Rama përsërit ftesën për Bashën: Eja të flasim shqip për Shqipërinë

December 7, 2017 13:32

Rama përsërit ftesën për Bashën: Eja të flasim shqip për Shqipërinë

 

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur sërish ftesën e bashkëpunimit ndaj kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.

Duke marrë shkas edhe deklarata e SHBA dhe BE-së për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri, Rama i shkruan Bashës se duhet të flasin shqip për Shqipërinë.

“LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën🇦🇱”, shkruan Rama në Facebook.

December 7, 2017 13:32
Komento

2 Komente

 1. XXXL December 7, 16:08

  Po deri tani me cfare gjyhe keni folur o Ed Droga, me gjuhen e shpellarit Sali.
  Detyre e ke ti qe QYTETARET t’a dhane te vetem timonin, por ti qe ke lepurin ne bark kerkon te nxjerresh tepsine dhe t’a ndash me Lulin (Saliun), kriminelin dhe pergjegjesin per Rrugen e Kombit, Faljen e Detit Greqise dhe Pushkatimin e “kokepalareve ” ne Bulevard.

  Reply to this comment
  • sopiqoti December 7, 16:19

   Edi Rama der tani dhe metej ka folur dhe do te flase “me gjuhen e Shqiperise “…o i nderuari XXXL. POR ti duket qe nuk je ne politik as pjeper e ass KUNGULL.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*