 22:04

“Paketa”, Rama: Kam parë djalin të qajë poshtë krevatit, kish dëgjuar shpifje

Mbrëmjen sotme gjatë debatit për paketën e antishpifje, në emisionin “Dritare” në NEWS 24, Rama ndër të tjera ka rrëfyer me indinjatë, se nuk mund të lejojë që të ketë shpifje të tilla si ajo, e disa viteve më parë, kur thuhej se Gregu nuk ishte djali i tij por i babait të tij.

“Unë jam babi i një djali 4 vjeç dhe një djalë është bërë 30 vjeç dhe që i vogël ka dëgjuar llumin, dhe unë si kam borxh askujt që dhe një fëmijë tjetër të rritet nën terrorin e shpifjeve dhe llumin që më hidhet.

Nuk e harroj unë kur e kam parë nën krevat të lidhur aty tek këmbët e tij, duke kuisur kur kishte dëgjuar se nuk ishte djali im por i babait tim

Çfarë do ndodhë me faqet online të kumarit? Rama shpjegon nismën

Kryeministri Edi Rama, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Dritare” me gazetaren Rudina Xhunga në “News 24”, ka folur për nismën e qeverisë për mbylljen e pikave të lojërave të fatit dhe basteve sportive në vend.

Lidhur me bastet online, Rama tha se do të mbyllet edhe kompania e vetme e basteve online regjistruar në Shqipëri, ashtu si pikat fizike. Ndërsa për faqet e huaja të basteve, tha se po diskutohet nëse pas 31 Dhjetorit, do të mbyllet edhe aksesi në këto faqe nga vendi ynë.

“Për monopolin, në 1 Janar është njësoj si të gjithë të tjerat. Po punojmë se çfarë do bëjmë për online-n në të ardhmen. Mund të bllokojmë online-n jashtë”, tha kreu i qeverisë.

 

 

v.l/ Dita

October 16, 2018 22:04
Komento

17 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku October 16, 22:15

  Ouuuuuuu???? Po ti vete e cove tet’ate ne gjyq mer delenxhi, tashti na akuzoke te tjeret per shpifje. Ne ate kohe nuk merrej njeri me ty, ishe nje cope anonimi, Po mos e kishte sajuar vete ate xhevahir askerkujt nuk do ti kishte shkuar nder mend te merrej me ty.

  Reply to this comment
 2. Ylli October 16, 22:18

  Ouuuu……djalin ta ka bere Mero Baze te qaj Edo.! Eshte çuni i Kristaqit tha ne atekohe Merua dhe ti e cilesove si tubi i jashteqitjes i Salii Berishws.
  Tani ,ky “tubi i jashteqitjes” eshte bere megafoni i Rilindjes dhe PS kunder Sali Berishes.!!!
  Me sqaroni o rilindes te Dites ,jam une gabim apo ju jeni sharlatane e hipokrite pa moral.
  Per sqarim ….ndermjet katunarit Mero dhe tironcit Edi ,zgjedh 1000 here Edin.Por ,por keta spurtthjaket e Rilindjes jane karagjozet me te medhenj te kombit.
  Kush ka te drejte o rilindes….Mero apo Edi ???

  Reply to this comment
 3. Kris 1 October 16, 22:24

  Ne kemi fat qe kemi Saliun qe ti me ndryshimet kushtetuese e ktheve deputet te perjeteshem.Kur femijet e te tjereve qajne per buke eshte luks te qash per shpifjet e doktor mortjes.
  Shkurto luksin e aeveritareve dhe partive po!itike se jane bere si kazino te pushtetit

  Reply to this comment
 4. intelektuali October 16, 23:03

  EDI RAMA PO KERKON TE SPOSTOJE SKANDALET “XHISIELA” DHE “BABALE” QE PO TRONDISIN QEVERINE ME MALLENGJIME FAMILJARE ENVERISTE

  Kujt i plas sot se cfare ka deklaruar vete Edi Rama ne Kohen e Qepes te Partise se Punes kur masakroi si nje perbindesh me akuzat qe i beri aktores Matilda Makoci per probleme personale? Kujt i pas sot qe ka qare apo ka vuajtur cuni i Edi Rames me ate qe perflitej ne gjithe Tiranen dhe Shqypni ate kohe si nje incest ne familje dhe aq me shume qe Edi Rama i kishte deklaruar me gojne e tij. Ke kerkon te mallengjeje Edi Rama me perrallat e tij familjare tani qe ka rene ne kurthin e Salianjit dhe te Nuhut dhe po akuzon policine e tij si tradhetare qe ka fshehur kamerat e pergjimit dhe duke i quajtur Komisaret e Policise si HORRA vetem sepse kane patur guximin te kallezojne krimin pushtetar?

