Rama për vendimin e AMA-s: Nuk fiket sistemi i vjetër pa siguruar akses në sistemin e ri

September 11, 2018 14:48

Rama për vendimin e AMA-s: Nuk fiket sistemi i vjetër pa siguruar akses në sistemin e ri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter menjëherë pasi kreu i AMA-s, Gentian Sala bëri të ditur se vendimi shtyhet me 4 muaj, duke përshëndetur këtë vendim.

“Përshëndes vendimin e autoritetit të pavarur për rindezjen e sistemit të vjetër të transmetimit televiziv. Zbatimi i normës europiane është një domosdoshmëri, por nuk fiket sistemi i vjetër pa siguruar akses për këdo në sistemin e ri”, shkruan Rama.

o.j/dita

September 11, 2018 14:48
Komento

6 Komente

 1. Artemisa September 11, 15:26

  Ky e provon njehere per t’ua futur shqiptareve, por kur e sheh qe delet blegerijne pak me fort, atehere zbythet si zagar i qelbur.
  Se mos eshte hera e pare.
  Idotlleku i komentuesve rilindas do te shkoje deri atje sa te thone qe “Mendon per popullin”.

  Reply to this comment
 2. perkthyesi September 11, 15:42

  AMA ka qene dhe vazhdon te jete, ashtu si nje pjese e madhe e institucioneve shteterore, e papergjegjshme! Si mund te bllokosh informimin publik, pa krijuar akses me ate te riun? A e dine keta mytebere, se kjo eshte veper penale, pra e denueshme nga ligji? Nuk e di se c’emer ti vesh kesaj race, por kesaj rradhe po i quaj thjeshte KOKETULA!

  Reply to this comment
 3. info analitike September 11, 16:50

  Shoke ua thashe une qe kriepsikoja e ka problem kete fikjen sepse i ul efektivitetin propagandistik. Nese doni te godisni kriepsikon bojkotijini televizionet dhe do ta shihni se sa rehat do t’ju bien veshet bga frenezia e marrezive me te cilen ju trullos perdite.

  Reply to this comment
 4. populli September 11, 17:03

  Z. Rama, Z. Gellci.
  Cfare eshte kjo takes e re. Mjaft I sherbyet Top-it (Vjollces, Ben Blushit), Tringut, Klanit. Te bejne cfare te duan TV private, ne popullit na merrni nje takes per TV SH-ne a ka mundesi te na sinjalin e TVSH-se me te gjitha kanalet e saj ne te gjithe vendin. Kush ka leke le te marri kanalet private ne duam sinjalin e TVSH publike per te cilen paguajme takes.

  E beni dot Z. Rama, e beni dot Z. Gellci. Bejeni ju se do ta bejne te tjeret.

  Reply to this comment
 5. Saimir September 12, 06:51

  Te kesh televizor Perparimi, 35 mije leksh ne 1971 e te mos kesh televizor ne 2018??!! Zot na ruaj perparimin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*