Rama për Reuters: Çfarë ndodhi nuk ndryshon planet e vizitës në Beograd

October 16, 2014 22:44

Rama për Reuters: Çfarë ndodhi nuk ndryshon planet e vizitës në Beograd

Incidenti në Beograd gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri nuk do të prishë planet për vizitën e kryeministrit Edi Rama në Serbi.

Deklarata është bërë nga vetë kryeministri për agjencinë e lajmeve “Reuters”.

Rama është shprehur se është i zhgënjyer nga komentet e zyrtarëve serbë. “Marrëdhëniet mes dy vendeve kanë qenë të tensionuara”- ka thënë kryeministri shqiptar.

Shefi i ekzekutivit shqiptar ka theksuar më tej se; “sot jemi në paqe jo sepse jemi bërë engjëj, por sepse jemi të gjithë të bindur që destinacioni ynë është Europa,” për të përmbyllur citimin me faktin “çfarë ndodhi nuk ndryshon planet e vizitës në Beograd më 22 tetor”, raporton Reuters.

October 16, 2014 22:44
Komento

9 Komente

 1. edona October 17, 00:00

  Kryeministri yne i dashur dhe atdhetari i devotshem zotriu Edi Rama asesi nuk guxon te shkoj ne Beograd sepse kjo eshet kurth per vet Edi Ramen nga rrjeti i UDBse ne beograd dhe ne shqiperi te kryesuar nga spiuni qetnik Salji berisha dhe familja e tij qetnike…per ta njollosur Edi ramen kinse per koketim me serbet…sikurse e njollosen Fatos nanon pas takimit qe pati me Miloseviqin ne Krete te greqis ..pra eshte trik i njejt per ta njollosur kryetrimin tone Edi ramen dhe per ti dhene favore te rrejshme spiunit te tyre ne shqiperi Sali berishoviqit dhe Bashoviqit….pra kete KARREM te UDbse qetnike Rama nuk duhet ta kaperdije..ne asnji menyre dhe ne asnji rrethan…qysh tash rama duhet te deklarohet se nuk do te shkoj ne Beograd ..menjiher,,qysh tash….
  Shkuarja e zotriut atdhetar Edi Rames do te ishte katastrifale per shqiperin dhe shqiptaret ne |ballkan sepse rrjeti I spiunve te UDBse ne shqiperi ( dhe jo vetem ne shqiperi-te kryesuar nga Sali berishoviqi dhe Lulzime Bashoviqi) por edhe ne Kosove dhe kudo ku jetojn shqiptaret siq jane spiunet qetnik cigai jevg Ali Ahmeti me kliken e tij te UDBse) do ta akuzojn pa nadalur ne media atdhetarin Edi rama dhe PS-n për koketim me serbet dhe tradhti ndaj kombit…..keshtu qe do te provojn edhe te ngrisin demonstrate rrënuese e shkatrruese qe do te jene te ngjashme me ate pas vrasjes se Azem hajdarit dhe shqiperia do te lahet prap ne gjak……dhe qeshtja kombetare do te peson nji grusht te madh nga rrjeti I UDbse qe po e prêt me padurim qe Rama te shkoj ne Beograd…..kete KARREM te UDbse besoj atdhetari i devotshem zotriu Rama nuk do ta kapërdin……………………….
  Rama manjiher ta beje publike vendimin per te MOS shkuar ne beograd….menjiher http://botasot.info/kosova/333764/rama-ne-beograd-ngjall-dyshimet-e-kretes-nano-milosheviq/

  Reply to this comment
 2. socialisti i zhgenjyer. October 17, 00:07

  Po beheshe gjithmon edhe me i MADHE.
  Te lumte.
  Po shpresojme se pas 24 vjet demokraci po del nje njeri qe ta udheheqi sic duhet kete SHQIPRINE TON.

  Reply to this comment
 3. Arbeni October 17, 00:42

  Ruaj veten Edi. Sec kam nje parandjenje te keqe…serbet nuk ndalen para asnje gjeje. Kjo qetesi ne hesthje e Berishes eshte jo e zakonte! Me vjen ne mend avioni me kryeministrin polak…..

  Reply to this comment
 4. Dajti October 17, 01:20

  Edhe ne qofte se shkon , inshallah, nuk vjen me ketu ; kurr mos na ardh me, ky rrenacak, legen , servil

  Reply to this comment
 5. lili October 17, 06:03

  Tash kryeministri i jone shkon ne Beograd kryenalte,dale ngjarjeve!
  Urojme qe te jeté po aq ne nivel sa lojtaret e kombtares edhe tifozet shqiptare,ate here do jemi te gjithe fitimtare!

  Reply to this comment
 6. lejleku October 17, 07:53

  Edi ,mendoj se vendimi juaj eshte mese i drejte dhe shume i arsyeshem ,pas pergjigjes tuaj, çfare……
  Dhe mendoj se edhe pergjigjet e pa pergjegjeshme te zyrtareve te larte te Beogradit jane te tilla ne saje te trysnise se uliganizmit Serb.
  Troç, Ata kane frike nga populli i vet per nje qendrim tjeter ndaj Shqiptareve .
  Por ne faktikisht kemi bashkepunuar dhe bashkepunojme ekonomikisht , edhe duhet ne te ardhmen ……..
  Si perfaqesuesi me i mire i se ardhes bej si te thote ZEMRA.

  Reply to this comment
 7. kolonel October 17, 13:20

  Sa bastarder ka nxjerre ko komb, doli dhe nje Hamza Kastrioti tjeter qe do shkoj ne Stamboll tja perplasi turqeve e pastaj te vije me ushtri turke ne Shqipri, si Zogolli qe ja perplasi serbeve dhe erdhi me ushtri serbe, dhe Rama do na vije me ushtri serbe si parardhesit e tij. Po mire se te na vij pastaj se do dime si ta presim.

  Reply to this comment
 8. mergimtari fv October 17, 14:38

  Mer ç dreqin osht kjo zhurm , pergjigja ; demostrusit komentues zotnia juj , pytja ; e çere dun axheba ? pergjigja ; t bohet si dun ata , ik e thuj atyne t rrin urt e mos hajn mut qeveria i di vet punt e veta ( pergjigje alla Qazim Mulletshe) , komentus bashkeatdhetare flisni me mend jo me goje , E.Rama nuk po shkon me koken e tij ne Serbi , por jane ca me lart qe drejtojne lojen gjeostrategjike , gjykoni dhe situaten qe nuk eshte loje femijesh serbo-shqiptar , Putana nga Beogradi permendi lojen e presionit te potencialit berthamor, Greqia po luan Turqia po ashtu ku ne qender eshte Shqiperia , Kosova e gjithe kombi shqiptar , vellezer e motra e emagjinoni daten e ngarkuar te 23 Tetorit te Rames ne Beograd , ate dite ai do bisedoje me qeveritaret jo vetem mardheniet shqiptaro-serbe por per rajonin e me gjere , Beshiktashi luan me Partizanin e Beogradit ne ate stadium qe u be pis ndeshja nga kafshet çetnik ku serbet ( kurdisin tifozat turq siç kurdisi idene e dronit me harten tone natyrale ) do ngrine flamuret e Shqiperise etnike dhe si dihet si do shkoje loja politike e rezultati , i duruar i fituar , kjo duhet te na nxise , suksese E.Rames ne kete mision te kohes se veshtire .

  Reply to this comment
 9. s... October 17, 14:38

  Z kryeministe moooooooos shkoooooooooo te cetniket te pakten ne keto momente joooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*