  JO EDI RAMA ME MALLENGJIME ENVERISTE NUK MUND TE MBULOSH TE VERTETEN

  Dhe me ligjin e shpifjes ti o Edvin Mashtruesi nuk frikeson dot asnje njeri sepse Shqypnia nuk po shkon drejt Korese se Veriut, por drejt BE-se Antikomuniste dhe Demokratike,

  prandaj:

  PSE NUK PRANON DHE NUK KERKON FALJE PER KRIMET E BABAIT TEND QE URDHERI VARJEN NE LITAR TE NJE DISIDENTI ANTIKOMUNIST, HAVZI NELA

  por:

  E fut debatin ne linje familjare qe nuk i intereson kujt dhe qe eshte nje teme qe nuk i sherben kujt.

  PSE PO TE TRADHETON POLICIA E SHTETIT TEND O EDI RAMA?

  Dhe po i jep Saliut dhe PD-se materiale krejt te verteta per shtetin banditesk qe ke krijuar me Taulant Xibraken, thirri trunit pse policet e ndershem po te lene te gjithe dhe po i bashkohen Saliut, police kufitare qe japin te dhenat kompjuterike per Saje Qorrin dhe veturen e Habilajve, per Taualent Ballen dhe banditet e tij te droges, pergjimet e “Babales” te gjitha iken tek Saliu, Alizoti te tradhetoi perpara populit dhe “deshmitari shpetimtar” te te mbeti ne dore si “Mbreti i Zi”, Zagani ta nxorri bojen, Nuhu t’i zbathi breket sa te detyroi te shpifje per ekspertiza te paqena si nje kryeminister karagjoz dhe i lig.

  PSE PO LARGOHEN SHQYPTARET NGA VATANI O EDI RAMA?

  Pse nuk shqetesohesh ti me keto probleme dritherruese per Shqypnine, por hedh ne media si nje presitagjor i pacipe probleme familjare qe nuk i intersojne kujt,

  pastaj:

  PSE TE BESOJME TY NE, SHQYPTARET O EDI RAMA PER MATILDA MAKOCIN KUR TI GJATE GJITHE KOHES VETEM GENJEN DHE MASHTRON?

  Fillove me Armet Kimike te Asadit, vazhdove me plehrat e Mafies italiane, genjeve me Gerdecin dhe 21 janarin, genjeve me Saje Qorrin dhe Dritan Zaganin, genjeve me Komisarin Nuhu dhe Xhisielen duke e perdorur vajzen si nje leter bythe dhe per ekspertizen “Babales”, genjeve per Kullat dhe Teatrin Kombetar, genjeve per Stadiumin Kombetar, genjeve per Presidentin amerikan Trump, genjen per koncesionet qe ben te terrin e nates, genjen per incenereatoret e djegjes se plehrave, benjen per borxhin publik dhe privat dhe genjen per buxhetin e shtetit,

  PSE DUHET TE BESOJNE TY SHQYPTARET O GENJESHTARI EDI RAMA?

  dhe:

  Ke duhet te ndjeke dhe ndeshkoje ligji i shpifjes, ty o Edi Rama si Mbreti i shpifjes dhe i mashtrimit apo komentuesit anonime ne internet qe ti kerkon t’i mbyllesh gojen per te mbyllur me 7 dryna te VERTETEN si ne Kohen e Qepes se Enverit

  Reply to this comment
 5. intelektuali October 17, 00:36

  PO FEMIJET E KOMISAR DRITAN ZAGANIT A KANE DREJTE TE QAJNE O EDI RAMA MALLENGJYESI?

  Kut ti e masakrove me liber shpie, e quajte ARMIK dhe HORR vetem sepse kreu detyren qe i kishte ngarkuar Shteti dhe koha tregoi se ky Komisar Policie kishte patur te drejte kateciperisht me ministrin tend Saje Qorri si kapobande e habilajte te droges?

  HE MO EDI RAMA VETEM FEMIJET E TU QAJNE?

  Reply to this comment
 6. XXXL October 17, 06:10

  O Plaku Xhyxhumaku, o i ngjizur ne perdhunim, o Ver Llapa i 21 dhjetorit, mos dil me o kelysh kurve, grua dhe moter-qire.

  Reply to this comment
 7. alphade October 17, 06:17

  Z. K/minister i Shqiperise ! Nje keshille nga plak 80 vjecar: Mos u merr me me horrat e vakabondet e
  SHQUPI-t,dirigjent i te cileve eshte Monstra e Vicidolit,
  i cili pergjate 28 vjeteve e ka bere corbe kete vend,e ka
  shkaterruar dhe vazhdon ta shkaterroi ne prapaskene
  kete vend. Si qytetar anonim: ju keshilloj qe te mos shko-
  ni ato studio gazetarie ku dora e zeze e Sali Vicidolit i ka
  futur te tere ne rrjete dhe bejne ate qe i thote padroni i
  “padukshem” qe permes 105 bodigardeve te tij,sic ka deklaruar “baba Taku”,huligane e gangster te mbledhur nga Laci,Mamurrasi,Shkodra etj. me kobure ne dore i kane bere zap gazetarucet e medias shqiptare. Sigurisht
  midis tyre ka edhe gazetare trime e te ndershem qe si ben terr syri nga kercenimet e bandes mafioze,kriminele e hajne te Sali Vicidolit,si Mero Baze, V.Malaj,A.Duka, B.
  Islami,etj dhe mbi te gjitha zoti A. Hoxha qe ka treguar me fjale e vepra guximin dhe trimerine e tij.
  Me kujtohet kur dikur thoshe, sigurisht kur ishe ne opozite, : Te fala Sandrit” ! Tash kjo fraze e jotja eshte vene ne muzeum dhe fillove qe me ardhjen ne pushtet te
  perleshesh me gazetaret. Ruhu nga provokimet e disa
  gazetareve qe i ka derguar enkas Saliu per te bere sherr
  neper studio. A e keni vene re se si i rrine Saliut disa gazetare ,tamam si “pula te lagura” nuk bejne as gek dhe
  as mek,sillen tere ” edukate” e servilizim ne intervistat qe
  i marrin ” baces” dhe a e dini PSE ? E njohin historine e tij se si i ka trajtuar gazetarucet ne te kaluare, ku banda e
  Sales ,me ne krye gangsterin tropojan Haxhian, me dru,
  te hedhur neper gjole e kanale,me djegjje makinash,ga-
  zetash,shtepise,me kercenim familjesh deri ne likuidimin
  fizik. Shembuj te kesaj natyre ka plot nga “bemat” e ban- des se Tropojes,me ne krye vicidolasin. Ndersa me ju ke-
  ta gazetaruce behen trima se e dine se si gjen gje,se nuk
  i futet gjemb ne kembe. Realiteti shqiptar na con ne konkluzionin se disa kanale televizive e gazetare jane
  perfshire me ” Sindromen e Stokolmit” ,ndersa ne shqip-
  taret kemi nje shprehje te bukur domethenese por edhe
  paksa banale : ” Bej nenen te te quaj baba” ! Shumica e
  gazetareve te medias kane zjedhur rrugen e akomodimit,
  duke arritur ne konkluzionin se nga K/ministri aktual nuk i
  vjen asgje e keqe: vetem fjale,vetem zhurme,vetem “shkume” dhe asgje me teper,ndersa tjetri te “qeron arrat”
  ” te marton gjyshet” thote nje miku im . Prandaj le ta kemi
  mire me Monstren e Vicidolit se sa me ate qe ” Ta kesh
  mik, te prish pune dhe …….”! Eshte e kote t’i japesh inter-
  vista Leles, Zheit,Rakipit, Lubonjes,Bushatit, Collakut,
  sidomos i cili ka per borxhe qe mushken ta beje me barre
  persa i perket shpifjeve dhe manipulimit te opinionit gaze-
  taresk,por jo ate publik sepse publiku e ka mesuar tash qe ky gazetar eshte vetem nje jashtqitje e Saliut dhe Lulit.

  Reply to this comment
 8. Lil October 17, 07:56

  Problemi i Rames eshte se kur nuk pranon fajin e tij,gjithmone te tjeret kane faj per deshtimet e tij…po aktori kryesor eshte vete ai . Nuk pyet per pasojat e veprimeve te tij e nuk do me dite per pasojat si dje si sot . Pasojat e deklaratave te tij nga goja e vete kunder babes se tij i paguan sot djali i tij,jo ai,sikur pasojat e veprimeve te rames sot do i paguajme ne neser..po ky nuk do me dite per kete. Duhet vetem t’ i kendojme o mbret i anderave e shqiperise qe duam,ti je ma i bukuri..etj etj

  Reply to this comment
 9. Arben October 17, 08:00

  Opo je lidr botror, Po lere ate Pune nashi.

  Reply to this comment
 10. intelektuali October 17, 09:38

  MATILDA MAKOCI NJE VIKTIME E SHPIFJEVE TE EDI RAMES NJESOJ SI XHISIELA MALOKU

  Edi Rama egocentriku dhe paranoiku jo vetem qe e akuzoi gruan e tij te pare, Matilda Makoci per incest me babain e tij kriminel te Enverit, por me pas ja hodhi medias dhe thashethemeve si nje “leter bythe”,

  KUJT I QAHET TANI EDVINI PER VEPRIMET E TIJ PREJ PARANOIKU NE KOHEN E QEPES TE PARTISE SE PUNES?

  Njashtu sic kishte masakruar Matilda Makocin si nje egersire paranoike, ky KARABUSH i pacipe shpifes dhe genjeshtar i papare veproi tani pas 30 e kusur vitesh edhe me skandalin Xhisiela duke ja hedhur vajzen prape si “leter bythe” medias dhe thashethemeve nga studio ne studio TV te paguara nga ai vete, me te vetmin qellim qe te bylle HALEN e shtetit e pushtetit te tij mafioz dhe brutal qe te perdhunon dhe te pallon me patllake tek koka, kur kerkon te besh kallezim perdhunimi ne Policine e Shtetit te tij te degjeneruar, te peshtrire dhe imoral qe ka krijuar me Rilindjen Enveriste, Policia e Edvinit te refuzon ose tallet me ty duke t’u pergjigjur me cinizem komunist: “…Ik me mire o vajze se kush te pallon te do fort!!!…” dhe kur me ne fund gjendet nje “I vetem trim ne lufte” si Komisari Nuhu qe pati guximin i vetmi te shkruaje kallezimin e Xhisieles dhe ta dergoje ne prokurori, ky KARABUSH paranoik dhe i pabese qe eshte Kryeministri i Shqypnise e quan kete trim Komisar policie si HORR dhe akuzon Policine e Shtetit te tij se ajo Policia ka shitur kamerat e pergjimit tek ARMIKU

  A ESHTE NE TEREZI EDI RAMA?

  Qe del pa piken e turpit ne emision LIVE TV tek Rudina Xhunga dhe kthehet ne histori prapa me lote krokodili te egocentrizmit monist duke perdorur familjen e tij me mallengjime enveriste si:

  “LETER BYTHE”

  Nderkohe qe Shteti po tronditet nga themelet me skandale te papara “Xhisiela” dhe “Babalja” te cilat vertetojne kalbesiren e shtetit te tij per te mbajtur pushtetin me cdo kusht si nje paranoik qe nuk di cfare ben?

  prandaj:

  Ne kete situate pyetja e vetme qe duhet t’i bejne vetes shqyptaret eshte:

  A DO TE GJENDET KUSH DO T’I VEJE KAPISTREN EDI RAMES?

  Reply to this comment
 11. ASAP October 17, 09:39

  ca bohet?!!! per komplekset e kryek…it vendoset censura per te gjithe, dhe ky e pranon dhe vete arsyen. i ka ik petlla, nuk ka llogjike, dhe pa llogjike ka marr fund, tani do i duhej me shume, se presioni me sa duket po rritet. e pres te bej vidjo me artan hoxhen me pantallona te shkurtra dhe kapele bejsbolli….

  Reply to this comment
 12. info analitike October 17, 11:28

  Mbrëmë dukej një i çmendur që turrej, gulçonte,turfullonte e bertiste sepse nuk kishte argumente për tu mbrojtur ndaj akuzave që i bëheshin për korrupsion e për mbrojtjen e krimineleve. Genjeu me paturpësinë më të madhe kur deklaroi se kur mbronte Rroshin nuk kishte dijeni për dënimin e tij dhe shumë emrat që përdorte. E shyqyr që pati deklaruar qe i përzgjidhte njerëzit. Mbrëmë doli fare zbuluar në tërë marrëzinë e vet e nuk ka Thano, Viktor apo Bedri që ti bëjë derman.

  Reply to this comment
 13. Qente le te lehin ...per ate ushqehen October 17, 11:55

  Eshte mbushur “Media” me zagare kerkojne mjergull ushqehen me viktima dhe kocka te hedhura nga “Partia”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim